Златно слънчице се смее, СЕПТЕМВРИЙЧЕ нас ни грее!

  • 20 222
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 896
adi_san,
Добре си решила да потърсиш второ мнение.
Не знам точно какъв е проблемът при теб и не искам да създавам напразни надежди, но съм чела, че има вече съвременни лекарства за повечето проблеми на щитовидната жлеза, които са съвместими с кърменето. Макар че голяма част от лекарите в бг продължават да съветват майките с такива проблеми да не кърмят.
Ако случаят ти е такъв и успееш да намериш съвместими лекарства за твоето състояние, е възможно просто да имаш малко понижено количество кърма, но пак да успееш да кърмиш за известно време и дори за по-дълго в комбинация с дохранване.
Ето, погледни тези две теми от библиотеката в кърмаческия, дано да са ти от полза:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47701.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100583.0
Ако прецениш, че искаш да опиташ, бих те посъветвала да пишеш ЛС на Хедра, тя е консултант, специално по този въпрос има информация и може да ти препоръча ендокринолог вероятно. Също може да ти каже кога би могла да отидеш (ако желаеш естествено) в Кабинета по кърмене в Майчин дом и да се консултираш с неонатоложката, която ръководи кабинета, д-р Анета Попиванова - един от малкото неонатолози в България които знаят наистина много за кърменето, представител е на УНИЦЕФ в България. Тя може също предварително да ти даде някакъв съвет (още повече случайно знам, че съпругът й е известен ендокринолог), сигурна съм че ако има хора, които могат да ти дадат компетентно мнение, това са изброените.
Ако решиш като ходиш в Майчин дом да се отбиеш и при Попиванова, ще направя всичко възможно да ти помогна да се уговорите нещо предварително.

# 211
  • Мнения: 1 896
Jungle,
За захранването то се води, че моментът е индивидуален при различните деца и има някакви ориентировъчни признаци кога е готово детето за захранване, най-добре човек да се води по него (аз не знам някое да ги е проявило на 2-3 месеца, когато тук още легнали ги тъпчат с пюре).
По принцип трябва детенцето да може да сяда, да проявява интерес към храната на възрастните. Нашият дребосък беше почнал да посяга към залците ми, ама въпреки това ядеше само по няколко лъжици твърда храна първите месеци от захранването.
Но ако детето изглежда огладнява по-често и ти се струва че още му се яде след кърменето, това също е признак на готовност за захранване. Може би вашата мацка е била готова по-рано.
Както и да е - дотам да ги добутаме нашите дребосъци неродени.  Grinning

# 212
  • Мнения: 194
Момичета,днес говорих с 1 майка на 6 месечно бебе и ме попита..дали беб1о ми е горе високо,и аз казах,не..ниско го усещам и тя...е,нали момчетата са горе,момичетата долу..има ли нещо вярно?   Thinking майка ми пък казва,че бебето слизало,чак когато ще се ражда и сега се чудя...нормално ли е раположено тва бебе???!!!на моменти много ми се втрърдява корема и усещам лека болка,тогава слиза доста ниско,нормално ли е?въпроса ми сигурно е глупав,но се притеснявам,а знам,че вие имате опит!  Hug даже понеже не се чувтвам особенно добре тези дни и нз това стягане какво е и дали е нормално и преди малко си записах час за събота за моя лекар,нещо ми е притеснено  Sad дано всичко е наред  Praynig

# 213
  • Мнения: 283
Момичета,днес говорих с 1 майка на 6 месечно бебе и ме попита..дали беб1о ми е горе високо,и аз казах,не..ниско го усещам и тя...е,нали момчетата са горе,момичетата долу..има ли нещо вярно?   Thinking

Няма такова нещо!!! Hug Зависи си от бебето! Някои пък казват точно обратното з аразположението на бебето!!!

# 214
  • Мнения: 99
Здравейте мами, докато ви изчета и то се стъмни:)
хайде сега да почвам да пиша по записките ми от прочетеното, че ако няма записки бремелинския ми мозък не помни толкова:)

Ани честито ви возило! И аз като теб се събуждам раничко. Обикновено като стана да пишкам и после час два цикля и точно заспя към 6 часа и трябва да ставам за работа. както тази сутрин. От 4 до шест кукувах и дивях в леглото, и тъкмо се унесох и алармата звъни. Та пак ходих на лекциите и се запознах с Моренка. Моренка чакам снимки от новата придобивка:)
Тиара и аз и още много мами ще ходим на лекциите през майчинството. Страхотно каква група ще се съберем. Ади сан аз успявам да ходя н лекциите сега защото започвам работа по късно. преди не можех.
Днес такъв дъжд ме валя, и сега се надявам да не се разболея. Ама започнаха да ме сърбят ушите, а и гърлото се обажда, което не е добре. Та Ани по въпроса за ушите може да са първи признак за настинка.

Сладка мама, аз вече станах на 30, а и термина ми пак си се измести както в началото на 28.09. Valia78  много се радвам, че сме на една и съща дата.Simple Smile

Добре дошла на Freli в нашите редици  bouquet

И отново добре дошла на Мария83! Инче това е същото мамче от миналата темичка дето ти споменах преди няколко дни. Ти да си почиваш повечко.

Милета дано малката кака да се оправя бързо. ти не се притеснявай, шарката вече не е опасна за нашите бебовци.
Честито на мамите с добри резултати от ФМ.
Thumbelina ние си купихме спалня от Еником за около 700 лв цял комплект ( без матрак). Доволна съм, само дето още мирише от материала. Сами си я сглобихме, не беше трудно, хем се забавлявахме, хем спестихме 60 лв от монтаж и си е по готино да знаеш че сам си се помъчил и после хоп резултат.
Петенце относно името. То много хубаво, а още повече че ти искаш с голямо желание да се казва така бебо. Но да ти кажа честно "таткото' като разбере много ще се възгордее. Трябва много ясно да му дадеш да разбере той и неговите приятели, че той не е достоен да се чувства горд и че детето носи името на достоен човек, твоя баща, а не на него. Пък още имаш време да решиш. Но както и да го кръстиш ти винаги ще си го обичаш.

Хайде лека вечер ви желая и ако се сетя още нещо...

# 215
  • Мнения: 99
Петя хубаво си направила че си си записала час, така ще видиш бебо и ще се успокоиш.
И мойто бебче е ниско. За корема си зависи , индивидуално е. Но това което описваш май са контракции. Я вземи си полежи малко и недей да скиташ много по улиците, и когато те заболи просто си легни за час и ще ти мине. А събота лекаря ще каже повече. срискам палци всичко да е наред.

# 216
  • Мнения: 9
Basilisk, много ти благодаря за лъча надежда, който ми даде по повод кърменето Hug
Аз вече си записах час за д-р Тодорова на 12 юни в частия и кабинет( понеже няма как да ми дадат 2 направления за ендокринолог за 1 месец). Препоръча ми я д-р Марков, при който ходих на ФМ. Каза че била един от най-добрите специалисти в областта, който се занимава с бременни.
Ти обаче определено ме заинтригува с информацията за д-р Попиванова и много ще се радвам ако успея да се срещна и с нея. Ако можеш пиши ми на лични как да се свържа с нея, или ако успееш да ми уговориш среща, когато е най-удобно за докторката - аз ще направя всичко възможно да се срещнем. Предварително ти благодаря   bouquet
Реших да изчакам срещите с двете лекарки и тогава да преценя дали да искам консултация от Хедра.
Съжалявам и че не съм писала по-рано по въпроса, за да ми дадете някакъв съвет и да ми окажете помощ, защото в началото на юни ендокриноложката при която сега ходя иска да ме диспансеризира и ще се водя на отчет при нея. Не знам обаче дали това няма да е проблем ако после реша друг лекар да ми следи състоянието   newsm78

# 217
  • Мнения: 405
Здравейте момичета Hug
Позачезнах тези дни и не всичко съм прочела,но не мога да стана от леглото.Понастинах!Болеше ме гърлото и имах темп.,ама то с това променливо време...Надявам се бебчовците да са добре Praynig
Днес съм ОК,дори се разхождах навън Simple SmileИмах огромно желание за училището,но ще наваксам.Виждам ,че добре се представяме "Септемврийките" Hug
Добре дошли на новите мами  bouquetЛеко бременеене при нас!
Basilisk,Jungle,много благодаря за полезната информация която ни давате,че като се сетя с какво са ни пълнили главите години наред и....
Аdi_san,д-р Попиванова я познавам и мога да ти кажа,че е невероятен неонатолог,човек и педагог.Няма да сбъркаш ,ако послушаш съвета на Basilisk и се видиш с нея.Предполагам,че можеш да звъннеш на тел.в Кабинета по кърмене в Майчин дом и да питаш за нея! Успех  bouquet
Лека нощ от нас тримата и ЧЕСТИТ ДЕН НА ДЕТЕТО!  bouquet

# 218
  • Мнения: 1 199
Здравейте,момичета!

Разбирам,че повечето от вас препоръчват да не се дава на бебето вода.Но пък то нали сега си пийва от течността в която плува и си мисля,че после ще си търси и водичка.Една колежка разправяше как родила на 20г. и никой не й казал,че на бебето се дава вода и то било много неспокойно и плачело непрекъснато.Като не издържала на този режим взела,че споделила с майка си,че не може да успокои детето и майка й я питала какво му дава.Като разбрала,че не му дава вода и казала,че от там идва проблема.Почнали да му дават водичка и бебето се успокоило.

Добре дошли на новите момичета!Желая ви леко и безпроблемно бременеене! 

Здравей Джи-джо, моята щерка беше страшно плачливо бебе, а тогава педиатърът ми беше казал че трябва да изпива минимум по 300 грама вода на ден, а ние преизпълнявахме плана #Crazy А синът ми беше много спокоен и сам отказваше вода, но за сметка на това сучеше много повече мляко и наддаваше по-добре.
Допълвам, след като прочетох за страховете ти за щитовидната жлеза. Аз имам хипотиреодицъм на Хашимото и мисля да се кърмим. Поне според това което съм прочела, няма проблем да си взимам изкуствения хормон и да кърмя. И мен малко ме е страх да не би да ми е малко кърмата заради болестта ми, ама разбрах че тези случаи били по-скоро изключение. Просто ще настоявам да ми следят хормоните по-начесто. Дръж ни в течение след прегледите, аз също мисля да говоря с лекарите и ще напиша ако науча нещо ново.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 06:58 от heureuse

# 219
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Добро утрооо

Аз ко ви казах newsm08 ей ма на пак съм тука първа шпага  newsm53

Моя мъж чак взе да ми се чуди- и ми вика абе на тебе ко ти става бе newsm09

Искам да кажа на Петето-щом имаш сягания в корема и болки.НИКАКВО ИЗЛИЗАНЕ  smile3513,чистене,готвене и каквито и да са там други усилия за нещо.ДО утре до прегледа само лежане  newsm10.Защото това са контракции Weary
Утре всичко казваш на лекаря и да те прегледа обстойно-би трябвало да ти предпише магнерич или магнерот и но-шпа newsm12
Аз съм сконтракции от 4-ти месец насам и пия магнерич по 6 хапчета на ден...
И като се размърдам да върша нещо от сорта на готвене,или да отида до магазина  и ме почват контракциии

Т азатова ти казвам-Никво мърдане от вас и Гледай да лежиш повече.Ще ти е спокойна матката newsm10

Катринче-и аз като тебе мацка-Ставам да пишкам и айде хоп Светвам фаровете и дотам  smile3556

Пете-а това с носенетео на бебо дали бил високо или ниско аз не намирам голям смисъл....

Предната ми бременост, бебо беше слязал вече в родовия канал .Демек главичката му наместена вече за излизане.Коремът ми все така си стръчеше като незнам какво да се изразя... ppp
И викам на доктора "абе кога ще ми падне коремът защо така още е щръкнал се едно няма да раждам.Нали като се намърда бебо в родовия канал коремът слиза надолу.

