Противозачатъчни

  • 188 304
  • 874
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 3 679
Днес и на мен ми изписаха Линдинет 20,след като претарпях аборт и малко ми се пообърка цикъла....
Въпроса ми е следния- ако искам да си изместя цикъла,понеже ще ми "цъфне"около почивката,дали ще е проблем да слея 2 опаковки без прекъсване или това не се прави в началото на приема...И ако някой го е прамил- има ли кървене между двете опаковки  или няма?
Изписани са ми за регулиране така че май няма да ми навреди много,нали Crazy
На опътването нищо не пише ,а лекаря каза да си реша сама Thinking

# 421
  • София
  • Мнения: 6 210
vnd, аз съм го правила този номер по абсолютно същата причина. При мен имаше някакво мнооого мижаво зацапване и никакви други отклонения или проблеми. След втората опаковка ми дойде нормално.  Peace
Ефекта от противозачатъчните при мен е, че цикълът ми стана доста по-поносим като времетраене и вече нямам проблеми с кръвоизливи и подобните "екстри", съпътстващи това месечно състояние  Sick. Сега спокойно си карам с тампон, ако се случи по време на почивката и не се притеснявам.

# 422
  • Мнения: 580
Здравейте!
Имам и аз едно-две питания по тази тема? Как се отразява приема на противозачатъчни върху цитонамазка, изследвания на кръв и урина? Влияят ли по някакъв начин върху раничка на шийката?
Благодаря.
Някой може ли да отговори  Rolling Eyes
ПС Благодаря предварително  bouquet

# 423
  • Мнения: 1 179
На това само лекар може да ти отговори, аз мога да изкажа само предположения. Мисля, че не би трябвало да оказват влияние, като разбира се, зависи за какви кръвни изследвания говорим, върху цитонамазката не виждам с какво могат да повлияят.  Thinking

# 424
  • София
  • Мнения: 3 679
Момигета аз пак съм с проблем Sad
Започнах Линдинет 20 от петък,лекаря ми ги изписа след аборт за регулиране на цикъла...
Да но от тогава още не ми е спрял цикъла Cry
По принцип ми продължава 4-5 дни,но сега....
Не е обилно,напротив имам от 4 дни само зацапвапе по определено време на деня -около 17 часа откакто съм пила хапчето
Според лекаря можело да се получи така първия месец,но аз преди 2г. започнах с Жанин/пак за регулиране/,но не ми спря 10дни и аз ги хвърлих...
Нещо хич не ми харесва това- на някой да му се е случвало?
Не си е работа това ще стане  цял месец в цикъл- уж нормално  Twisted Evil

# 425
  • Мнения: 1 949
Момигета аз пак съм с проблем Sad
Започнах Линдинет 20 от петък,лекаря ми ги изписа след аборт за регулиране на цикъла...
Да но от тогава още не ми е спрял цикъла Cry
По принцип ми продължава 4-5 дни,но сега....
Не е обилно,напротив имам от 4 дни само зацапвапе по определено време на деня -около 17 часа откакто съм пила хапчето
Според лекаря можело да се получи така първия месец,но аз преди 2г. започнах с Жанин/пак за регулиране/,но не ми спря 10дни и аз ги хвърлих...
Нещо хич не ми харесва това- на някой да му се е случвало?
Не си е работа това ще стане  цял месец в цикъл- уж нормално  Twisted Evil

Не мога да коментирам конкретно твоя случай, но ще споделя моя опит. И аз пия Линдинет20 от 8м и първите 2 или 3 месеца цикълът ми си беше както и преди, т.е. дълъг - 7-8 дена. След това намаля до 4 дни, колкото е и в момента. Но мисля да ходя на лекар да ми ги смени с по-високо дозирани, може би Линдинет30, защото преди да ми дойде ме болят гърдите. Това според д-р Мазнейкова (зададох въпрос в нейния подфорум) се дължало на това, че са много ниско дозирани. Освен това съм чувала, че при нискодозираните ОК, често се получава кървене м/у циклите.

# 426
  • София
  • Мнения: 700
Момигета аз пак съм с проблем Sad
Започнах Линдинет 20 от петък,лекаря ми ги изписа след аборт за регулиране на цикъла...
Да но от тогава още не ми е спрял цикъла Cry
По принцип ми продължава 4-5 дни,но сега....
Не е обилно,напротив имам от 4 дни само зацапвапе по определено време на деня -около 17 часа откакто съм пила хапчето
Според лекаря можело да се получи така първия месец,но аз преди 2г. започнах с Жанин/пак за регулиране/,но не ми спря 10дни и аз ги хвърлих...
Нещо хич не ми харесва това- на някой да му се е случвало?
Не си е работа това ще стане  цял месец в цикъл- уж нормално  Twisted Evil
Аз пия Лндинет 20 повече от една година и наистина при първата опаковка зацапването продължи повече от две седмици. При следващата опаковка този проблем отпадна и нямам никакви странични ефекти или оплаквания.

# 427
  • София
  • Мнения: 3 679
Какво ти зацапване- току -що изплаших колежките изля се огромна локва около мен-нито превръзката ,нито тампона помогнаха ooooh!
Спирам ги на своя глава- направо се изплаших.Сега почти нищо няма
Пратих мъжа ми за Вит.С-ампули,ама не си спомням калций ли се пиеше за кръвоизлив?

# 428
  • Мнения: 1 179
На твое място и аз бих ги спряла и ако можеш се консултирай с гинеколога ти или за смяна или за друга алтернатива.
Калцият върши работа при кръвоизлив, а така също и ампула вит. К, но не знам дали още се произвежда.

# 429
  • София
  • Мнения: 3 679
Какво мислите за това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314737.msg8089722#msg8089722
странното е че се "пльосна "една локвичка и ...сега няма,но дали утре ще е така.Вече бях изпила поредното противозачатъчно и после се случи....
Пих 1 ампула Вит. С и разтворим-Калций....

# 430
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
 Thinking

# 431
  • Мнения: 12
аз използвах Ясмин 3-4 месеца. Първите два месеца имах кървене, което премина в зацапване и постепенно спря. От Ясмина кожата на лицето ми видимо беше по-добре - нямах акне, нито възпаление. Всякакви стари петънца и проблеми изчезнаха. Това много ме обнадежди, че най-после съм намерила подходящия контрацептив (ползвала съм много). След това се появи напрежение в гърдите, чувствах се подута и в коремната област. Започнах да си мисля, че задържам вода. И го спрях.

# 432
  • Мнения: 6
Какви изследвания се правят за да ти се предпишат противозачатъчни???
Повече от 4 години ги пия  до сега общо взето по някакво налучкване са ми ги препоръчвали лекари(АГ разбира се)!
Първо пих ясмин - напълнях, после жанин - преди цикъл ми се появяваха кофти пъпчици по деколтето, а кожата на лицето значително ми се изсуши, много странно!!! Сега пия диане 35 трети месец и нямам никакви оплаквания! Иначе съм нямала никакви по сериозни проблеми, странични ефекти, проблеми с цикъла! Относно ПОЧИВКИТЕ мисля, че не объркват нищо даже са задължителни, има хапчета които са доста силни и дългия им прием може да доведе едва ли не до стерилитет! трябва да се правят замервания на размерите на матката и на яйчниците. Противозачатъчните не са шега работа изисква си се консултация компетентен лекар!
А някой има ли наблюдения в/у противозачатъчните лепенки, до колко са сигурни??? За или против??? Странични ефекти??? Има доста информация в нета, но ми е любопитно да прочета мнение на някой които ги ползвал  newsm12

# 433
  • Мнения: 6
аз използвах Ясмин 3-4 месеца. Първите два месеца имах кървене, което премина в зацапване и постепенно спря. От Ясмина кожата на лицето ми видимо беше по-добре - нямах акне, нито възпаление. Всякакви стари петънца и проблеми изчезнаха. Това много ме обнадежди, че най-после съм намерила подходящия контрацептив (ползвала съм много). След това се появи напрежение в гърдите, чувствах се подута и в коремната област. Започнах да си мисля, че задържам вода. И го спрях.
А за напрежението в гърдите мисля, че е нормално! Според мен това е най-хубавия страничен ефект на противозачатъчните, моите гърди преди цикъл стават огромни  #Crazy Но при всеки си е различно  newsm78

# 434
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Аз също,както повечето,съм на Ясмин.Почнах ги януари,но тогава вземах антибиотици и стана гафа.След като всичко премина,пак продължих с Ясмин.Забелязах,че като ги почнах,апетитът ми намаля.Смъкнах 3кг. и не съм ги качила до сега. Flutter Praynig Гърдите ми не са се променили,още са си пъпки  hahaha Joy Доволна съм от тях,макар че този месец ми дойде чак на 4тия ден след като ги спрях и бях готова да се  #2gunfire отново!А пишеше,че до 2-3 ден идва.... Crossing Arms Thinking Naughty

Общи условия

Активация на акаунт