Недоносени деца - 1

  • 21 449
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 199
Искам само да ви питам,вашите бебенца по колко грама сучеха като бяха на 26 дни.За тези,които са се цедели и давали от шише като мен.Аз сега и давам по 90 гр.ама сякаш не се наяжда.щото след това стои поне 30 мин.ококорена и докато не я взема на ръце не заспива.Глези ли се или според вас е гладна.Как мислите. newsm78 #Crazy

# 241
  • Мнения: 388
Ех, че сте мили, мами! Как приятно ме изненадахте с тази тревога  Hug Сега се върнахме.
Ами положението е добро засега. Всичко било зарасло след операцията. Конецът още не е паднал. Доктора каза да започваме да правим разни упражнения с очето, като закриваме здравото. Спря и едните капки. Нужно е обаче много търпение докато узнаем всъщност колко процента зрение точно има. Това ще си проличи чак като проговори и започне да разпознава разни символи - за да имаме обратна връзка  Wink. Сега е още малък. Малък е и за очилца. Зеницата също може би ще остане така изтеглена (козметичен дефект), но това да е... В началото на август пак ще ни гледат.
Не знам направо как оцеляхме по пътя. Тери беше облян в пот през цялото време. Накрая вече взе и да мрънка горкия недоволно - береше душа. Но пак се държа мъжки. Толкова е кротък милия, благодаря на Бог, че ми изпрати такова търпеливо дете!
На ходилите на плаж завиждам до немай къде! Натопете си дупетата и заради нас поне!  Joy
Добре дошли на новите мами!
Целуваме ви с Тери  Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 7 803
Искам само да ви питам,вашите бебенца по колко грама сучеха като бяха на 26 дни.За тези,които са се цедели и давали от шише като мен.Аз сега и давам по 90 гр.ама сякаш не се наяжда.щото след това стои поне 30 мин.ококорена и докато не я взема на ръце не заспива.Глези ли се или според вас е гладна.Как мислите. newsm78 #Crazy
може да иска да се оригне  Thinking аз давах по 120мл и доктора щеше да ме убие с поглед и каза повече от 80 да не давам

# 243
  • Мнения: 178
maslinka на мен личния лекар ми каза тогава да давам по 500 мл на 24 часа не повече както искам така да го деля по 50 по 60 по колкото може да изяде но си мисля че много даваш на бебчо може да му е тежко на стомахчето не забравяй че са недоносени и стомахчетата им не са като на родени навреме бебета

# 244
  • Мнения: 388
Аз давах по 90 мл на края на втория месец - това като максимум, и то когато цедях. Иначе не знам по колко е изсуквал.

# 245
  • Мнения: 674
 maslinka, при нас беше обратното. Явно преяждаше или просто я болеше коремчето и след всяко ядене - реееев! Обаче не съм се изцеждала и не знам колко ядеше по това време. На 12 ден в болницата ядеше по 50мл., после нямаше къде да я меря и не знам!

# 246
  • Мнения: 720
Честита нова темичка  Hug

Надя Велинова благодаря ти   bouquet

Нас също ни оперираха от ингвинална херния в Пирогов - д-р Танев  Hug Докато бяхме в болницата незнаех за хернията, но когато ни изписваха ме извикаха да ми я покажат лекарите. Казаха ми, че при недоносените деца това било нормално - само, че при нас бяха и от двете страни - двустранна ингвинална херния. Детето изобщо не трябва да плаче и да изчакаме да стане поне 3кг, за да я оперират. След като се прибрахме в къщи се свързах с хирурга, който беше много внимателен и отзивчев. Дойде да я прегледа в къщи - каза, че иска да изчака още месец, за да наддаде - тогава тя беше 2,400кг. В началото на януари пак дойде да я види и ни насрочи датата за операция, понеже едната се беше заклещила (или тръгнала да се заклещва). Много се притеснявах за упойката, но се срещнахме с анастезиоложката и тя ни обясни какво точно ще й слагат, как ще действа и съответно какво да правя след операцията. Като знаех как боли когато те пуска упойка - направо ми се късаше сърцето, но няма как ...  Предната вечер не трябваше яде и да пие вода - пълен кошмар - тя тогава ядече по-често и трябваше да пропусне две-три хранения, дори водичка не можеше да давам заради упойката и цяла нощ съм я гушкала. Тогава и се научи да седи със залъгалка - преди това не я искаше. Самата операция беше 1 час и още на същия ден се прибрахме. През деня слагахме Ефералган на свещички, а вечерат дигна температура - но на другия ден говорих с лекаря и ми каза, че било нормално. След това нямахме никакви проблеми. На шестия ден сменихме превръзката (лепенката)и това беше. Оказа се, че лявата се е прибрала, и за това само дясната била оперирана. Общо взето много бързо се възстанови душичката  Hug  След това изабщо нямахме проблеми с коликите - давах какпки и отшумяха. Иначе беше ад - незнаеш от какво я боли , от коликите  ли, от хернията ли  ooooh!

iskra.v.s не се притеснявай, ако има наистина херния по-добре да я оправят на време - при момченцата изчакват да поотрасант малко, за да ги оперират, но при момиченцата трябва по-раничка заради възможносттта от усложнения при яйчниците. Те са още мънички и бързо се възстановяват - бъди силна и детенцето като вижда, че не се шашкаш много ще бъде по-спокойно  Hug




зачетах се в по предните страници ...и като прочетох това ,се сетих че когато малкия го оперираха  тук в Англия/херния/никой не ми е споменавал да не се храни и т.н.кърмих го съвсем нормално....и пълна упойка и вси4ко както си му е реда му направиха ,и после беше на монитор цяла нощ и на др.ден се прибрахме. newsm78

# 247
  • Мнения: 244
Здравейте момичета Hug

Добре дошли elina_king  и NICOLE B.    bouquet

О забравих да се скарам малко Mr. Green
  bordima и didi_demi  ама засрамете се де,смилете се над нас ,дето само си мечтаем за морето,а те ходили били на плаж Mr. Greenискам и аааааааааааззззззззз Hug
Заповядайте момичета, ако идвате към Добрич , заедно ще отидем в Албена на плаж Peace.

mim40 , хайде какво стана, чакаме  Praynig

ААААААААААААА може да дойдем някой път Joy




Искам само да ви питам,вашите бебенца по колко грама сучеха като бяха на 26 дни.За тези,които са се цедели и давали от шише като мен.Аз сега и давам по 90 гр.ама сякаш не се наяжда.щото след това стои поне 30 мин.ококорена и докато не я взема на ръце не заспива.Глези ли се или според вас е гладна.Как мислите. newsm78 #Crazy
на 26 дни давах по 65 грама

Мим4о радвам се ,че всичко е минало добрее,пращам ви много целувки на теб и на Тери Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 2 116
 doh Малееееее! Къде съм бляла досега та не съм ви откила?  Laughing Добре че издебнах Viki i mama, та попаднах тук!  Mr. Green

Да се представя:  smile3519 мама на Марти, 28гс., 900гр. /точно за тук!  Wink/ Сега е на две и половина! Ретинопатия на недоносеното 5 степен и спастична церебрална парализа! Още не ходи и не говори!  newsm56 

Друго май не се сещам! Rolling Eyes Ако се сетя, ще добавя!  smile3523

# 249
  • Мнения: 3 914
doh Малееееее! Къде съм бляла досега та не съм ви откила?  Laughing Добре че издебнах Viki i mama, та попаднах тук!  Mr. Green


О хооо,айде де,до кога ще те чакам,ама аз щото знам че ша ма издебнеш бееее Mr. Green
Здравче Hug

# 250
  • Мнения: 720
doh Малееееее! Къде съм бляла досега та не съм ви откила?  Laughing Добре че издебнах Viki i mama, та попаднах тук!  Mr. Green

Да се представя:  smile3519 мама на Марти, 28гс., 900гр. /точно за тук!  Wink/ Сега е на две и половина! Ретинопатия на недоносеното 5 степен и спастична церебрална парализа! Още не ходи и не говори!  newsm56 

Друго май не се сещам! Rolling Eyes Ако се сетя, ще добавя!  smile3523






много ти сладко син4ето, Heart Eyes

има ли на4ин с о4на операция нещо да помогнат за  о4и4ките...?

а и специални упражнения за по нататъка дали ще ви предложат? чудесно дете имаш,не се съмнявам 4е ще направите вси4ко възможно за да напредва Peace

# 251
  • Мнения: 3 914
Извинявам се ,че аз ще ти отговоря,но ние сме близки със Здравчето и заедно се борим с проблемите Hug
Марти е опериран вече в Русия,но за съжаление ,преди дни ,Здравчето съобщи ,че ретините пак са отлепени SadСега се борим да я изпратим в Германия,от където аз идвам преди 20 дена,но как ще събираме пари,незнам CryМомичета дайте да измислим нещо заедно,на Здравка ще са и нужни поне 8000 евро,за да не загуби и последния шанс за Марти Praynig

# 252
  • Мнения: 2 116
Благодаря ти за милите думи!   bouquet

Виждам че  Viki i mama вече е споменала!  Rolling Eyes Мислех да пропусна тази част, но тя ме е издала!  Confused Правихме 2 операции в Русия, които за жалост тези дни се оказа че не са били успешни!  Cry Сега гледам по най-бързия начин да се ориентирам за Германия да не изгубим и последния шанс.......................  Tired

# 253
  • Мнения: 7 803
здравче, дръж се  Hug ще помагаме кой с каквото може  Praynig

# 254
  • Мнения: 11 607
Мами, прочетох ви, ровейки се из форума....Желая ви от сърце по-малко мами и бебета да има в тази тема, а на всички останали - справяне успешно с проблемите! Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт