В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 812
  • 328
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 731
Здрвейте Simple Smile Записвам се да следя темичката.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Сега се подсетих за елдата.
Скоро правих някаква изнислена манджа за Рая.
Елда, настъргани картоф, морков, тиквички и малко лук, телешко (във фризера си държа предварително сварено и накълцано месо във вормички за лед) магданоз и целина. Стана учудващо вкусно. Смятам да пригодя и за цялата фамилия, стига таткото да не протестира Simple Smile

Дайте идея как да прокарвам плодовете? Хапва ябълка, бянан и круша, но по няколко хатки. В началото на ПЗ повече се забляваше да ги дъвче. Пробвах в косело мляко - рядко се уважават.

# 122
  • Мнения: 1 947
   За елдата се сетих един вариант, който много обича - със спанак,
може да се гарнира с кисело мляко или сирене. Винаги го яде с апетит.

# 123
  • Мнения: 2 652
Момичета, кажете какво правехте за закуска в самото начало. Малката не мога да я удържа - иска от нашите филийки с масло и сирене. Пък нали внимавам с глутена, млечните продукти. Сложих й пред нея няколко трохички и понеже като тръгне да ги взима, те й се загубват по ръцете, от нетърпение започна директно с уста от масата да лапа. Мрънка, иска още, в чудо се видях.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
в началото и правех безглутенови бисквитки от елдено, оризово брашно и плод. Държеше си ги сама и си гризкаше. Но и омръзнаха и започнах да давам и глутен. Точно от моите филийки, но от ненамазаната страна по няколко трошички. Също и варях елда натурална.

# 125
  • Мнения: 2 616
Бенита, пусни моля те точната рецепта на тези бисквитки Praynig

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ами аз на око я карах. А колко хрупкави ще станат зависи от времето на печене.
Аз сллагах една настъргана ябълка, малко водичка и брашна колкото поеме. А гъстота...малко по-гъсто от кексово тесто.

# 127
  • Мнения: 1 947
   Grace, няма какво да му мислиш с глутена. Ако ти е изкл. кърмено детето 6 месеца,
може да опитвате вече. Нашата закуска е плодове или сандвич, но най-много обичаме
макарони със сирене и масло и то още от осмия месец, но тогава бяха без сирене.
Пълнозърнести, разбира се.

# 128
  • Мнения: 2 652
Абе, и аз така си мисля, ама все този пуст страх от всякакви алергии. Хем едно от най-големите предимства на ПЗ е, че рискът от алергии е значително по-малък. Иначе да, кърмени сме изключително, ама нещо с лека форма на АД сме, та внимавам повече.

# 129
  • София
  • Мнения: 12 231
  И аз искам рецепта за бисквитки от пълнозърнести нещича. Скоро се опитах да забъркам нещо подобно, но каквото съм готвачка нищо не стане и повечето ги изхвърлих...
 

# 130
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Момичета, нека си споделяме идеи за дневни менюта. От сорта Закуска, Обяд и Вечеря, че аз вече нищо не мога да измисля, за разнообразяване на менюто.

# 131
  • Мнения: 1 081
Айде нашето меню за днес:

Закуска: Варена елда(бланширана, че по-лесно става) с круши, после "Слабин" за дояждане, и 1 мандарина

Обяд: Броколи с кафяв ориз, варени с малко рапична мазнина и малко подправена морска сол "Котани"

Следобедна закуска: кисело мляко с някоя бисквита вътре

Вечеря: Картофена салата с лук и мариновани свински ребърца на фурна( с нещо био- като соев сос и подправката на баба ми за наденици)  Mr. Green

Между другото много смела станах със свинското-та това е единственото месо, за което имам гарантиран произход, щото е от село. Това пилешко, което купувам напоследък, смърди адски на антибиотици...А прясно пуешко не мога да намеря.

# 132
  • София
  • Мнения: 12 231
  Страхотно здравословно меню ми изглежда на мен. Моите обаче нещо хич не хапват, а навън покрай децата ядат само солети или ако им купя сурово кашу или банан, вариант който предпочитаму но не може да е всеки ден.
   На обяд ядохме малко праз с яйце и сирене, а за вечеря ориз с пилешко и гъби. Слава богу при мен имам домашно пилешко, свинско и заешко.
   

# 133
  • София
  • Мнения: 6 677
  Страхотно здравословно меню ми изглежда на мен. Моите обаче нещо хич не хапват, а навън покрай децата ядат само солети или ако им купя сурово кашу или банан, вариант който предпочитаму но не може да е всеки ден.
   На обяд ядохме малко праз с яйце и сирене, а за вечеря ориз с пилешко и гъби. Слава богу при мен имам домашно пилешко, свинско и заешко.
   
Aila, а откога даваш кашу, то не алергизира ли, нали ядките са алерген, и то силен? newsm78

# 134
  • София
  • Мнения: 12 231
  Еми по празниците така или иначе се захраниха... Нямаше реакция, затова им давам. Не се притеснявам от задавяне, което също е основна причина да се изчака, просто защото спокойно си ги дъвчат. За целта обаче трябваше да им избият кътниците. Аз им купувам сурово кашу, безсолно е и е по-крехко. Ако не бяха опитали сигурно и аз щях да поизчакам още, но определено в момента предпочитам това да им дам, пред боклуците с които може да се тъпчат навън.

Общи условия

Активация на акаунт