В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 805
  • 328
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 326
домашна майонеза с прясно мляко вместо с яйце:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7623.0
Аз съм я правила има вкус на Лека майонеза, малко по-различна е от яйчената, но всичко е въпрос на вкус и навик Simple Smile

# 226
  • Мнения: 700
 Kony,благодаря за идеята  bouquet
звучи вкусно и изглежда резултата е сигурен,за разлика от яйчната,при която трябва много да се внимава.

# 227
  • Мнения: 1 081
Ей, това за майонезата добре, че го казахте...не се бях сещала и за салмонелата.

# 228
  • Мнения: 1 691
Аз пък не се справих с млечната майонеза нещо... И да си призная, давам купешка от време на време (много рядко). Освен това давам по няколко глътки кафе, колбаси, шоколад, синьо сирене, гъби.

# 229
  • София
  • Мнения: 6 676
Аз пък не се справих с млечната майонеза нещо... И да си призная, давам купешка от време на време (много рядко). Освен това давам по няколко глътки кафе, колбаси, шоколад, синьо сирене, гъби.
Crazy А аз се притеснявам, че давам маслини, то вие сте го ударили през просото. Grinning Сериозно ли даваш кафе?

# 230
  • Мнения: 700
 mata_kosmata е най-смела от всички ни! GrinningОт всичко що изброи само гъби давам и то спокойно и веднъж един страхотен Линдор(нямаше как да не дам да опита,това чудо беше направо оргазмиращо) Embarassed

# 231
  • Мнения: 1 947
Аз пък не се справих с млечната майонеза нещо... И да си призная, давам купешка от време на време (много рядко). Освен това давам по няколко глътки кафе, колбаси, шоколад, синьо сирене, гъби.
   Стига бе, недейте така! За какво са ви тоя колбаси, майонези, а пък кафе... Уплаши ме направо.

# 232
  • София
  • Мнения: 12 230
  Виж гадни колбаси не им давам, но солети и бисквити се случва да хапнат, както и от хляба от мазните закуски навън, гледам да избягвам, ама скоро май ще се скарам с майките навън и ще реша проблема.
  Кафе са опитвали просто защото само да се замотам и почват с бъркалката да топят в чашата и да я облизват  Embarassed Гъби наскоро и аз предложих, нямаше проблеми. Шоколад са пробвали, но само толко, дори леко им хареса един май на Линдор с 90 ли процента какао, който аз не успях да изям, а те изядоха едно парченце без възражения.
  Като цяло обаче гледам да си готвя вкъщи, с домашни продукти и повечето да е варено или печено, всъщност от доста време не пържа. Обичат риба, месо, краставици, маслини.
  Вчера много им хареса свинско месо с моркови, картофи, лук, гъби в тенджерата под налягане, всичко беше станало като мозък. Свинското беше финни пържолки крехтина само и доста им се услади също  Simple Smile

# 233
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Стига бе!!! Тя майка ми си е правава май жената че нищо не давам на мойта госпожица. Аз много обичам гъби, но ме е страх да давам.
Aila ти как даваш гъби и от кога? А давате ли зрял фасул? Аз още не съм давала. И ако давате кога - на обяд или на вечеря?
Менюто за днес:
Закуска: Принцеска с яйце и сирене. И малко плодово пюре от сини сливи и праскови (аз съм си го правила лятото)
Обяд: Пиле със спанак. За десерт плод - най-вероятно круша
Вечеря: Леща и малко кисел.

# 234
  • Мнения: 2 616
Иве, не се шашкай толкова...само ако може майонезата са я правиш домашна, щото купешката е  Sick  , пък вкусна я докарват с Е-тата...Иначе ролцата са си пълен боклук, ама пък и те вкусни. Нищо няма да му стане на детето, като си опитало, нали не му даваш всеки ден:)

Тц. Аз гледам и ние да не ядем често, че само като си помисля за всичките Е-та с които ги пълнят и лошо ми става. Вие ме развалихте тука, преди си ядях всичко и си свирках. Сега като някоя смахната чета какво пише по опаковката,колко Е-та има и какво има, пазаря 3 пъти по-бавно, 2 пъти по-скъпо, мъжО тропа нервно с крак...... Mr. Green Луда работа  Heart Eyes

Днес закусихме палачинки, натюрел. Моя човек почна да се захранва с алергените за след годинка. Палачинките бяха с белтък, естествено. До тук няма страшно още. Ама съм като на тръни  Crazy

# 235
  • Мнения: 1 216
...преди си ядях всичко и си свирках. Сега като някоя смахната чета какво пише по опаковката,колко Е-та има и какво има, пазаря 3 пъти по-бавно, 2 пъти по-скъпо, мъжО тропа нервно с крак...... Mr. Green Луда работа  Heart Eyes

Мен ме изрещяха полезностите преди 3 години, около лечебното гладуване с чай и плодове. Мъжът ми го преживяваше тежко, но свикна  Mr. Green

# 236
  • Мнения: 1 691
А аз се притеснявам, че давам маслини, то вие сте го ударили през просото. Grinning Сериозно ли даваш кафе?
Маслините са му любими! Само гледам да махна костилката.
За кафето -  аз кафе не пия, но мъжо си прави една чаша на закуска и я ближе до вечерта, докато си чете. И естествено не винаги успява навреме да скрие чашата от малката хала, така че просто няма измъкване докато не му даде 2-3 глътки.
За всичките останали вредности - майонеза купувам изключително рядко (веднъж на два месеца), шоколад още по-рядко, а всякакви други боклуци в шарени пакетчета просто не влизат вкъщи. За срам и позор много обичам колбаси, а е трудно да ям нещо без малкият да го опита - но той колбаси не харесва особено.
Гъби е ял 1-2 пъти, щото толкова сме и готвили.
Мазни закуски и други неща като мамите в градинката не употребяваме поради простата причина, че се правя на велика и не общувам с тях.
А давате ли зрял фасул? Аз още не съм давала. И ако давате кога - на обяд или на вечеря?
Дадох някъде около годинката. Но не му харесва особено, да не кажа хич. А по кое време на деня - когато го ядем и ние, обикновено на обед.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
А това с фасула... ?
има ли някаква причина да не давате по-рано (освен газовете)?
Аз съм даваля няколко пъти по 1 бобче още докато започвах. По-големи количества не съм давала.

# 238
  • Мнения: 1 691
Вкъщи не сме любители на фасула и съответно го готвим веднъж на няколко месеца. Това е единствената причина да не сам по-рано. А с леща захраних на 6 месеца и 2-3 седмици.

# 239
  • Мнения: 1 947
   Бобът е хубава храна. Стефка, дететнцето е голямо, давай спокойно.
Нашата мадама даже и не пръцка, ако е хубаво накиснат и сварен. Simple Smile Давам и леща, и нахут.

   Обаче! Това беше тема за рецепти, мисля, че коментарите са за другата тема - "да се преброим"!

Общи условия

Активация на акаунт