козметиката на Талодерма - 6

  • 102 800
  • 505
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 770
  И аз се интересувам...  newsm78

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 23:15 от просто Петя

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Амадис, вече за втори път си купувам от козметиката на Талодерма, много съм доволна, но не ми е съвсем ясно почистващите тоалетни млека за лице и тоалетните млека за цялото тяло (Еудермол 0, Еудермол 2) едно и също нещо ли са? Защото в аптеката, в която намерих най-голямо разнообразие от вашата козметика и двата пъти ми казаха, че тези млека за цялото тяло всъщност стават и за лице и ми дават от тях.
И имам още един въпрос - не може ли да се открие един on-line магазин на Талодерма? Би било много удобно да си поръчваме продуктите чрез интернет. Така с аптеките пада голямо обикаляне, особено когато в едната аптека има 2-3 продукти, в другата - други 2-3 продукта, в третата - други и т.н.

# 122
  • Мнения: 46
С малко закъснение - Благодаря   bouquet

# 123
  • Мнения: 630
  Поръчах си тия дни гелчето с ройбос - смятам да го ползвам за цялото лице - и вазелина за устни с екстракт от роса.  Имате ли някакви отзиви от тях?   Rolling Eyes
 Освен това искам да помоля да ми препоръчате тоник за смесен тип кожа и мляко за тяло за нормална към суха!   
 Благодаря ви предварително!   bouquet
 
Здравейте момичета   bouquet
Гелчето с Ройбос е супер за хидратация - имай предвид обаче, че няма никаква УВ защита. Задължително през деня нанасяй отгоре , след като попие продукт с висока защита - крем, пудра, фон дьо тен - какво то си избереш. Ето малко инфо за Ройбоса:
Екстракт от Ройбос /Aspalathus Linearis/ е основният биологично-активен компонент в състава. Екстрактът от фините игловидни листа на РОЙБОС е богат на алфа-хидроксикиселини /АНА/, биофлавоноиди и цинк, които спомагат за поддържането на водния баланс и отстраняването на мъртвите епидермални клетки, забавяйки процесите на стареене и оставяйки кожата гладка, жизнена и еластична. Съдържа 14 антиоксиданта, притежава антибактериални, противовъзпалителни и антиканцерогенни свойства. Той подпомага лечебните процеси при кожни заболявания

Вазелинчето за устни с розов конкрет предпазва от климатично-сезонни фактори, овлажнява и омазнява, защитава устните през студените и влажни сезони. Така, че е по-подходящо за есента и зимата. За период със силно слънчево греене - използвай стикче с УВ защита.

Ето и биологично-активните компоненти на тоника за мазен и смесен тип кожа:
Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол

За тяло ти препоръчвам:
EUDERMOL – 3 – нормална до суха кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък, урея – 3%
Продукта премахва и предотвратява залющването на кожата, възстановява и поддържа влажността и еластичността. Позициониран е за поддържане на суха към нормална кожа при преизсушаване, причинено от домашни и професионални дейности или атмосферни фактори.
Лек и успешен ден и дано съм била полезна!



# 124
  • Мнения: 630
Монии -   bouquet мерси за помощта.

Току що попаднах на темата, и не съм чела предходните теми, затова ако се повтарям моля да ме извините. Интересуваме кой номер  от кремовете  за лице мога да ползвам при  положение, че имам невродермит, който на последък много се е обострил. Кожата ми е от смесен тип и си бях взела  Еудермол №2. Отначало  ми действаше много добре и бях се зарадвала, че най-сетне съм открила много добър крем за моя невродермит, но след като използвах половината от опаковката, това действие спря. Сега отново лицето ми се обрива, зачервява и след това се лющи и боли. Затова искам да попитам дали нещо не съм сгрешила с определянето на необходимия ми номер. Ще съм благодарна ако получа необходимия ми съвет.   bouquet
Нели, аз сама не мога да ти помогна. Задължително ще се консултирам с професора - само да успея да вляза при него днес. Но от сега знам, че ще те посъветва да посетиш дерматолог - той ще ти назначи правилното лечение.
До скоро!

# 125
  • Мнения: 630
Здравей amadis !

Би ли ми препоръчала нещо за почистване на очи (спирала)? В момента ползвам тоалетното мляко за мазна и смесена кожа, но се притесявам, че не е подходящо за тази цел. Проблем е че и след като съм го ползвала за очите, след това ги усещам подпухнали  Confused .