А той ми викаааа-аааа тебе като те гледам няма да ти слезе коремът
И аз "ЩОООО"
А то каква била работата-при високите жени (не че аз съм няква тупалка де ама съм 170 см)коремната кухина била по голяма и не си личало кога бебо слизал в родовия канал.Затова си оставали така със стърчащ корем smile3538

А и за полът не го вярвам това за коремът-всеки ми казва че приличало на момиче по коремът ми .да ама не...има Пишка.И предната бременост така ми казваха .Аааа като те гледаме ще е момиче...да ма не..пак пишка.Тъй че тва са бабини девитини Flushed

приятен ден на всички bye bye

ЦалуФФФФФки от мен kiss kiss

# 220
  • Мнения: 518
Добро утро и от мен Simple Smile - аз съм другото ранобудно кукуриго Laughing
Днес се очертава ден само за почивка- вчера сготвих повече  chef...Моите гладници и за тази вечер ще имат от пълненото пила- вчера си облизаха пръстите и съм много доволна, защото доста се постарах...Успях и да изчистя кухненските плотове и мивката и да ги дезинфекцирам както аз си знам Crazy
Така, че ме чака дълъг ден почивка и полудяване вкъщи Joy Laughing
Хайде събуждайте се Hug

# 221
  • Мнения: 228
Момичета нямам си и на идея как да ви прикача моето списъче за бебо-word-овски файл е ,та ще ви го копна директно ,а после ще търся начини за прикачане.Сори за заетото място в темичката ни.
Цитат
Списък за болница

1.Документи: лична карта; изследвания; обменна карта; направление за хоспитализация;
2.Чехли за стаята
3.Джапанки за банята
4.Чорапи-памучни-2бр
5.Нощница-2броя
6.Връхна дреха-жилетка или горнищ
7.Сутиени- 2броя –от колоните на женския пазар
8.Бикини- 5-6 броя
9.Силонови гащи-1пакет
10.Хавлия и кърпи-2 малки и 1 голяма
11.Дамски превръзки- нощни- 3 пакета Libresse и лигнин
12.Тоалетна хартия
13.Носни  и мокри кърпички
14. Бебешки мокри кърпички –малък пакет Pampers
15.Сапун Sebamed в сапунерка, интимен душгел, мини шампоанче
16.Четка и паста за зъби
17.Самобръсначка
18.Гребен, четка, ластик за коса, огледалце и червило
19.Подложки за гърди, силиконови зърна, крем за зърна-Гермастан, Ласинох, Дефламол и Дуфалак против запек
20.Памперси-един голям пакет
21.Ръкавички
22.Биберон- с amukina стерилизиращо хапче
23.Чаша,чиния,вилица,лъжица,нож,канче
24.Минерална вода,кроасан,солети,бисквити,шоколад
25.Мобилен телефон,зарядно
26.Листа и химикал
27.Дрехи за изписване

Багажът да се разпредели в две чанти: Едната за отделението по раждане:
В един сак: Документите, нощница, чехли, вода, чифт чорапи,обезболяващи, телефон, превръзки,силонови бикини, памперси. Нещо за хапване.
В друг сак: всичко останало, може и таткото да го донесе
след раждането.
В отделна чанта-дрехите за изписване на бебо и мама
Дрехи, спално бельо и други

Комплект за изписване
Бодита или блузки с къс и дълъг ръкав – 3-5 броя(2къс ръкав и 3 дълъг)
Ританки - 4 броя
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета и гащеризончета) – 3 бр. евентуално   
Камизолки с дълъг ръкав–2 броя
Чорапки – 2 бр.
Шапка за навън – 1-2 бр.
Якенце
Лигавници– 3-5 бр.
Хавлийки за баня – 2бр. и 2 малки кърпи за дупе и лице
Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 2-3 бр.
Възглавничка – 1бр.
Калъфки за възглавнички – 3 бр.
Обиколник– 1бр.
Плот за повиване
Одеало лекичко (или тънко спално чувалче,пелена ) – 2 бр.
Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) – 1-2 бр.
Одеало-бархетно за постилане в количката
Тензухени и бархетни пелени – 5 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото)
Протектор за дюшек –1бр. по-голям
Чувалче за спане без ръкави-2бр

За Банята, бебешка козметика, аптечка

Анатомична ваничка за къпане със стойка
Кошче за мръсни дрешки
Легенче
Термометър за вода и стая-2в 1
Каничка за поливане
Миещо блокче (сапун)- Sebamed
Сапунерка отдолу с дупки,  бебешките сапуни се размиват по лесно
Гъбка за баня
Прах за пране за бебешки дрехи - Тео бебе или Саномаксима(израелски)
Сушилня и нови щипки
Бебешко гребенче и четка Chicco
Клечки за уши с ограничител и обикновени
Ножичка / нокторезачка
Носов аспиратор
Мокри кърпи-кутия
Памперси-Либеро
Бебешки шампоан за тяло и коса
Крем против подсичане
Бебешко олио или зехтин
Прах за пъпче-антибиотичен (Топоцин)
Стерилни марлички за пъпче
Лепенки за пъпче
Спирт 70% за пъпче (90% ако не е паднало)
Лигнин за смяна на памперс
Капки против колики-Babynos,Sab Simplex
Бебешки дигитален термометър и сироп за температура-панадол
Памук-естествен
Физиологичен разтвор
Аксесоари и принадлежности за хранене
Стерилизатор (Нук или Авент)
Помпа за кърма
Силиконови зърна
Подложки за гърди
Шишета с биберони-2-3 броя-или физиологично шише за новородено /250мл/ и по едно шише от 125мл или 250мл
Биберони залъгалка (анатомични) 3-4броя
Четка за шишета и биберони – (една комбинирана)
Виличка и лъжичка-2бр Safety first
Термобокс за шишета единичен или двоен
Пасатор
Термокана-за София
Кана за сок-за София
Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия
Съд(тенджерка) за преваряване на вода

Добре е шишетата и стерилизатора да са една марка, защото фирмите ги правят съвместими само със своите продукти

Други

Креватче –Arbor (70-140см)
Матраче-1бр-не кокосово
Музикална играчка за леглото-висяща
Кенгуру
Количка с чанта и дъждобран 
Чадърче за количка                   }или комбинирана количка трио 
Столче за кола
Дрънкалка за количката
Бебефон

# 222
  • Мнения: 228
Ще бъда щастлива ако опините майки го поорежат:)
Поздрави на всички ваши дечица-да са Ви живи и здрави и много щастливи и да не губят частица от детското в себе си дори и на 80години(което и за нас си важи де)  bouquetЦелувки и на всички по сладките тумбачета-все пак и неродените ни бебчовци са дечица:)

# 223
  • Мнения: 1 896
Ти обаче определено ме заинтригува с информацията за д-р Попиванова и много ще се радвам ако успея да се срещна и с нея.
Реших да изчакам срещите с двете лекарки и тогава да преценя дали да искам консултация от Хедра.
Ми аз главно имах предвид, че Хедра знае най-добре как да се срещнеш с Попиванова, щото е консултант при нея, но няма значение, аз ще питам.
На телефона на кабинета няма как да се свържеш с Попиванова, щото телефонът е мобилен и консултантките се редуват да си го носят в тях.
Предполагам, че на телефоните на Майчин дом също може да се уговори човек по някакъв начин да посети кабинета, но аз ще питам Хедра как е най-добре да направим и ще ти пиша на ЛС.
Много се радвам, че heureuse се включи по темата, тя може да разкаже как се практикува при тях в такива случаи.

# 224
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Брави аз само ще се включа за списъка за болницата....

Ношниците да са по възможност с Копчета отгоре...че нали ще с екърми

ПреврЪзките мисля че Либрессс е силно казано.Има едни превръзки за след раждане-Много са добри едни такива големки паламарки Joy JoyАма си заслужава .Аз пак ще си купя от тях....Малко са като памперси.Но аз лично се чуствах много добре с тях,защото бая теч си има първите дни  #Crazy

охх много ми стана смешно само за кроасаните,шоколада.....вие представяте ли си да си лежа в предродилно и да си извадя кроасана и да почна да рупам там  hahaha Joy Joy Joy Joy Joy

Ако са писани за след това..Аз лично не виждам смисъл да се вземат предварително-защотто родилкире родили по естествен  хич няма да им е до ядене през първите 3,4 или 5 часа.А и след 2 или 3 часа ще могат да станат и техните хора да им донесат каквото им трябва

Това е мойто мнение

Охх голямо съм Муци кукуто

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ДЕЦАТА.....КАКТО И НА ТЯХНИТЕ МАМЧЕТА  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА СЛУШАТ   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт