Хайде ЮЛИ идвай вече, чакаме си малкото човече!

  • 11 344
  • 278
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 772
Nin, опитах се да ти пратя съобщение на лични, но ти е пълна пощата Grinning...пак ще пробвам след малко

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Ох най-накрая качих снимка на нашето корито
 http://images18.snimka.bg/003144739-big.jpg

Момичета мерси за пожеланията, ще пускам снимки после, ама церемонията ще е от най-неофициалните и сведена до майки, татковци и батковци. Само да устискам че вчера такива контракции чак се уплаших  #Crazy

Аганка аз по принцип съм лежаща бременна, но ти пиши като идваш към Бургас, до тогава има мноооооого време, може и да ми е паднала забраната.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 175
phil,добре е да си качиш хемоглобина,че иначе след раждането пак ще те карат да го направиш,та по-добре сега.Освен това родилките с нисък хемоглобин се чувстват по-изтощени и по-трудно се възстановяват.Аз с Малтофера успях от 109 да го вдигна на 119.
Нашата ваничка е обикновена със стойка и хавлиена подложка и върши работа,но засега в началото са си нужни 2 чифта ръце,въпреки,че пъпчето е паднало.Представям си ако трябваше и него да го пазим  ooooh!
Иначе ни почнаха коликите и ми се иска да взема нещо ефикасно-май ще ги пробвам бейбинос-а.А Инфакол-а никъде ли в България не се продава?
Да знаете,че щом бебетата хълцат в корема,после също продължават.Поне при нас е така.То си стана ритуал по 5-6 пъти на ден,особено след хранене  Simple Smile
За след секцио 5-6 бутилки мин.вода не са много,даже са малко,дори и да не ви се пие се насилвайте,че по-бързо се пречиства организмът от упойката и всички гадости,дето са му вливали  Peace

# 198
  • София
  • Мнения: 3 524
Фил би трябвало да ти дадат и обменната карта, заедно с направление за хоспитализация без дата, болничен за 45 дни и в допълнение- на мен ми дадоха и изследването за кръвна група (фотокопие, че аз си прибрах оригинала), но ен знам дали е задължително това да ти дадат. Обменната карта е 1 лист на който пише "Направление на бременна до родилно заведение" и в него ти обобщават всички изледвания от ЖК до момента (питат и за БХС-то и за ФМ-то така че ако искаш си ги носи за всеки случай).  А направлението си е направление, на бланка на касата е.
Аз си носех и амбулаторната карта, че вътре нали отбелязват и за болничния лист нещо си.
Дано ти е полезно това инфо, на мен в ТК поне това ми дадоха! Peace
На мен ми е много жега и днес половината неща ми отпаднаха.. не мога да стоя на топло и се крия вкъщи.
Аганка за черешките аз опасох тия на Слатина  Laughing
Веси и аз не спя мила, само следобед ако легна, но през нощта- макс ама макс 4 часа и то на пресекулки ooooh!

# 199
  • Мнения: 766
Ама съм завеяна  ooooh!
Забравих да си искам направлението за хоспитализация от доки  Tired
Момичета я да питам аз за не знам кой път  Mr. Green
Какви документи трябват за подаването на 45 дневния болничен, като вече имам 2 подадени  newsm78
От нашите счетоводители никаква информация човек не може да получи, а ако случайно кажат нещо то няма да е актуално   #Cussing out

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 523
аз да се отчета след днешния преглед - влезли сме в норма и си отговаряме на 37ма седмица. обаче секцио не ми мърда - планово трябва да е на 2.07 - главата в момента е 93мм, а аз като съм на границата с таза и с лекар противник на форцепса просто нема де да ходя при евентуално усложнение. В ТК било голяма лудница - нямало свободни зали и за това го насрочват само 5 дни преди термина (който при мен от 9.07 стана 7.07)
аз разпитах доки как стоят нещата с показването на бебето на таткото - веднага след като го покажат на нас го изнасят и той да го види.
вижте какво намерих за размерите на бебето:
http://9monate.qualimedic.de/articles/read.php?article_id=1657

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 14:42 от arksi_

# 201
  • Мнения: 640
Eй ме и мене днес Simple Smile
Аганка, за догодина те пиша майстор при нас Simple Smile Аз съм добре с латекса и блажната боя, ама за тапети ме няма никаква. Инфакола официално ще дойде в БГ на 15-ти, но до мен ще се дотътри някъде към 17-18-ти. Като го получа ще пиша на всички, които си поръчаха, за да се уговорим за получаването.
Веси, за болничния май нищо друго освен самия болничен не ти трябва.
Аси, аз също съм с леки до силни болки ниско в корема, но акушерката каза, че били от слизането на бебето надолу и просто кожата се опъвала. Каза да свикваме, че после щяло повече да боли Simple Smile
За коритото на бебо се спряхме на анатомичното на Чиполино, а иначе имах голям мерак на Кам гумираното анатомично. Но сега не съжалявам грам, че се спрях на Чиполиното. Като цена е 32 лв.
Ще пиша повече като се прибера в къщи.

# 202
  • София
  • Мнения: 3 414
До Гоца Simple Smile Я да видим какви майки-героини ражда братска Америка
Американска работа  Laughing,но майката е героня признавам я.
Наистина е лудница в ТК,незнам къде ги побират тези родилки.
Моля кажете за лекцията.
Чай Блеавит бил добър за колики-в пигиса има доста видове.

# 203
  • sf
  • Мнения: 10 156
това, което казвате за лудницата в ТК ме разтревожи. аз както смятам да отида направо с документите, без уговорка с лекар- имат ли право да ме пратят другаде , защото нямат места?  newsm78

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 523
donsyy, мисля че са длъжни да те приемат ...

# 205
  • Мнения: 4 300
Хайде и аз се прибрах най сетне у дома:)
Първо да кажа по въпроса за стаята на новороденото- през лятото няма никакъв проблем да седи непрекъснато, вкл.,и да спи на отворен прозорец, стига да не е на директно течение. На климатик- в никакъв случай.
За този въпрос спечелих книга:)
По някое време към края на седмицата ще си систематизирам записките от лекциите дотук и ще ви осветля по въпросите за закаляването и други подобни Laughing Laughing.
По отношение на сандвича с тиквички- питката е наистина много вкусна, нещо като ливанските, ама не баш същото.
Аз толкова ги обичам че тая събота специално ходих до Пиротска да си купя Embarassed

П.С. Виждам какво е написала Донси- ако ми позволиш малко чувство за хумор- ти с твоето бързо раждане докато се чудят къде да те пратят ще си родила вече  bouquet Така че споко.....

# 206
  • София
  • Мнения: 153
Момичета, благодаря много за инфото Hug

Аз довечера съм на преглед и после ще се отчета, че при мен много бременеене не остана!

Бре, каква навалица от родилки, тази година май ще ударим рекорд по новородени, какво по-хубаво от това Hug

# 207
  • София
  • Мнения: 3 414
Рокси благодаря,каква книжка ти е награда,полезна или не чак толкова?Донси как ще те оставят,не са изроди .Виж Вип може и да няма.munka77 страхотно е че ще има толкова много бебчета,но като се замисля в каква държава живеем,чух че вигат цените на НАН и Нитролон,ще почнат още повече да спекулират Sad

# 208
  • sf
  • Мнения: 10 156
Цитат
П.С. Виждам какво е написала Донси- ако ми позволиш малко чувство за хумор- ти с твоето бързо раждане докато се чудят къде да те пратят ще си родила вече  Така че споко.....
Joy и аз с това се успокоявам  Joy

# 209
  • Мнения: 984
Там-там за този болничен нищо не ти трябва. Само болничния лист.
След като родим се подава болничен с разни декларации и приложения, че бебето е живородено и ще си го гледаме
Те са стандартни документи и се свалят от сайта на НОИ. Можеш да поразпиташ и счетоводителките обаче и да си ги имаш приготвени и само да си попълниш данните /после сигурно тези документи ще са последното с което ще ти се занимава/

Общи условия

Активация на акаунт