В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 833
  • 328
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 825
Да се запиша към темата да събирам идеи, че още малко ни остана Simple Smile

# 196
  • Мнения: 173
mimsat , благодаря за рецептата!   bouquet Ще я пробвам. Дано се получи и да се хареса най вече. Simple Smile
Ние в момента сме малко скарани с яденето на кашави неща и искаме всичко на парченца. Така, че се надявам с една такава питка да си почешем беззъбите венчета и да опитаме царевица едновременно Simple Smile

И да кажеш после тайната рецепта на бисквитките Wink

# 197
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Менюто за днес:
Закуска: Юфка със сирене, масло и малко кашкавал
Обяд: Телешко с картофи
Следобедна: Ябълка и малко "Трохо"  newsm78 (купих го от един диетичен магазин.Прилича на "Зрънчото" но няма сол, с оризово и царевично нишесте е.) Малката много го хареса.
Вечеря:  Зеленчукова супа
Аз да се похваля. Вчера Ваня яде самичка с вилица (праскова от компот) е аз помагах в боцкането де. Ама все пак е напредък. Ех поне да имаше и малкък напредък с гърнето........... Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 081
Ама "Трохо"-то има оцветител, виж внимателно етикета...

Анна, как тъй седи на столчето, и не мърда?И ти готвиш...Божеее.....блажени са женските майки...А зне мога една глътка кафе да отпия, ако е буден Мартин, пък за готвене не ми се мисли...

Нашето меню за днес:

Закуска: Био кус-кус с био кайсии(ама от бурканче)
Предиобедна: днес беше на диета
Обяд-попарени броколи със зехтин, малко сол и лимон
Следобедна-кисело мляко с ленено брашно
Вечеря-салата моркови с червено цвекло, супа топчета, крем карамел(май само баща му ще го яде, че ние сме скарани с тоя вид бълвочи Sick )

# 199
  • Варна
  • Мнения: 758
Desiteam не завиждай на женските майки. Аз съм такава, но щом обърна гръб на щерката да посготвя (а често и без да обръщам  Laughing) тя започва да се занимава с всякакви дивотии. В зависимост от това, накъде е обърнато ъгловото, се катери или по перваза да гледа колите или по барплота. Отваря шкафовете, вади си нещо и ги затръшва с всичка сила (а са от тези на плъзгачи и слава богу само веднъж си е защипвала пръст и то леко). Набара ли някое бурканче от шкафа с подправките го разсипва както и където свари (миналата седмица декорира навсякъде с куркума). Вади всички вилици и лъжици, до които може да се докопа (ножовете съм прибрала нависоко) и или си ги нарежда по някаква система, или гони кучето да го бучи. Замъква си нестабилния, пързалящ се стол на теракота и се катери за да гледа какво точно правя и т.н. и т.н. За капак най-често спи по половин час. На средата на готвенето обикновено се появява баща й и започва да се кара, че не й обръщам внимание и че не трябвало да я оставям да разхвърля, а да й кажа да си стои на мястото или да си играе с играчките, ентусиаст  Joy

Мацката вече е голяма и нямам какво да кажа по въпроса със захранването, но някой беше писал, че дава Данонино. Чисто ли го давате? Аз го опитах и ми се стори отровно сладко, както и повечето плодови млека и затова ги смесвам със същото количество обикновено (за Данониното) или цедено (за останалите) мляко.

# 200
  • Мнения: 1 947
   Ее, Деси, мърда, как да не мърда - обикновено и давам да гризка някоя ябълка
или сама да си прави айрян, след което естествено се налага миене и невинаги
дочаква да свърша, но не мога да се оплача. Simple Smile
   По повод Данонино или както се казва (тук е с друго име) - бях купила за проба,
не се хареса особено, но наистина много е сладко, макар и с плодова захар - то е
все едно. А и видях, че е в полистиренови опаковки и се отказах да го купувам (има
една тема "отровни бебешки шишета" и там има разяснения за пластмасите). А и е
с гъстотата на извара, а не кисело мляко, та ме съмнява за чистотата му...

# 201
  • Мнения: 1 081
Пунчик, като цяло момите са доста по-кротки от младежите...туй имах предвид. Има, естествено и дивачки, както има и кротки момчета, дето не разбираш че има дете в къщата. Ама като цяло момчетиите са доста по-непослушни и неконтролируеми. Особено моето диване...

Анна, има защо да те съмнява Данонното, и въобще цялата продукция на Данон(особено в БГ). Имам колежка, която е била консултант тук във Варна при сертифициране по НАССР-страхотии-нишесте, сухо мляко внос от незнам си къде, изкуствени аромати, някоя друга замръзнала ягодка, и измислените им Акти-макти бактерии.

# 202
  • Варна
  • Мнения: 758
Анна, има защо да те съмнява Данонното, и въобще цялата продукция на Данон(особено в БГ). Имам колежка, която е била консултант тук във Варна при сертифициране по НАССР-страхотии-нишесте, сухо мляко внос от незнам си къде, изкуствени аромати, някоя друга замръзнала ягодка, и измислените им Акти-макти бактерии.

То това си е ясно още с първото опитване - особено банана е като подправян с веро.

# 203
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Закуска лучник или празник.
Обед спаначена супа.
Вечеря плод.

Да знам как стоят нещата в България за голямо съжаление!   #2gunfire То това без законие и корупция какво ли не правят!  ooooh! Но тук нещата са друго яче. Има контрол 99%, защото нищо не е 100%. В Данино тук в Турция, няма консерванти! Имаше една анти реклама на Данино и станаха страхотни неща, сега са под голям контрол! Нищо от етикета не ме притеснява и е с чудесен вкус. Дъщеря ми е на 9 месеца и аз закусвам понякога бисквити с прясно мляко и Нескуик, тя не може да го яде, за това и давам Данино. Сирене и кашкавал също не може да закусва, та пак Данино й давам!

Закуска: Био кус-кус с био кайсии(ама от бурканче)
А дали те са наисина БИО?  newsm78

От едно бягаш, а то друго те стига! Но в България е наистина плачевно, горките деца, горките хора!   bouquet Ако си бях в България щях да давам от киселото мляко на баба, но уви не съм!
Ето списък на БИО храни в черния списък!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34470.msg6457616#msg6457616

# 204
  • Мнения: 2 616
Мацки, отдавна ще ви  питам ама почвам да се притеснявам вече. Моята хуна е горе-долу на възрастта на повечето от дечицата ви и като чета как вие имате закуска, обяд и вечеря, че и следобедна закуска, направоооооооооо #Crazy Моят човек яде около ВЕДНЪЖ на ден и то трудно, хапва около 100 гр храна, някоя и друга солета или бисквита, за да не крещи навън и толкова. Другото е кърма. Вие кога всъщниост започнахте да се храните нормално?
Съжалявам за отклонението  Embarassed

# 205
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Ние започнахме да ядем така от края на 7 месец. Няма да се притесняваш IvelinaAtanasova щом си суче, няма нужда от друго. Той си набавя нещата от теб. Yanast ще ти каже повече!  Hug

# 206
  • Мнения: 1 216
Закуска лучник или празник.

drize, сподели, моля как го правиш!!

Аз днес пак почерпих бебо с тиква. Останалото е кърма.
Идеята за качамак с доматки е сууупер!!

# 207
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806

Лучник или празник - защото е с праз!  Laughing
1 пакет листи за баница
6-7 стръка праз
1к.ч. ориз
1/2 к.ч. зехтин
1ч.л. сол

Задушава се с вода праза, ориза, зехтина и солта в една тенджера.
После се реди в намаслена тава като баница, но се намазва хубаво всеки лист. Отгоре се слага малко от плънката и мазнина! Пече се на 200 градуса до готовност!

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 19:57 от drize

# 208
  • Мнения: 1 216

Лучник или празник - защото е с праз!  Laughing

Благодаря, ще се пробвам

# 209
  • Мнения: 1 081
Ами био е кус-кус-а, поне се доверявам на сертифициращия орган, а кайсиите са от пюре на Хипп-тия био манджи ги гледам първо в горичката, после купувам.Е, правя и грешки, като например соевия био кашкавал, ама рядко:)

Иве, хич не се притеснявай. Мартин прояде чак на година и 2-3 месеца. Веднъж на ден си е пак постижение за 11 месечен бебок!!!

Общи условия

Активация на акаунт