ХУбав ден!  bouquet


Привет   bouquet
Явно имаш непоносимост към някоя от съставките. По принцип за околоочен контур са подходящи почистващите продукти за чувствителна кожа - аз използвам млякото за чувствителна кожа и нямам подпухване /само торбички, ама това е друга тема/. Това е единия вариант, който ти препоръчвам. Не знам обаче, дали почиства водоустойчива спирала - не съм пробвала. Аз ползвам Фатал на Ланком - много напластява и миглите стоят като кукленски, а млякото я отстранява без проблем.
Другия вариант - /ние не го предлагаме/ има почистващи лосиони специално за околоочен контур - те са по-леки и разработени специално за целта  Peace
Лек и прохладен ден!

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря за отговора!   bouquet
По принцип за околоочен контур са подходящи почистващите продукти за чувствителна кожа ...
Това означава ли, че мога да използвам и "Еудермол 0", понеже го имам в наличност Simple Smile ?
Спиралата не е водоустойчива, но ми се струва че по-трудно я свалям от предишната Confused.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 14:09 от Tedulina

# 127
  • Мнения: 4 770
     
     Amadis, благодаря ти!    bouquet  bouquet  bouquet   
     Информацията ми е страшно полезна, възхитена съм от подробния ти отговор!   Hug

# 128
  • Мнения: 630
Както гледам има много доволни мамчета от козметиката на Талодерма и накрая ще се престраша и аз да опитам    bouquet Разбрах че има избелваща серия ,но не знам дали е подходяща точно за моите петна по лицето. Кожата ми беше много мазна и проблемна. Казвам беше , защото преди 2 месеца си взех един пилинг гел на Eucerin , останах доволна и си взех и лосиона им за лице, и резултата е налице омазняването е намаляло значително, рядко ми излизат пъпки по лицето (само преди цикъл 1-2   Tired ) , но който го е преживял знае какво се случва с пъпките дори след като са излекувани..остават за спомен досадните белези,когато си се чоплил  Rolling Eyes както и на места много разширени пори (по нослето нпр) които не се свиват нещо... ooooh! Дали избелващия крем ще се отрази добре в моята ситуация? И има ли нещо за свиване на порите на Талодерма? Серум някакъв?
Ще бъда много благодарна ако ми препоръчате конкретни продукти  Hug
Привет   bouquet
За твоя проблем се допитах до шефката на Козметиката. Препоръча ти следните продукти:
с   Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
с   Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
с   Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол

Тези продукти можеш да изполваш в момента, а през октомври ще направим една избелваща терапия с лосиона и крема. До тогава обаче, е добре да ползваш продукти с висока УВ защита, за да не фиксираме белезите от пъпки. Маската, която ти препоръчваме също има лек пилинг ефект и ще намали петната. Ето малко инфо за използването и:
Действие:
·   Премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата - лек “пилинг-ефект”
·   Подобрява кожното кръвообръщение
·   Регулира секрецията на мастните жлези
·   Антибактериално
·   Създава приятно усещане за свежест и хладина
·   Премахва и предотвратява образуването на “черни точки” (комедони) и акне.
Употреба:
Преди употреба нанесете върху малка площ на вътрешната част на пред-мишницата. Ако до 24 часа не се появи сърбеж и/или зачервяване преминете към системно приложение. При употреба върху лицето пазете очите и лигавицата на носа. При нарушена цялост на кожата е възможно да се появи парене, което бързо преминава. Да не се използва от лица със свръхчувствителност към компонентите на продукта!
Мазен и смесен тип кожа: 1-2 пъти седмично се нанася тънък слой върху цялото лице и се оставя за 30-60 минути.
Акне (различни форми): Прилага се всяка вечер и се оставя през цялата нощ. След достигане на задоволителен резултат се употребява 1-2 пъти седмично. Само новопоявяващите се единични обриви се третират всяка вечер. Измиването на маската става с хладка вода. Веднага след това се нанася крем за мазен и смесен тип кожа.
Това са и продуктите, позиционирани като свиващи порите. Дано съм била полезна. Лек и прохладен ден!

# 129
  • Мнения: 630
Амадис, вече за втори път си купувам от козметиката на Талодерма, много съм доволна, но не ми е съвсем ясно почистващите тоалетни млека за лице и тоалетните млека за цялото тяло (Еудермол 0, Еудермол 2) едно и също нещо ли са? Защото в аптеката, в която намерих най-голямо разнообразие от вашата козметика и двата пъти ми казаха, че тези млека за цялото тяло всъщност стават и за лице и ми дават от тях.
И имам още един въпрос - не може ли да се открие един on-line магазин на Талодерма? Би било много удобно да си поръчваме продуктите чрез интернет. Така с аптеките пада голямо обикаляне, особено когато в едната аптека има 2-3 продукти, в другата - други 2-3 продукта, в третата - други и т.н.
Привет   bouquet
Има разлика между двата продукта. Еудемолите да емулсии за тяло. Тяхната цел е да премахват и предотвратяват залющването на кожата, да възстановяват и поддържат еластичността и влажността и. Предназначен и са за системно поддържане на кожата при раздразване и преизсушаване, причинено от домашни и професионални дейности или от атмосферни фактори /вятър, студ, слънчево облъчване/. Като профилактино средство в интервалите между провеждане на лечение  на кожни страдания, протичащи със сърбеж, сухота и залщюване.
Основните им биологично активни компоненти са алантоин, глицерин, пчелен восък и урея.
EUDERMOL – емулсии за цяло тяло

с   EUDERMOL – 0 – чувствителна и нормална кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък
с   EUDERMOL – 2 – нормален, мазен и смесен тип кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък, урея – 2%
с   EUDERMOL – 3 – нормална до суха кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък, урея – 3%
с   EUDERMOL – 5 – суха кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък, млечна киселина, урея – 5%
с   EUDERMOL – 8 – много суха кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък, млечна киселина, урея – 8%
с   EUDERMOL – 10 – за крака и напукани пети
Глицерин, алантоин, пчелен восък, млечна киселина, урея – 10%

Тоалетните млека са предназначени за отстраняване на грим и замърсявания по кожата на лицето. Те са съвсем отделно разработен продукт. Предлагаме 4 вида тоалетни млека - са съответните типове кожа - суха, нормална, чувствителна и мазен и смесен тип.Основните им биологично-активни компоненти са фитоекстракти от различни билки, витамин А и вит. Б

По отношение на втория ти въпрос - отдавна има такива предложения, но трябва за "узреят", а до тогава - аз ще помагам до колкото мога със справки. Знам, че е много неудобно така, но ... това е което можем да предложим към момента. Дано поне сайта оправят  Embarassed
Лек и успешен ден   bouquet

# 130
  • Мнения: 630
...
Това означава ли, че мога да използвам и "Еудермол 0", понеже го имам в наличност Simple Smile ?
Спиралата не е водоустойчива, но ми се струва че по-трудно я свалям от предишната Confused.
Здравей   bouquet
В по-горния пост съм писала, че имат съществена разлика. Да не рискуваме със зоната около очите - все пак не е предназначен за почистване на лице, а за повишаване еластичността и хидратацията на кожата.
Еуд. 0 е много добър да кожата на детето след баня /изпробвано е/
Лек и прохладен ден!


# 131
  • Мнения: 482
Както гледам има много доволни мамчета от козметиката на Талодерма и накрая ще се престраша и аз да опитам    bouquet Разбрах че има избелваща серия ,но не знам дали е подходяща точно за моите петна по лицето. Кожата ми беше много мазна и проблемна. Казвам беше , защото преди 2 месеца си взех един пилинг гел на Eucerin , останах доволна и си взех и лосиона им за лице, и резултата е налице омазняването е намаляло значително, рядко ми излизат пъпки по лицето (само преди цикъл 1-2   Tired ) , но който го е преживял знае какво се случва с пъпките дори след като са излекувани..остават за спомен досадните белези,когато си се чоплил  Rolling Eyes както и на места много разширени пори (по нослето нпр) които не се свиват нещо... ooooh! Дали избелващия крем ще се отрази добре в моята ситуация? И има ли нещо за свиване на порите на Талодерма? Серум някакъв?
Ще бъда много благодарна ако ми препоръчате конкретни продукти  Hug
Привет   bouquet
За твоя проблем се допитах до шефката на Козметиката. Препоръча ти следните продукти:
с   Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
с   Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
с   Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол

Тези продукти можеш да изполваш в момента, а през октомври ще направим една избелваща терапия с лосиона и крема. До тогава обаче, е добре да ползваш продукти с висока УВ защита, за да не фиксираме белезите от пъпки. Маската, която ти препоръчваме също има лек пилинг ефект и ще намали петната. Ето малко инфо за използването и:
Действие:
·   Премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата - лек “пилинг-ефект”
·   Подобрява кожното кръвообръщение
·   Регулира секрецията на мастните жлези
·   Антибактериално
·   Създава приятно усещане за свежест и хладина
·   Премахва и предотвратява образуването на “черни точки” (комедони) и акне.
Употреба:
Преди употреба нанесете върху малка площ на вътрешната част на пред-мишницата. Ако до 24 часа не се появи сърбеж и/или зачервяване преминете към системно приложение. При употреба върху лицето пазете очите и лигавицата на носа. При нарушена цялост на кожата е възможно да се появи парене, което бързо преминава. Да не се използва от лица със свръхчувствителност към компонентите на продукта!
Мазен и смесен тип кожа: 1-2 пъти седмично се нанася тънък слой върху цялото лице и се оставя за 30-60 минути.
Акне (различни форми): Прилага се всяка вечер и се оставя през цялата нощ. След достигане на задоволителен резултат се употребява 1-2 пъти седмично. Само новопоявяващите се единични обриви се третират всяка вечер. Измиването на маската става с хладка вода. Веднага след това се нанася крем за мазен и смесен тип кожа.
Това са и продуктите, позиционирани като свиващи порите. Дано съм била полезна. Лек и прохладен ден!



Amadis, мерси много   bouquet   Ще тичкам да си взема продуктите . После ще се отчета как ми действат  Peace И ще чакам октомври за избелваща терапия Hug

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 15:31 от len4ita

# 132
  • Варна
  • Мнения: 2 576
...
Това означава ли, че мога да използвам и "Еудермол 0", понеже го имам в наличност Simple Smile ?
Спиралата не е водоустойчива, но ми се струва че по-трудно я свалям от предишната Confused.
Здравей   bouquet
В по-горния пост съм писала, че имат съществена разлика. Да не рискуваме със зоната около очите - все пак не е предназначен за почистване на лице, а за повишаване еластичността и хидратацията на кожата.
Еуд. 0 е много добър да кожата на детето след баня /изпробвано е/
Лек и прохладен ден!

Благодаря ти!   bouquet
За детето е супер Peace!
Аз не посмях да си махам грим с него преди да ми отговориш, явно ще пращам мъжо до аптеката Simple Smile.

# 133
  • Мнения: 58
Здравейте!   bouquet

   Така.....Вече 4 седмици ползвам козметиката на Талодерма по схемата, която ми препоръча Amadis  и мисля, че е време да пиша за конкретните резултати.   Joy
   Искам най-горещо да препоръчам гелчето за околоочен контур с Ройбос - невероятно е. Купих си второ, тъй като го нанасям обилно вечер на цялото лице. Колкото до схемата с почистването на лицето с тоалетно мляко и тоник, на мен лично ми се отразява прекрасно. Малко се притеснявах дали е достатъчен този тип "измиване", но даже козметичката ми вече ми препоръча да ходя най-често на 3 седмици на почистване на лице ( преди задължително на 2 седмици), тъй като кожата ми се запазвала чиста даже и за по-дълъг период от време.  Peace
   Кремчето за мазен и смесен тип кожа в туба е възхитително - текстурата му е много странна, предполагам заради наличието на пчелен восък в него, но след нанасяне на кожата усещането е за една невероятна мекота и свежест на кожата. По- удачен крем за моя тип кожа до сега не съм ползвала. Единствено не можах да свикна с крема Protecta, поради това , че кожата ми след това лъсва веднага, но него нанасям само при положение, че ще се излагам по дълго през деня на слънце.  Sunglasses
  Така че , драги дами, ако изпитвате някакви съмнения към продуктите, единствено необходимо е да нацелите точната схема за вашата кожа, за което Amadis се грижи прекрасно.   bouquet
 

  Amadis,  благодаря ти мнооооогооо!!!!!    bouquet   bouquet   bouquet

# 134
  • Мнения: 630
mjoy
   bouquet
Благодаря много! Чувствам се удовлетворена след такива постове - значи съм помогнала на някого!

dansar 68

Професора беше в командировка и затова едва сега ви отговарям. Препоръча да действаш на принципа " проба - грешка" с околоочния с Ройбос. Нанеси на малък участък - ако ти действа добре - ползвай, ако - не - спираш.
Малък бонус за момичетата от форума!Професора каза, че като негови клиенти ще ползвате специални отстъпки - само ми споменете предварително, за да го предупредя.

Neli VB
Както и предположих - първо консултация с дерматолог. Ако си от Варна или наблизо - за теб важи горенаписаната промоция  Peace
Като начало каза да преминеш на Еудермол 0 /за чувствителна кожа/ и след отшумяване на обрива и лющенето - да продължиш с Еудермол 2.

Лек и успешен ден   bouquet
При нас се разхлади вече, мирише на свежо след падналия дъжд и аз съм в очакване на биохимичния скрийнинг утре. Като се сетя и се изпотявам от притеснение, а резултатите ще са чак след 1 седмица  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт