Декупаж (салфетна техника)- 4

  • 45 407
  • 354
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 403
madlena, много ми хареса кутията тиии!  Hands Clap Това разпечатка ли е? И с трансферно лепило ли си я правила?

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
АХА с трансферно лепило е и ми отиде цялото но е голяма хамалогия и има и дефекти както се вижда но за първи опит е ок.,  което ми напомня за Мираж и чакането на актуалните продукти за да се пообзаведа с това онова.  bouquet

# 122
  • Мнения: 1 403
ами аз я увеличавах и хич не видях дефекти  Simple Smile И аз търся сега трансферно лепило, като си намеря, ше разпитвам за подробности

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Кога сварихте да изпишете две страници? Rolling Eyes

madlena, кутията е върха - казвай бързо как принтира картинката - на какъв принтер, стана ли ти на четки като мажеше трансфера, как точно отлепи хартията и и зобщо всичко и подробно?

А за Ц-200 - досега само на Вектор не ми е ставало прозрачно. В момента ползвам Пастело на Екон и също е хубаво

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Радвам се че ви харесва кутията надявам се и булката да я хареса  Blush
Снимката отидох в най- близкия копирен център и ми я изпринтираха не знам на какъв принтер, но хартията държах да е обикновена а не по-дебела
Стъпка две в къщи изрязах по контурите намазах малко основата и малко и самата снимка и залепих, но грешка номер едно ми беше че отгоре пак минах с трансферния лак /като изсъхна се получи нещо като найлоново покритие и много трудно се бели/
Грешка две - станаха ми балончета с въздух, които не успях да изчистя, какво ли не пробвах, и там са въпросните дефекти има гънки, а освен това много трудно и внимателно се бели като не е залепнала хартията на места.
И накрая след почти 24 часа настана голямо белене, вярвайте ми без пръстови отпечатъци останах от търкане, направо  Crazy, по едно време щях да се отказвам, дори на места не е обелено съвсем добре - пак дефект, но в един момент всичко ти се вижда еднакво.
На четки не ми е станало на след като привърших с търкането стана едно такова "мъхесто" направо ми се прирева, но като се лакира отгоре това изчезва.
А освен това едно място ми се разлепи косата на едното момиче добре че е черна че добоядисах и това се вижда като се вгледаш. И накрая като финал моя извод е че разковничето е в самото залепяне върху повърхността от там нататък е търкане  Twisted Evil

# 125
  • София
  • Мнения: 983

Дъждец как става актуализацията на албумите в нашата страничка?

Като влезеш в сайта, кликни на иконката на Multiply, въведи името и паролата, след това Sign in - отваря се страница, на която най-отгоре кликваш на My Site и така вече си вътре. Отиваш на photos, кликваш на твоя албум и най-отдолу има опция add photos за добавяне на снимки или edit за редактиране на албума. От там нататък, процедурата би трябвало да е ясна. Ако не - питай  Hug

Поздравления на всички за страхотните творби   bouquet  Аз само ви гледам, че хич нямам време да спретна нещо  Cry

# 126
  • Мнения: 167
здравейте момичета!
току що се регистрирах и бързам да ви поздравя за чудесата които сте сътворили.
 от седмици чета и изучавам техниката за декупаж  и правя плахи опити. Когато моите произведения  станат като за пред хора ще се осмеля да ги покажа ooooh!

# 127
  • Мнения: 252
Моми4ета, намерих в едно списание един по_разли4ен на4ин за работа с трансферен лак. Превеждам ви го, може на някой да му свърШи работа. Hug

1.Даваме 5 ръце от трансф. лак върху избраното от нас фотокопие. Процедираме, като първата ръка се маже в хоризонтална посока, 2 ата във вертикална, и така се редуват. Оставяме да съхне около 10 мин между всяка ръка.
2.Оставяме да изсъхне напълно след последната ръка.
3.Потапяме идеално сухото фотокопие в достатъ4но голям съд (тави4ка) с хладка вода.
4.Изваждаме листа след дестина минутии много внимателно запо4ваме да обелваме хартията от задната 4аст на фотокопието.
5.Като се обели хартията изплакваме така полу4еното изображение (има вид на найлон4е от снимката, която виждам) леки4ко във водата за да премахнем евентуални остатъци от хартията. Оформяме с ножица бордовете.
6. Докато 4акаме да изсъхне картинката, намазваме обекта върху който Ще лепим с 1 ръка трансф. лак.
7.Леко залепяме, и (даваме оЩе 2 ръце от лака, 1 в хоризонт. и другата във вертикална посока).Това последното се прави за да се придаде на изображението вид на истински нарисувано.

В слу4ая картинката се лепи върху платно, но това май няма зна4ение.
Дано да съм била полезна. Hug

# 128
  • Мнения: 854
Абсолютен провал в опита ми с желатина  smile3515
Четох 1000000 пъти, мислих. На 3-4 чаши сложих 5 желатина. Набухна, стоплих да се стопи. Чакам да се стегне... нъц.
Втори опит. На 2 чаши - 5 желатина. Като ми се стори, че започва да се стяга, намазах повърхността.  Започна да сухне, не чаках да изсъхне съвсем - намазах с боята. НИЩО!
Дори остатъка от желатина в тенджерата не ще да стане на желе, а според дозировката на пакетчето съм сложила доста повече желатин...
Направо съм бясна...толкова ми се искаше да стане. Не е да има лош резултат, проблема е че изобщо няма резултат, сякаш не съм мазала с нищо  smile3514
И как става номера с измиването? Тя боята започва бързо да съхне и е невъзможно да бъде измита вече?!

# 129
  • Мнения: X
Bushkata, желатина е бил гаден.Има такива желатини, които не се желират.Ти нали не го остави да завира?

# 130
  • Мнения: 854
Bushkata, желатина е бил гаден.Има такива желатини, които не се желират.Ти нали не го остави да завира?
Ооо, не, само се стопли, колкото да се разтвори...
Ако наистина е от него, значи има надежда, все пак. Praynig

п.п. Мъжа ми, който купи желатина, каза, че в единия магазин казали, че нямат, защото от жегата се развалял и за това сега не купували... Значи, диагнозата е ясна.

# 131
  • Мнения: 440
Гая този вариант на трансфер ми се вижда бая играчка пък и за 5 ръце ще отиде цялата тубичка-язък за толкова лепило,ааа не аз не се навивам-материалите много ама мноооооого ми се свидят Crossing Arms.А пък ако вземе и да не се получии ще се гръмна #Cussing out

# 132
  • Мнения: X
Ха-ха ,на Мираж и се свидят материалите.
Ами ние какво да кажем, дето няма и откъде да си ги купим?
И аз не се навивам!Ако ми свърши трансферния медиум ко ши прая?Кой знае кога на някой бургазлия ще му се отвори пак път  до Варна...

# 133
  • Мнения: 854
Bushkata, желатина е бил гаден.Има такива желатини, които не се желират.Ти нали не го остави да завира?
Ооо, не, само се стопли, колкото да се разтвори...
Ако наистина е от него, значи има надежда, все пак. Praynig

п.п. Мъжа ми, който купи желатина, каза, че в единия магазин казали, че нямат, защото от жегата се развалял и за това сега не купували... Значи, диагнозата е ясна.
Гадният желатин (остататъка в тенджерата) се е желирал през нощта...  #Cussing out
За колко време по принцип е нормално да се желира?

# 134
  • Мнения: 440
Ами да свидят ми се,като ги продавам няма да ги хабя на поразия я Naughty 3пъти мисля после режа.Мадлена  bouquet за трансфера много си се измъчила горката,но се е получило много добре за първи опит.Вече знаеш де си сгрешила:1 не е трябвало върху залепената хартия да слагаш пак трансфер/тоя трансфер е гадна работа при грешка дори с шкурка трудно се маха,с нож съм го стъргала ниедния #Cussing out/ и 2 не си изкарала въздха добре.А довършителни работи винаги има все ще стане някоя дупчица въпреки старанието и опита ми и там сливам тоновете.Понякога дупчиците не знам защо са доста дълбоки и тогава ги изравнявам с релефна паста и после сливам цветове.           П.П  Написала съм цени само на продуктите които имам ,а на някои цени продукта го няма в сайта сигурно си забелязала/напр. кутията която взе съпруга ти/и др.

Общи условия

Активация на акаунт