Важно - машина за хляб - 3 част !

  • 45 734
  • 535
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
дала си линка,като си била в профила си и ние не го виждаме!Излез от профила си и така копирай адреса на страницата и я дай тук.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 816
Да се похваля и тук с моите таралежчета замесени в машинката за хляб.  chef
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=55
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=56

 

# 32
  • Мнения: 11 747
Бравос! smile3501
Тези таралежчета стават като земелки!Може да си ги резне човек по дължина и да си намаже масло,да сложи шунка,кашкавал и да хапва сандвич,както като бяхме малки! Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз ги направих с пълнеж от кренвирш и кашкавал. Peace

# 34
  • Мнения: 11 607
Пина благодаря ти за предизвикателството....Ако не бе написала това:
Пък и една доза химия по-малко - надявам се! Simple Smile

Нямаше да направя най-сполучливия, най-хубавия, най-надигалия се(изпълни 100% контейнера на машината) , най-вкусния си хляб.....

Та ...замислих се върху думите ти и се сетих как преди не много отдавна, трудно допусках химия в къщи. И вместо с нагласата да отида в Метро и да купя смески, реших да купя бяло брашно и пълнозърнесто брашно.....И да видя дали ще направя моя си хляб, така както аз го меся....

И така моята рецепта.....

400мл. каша от 4 вида семена на фамилия Николови - ечемичени, пшенични, ръжени и овесени + ленено семе+сусам
100мл. вода с разтворена половин кубче жива мая
1ч.л. сол
равни количества - бяло брашно и ръжено брашно(не смески)на Техра - около 750гр
не мога да се сетя дали сложих 1 с.л. зехтин.....,но май не сложих.....

После до постигане на хубава смес май добавих малко вода...но това може да си го решите сама...Сместта я направих така...На око(трудно работя с мерки), но около 1с.л. ленено семе, 1с.л. сусам и 2-3 от 4-те семена на Николови ги полях с топла вода и ги оставих малко - около 10 мин и после в пасатора ги пасирах до хомогенна каша...
Тази каша сложих отдолу, после маята + вода, солта и брашното......

Програма основен хляб, голям - 1,250гр., бърза - 2,24ч.

Стана превъзходен! Как ухае......Няма подправки, няма аромати, няма нищо! Трябва да се запася със семена за покълване и тогава вярвам,че наистина ще има жива смес вътре,защото по принцип някой семена(напр. суровият слънчоглед)лесно покълват,а в кълновете има голямо богатство!Нямаше в магазина слънчоглед, иначе те по принцип като се пасират играят ролята и на мазнина!

Снимков материал:



Добър апетит!

# 35
  • Мнения: 11 747
Бравооо! newsm10
Знам кой ще ти завиди! - cathie! HugОткога се опитва да направи такъв пухкав,хубав черен хляб!
Радвам се,че съм те провокирала,щом е за хубави неща!
Аз да си призная,никога не съм правила хлябове с черни брашна,а още по-малко с разни семена вътре,че и цял набор като теб!Вероятно става хубаво и със сигурност много полезно!Работата е там,че аз ще трябва сама да си го ям,ама все пак ще се пробвам и аз някой ден.Ще взема твоята рецепта.Пусни я в темата "Рецепти за машина за хляб",та да не се погуби! Peace
И все пак - с жива мая става по-пухкав хляба! Peace

# 36
# 37
  • Мнения: 11 607

Пираня...В снимка там където ти е албума, натискаш - Разгледай албума...После си избираш желаната снимка и кликваш пак на нея, така че да ти се отвори в отделен прозорец и да е сама...Точно този линк пускаш в темата......

# 38
  • Мнения: 1 541

Пираня...В снимка там където ти е албума, натискаш - Разгледай албума...После си избираш желаната снимка и кликваш пак на нея, така че да ти се отвори в отделен прозорец и да е сама...Точно този линк пускаш в темата......
така не се ли вижда, или нещо друго ме съветваш, не съм много наясно с тая СНимка.бг  newsm78, м-у другото нещо прави от време на време се включва заглавната им страница, вместо съответната снимка.

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 23:00 от Пираня

# 39
  • Мнения: 4 392
Пираня , влез в  албума си, отвори снимката и кликни на нея с десен бутон. Влез на "Свойства"(Properties) или както е при теб. Отваря се прозорец. Адреса в него копирай и сложи между таговете за връзка. Peace

# 40
  • Мнения: 1 541
Пираня , влез в  албума си, отвори снимката и кликни на нея с десен бутон. Влез на "Свойства"(Properties) или както е при теб. Отваря се прозорец. Адреса в него копирай и сложи между таговете за връзка. Peace
Мама Цоцоланка се зае с проблема Embarassed, явно съм нещо технически неграмотна ша ма прощавате, така че чакам от нея хабер Mr. Green.Тя стана историческа работата, ма пусто, като е първия успешен.......

# 41
  • Мнения: 11 607
Хляба на Пираня:

Хляб 1

Хляб 2

Хляб 3

Браво, Пираня! Хубав хляб! Peace
Хабера е на лице

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 23:50 от Мама Цоцоланка

# 42
  • Мнения: X

Браво, Пираня! Хубав хляб! Peace

Така си е!
Но и твоят , мама Цоцоланка също добре изглежда. Чак ми се прияде, а току-що станах от масата...

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 23:51 от Анонимен

# 43
  • Мнения: 4 392
Мама Цоцоланка , Пираня , браво за хлябовете!  bouquet

Цоци, какви са тези каши от зърна, тези брашнени смеси #Crazy?
Нищо няма тук, при нас..  smile3514

Разбирам вече, защо си избягала толкова далеч.. ooooh!

# 44
  • Мнения: 11 607
Цоци, какви са тези каши от зърна, тези брашнени смеси #Crazy?
Нищо няма тук, при нас..  smile3514
Разбирам вече, защо си избягала толкова далеч.. ooooh!

Няма да...Но можеш все пак да погледнеш в диетичния магазин,който е на Свободата, въпреки,че там цените са убийствени......Града ни страда от липса на добри магазини...И тук бяхме зле, ама ни направиха Метро и още някоя друга верига и конкуренцията се повиши, но общо взето и те трудно се нагърбват да зареждат специфична стока.....Все пак в Метро има асортимент....
А кашата от зърна - въобще не е трудна!Изглежда трудоемко, но е фасулка работа! Ето идея - когато слагам например слънчоглед, той бързо покълва...А зелена салата със слънчогледови кълнове е направо деликатес....Опитайте! Та има слънчоглед и за хляба, и за салатата......

Е, не съм толкова далеч, все пак съм в граница...а и ти си забягнала от твоя град,вярно при теб км. са по-малко, но все пак...сходна съдба!

Общи условия

Активация на акаунт