Смесен брак с чужденец/обмисляни предбрачни договори

  • 5 100
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 350
К'ви са тия, бе ? Това да не са тъпите гърци и грозните гъркини ?
Абе, я не й обръщай внимание на сестрата. Тя стои под теб, щото българските жени са красиви и работливи. А мъжът ти, ако я слуша му теглиш един голям шут и си идваш в родината. Никакви договори няма да подписваш. При развод скубеш яко.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 17:31 от buttercake

# 16
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Заглавието на темата е подвеждащо. Бракът ви вече е сключен и няма как да се подпише предбрачен договор. В някой държави може да се подпише такъв и post factum. Също разликите между чужденците от различните държави са огромни. Добре е да се спомене поне държава. Ние имаме такъв договор, който, обаче не беше валиден на територията на Обединеното Кралство, където живеехме обичайно като го сключихме.

Честно казано ми е трудно да повярвам, че в подобен договор може да се впише клауза, обезнаследяваща деца заради деяние на майка им. Поне във Франция подобна кауза не е законна.

Родителите му са в пълното си право да изискват определено поведение в къщата им. Не са прави да ви се месят как да си прекарвате свободното време, но явно синът им е пасивен и приема такова поведение.

След като те са искали такъв договор е редно те да ти го кажат, а не ти да повдигаш темата.

Аз не бих се доказала на семейството, а бих се отказала от тях. Бих се развела с въпросния и толкоз. Триениците ви са са за важни, основни аспекти на ежедневния живот, отсега завършват със скандали, а още нямате деца. Според мене сте неподходящи един за друг и с времето ще става все по-нетърпимо. Разтрогването на наскоро сключен брак, без общи имоти и най-вече без общи деца е много по-лесно, бързо и без страшни последствия от разтрогването на дългогодишен такъв с общи имоти в различни държави, общи деца итн.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 993
Не виждам драма. Ако той е от по-богата държава, нормално да има предразсъдъци. На този етап не бих повдигала въпроса, а по-скоро бих се концентрирала върху това как да се отделим да живеем самостоятелно. А с роднините е достатъчно малко куртоазия и лицемерие, колкото да се предотвратят разправиите. За никой мъж жената няма да стане по-любима посредством скандали.

# 18
  • Мнения: 12 797
...
Омъжих се за чужденец преди няколко месеца. Поживяхме с него и неговите родители заедно в една къща в чужбина (неговата родна страна) за 3 месеца.
За съжаление, според мен отношението на неговите родители към мен беше пренебрежително в много ситуации и това създаде отчуждаване между нас. ...
Върнахме се в България, за да оформим някои документи. Имахме няколко скандала за това къде да живеем, за отношенията ни с неговите родители и в един от тези скандали съпругът ми каза, че сестра му е му е била предложила ние (моят съпруг и аз) да сключим предбрачен договор, в който ако имаме деца и аз реша да се върна да живея с децата ни в България, те да бъдат обезнаследени от семейното им наследство.
Сестрата на мъжът ми е адвокат и има три деца.
Мъжът ми каза, че е отказал това предложение и фактически ние се оженихме без договор.
Не ми дава спокойствие обаче това, че неговото семейство е обсъждало подобен договор, който за мен е аморален. ...
След този разговор, нямам желание да имам контакт с неговите роднини, тъй като тая гняв към тях.

Трябва ли да доказвам пред неговото семейство, че съм честен човек? Да повдигна ли темата за договора, за да изясня техните съмнения?
....
Не повдигай никакви такива теми за договор. Не си късай нервите с минали работи. Сестра му казала, пък майка му рекла - остави ги тях, важните сте ти и мъжът ти.
Струва ми се, че имате проблем с мъжа ти и той е, че от толкова скоро сте женени и си решавате различията със скандали. Сериозно си ги премислете тези неща и се научете конструктивно да си изглаждате противоречията. Такива има и в най-идеалното семейство. Не викайте, не обиждайте другия и роднините му, а говорете спокойно, докато се разберете и намерите компромис.

Наистина е дразнещо на нероден Петко да отнемат наследството, но тези роднини си имат някакъв мозъчен капацитет и явно е толкова. Разберете се с мъжа ти, не се бори с родата му - дистанцирай се от тях.

# 19
  • Мнения: 709

Честно казано ми е трудно да повярвам, че в подобен договор може да се впише клауза, обезнаследяваща деца заради деяние на майка им. Поне във Франция подобна кауза не е законна.

И аз веднага това си помислих - какъв ли ще да е този предбрачен договор, чрез който на децата се отнема наследството.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 163
Това е доста екзотична юридическа постановка. Авторката да обещае, че при някакви обстоятелства друго лице (Нероден Петко) ще бъде лишен от наследство. Дали е възможно изобщо?

# 21
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Просто си търсиш повод да ги мразиш. Не се харесвате и си мислиш, че може да използваш това с предбрачният договор срещу тях по някакъв начин.
Не е това начинът, повдигнеш ли въпроса и тръгнеш ли да се обясняваш по темата, единствено ще излезе че парите те интересуват. Дръж се нормално, отделете се да си живеете сами и не търси излишни драми, там където няма такива. В чужбина предбрачният договор е нещо нормално. Радвай се и цени това, че мъжът ти ти вярва и обича достатъчно , за да не се "застрахова" с такъв документ.

# 22
  • Мнения: 18 562
На мнението на Невена съм. Не мога да изтрая подобни роднински отношения. Сестра му не е права, но той защо ти разказва нейните глупости да се ядосваш. Никой не ми изглежда ОК в ситуацията.

# 23
  • Мнения: 738
Сестрата адвокатка се упражнява в казуса на братчето. Ако решиш някога да отведеш общите ви деца, то те да бъдат обезнаследени! Първо, това показва страх, че можеш да зарежеш брат й, второ, че там има такова мнение заради други чужденки, постъпили по подобен начин. Както тук за рускините сме с едно наум, така и там за българките. С времето ще се успокоят.
Не бих се старала да се доказвам, но задължително излезте на квартира и не се карайте с мъжа ти.
И също, развивай се професионално.

# 24
  • Мнения: 3 010
Само да спомена, че лишаване на деца от имущество може да стане със завещание, не с предбрачен договор единствено. Зависи от съдебната система, страната и правната уредба, естествено. Но обикновено законът е на страната на децата и работи в тяхна полза.

# 25
  • Мнения: 8 836
нищо обезпокоително, страх ги е да не изчезнеш с децата, държат на дечицата. Имаш ли гражданството на мъжа ти вече? Така биха били по-спокойни. Иначе ще трябва адвокатката да те търси по международното право. Simple Smile

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За мен подобна случка е един огромен червен светофар.
Дори и да живееш с мъжа ти отделно и той сега да ги реже още, той е израстнал сред тях, “поел” е много от страховете и мисленето им.
Някои успяват да се измъкнат, повечето зациклят обаче в този кръг, който им е познат и въртят една и съща плоча при всеки удобен случай.

Аз бих наблюдавала и в никакъв случай не бих се вързала с деца при подобна предистория!

# 27
  • Мнения: 25 646
нищо обезпокоително, страх ги е да не изчезнеш с децата, държат на дечицата. Имаш ли гражданството на мъжа ти вече? Така биха били по-спокойни. Иначе ще трябва адвокатката да те търси по международното право. Simple Smile

И според мен целта на сестрата не е била да обезнаследи евентуалните си племенници (защо ли се сетих за приказката за Нероден Петко?), а да застрахова брат си, че няма да му отмъкнат децата в дивата балканска страна, и да сплаши снахата, която подозира, че може да е златотърсачка, и да ѝ даде да разбере, че няма финансова изгода да се омете и да остави децата си без баща касичка.
Дали има право да се опита да защити брат си, дали има повод, не мога да коментирам. Най-вероятно и няма законово основание, просто празна заплаха, която да стресне чужденката и да я спре да прави евентуални глупости.
Но леко ми е странно в тази ситуация главният проблем да е неприетото предложение за предбрачен договор, когато семейството има други, много по-съществени проблеми. Вместо да се мисли и работи в насока собствен дом, в който да отглеждат неродените Петковци, драмата е за нещо в миналото, което в момента няма никакво значение.
Тази нощ щяло да вали сняг...

# 28
  • София
  • Мнения: 35 132
Не бащата, рода да обезнаследи неродените деца, ако мама е много своенравна. Смях.

Не те чака розово бъдеще, щом някой месец след сватбата сте на кръстопът.
Стой тук, той ако иска ще остане. Ако слуша мама и кака - прав му път.

Някак отиентслски вкус имам в устата, не знам защо.

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Някак отиентслски вкус имам в устата, не знам защо.

В ориенталските закони няма начин да обезнаследиш собствено дете, родено в брак.

Намирисва ми на проблеми с комуникация поради недоразбиране на език.

А сестрата, ако наистина е адвокат, но и да не е, е могла да посъветва брат си децата му да се родят в тяхната държава, така че обичайното им местожителство да е там, да забрани да се извеждат от държавата без негово присъствие и съгласие и да направи така, че паспортите им да пищят на контролните гранични пунктове и да не се съгласява и да не подписва съгласие децата му да придобиват българско гражданство. Пак има начини да се изведат, но е по-трудно.

Чак пък да я сплашват.

Общи условия

Активация на акаунт