Какво излекувахте с хомеопатия?

  • 64 545
  • 318
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 211
добре започнала темата и последните страници пак се превърнала в бойно поле и офф.
по темата:
на дъщеря ми:
бронхити, отити, варицела, скарлатина, конюктивит и др.по-леки
на мен:
бъбречна криза и цистит
на майка ми:
червен вятър
сега остава да убедя мъжа ми и баща ми Laughing

# 151
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
добре започнала темата и последните страници пак се превърнала в бойно поле и офф.
по темата:
на дъщеря ми:
бронхити, отити, варицела, скарлатина, конюктивит и др.по-леки
на мен:
бъбречна криза и цистит
на майка ми:
червен вятър
сега остава да убедя мъжа ми и баща ми Laughing

 - И какво предлагаш - да си мълчиме или заравяме главата в пясъка при опасност...
 пак ти цитирам kiddy, ако не си разбрала:

kiddy
Цитат
предписа 3 вида гранули - едните се взимат сутрин, другите на обяд, и последните - вечер. Лекарството, което взимам вечер и отговаря на моите характеристики (PLS), ми докара колики и не можах да спя. Питам се,  дали това е нормално,за лечебна криза ли става въпрос, или лекарството не е правилно подбрано?

# 152
  • Мнения: 3 211

 - И какво предлагаш - да си мълчиме или заравяме главата в пясъка при опасност...
 пак ти цитирам kiddy, ако не си разбрала:

kiddy
Цитат
предписа 3 вида гранули - едните се взимат сутрин, другите на обяд, и последните - вечер. Лекарството, което взимам вечер и отговаря на моите характеристики (PLS), ми докара колики и не можах да спя. Питам се,  дали това е нормално,за лечебна криза ли става въпрос, или лекарството не е правилно подбрано?
и нейният пост е офтопик
много добре те разбирам, виждам защо се ядосваш, но не мисля, че трябва толкова да се впрягаш
всяка тема за хомеопатия прераства в някакъв спор, лични нападки на едни и същи хора, което не е добре за популяризиране на принципите на хомеопатията, темата беше "Какво излекувахте с хомеопатия", предполагам Дуци я е пуснала, за да се ориентира дали да започне да лекува детето си/себе си/мъжа си с хомеопатия

# 153
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 По-принципно съм съгласен, но и пък и констатациите от "висотата на позицията" на някои, не помагат, а напротив.

# 154
  • Мнения: 4 371
Аз имам един опит с детето и един със себе си.
Не мога да кажа нищо положително за сега, но може би е твърде рано.

# 155
  • Мнения: 10
От година и 7 месеца ни лекува класически хомеопат.Имам две деца-на 7 и на 9 години.Много съм доволна от хомеопатията.Големият ми син направи през 2005 г. 5 гнойни ангини,причинени от стрептокок.Вдигаше  39-40 градуса температура по пет -шест дни.Пиеше един антибиотик,втори антибиотик и минавахме на инжекции.И това почти през месец.След посещението при хомеопатичка,която му определи едно лекарство е много добре.Разреди разболяванията.Не че не вдигаше температура,но давахме 3 капки от лекарството ,след 3 дни ако няма подобрение още една доза и така-без антибиотици и антипиретици.Две години беше 21 кг и после за една година качи 4 кг.   Grinning

# 156
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Извинете ме за дългия пост, който следва - опитах се в много съкратен вид да разкажа опита ни с хомеопатията и алопатията, що се касае за малкия ми син. Иначе големия боледува 1 път в годината и досега 3-4 АБ е пил и не е толкова страшно при него.

Малкия още от раждането си (май 2005) е често болен - на 2м - бронхиолит и в болница. Лятото 2005 беше що-годе добре, но като се прибрахме в Сф на 18 септ и на 27 възпали уши - АБ. После края на ноември пак АБ и понеделник го спираме, в четвъртък пак Т и после следващия понеделник пак АБ - това на 6.5м възраст. После от дек 2005 до май 2006 (1год) някак минахме без АБ, но на 15-20 дни току дигнеше еднократно Т и след 1 доза панадол - нищо.??? Края на май 2006 - яко сополи в обем - първо бистри, после станаха зелени, възпали уши - АБ 5 дни и понеже още не бяха съвсем ОК ушите още 5 дни АБ. Тотала дотук - от 2м възраст до 1г1м (за 11м) ШЕСТ антибиотика, заедно с този на 2м венозно + урбазон - УЖАС. Водихме го при проф. Тодоров от ИСУЛ и той каза - алергия. Педиатърката каза Зиртек да почнем и аз реших, че тая цялата ситуация не ми харесва. Изкопах (в чужбина)хомеопатичката, която познавахме от 2.5 г и беше лекувала мъж ми и големия и мен за малък период от време и от юни 2006 малкия е изцяло на хомеопатия, а и всички ние при нужда. Пак си се разболяваШЕ средно на 30-35 дни, но забравих всякакви лекарства, освен антипиретиците при нужда. Януари 2007 пи АБ в болницата след гърча - не посмях да не го давам, но успоредно си вървеше и хомеопатичното лечение, естествено под ежедневния контрол на хомеопатичката ни. Април 2007 - бронхит - хом + вентолин, след 1 седмица на ясла. Май - пак болен след 1 седмица ясла - херпангина - само с хомеопатия за 3 дни и той и баткото. Юли 11- пак бронхит - хом + вентолин - купихме инхалатор, че с по-малка доза вентолин - многократно по-голям ефект. 27 юли - 24ч Т 39.2 -??? Дойдохме на морето и от тогава е здрав. Само на 22 авг. следобед 15ч почна да повръща - летен вирус - за 24ч го преборихме с хомеопатия, при положение, че 3 пъти почвахме отначало понеже поемаше повече вода от допустимото и си раздразваше стомаха и повръщаше пак.
На 24 авг. 14ч аз почнах да повръщам - много зле - нямах сили, треперех, виеше ми се свят като станех от леглото, но спазвах режима и в 24ч бях вече ОК (10часа). На 25 авг. и баткото в 14ч - повръщане - режим на пиене и ядене + хом. и на сутринта все едно нищо не е било.

Реално - 100% доверие на педиатърката за диагностика и проследяване състоянието на детето в хода на лечение с хомеопатия + ако това, което тя би изписала за лечение се одобри от хомеопатичката като нужно и съвместимо (обикновено това е вентолина). И 100% доверие на хомеопатичката за лечението на детето. Имам страхотна педиатърка, която не отрича ползата и ефекта, който има хомеопатията.
Остана само да преборим тия чести бронхиални спазми изцяло с хомеопатия, без вентолин, но там според хомеопатичката опира и до темперамента и характера на детето + ходенето на ясла, където трябва норми на поведение да се спазват и той не може да е себе си и се потиска и накрая кото понатрупа недоволство и реагира със спазъм. Та ще видим - психолози май ще се намесват на помощ.

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 23:59 от TINA.K

# 157
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...ходенето на ясла, където трябва норми на поведение да се спазват и той не може да е себе си и се потиска и накрая кото понатрупа недоволство и реагира със спазъм. Та ще видим - психолози май ще се намесват на помощ.

   Нещо не разбирам? - хомеопатичното лечение само соматично, симптоматично ли беше?
 
  Защото, доколкото ми е известно, хомеопатията предписва върху т.н. свещена тройка: Умствени, физически и модалности.  Peace

# 158
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Цитат
...ходенето на ясла, където трябва норми на поведение да се спазват и той не може да е себе си и се потиска и накрая кото понатрупа недоволство и реагира със спазъм. Та ще видим - психолози май ще се намесват на помощ.

   Нещо не разбирам? - хомеопатичното лечение само соматично, симптоматично ли беше?
 
  Защото, доколкото ми е известно, хомеопатията предписва върху т.н. свещена тройка: Умствени, физически и модалности.  Peace

НЕ!  Naughty Никога не е лекувала който и да било от нас "соматично-симптоматично". Жената не е лекар, станал "боаронски" хомеопат, а класически хомеопат със съответното образование.
 
Честно казано и на мен самата все още повечето неща ми са объркани и объркващо ми звучат. #Crazy  Когато си говорим и тя ми обяснява - всичко ми е ясно, но като се опитам да го предам на мъж ми или да се поразмисля и се оказва, че само съм си мислела, че ми е ясно. newsm78   За съжаление малко време ми остава и не успявам да прочета по-подробно за хомеопатията и не ги разбирам много нещата, така че, вероятността да кажа или напиша нещо не съвсем коректно не е изключена. Embarassed

Имам и пълно доверие. Познава цялото ни семейство от 3.5г (С пауза, тъй като другите не боледуваме често и не е било проблем за макс. 1 АБ в годината да се изпие. Сега сме плътно заедно от 1г2м) + и баба и дядо вече (беше тук и ходехме и на плаж заедно, и вечер на разходка и видя децата в "целия им блясък" и доста и се обогати картинката за всички ни  ooooh!). Говорихме си, има си виждане по въпроса и живот и здраве като се приберем средата на септември в София ще работим по въпроса, че от баба и дядо (кауза пердута - няма как да стане) и нас с таткото трябва да се почне. #2gunfire - взаимоотношения в семейството, комуникация, реакции спрямо постъпките на децата и т.н., и т.н. .....
Много се надявам след това нещата да се променят  Praynig, че така както са на никой от нас не му харесва.  Sick

Ако правилно си спомням една мама беше писала, че заедно с детето лекува и себе си – та май и при нас така ще трябва.  Wink

# 159
Преди 3 години синът ми направи астматичен пристъп и се започна често посещение на клиниката на доц Переновска в Александровска болница. След щателно тестуване от което неговот състояние  се влоши още повече , се оказа ,че той  реагира на почти всички алергени  ,които бяха вкарани в организма му.От лекарите разбрах,че алергичните реакции се подтискат от антихистамини, но не се лекуват. Тази пролет се доверихме на лекар -хомеопат д-р Мариан Иванов  -той ни увери ,че чрез хомеопатия ще излекува алергиите на сина ни . Факт е ,че той наистина изкара пролетта без ксизал  само на гранули и значително по-добре. Занапред  смятаме да продължим лечението с хомеопатия . Ако има  сходен пример , моля отговорете ми.

# 160
  • Мнения: 103
Какво излекувахте с хомеопатия?
 
  Паническо разстройство

# 161
  • София
  • Мнения: 1 825
Радвам се, че най-после имам възможност да коментирам въпроса с хора, които няма нужда да убеждавам в ефикасността на хомеопатичното лечение. Пък и ми е омръзнало да слушам колко съм заблудена и колко си внушавам. Пък и да си внушавам - нали се чувствам добре и съм доволна.
Имам следните няколко въпроса:
1. Живея в чужбина. Опитвам се да продължа започнато в България лечение, като за целта се интервюираме по телефона и лекарствата пътуват със самолет до тук, пренасяни от близки и познати. Тъй като не ги пренасям аз, не мога да гарантирам, че другите не допускат лекарствата да минат през детектор. И без друго никого не мога да убедя, че се отнася до специални лекарсква. Бих желала да попитам до каква степен рентгенът или детекторът намаляват действието им.
2. Приемате ли и други лекарства по време на лечението, когато обстоятелствата го изискват. Понякога имам пристъпи на задух, направо си мисля, че няма да оживея. Или например силно главоболие. А противозачатъчните противопоказни ли са /имам редовен партньор, а така ненавиждам презервативите/.
Що се отнася до забранените неща: не пуша, не пия кафе /адски трудно го отказах/, кола, никакъв шоколад. Може би ще ви се стори странно, но най-трудно спазвам ограничението да не ям лук, защото го обожавам в салатките.
Благодаря предварително!

# 162
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 По първия въпрос - Опасни са само детекторите, които сканират ръчния багаж и куфара, но този в рамката през която преминава човек - не. Затова ако го държите в джоба - нама опасност да се повреди.

 по т. 2 - по едно кафе сутрин, но тип Арабика не пречи, шоколад пък - никак! Grinning , лук - също  Peace , само ментата и камфоровия спирт избягвайте. А също и неща, които по принцип Ви влошават, като това се отнася и за алопатичните л-ва, чиито странични ефекти Ви влошават. Но ако не Ви влошават - спокойно си ги пийте.
 - При хора с все още не излекувани астматични пристъпи, задължително да си носят помпичката, тъй като при такъв пристъп, най-застрашен е сърдечния мускул.  Peace

 

# 163
  • София
  • Мнения: 1 825
A antibebeto?

# 164
  • Мнения: 201
Емел, мисля, че беше писано тук във форума за противозачатъчните - не са никак полезни, разбъркват ти хормоните. Но Алекс ще ти отговори, щом се появи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт