Игри, моделиране и апликации за малки и големи.

  • 247 434
  • 1 662
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 568


Ето днес довършихме картината с Чук и Пук. Идеята беше на Дара по една от картинките в книгата. Всъщност аз започнах да правя море, а тя доразви идеята с лодката и човечетата. Ясно е кой какво е правил. Аз нямам нищо общо с недъгавите им ръчички и устите като мустаци  Joy
Това е.

# 136
  • Мнения: 4 915
Смайли, много е готина!
Ще си я запазите ли? Би било жалко да я развалите..Обаче не знам дали пластелинът като остарее, няма да почне да се рони...Ако се покрие с прозрачно фолио?... Rolling Eyes
При нас всички цветове пластелин са в едно топче вече в кафеникав нюанс... Laughing

# 137
  • Мнения: 1 568
Не знам как да я запазя, не съм и мислила. Затова снимам "творбите" - поне така ще останат за дълго.

Нашият пластелин е на същото дередже /то се и вижда де/ затова през седмица-две купувам нов. Той поне е евтин  Peace

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Free Soul, много ми харесаха и рибката, и калинката, браво! Ще се възползваме от идеите, предполагам:)

На Смайли нещата също са чудесни, както винаги, а идеята за пресата с чесън е момер 1!



iviche,Daky, моята дъщеря е на 3г. и 4 месеца. Гледам да я включвам във всичко, което преценя , че може да направи. Нали целта е тя да се забавлява! Далеч съм от мисълта да демонстрирам умения. Но не я оставям да ПРАВИ ВСИЧКО САМА, мисля че като показваме на децата разни неща, те се учат.

ПОмагаше ми да направим първо тестото,  тя изсипа продуктите  в купата от предварително приготвените от мен чаши , бъркаше с лъжица и месеше тестото, много и хареса. Правеше си разни топчета, кули, първите минути просто си мачкаше сместта между ръцете,"готвеше" кюфтенца и т.н.
После направихме таралежа - тя ми направи малка топка, аз я оформих като Ежко, а тя съвсем сама набучи клечките за зъби за бодли.
  Костенурката я направихме от формичка за пясък-Марги ми помагаше да я натъпчем с тесто, после я измъкнах. А когато правех другите фигурки- калинката и пчеличката, участваше и дъщерята на наш приятел, която ни беше на гости. Тя е на 10 години, затова избрахме заедно по-трудни фигурки, които си  харесахме от и-нет и преправихме по наш вкус. А дъщеря ми Ще ги оцвети. Когато боядисва, я насочвам за цветовете, но я оставям като цяло тя да избира. Ако сбърка някъде, коригирам с бяло, по-трудните места оцветявам аз.
Мидата оцвети сама, на места когато излизаше от линиите, коригирах с бяла боя и я карах да повтори пак внимателно. Като цяло тя оцветява доста старателно и се справя добре.
   Научих я как да реже с ножица (със заоблени крайчета) по линии, с правоъгълната и кръглата  форма се справя блестящо,ако има много чупки и' е трудно. Давам и обикновено страници от модни списания с мънички снимки на манекенки или реклами. Тя  изрязва картинките съвсем по линиите, тук таме влиза с някой милиметър в друга картинка, но спазва поне формата. Може да реже с часове. ПОнякога и давам просто страници от гланцирано блокче , а тя си реже парченца в произволни форми и после си ги лепи на бял лист. Стават  като шарени килимчета.
 Също така съм и' купила шаблони с животни, които очертава и оцветява с моливи или флумастри, не се бях сетила като free soul за водните боички. а 10 годишното момиченце имаше един страхотен комплект на Равенсбургер  за правене на мандали, останаха ми очите, но те са подходящи за по-големи деца.
Поздрави.

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Момичета, вижте тук една готина идея:
http://www.dltk-kids.com/animals/mplatepig.htm

Самайли, виждам, че наближава раждането на второто ти дете.
Стискам ти  палци и ще чакаме новини, а от Дара ще очакваме апликация на новото бебе !Успех!

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 15:38 от Margi

# 140
  • Мнения: 1 568
Соленото ни тесто стана от раз!


Изрязахме фигурките с формички за сладки и пясък.

Тази морска звезда си е само на Дара. Абсолютно всичко от разточването до украсяването си е правила сама.


Тия дни очаквайте да ги видите и украсени.

Самайли, виждам, че наближава раждането на второто ти дете.
Стискам ти  палци и ще чакаме новини, а от Дара ще очакваме апликация на новото бебе !Успех!
Много благодаря! Hug

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Смайли, колко вода сложи на тестото?

# 142
  • Мнения: 1 568
Спазих абсолютно точно руската рецепта: 1 чаша сол, 2 чаши брашно, 2/3 от същата чаша студена вода. И стана - нито лепкаво, нито твърдо.
Пекох фигурките на отворена фурна на 60 градуса, близо час.
Следващия път обаче ще сложа пекарска хартия под тях, за да ги отлепя по-лесно.

# 143
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Прекрасна тема! Много хубави идеи!
При първа възможност ще се включа и аз, за сега само чета.

# 144
  • Мнения: 4 915
Смайли, очакваме фигурките оцветени.  Grinning
Очакваме скоро и хубави новини за теб и семейството ви! Леко и бързо раждане, и едно здраво, хубаво момченце!  Grinning

# 145
Смайли, фигурките ви са страхотни. Очакваме да ги видим оцветени. И аз ще опитам тестото.
Късмет и леко раждане!

Margi, подходът ти към детето е прекрасен. Само така ще се научи.

Iviche, не се стягай! Естествено, че 2-годишното дете само ще гледа.
Идеята ми беше да покажем какво децата сами са направили-всяко според възрастта си. Нищо лично. Нека спазваме добрия тон.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Ние вчера забъркахме  за разнообразие домашния пластелин, не соленото тесто. По-хубав  пластелин не съм виждала! Купешките, дори на Кохинор, пасти да ядат! Мек и приятен, лесен за оформяне, освен това е много като количество и могат да се направят много неща.
Оставих Марги да разстеле тестото и я научих с шаблон да отбелязва животни. Дори най-мъничките дечица могат да си правят фигурки на тестото по този начин. А за тези от тях, които не познават все още животните, може да се  използва като игра, за да ги научат .



http://galeria.biberonbg.com/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=50174

http://galeria.biberonbg.com/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=50177

Много и' хареса тестото и отпечатването и ако я оставя, може и 2 часа да се занимава само с това.

Ние имаме пластмастови букви, които тя отпечатваше върху тестото и я накарах да ми казва думи или животни с буквата, която избираше. В общи линии, съчетахме полезното с приятното и дъщеря ми много се забавлява.Пробвайте ако искате.
Поздрави

# 147
  • Мнения: 1 568
Супер! Задължително ще се пробва и това!

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Днев в готварския форум попаднах на ето това:

http://p6.ru/kitchen/02e4.htm

Особено ми хареса хитринката за правене на бодли на ежковците. И костенурчиците са мн. сладки. Правите с хлапетата, вижда ми се лесно, и после хапвате. Да ви е сладко!
 А вталяващите се мами могат да пробват от пластелин за да не се изкушават.  bouquet

# 149
  • Мнения: 1 568
 coolcool
Aз предпочитам с пластилин  Wink

Ето малко оцветени фигурки от нас:




Останалите дребни фигурки бяха много старателно начупени на съвсем малки парченца  Confused Остана само делфина, но за него ще купя темперни бои. Струва ми се, че ще се получат по-хубави цветове. Водните бои не са особено подходящи за оцветяване на тестените фигурки, защото водата макар и леко, но размекваше повърхността. После изсъхнаха де, не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт