Биде?

  • 28 652
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 730
Много удобно нещо е бидето , стига да има място в банята за такова.

# 76
# 77
  • Мнения: 13 512
кое ти е толкова смешно? Такива мнения се трият, не се хаби.

# 78
  • Мнения: 6 206
А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 

 
 
Не съм съгласна. На вилата в две тоалетни сложихме такива дъски. Е, каквито и упражнения да правя, няма как да го  о****.  Чучура е в основата на дъската и не виждам как може да се изцапа. Говоря от личен опит.
Сега и в апартамента си махнах бидето от банята на децата и ще сложа такава дъска. Много практи4на я намирам.
И аз не съм много съгласна. Този филм не съм го гледала по този начин.
Ние също в момента слагаме дъска биде, но само в едната тоалетна. Сега като се замислих ще трябва и в другата....

# 79
  • Мнения: 784
А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 

 
 
Не съм съгласна. На вилата в две тоалетни сложихме такива дъски. Е, каквито и упражнения да правя, няма как да го  о****.  Чучура е в основата на дъската и не виждам как може да се изцапа. Говоря от личен опит.
Сега и в апартамента си махнах бидето от банята на децата и ще сложа такава дъска. Много практи4на я намирам.

Ами и аз много културно си седя на тоалетната чиния, обаче когато мия тоалетната винаги се налага да измивам дъската и от долната й страна ...... За мъжете обаче не остава вариант за културно поведение - или върху дъската, или да я вдигнат и тогава върху чучурчето .....

Пък и хората научно го доказаха - по "Дискавъри" правиха експеримент с лабораторни анализи и се оказа, че в една нормално поддържана баня има солидно количество фекални бактерии  по всички повърхности, включително и по четките за зъби !!!!! Какво ли пък остава за дъската на тоалетната ........

 

# 80
  • Мнения: 13 512
Пък и хората научно го доказаха - по "Дискавъри" правиха експеримент с лабораторни анализи и се оказа, че в една нормално поддържана баня има солидно количество фекални бактерии  по всички повърхности, включително и по четките за зъби !!!!! Какво ли пък остава за дъската на тоалетната ........

Абе пак ще са по-малко, отколкото по един замазан с хартия задник.

# 81
за незнаещите - прави се отпред назад Simple Smile

# 82
  • Мнения: 13 512
за незнаещите - прави се отпред назад Simple Smile
е то и това остава- да не знаеш как да си избършеш ****! Е. догадня  ми темата вече.

# 83
  • Мнения: 784
Всеки си е сайбия на задника (народна поговорка)

# 84
  • Мнения: 22 898
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда

Такова душче има в къщи и почти не се използва освен за миене на самата тоалетна. Не съм намерила начин за измиване с него без да стана цялата във вода и да не измокря наоколо, затова си ползвам направо душа, ако имах биде бих го ползвала. Определено по-удобно.
Peace..Имаме и ние такъв душ и никой не го използва,всичко става във вода.Бидето е голямо удобство.Преди имахме такова и го полвахме редовно,но то беше само в банята към нашата стая.Аз бих си сложила мивка и биде.

# 85
Абсолютно задължително е бидето в моята тоалетна, но си купих тоалетна чиния с вградено биде за да пестя от мястото.
Между другото много ми е интересно как тоалетната хартия обира всичката мръсотия след голяма нужда???
Бидето се използва за хигиена не от липсата на тоалетна хартия, която след подмиването пак се използва.
Това с бидето ми е много странно.Как се местиш тук-там.А това с комбинацията просто ми е трудно да си го представя как се ползва, мен ще ми е гадно.Говоря за себе си , де, не са всички като мене Blush
  Ние измислихме друго нещо.Тоалетната чиния е до ваната и нарочно/ освен душа на отсрещната стена/ поставихме батерия със слушалка и откъм страната с тоалетната.Винаги имаш вода на разположение без да ставаш и да се местиш, и без да ти заема място бидето.

http://images21.snimka.bg/004101008.jpg
http://images21.snimka.bg/004101006.jpg

Аз пък не се мокря, много ми е удобно, няма нищо сложно в използването на такова душче.В родителите ми имаха такова, а там тоалетната е възтясна и без сифон.Никога не е било мокро.А може би си зависи  и от самата батерия, де да зная.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 23:22 от gerik

# 86
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда
Peace Peace Peace

# 87
  • France
  • Мнения: 726
След тоалетната чиния, бидето е чудесно изобретение. От малка ползвам, научих и детето (жалко, че в сегашната баня няма, т.к. сме под наем), но в Сф се "раждам". Няма събличане и мокрене.
Спомних си,как преди 30г, улових рибки от канала на бул. "България" и ги сложих в бидето. Наште стоически издържаха, докато рибките не умряха Grinning

# 88
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз харесвам биде и според мен е удобство,
Ако аз мога да влезна и да си тегла един бърз душ, то някой, който ми е нагости няма как да го направи и затова може да ползва бидето.
Не съм сложила в къщи, понеже тоалетната ни е доста малка.

Общи условия

Активация на акаунт