В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 817
  • 328
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 947
   Бунгичка, супер си се сетила за подправките! И аз я обожавам. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 1 081
Ани, моля те кажи какви са тези бульони био   newsm78  Разорах града от обикаляне да търся-няма таквоз нещо...Нашите са си Магги, Галина Бланка и т.н. Пък много вкусни ми стават манджите с тях(то от вреднотиите ще да е  Mr. Green). Пробвах няколко пъти да заместя с подправки, мъжът ми тотално ми отказа манджите...Е, нали дребното яде, ама все пак...Ей сега правя едни писюр кюфтета, да видим дали ще ги докарам без бульон...

# 107
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Запис!
desiteam какви са тези "писюр кюфтета".

# 108
  • София
  • Мнения: 12 231
В готовите на Маги и тн е бъкано с натриев глутамат, който прави храната да изглежда вкусна, но колко е вреден е друг въпроса. Така че аз лично реших да предпочета да не готвя толко вкусно или да се науча без тези подправки, отколкото да тровя малките и нас  Peace

# 109
  • Мнения: 2 652
Мммм.. аз дето не обичам броколи, ми потекоха лигите от рецептата на анна в.
И аз чакам да разбера за био бульона.

# 110
  • София
  • Мнения: 12 231
  Абе и аз не обичах, но това с броколи, карфиол и морковчета на фурна в сос бешамел и с кашкавал отгоре определено ми се услади  Heart Eyes

# 111
  • Мнения: 1 947
   По идея на Аила днес сме на брюкслеско зеле с картофи и моркови,
задушено и поръсено с кашкавал Simple Smile Ама сама си го ям, хехе - моето
гаведце предпочита мюсли и плодчета.
   Ами аз си купувам бульона тук, в Германия. Не знам какъв има при вас.
То е сушени подправки и малко сол, поради което не слагам допълнително
сол на яденето. Наистина не е тъй вкусно като кубчетата бульони (този е
насипен), но придава аромат. Поне се надявам да не е вреден, щом е "био"...

# 112
  • Мнения: 326
тези дни правих содени питки. Станха добре... и мъжа ми даже ги яде Joy
Основната рецепта е от Горварсни форум (от Smiley*  ):
------------
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. сирене
1 яйце
2 1/2 ч.ч. брашно

Замесва се тесто, което се удря силно 20-30 пъти върху масата.
Правят се топки, намазват се с жълтък, по средата се слага чисто масло. Питките се слагат в студена фурна. Тя се загрява отначало слабо, докато бухнат, а след това се засилва, докато се изпекат напълно.
-----------
Аз не слагам сирене. Първия път ги правих с 50/50 пълнозърнесто и бяло брашно. Втория път ги правих пак с пълнозърнесто и бяло брашно, но без яйце и само с една лъжица кисело мляко, в което се слага содата и 1 ч.ч вода. Станаха пак добре, но не толкова бухнали, но си приличат на истински питки. Хубавото на рецептата, че става много бързо понеже е без мая.
Ето и снимки : с яйце и кисело мляко : http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4607614
без яйце: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4656103

вчера намерих един пакет кафяв ориз, който го бях купувала преди и го сготвих със зеленчуци. Не е зле.. има вкус на нещо средно между бял ориз и булгур. Прие се добре от семейството. Мисля да го вкюча в менюто   chef

# 113
  • Мнения: 700
 А бешамела как го приготвяте?Със запържване на брашното или с препечено брашно без запръжка и дали става вкусно по втория начин?

# 114
  • Мнения: 2 652
Ах, как ме зарибихте с тия вкусотийки! Аз, дето не пипвам да готвя! Заредих и аз едни броколи и карфиоли и утре ще има постна манджа за ужас на мъжо.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 19:24 от Grace m

# 115
  • Мнения: 1 081
Айде да ви споделя писюр кюфтета, че тази седмица за втори път ще ги правя, много ги харесаха в нас:)

За кюфтетата:300 грама мляно месо(пилешко, телешко, чисто свинско)
1 кафяна чашка жасминов ориз(предварително накиснат за 1 час във вода)

Оризът и каймата, с малко чубрица, се омесват на кайма, от която се приготвят кюфтенца, големината-по избор.

За соса:
1 буркан белени домати консерва, или настъргани пресни
1 голям морков, нарязан на ситно
1 глава лук, настърган
1 глава чесън, наситнен
сол, чубрица, риган
1 лъжица брашно за сгъстяване
Всичко се вари около 10 минути с вода, без мазнина, след което се добавя размитото брашно, и след около 5  минути се пускат и кюфтета. Вари се още около 20-30 минути, зависи от големината на кюфтетата.

Добър апетит:)

В манджата има и за бучкане с виличка, и за гребане с лъжица, а в краен случай се топи хляб и с ръце  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 2 652
аз ги знам като кюфтета по чирпански тези

# 117
  • Мнения: 1 321
Desiteam мерси за рецептата определено ще го пробваме изглежда много вкусно.. Hug

# 118
  • Мнения: 2 616
Аз да споделя десерт след кюфтетата-бисквитена торта. Моето чудо е пощуряло да я яде, добре че под нас направиха заведение за храна за вкъщи, че всеки ден правят нова, прясна и му вземам. Само като види кутийките и отваря устата  Laughing Heart Eyes

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ама съм и аз.... мислех, че съм се записала да я следя тази тема, пък то само съм я сложила в букмарка   Whistling и се чудя, защо няма активност  Mr. Green

Точно щях да пиша за кюфтенцата по чирпански, но тези, които аз знам са с картофки, морковче, лук и червена чушка. Само че не ги предложих в подходящмомент -  от зъби нямаме апетит.
Друго, което пробвах и се хареса е гювеч от картофи и праз ето оригиналната рецепта
http://bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=434
аз пропуснах маргарина и подправките  Peace

Общи условия

Активация на акаунт