Смесен брак с чужденец/обмисляни предбрачни договори

  • 5 092
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили дами!

Имам нужда да обсъдя с някого проблем, който ме измъчва.
Омъжих се за чужденец преди няколко месеца. Поживяхме с него и неговите родители заедно в една къща в чужбина (неговата родна страна) за 3 месеца.
За съжаление, според мен отношението на неговите родители към мен беше пренебрежително в много ситуации и това създаде отчуждаване между нас. Майка му искаше да определи как да живеем в тяхната къща/какво да пазаруваме/как да прекарваме свободното си време и т.н.

Върнахме се в България, за да оформим някои документи. Имахме няколко скандала за това къде да живеем, за отношенията ни с неговите родители и в един от тези скандали съпругът ми каза, че сестра му е му е била предложила ние (моят съпруг и аз) да сключим предбрачен договор, в който ако имаме деца и аз реша да се върна да живея с децата ни в България, те да бъдат обезнаследени от семейното им наследство.
Сестрата на мъжът ми е адвокат и има три деца.

Мъжът ми каза, че е отказал това предложение и фактически ние се оженихме без договор.

Не ми дава спокойствие обаче това, че неговото семейство е обсъждало подобен договор, който за мен е аморален. Тъй като съм българка, тази мисъл ме измъчва. Такъв договор поставя нас в неравностойно положение като партньори, т.к. по закон децата наследяват родителите си.

След този разговор, нямам желание да имам контакт с неговите роднини, тъй като тая гняв към тях.

Трябва ли да доказвам пред неговото семейство, че съм честен човек? Да повдигна ли темата за договора, за да изясня техните съмнения?

Моля дайте ми съвет как да преодолея тази ситуация.
Благодаря!

ПС: Аз имам работа и мога да се самоиздържам изцяло в България. С мъжа ми нямаме общи финанси, но делим някои общи сметки: наем, храна.

# 1
  • Мнения: 39 247
След дъжд качулка.
Нали е отказал, какъв е проблема.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 585
Не, на никого не трябва да се доказваш. Омъжила си се за него, а не за семейството му. Обидата е разбираема, но гледай отношенията ти да са с него, а не с тях. Отстоявай правото си на самостоятелен живот с него и не се поставяй повече в позиция да си под един покрив с тях. Съпругът ти е отказал договора и времето ще покаже дали наистина държи на теб. Но ако позволиш да си ядете отношенията заради трети лица, нещата са обречени предварително.

# 3
  • Мнения: 1 992
Радвай се, че те е защитил.
Нищо не трябва да им доказваш, разбира се бъди вежлива, поздравявай за празници и гледай да не плюеш семейството му, защото ще си мисли,че се опитваш да го настроиш срещу тях.

# 4
  • Мнения: 3 172
Не обсъдихте ли тези неща предварително - къде ще се живее, къде ще се гледат децата? Съжителството със свекъри/тъстове може да напрегне всяка връзка.

Въобще има ли наследство, което да си струва да се наследи? А в законодателно отношение възможно ли е наистина такова обезнаследяване?

Фокусирай се върху мъжа си и да се разбирате с него. Със свекъри много жени не се разбират, решаващият фактор дали си струва, е мъжът.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 16:56 от наивница на средна възраст

# 5
  • Мнения: 3 010
А всъщност какво е разписано в местното законодателство? Какво ти се полага в случай на развод?
Ти сигурна ли си, че ако решиш, можеш да се върнеш с децата си в България без неговата благословия?

# 6
  • Мнения: 246
И аз се чудя, тези неща /къде да живеете най-вече/ не ги ли обсъдихте с него преди да сключите брак?!
Иначе не е нужно да се доказваш пред никого, щом се е оженил за теб, значи има защо. И не, не мисля, че е нужно ТИ да говориш с тях, особено пък, за да изясняваш нечии съмнения.
Ако не искаш и не е важно за мъжа ти, а и за самата теб, имаш пълното право да не контактуваш с тези хора, ако те карат да се чувстваш зле, но в никакъв случай не ги обиждай или не ''намилай'' пред него, все пак са му семейство.

# 7
  • Мнения: X
Живея я чужбина.Чула съм доста такива или подобни истории на българки тук. Но нито една от тях не е започнала така .Има нещо сбъркано в целия пост.🥴

# 8
  • Deutschland
  • Мнения: 5 396
От чужбина до чужбина има разлика. Както може да е в Италия, Германия, Франция, така и в Ирак, Афганистан.....
Нрави различни

# 9
  • Мнения: 39 247
Бих сключила такъв договор единствено при втори брак, без общи деца от него и с наследствени имоти.

# 10
  • Мнения: X
От чужбина до чужбина има разлика. Както може да е в Италия, Германия, Франция, така и в Ирак, Афганистан.....
Нрави различни

За това коментирам/е българските! 😉
Вие ако сте фахфрау отностно  нравите на различните народи ще съм изключително благодарна да споделите! 🤩

# 11
  • Мнения: 2 559
Има едно глобално мнение в чужбина, че жените от бившия източен блок са златотърсачки и се омъжват за чужденци от интерес. Може затова да е лошото отношение. Като те опознаят, ще им мине страха за семейното имане.
Аз такова отношение и неприязън обаче никога не бих забравила.

# 12
  • Мнения: 3 716
Нищо никому не трябва да доказваш. Не е ок да таиш и гняв, ще рикошира в отношенията ви с мъжа ти по някое време. Зарежи тая история с предбрачния договор, доникъде не е стигнала и няма смисъл да ровиш. Семейството му явно са малко сноби, но ти не си омъжена за тях, не се вълнувай от техните представи за света.
Коя чужбина, наистина?

# 13
  • Мнения: 3 010
Такова мнение може и да е имало преди години, към днешна дата не мисля. За жените от Източна Европа вече отдавна не само брака с чужденец е билет към Запада, образованието и работата навън са достъпни за всеки желаещ.

# 14
  • Мнения: 138
В днешно време не само в чужбина,а и тук я има нотката 'дали не е за парите', когато единия е от по-заможно семейство. Не се тормози! Гледайте си децата,двамата да се разбирате.Няма какво да се доказваш,няма да им промениш мнението.Важното сте вие,като семейство да сте добре.Не е важно те да те харесват.Горе главата и не се ядосвай

Общи условия

Активация на акаунт