"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее-II"

  • 12 238
  • 282
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 856


"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее"






Emsski - мама на ангел

Mерри - мама на ангел

Flowers Rose Почивайте в мир малки ангелчета Flowers Rose

Emsski, Mерри, душите ни скърбят за тежката ви загуба.

























































НАШИТЕ БЕБЧЕТА СА 150 БЕБЧЕТА

 
65 КАВАЛЕРА и 85 ГОСПОЖИЦИ





НАШИТЕ БЕБЧЕТА-РЕКОРДЬОРИ


Най-нетърпеливо бебе - Калина на kamyst родена - 45 дни преди термин

Най-мързеливо бебе - Джонатан на anabella_ роден - 24 дена след термин

Бебе родено на термин - Алексис на pontes, Ивайла на kriss`, Росица на zizzu, Ема на gerito, Мартин на kirkorova80 и Йоана на STASII

Най-леко бебе - Лора на elen_ka - 2000гр.

Най-тежко бебе - Живко на Елито - 4705гр.

Най-късо бебе - Габриела на афродита и Лора на elen_ka - 43см.

Най-дълго бебе - Джонатан на anabella_ - 55см.

Най-продуктивна дата- 6 декември - 11 бебета

Най-предпочитано име за момче - Кристиян, Кристиан, Христиан - 7 бебета - Кристиян на Dakota, Христиан на Rimini, Кристиян на KrisDiMar, Кристиян на Tani@, Християн на боца, Кристиян на detelini, Кристиян на zory5rova.

                                             - Александър, Алекс, Алексис - 7 бебета - Алексис на pontes, Александър на keti qncheva, Александър на Shrew, Александър на liletka, Алекс на danielad, Алекс на ejkajujka, Александър на РалиЛД.



Най-предпочитано име за момиче - Лора - 5 бебета - Лора на elen_ka, Лора на Virginity, Лора на ina_nk, Лора на aleksandrina_24, Лора на ivi2000.

Първо озъбило се бебече - Влади на Ekaterina85

Бебе рекордьор по седене, лазене и изправяне - Венета на Betty L.

Бебе рекордьор по избили зъбчета - Жижо на Magesta - цели 6







   ВАЖНО
Относно колажа на декемврийските бебчета: Всички, които желаят да бъдат включени да изпратят снимчица на бебчето си. Желателно е снимката да бъде в едър план само на личицето. Размера няма значение. Снимките изпращайте на мейл:

lofkamte@yahoo.com или
HeKa3BaM@abv.bg или
neviana@bginfo.net

Моля за улеснение в майловете да посочвате потребителските си имена от форума.
За открити неточности и грешки пишете на лични.




   ПОЛЕЗНО :

ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения
САЙТ ЗА ПРОВЕРКА НА ДОПУСТИМИТЕ ЗА КЪРМАЧКИ ЛЕКАРСТВА
МАСАЖ НА БЕБЧО
СЪНЯТ НА БЕБЕТО: 8 ФАКТА, КОИТО ВСЕКИ РОДИТЕЛ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ
Новият Имунизационен календар
Православни обичаи за новородено
ЗА НОРМИТЕ
ТАБЛИЦА НА АЛЕРГИЗИРАЩИТЕ ХРАНИ
ТАБЛИЦА НА ЗАХРАНВАНЕТО ЗА АЛЕРГИЧНИ /И НЕ САМО/ ДЕЦА
ПЪРВИ ХРАНИ
ЗАПИЧАЩИ И РАЗХЛАБВАЩИ ХРАНИ
Развитие на бебето по месеци
!Сетивата на бебето!
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
Ваксините
Oсновни въпроси свързани с кърменето
Диета на кърмачката
Таблица за хранене на бебето
Регистър на лекарите ХОМЕОПАТИ по населено място
Захранване от 4-8 месеца
Захранване от 8-12 месеца
ВСИЧКО ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
От шест до девет месеца
Рецепти за домашни пюрета и каши
За вредата от захарта в детската храна
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
Въвеждане на твърди храни
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА
СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ






   Нашите бебчета на 7 месеца

Нашите бебчета на 6 месеца
 
Нашите бебчета на 5 месеца
 
Нашите бебчета на 4 месеца
 
Нашите бебчета на 3 месеца
 
Нашите бебчета на 2 месеца
 
Нашeто първо албумче
 

Потребител:decemvri
Парола:2006




Клипчета на нашите мънички гукащи звездички

Дани на poli.jekova ; Лорка на Virginity;

Теодора на iva-bebe ; Елена на dideto;

Петьофито на Nikki_Ivanova ; Жижи на Magesta;

Андреа на djumbeto ; Лора на ina_nk;

Аделина на НЕВМЕНТЕ ; Нора на Moonlady;

Никола на ger4e ; Нели на verolina;

Соня на Били хлапето ; Катрин на polkam;

Венета на Betty L. ; Мериан на Black_Kitty;

Калоян на anche_mamche ; Кристиян на KrisDiMar;







   ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ НА СЛЕДВАЩИ ТЕМИ


"Беззъби усмивчици раздава, бебока на свойта ДЕКЕМВРИйска мама" - djumbeto
"ДЕКЕМВРИйчета вилнеят и зъбките им се белеят!" - desidm
"ДЕКЕМВРИйското жабе вече сяда на гърне!" - gery_bery
"Наближава първата годинка на ДЕКЕМВРИйската дружинка!" - desidm
"Празнува първата годинка ДЕКЕМВРИйската дружинка!"- desidm






Кръстница на темата - dideto




ИСТОРИЯ - НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИЧКИ

"На планина или на море Декемврийчето се смее и расте"

"Слънцето пече, морето се вълнува, ДЕКЕМВРИйче сладко щъка и палува!"

"Лятото дойде, хайде с ДЕКЕМВРИйчетата на море!" - II част

"Лятото дойде, хайде с ДЕКЕМВРИйчетата на море!"

"Времето толкова бързо лети - ДЕКЕМВРИйчето годинката преполови"

"Как бързо времето отмина и ДЕКЕМВРИйчето е вече на половин година"

"Оммм пюренце!Оммм млекце! ДЕКЕМВРИйското йогийче хапва си краче!"

"Времето така лети - ДЕКЕМВРИйчето ни вече иска да седи!"

"ДЕКЕМВРИйски сладички зверчета вън надничат сред зюмбюли и лалета!"

"Пролет е и птички пеят, ДЕКЕМВРИЙЧЕТА и мами греят!"

"С мляко, каша или с пюре - ДЕКЕМВРИйчето расте"

"Показа тестът преди една година, че ДЕКЕМВРИЙЧЕ мама ще си има!"

"Преди година бъдещата ДЕКЕМВРИйка засия, щом теста с две чертички си видя!"

"Нека за Великден с ДЕКЕМВРИйските деца да нашарим най-красивите яйца"

"Папкай ДЕКЕМВРИЙЧЕ сладко, радвай маминка и татко!"

"ДЕКЕМВРИйски мами и деца радват се на пролетта"

"Зимата отмина, пролетта дойде, а нашата ДЕКЕМВРИЙСКА радост все повече расте"

"Пролет на вратата чука, декемврийчето ни сладко гука!"

"Баба Марта ту вилнее, ту се смее, ДЕКЕМВРИЙЧЕ малко само все ни пее!"

"Баба Марта на вратата чука, ДЕКЕМВРИЙЧЕ сладко гука-гука"

"Сецнати, влюбени или пияни ний сме ДЕКЕМВРИЙСКИ МАМИ с бебчета зясмяни! Simple Smile"

"ДЕКЕМВРИйското човече е на месец вече"

"ДЕКЕМВРИ 2006 отмина и наш`та палава дружина бебенца вече си има"

"Носленце от мама, очички от татко - нашто ДЕКЕМВРИйче - толкова е сладко!"

"ДЕКЕМВРИ е и бебенцата сладки бързат да дойдат при мама и татко!"

ДЕКЕМВРИ е сега - днес ли ще родя?!

Много мина мъничко остана, нека през ДЕКЕМВРИ всяка да е горда мама!

ДЕКЕМВРИ гордо се задава, скрил бяло щастие за мама!

ДЕКЕМВРИйската мама докладва, бебенце щом я зарадва!

ДЕКЕМВРИйчето на мама и на татко в корема още спинка сладко-сладко!

Време мъничко остана, през ДЕКЕМВРИ бебче ще си гушка мама!

За ДЕКЕМВРИ сме готови, имаме си легълца и дрешки нови!




# 1
  • Мнения: 214
Здравейте момичета отдавна не съм се разписвала.
Имам един питане към вас.
Въвели ли сте вече попарата и кога е давате?А и преди да сте дали попарата давали сте кърма или АМ?
Горе долу ми се иска да си поделите режима на хранене около попарата,че вече се чудя как ще се справя с това чудо.

запис и сори че се цитирам ама ми е интересно да разбера вашите отговори

# 2
  • София
  • Мнения: 888
Black_Kitty обикновено давам попара към 11ч.,2 сухара,половин лъжичка масло, сиренце колкото кибритена кутийка,и вода,аа и половин лъжичка захар,ама и Ева не е мн въодушевена от това ядене.
Шаменет и аз понякога се отегчавам от рутината(не от беба),а от чистене(2-3 пъти на ден с парцала заради кокера),готвене през ден, пране,гладене..., ноооо за сметка на това пък мъжо не отказва помощ-снощи например той гледаше бебка,а аз бях на бар на рожден ден.Всяка събота и неделя ходим на фитнес с друга мама,а татковците гледат децата,понякога ходя на биричка и така. В крайна сметка все едно и ние сме на работа и имаме нужда от почивен ден Wink
Понтес айде наистина на кафенце, ще се радвам Hug
Тая вечер Ева успяла да налапа половин листо от едно растение(неотровно),ама като блъвна един фонтан,после доста водичка си пийна и заспа,вече наистина очите ни трябва да са на 6 #Crazy
Вержи честити горни Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 721
ШамЕнет, не се ядосвай, бейби, такива моменти са неизбежни, напрежението покрай бебетата понякога е взривоопасно Confused

Аз за срещата пак - абе дали пак да не си я направим в Борисовата? Днес бях пред Народния, ми то от шахматисти и пенсионери няма къде да седне човек! Видяхме се обаче с Ния на Чибуратора, много е сладка малката кукла!

# 4
  • Мнения: 4 967
Пешеходке, намазах ги, благодаря! Hug За спирт не бях се сетила.
Венета се научи да си бърка с пръсти в гърлото, съответно й се повдига и го прави много често. Направо нямам думи!
Нашите кокери живеят на двора - но много обичат бебка. Непрекъснато се навъртат около нея, когато е в количката. И как няма - от Венета непрекъснато пада ядене - хлебче, бисквитка и т.н. Laughing
Лека нощ на всички, по-скоро леко дежурство  Wink!

# 5
Здравейте и от мен.
Ние ядем попарата 2 часа ( или 3) след сутришното мляко, което ще рече ако е станала в 6 или 7ч. попарата я ядем между 9 и 10ч. Обикновено дори да е изпила цялото мляко не й пречи да си изяде цялата попара от 4 сухара,1 чаена лъжичка масло и сирене колкото кибритена кутия.

# 6
  • Мнения: 3 376
Здравейте!!!
Запис и от мен Peace
maiche   bouquet

# 7
  • Мнения: 333
Они, и аз мислех, че няма отучване от заспиване на цица, но не било съвсем така. Все пак зависи доколко детенце само иска да се откаже. При нас дойде момента когато Крисчо загуби интерес заради почти липсата на мляко, съответно аз започнах да го слагам на шезлонг, да пускам песнички, да дрънкам с мека играчка и пея самата аз  Rolling Eyes. вечер пък пускаме една музикална играчка дето прожектира на стената бебешки филмчета  Laughing. И въпреки това има дни когато не е лесно, тогава просто като видя че не става, почваме пак да си играем, после пак пробваме и така.
момичета, подписването на петицията за промяна в законите за лечението на деца върви срамно бавно. Айде да се напънем Mr. Green
Помогни на Криско!
Подпиши и помогни на дете!

# 8
  • Мнения: 1 212
Браво на maicheto за новата тема , залинях за отрязък от време, след като реших, че сме останали без такава !  bouquet
шамЕнет , ама твоето си е направо безобразие  Naughty Thinking Flutter
Зарязала си нашата мъжа с детето, хукнала да форумства навън и на всичкото отгоре смее да се оплаква ! hahaha Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Остава да кажеш , че си писала поста на джинче с тоник и вече съвсем ще сглобя нещата  Wink
Къде отиде добрият татко , който си гладеше сам, на който когато не готвеше  просто не ядеше, .... newsm78 ... ?!
Къде се дена тоз човечец , а се появи това говедо  Party
Ако си мислиш, че можеш да ни заблудиш относно мъжа ти с яростния си пост, определено не успяваш -  гледа  си той щерката безропотно, пуснал мама да скитосва , а тя : говедото му с говедо  Grinning
А, моля те  Naughty - не предизвиквай благородна  Mr. Green завист  Wink Grinning
Номинирам те апропо за най-веселяшки пост - признавам разсмя ме искрено ! Peace   bouquet
А , че всички избушваме понякога и че са един дол дренки мъжката паплач/ да ме прощава сина ми  Mr. Green/ - спор няма Wink'

Аз изкарах чуден ден - ние като съвременно семейство уплътнихме деня така :
Натоварих аз количка , стол, дете и с кръстницата от обяд до късна доба скитахме и пихме бира в Южния парк, а мъжа ми си поканил приятелче вкъщи да геймърстват и гледат ТВ.
Хем вълка сит - хем агнето цяло. Laughing
За срещата - абе дайте в Южния - не сме се събирали там голяма група, пък е яко  Peace Party ?
pontes пред Народния само събота и неделя е така - иначе е  спокойно  Peace

Момичета  на мен кокошка ми трябва....... Ама такава апартаментска - да минава след Жижовото ядене на хляб - даже две може би  newsm78.   Няма гладни да останат  Peace
Днес извадих от устата  на Георги залък достоен за уважение - просто си беше напълнил цялата паст, включително бузите с тесто, на всичкото отгоре се хили и не ще да я отваря  Mr. Green
Да се похваля, ако не преувеличавам Жижо вече казва първата си дума . Като посочиш ключа на лампата и питаш какво е това той казва : ко или ккк bowuu
Да не споменавам, че се размазва от кеф като някой го държи в опитите му да пали и гаси лампите Sunglasses

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 23:53 от Magesta

# 9
  • Мнения: 3 695
Майче, благодарим ти за темичката!   bouquet
Шаменет, насъбрало ти се е повече, но ще ти мине.  Hug
Магеста, с тез кокошки ме разби  Joy
Детелини, напъваме се!  Peace
ketka, това с автоматичното гласуване се отнася за някакви машинации по гласуването за една идея на левскари, но се е разкрило и им махнаха гласовете.
Они, и аз го мисля въпроса с приспиването как по друг начин да става, за да може и друг да я приспива или сама, ама не съм го измислила засега.  Thinking
Пешеходке, страшни небивалици сте имали   Laughing
Вержи, да си ви здрави и бели и горните зъбки! Само на Вики ли й излязоха със зор? Всички други пишете, че не сте ги усетили. Ех, вярно, че нямахме колики, ама бива ли сега така да се компенсира  Crossing Arms  3 дни и 3 нощи висока температура и притеснения. На третия ден й пуснахме изследвания на кръв и урина, но за щастие са много добри. А и вече отмина зора, не вдига температура и ни се върна предишното спокойно и усмихнато бебе.  Heart Eyes
Мунлейди, в Бургас сме все още. Даже днес ходихме на плаж   grinning039. Бебе Вики беше поверено на баба и дядо за няколко часа. Хич не съм свикнала да сме разделени, дори за кратко, като част от себе си я чувствам. Ще ти пиша на лични да се разберем за среща.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 768
Добро утро. Hug

Да се похваля..И на нас ни иzбиха ве4е zъбки.И То два наведнъж..Какво следва от тук нататък??Миене,полиране?? Mr. Green
Мами,миете ли zъбките на бебоците?И как се 4увстват те при таЗи процедура? Party

Има ли друга мама,освен мен,4ието бебе се буди по няколко пъти но6ем да су4е? ooooh!
Ох,на всеки 2 4аса е.. EmbarassedИ то не,4е е гладна,а така сукне само 2/3 пъти е пак zаспива..
Да отбележа,4е о6е спи между нас.. TiredИмаме си ве4е осем месеца стабилен паЗа4.. Joy


Да по4ерпя...Днес Микаела стана на 8 месеца..А на дне6ната дата преди 2 години правихме и годеж. Wine Glass newsm38

# 11
  • Мнения: 132
Добро утро и честита нова темка!10х на готиното майче!
За отчета- Томи е 8.600кг. (+400гр.) и 73см. (+1см.).От вчера вече не се кърми- сам се отби, изпреварвайки ме отново.Понякога имам усещането, че има шесто чувство за обзелите ме мисли спрямо него ThinkingСега сме на 4-кратно хранене с количество по ок.200-220мл., което изглежда така: 8-8.30 попара; 12.30-13.00 редува пюретата; 16.30-17.00 каша, кисел, плод.пюре с бисквита и вечер към 21.30 АМ.Между храненията давам и настъргани плодове и сок/нектар.
ЗА срещата- мисля, че трябва да е на място, достъпно за всички (че с тоя транспорт сега...).Та аз съм или за Борисовата( където ще има къде да се скрием ако завали) или за Театъра. Peace
Вессито-по съвет на зъболекарка чистя всяка вечер зъбките с марля, напоена в р-р от половин вода+половин  кислородна вода 3%.
Снощи ме покърти едно филмче за любовта и  живота, та ще си позволя да ви го препоръчам ,ако не сте го гледали:"What dreams may come" с Робин Уилямс.
Лек и приятен Hug

# 12
  • Мнения: 490


Има ли друга мама,освен мен,4ието бебе се буди по няколко пъти но6ем да су4е? ooooh!
Ох,на всеки 2 4аса е.. EmbarassedИ то не,4е е гладна,а така сукне само 2/3 пъти е пак zаспива..
Да отбележа,4е о6е спи между нас.. TiredИмаме си ве4е осем месеца стабилен паЗа4.. Joy




да и ние имахм етакъв период да спи между нас.Сега си спи в кошчето,но понякога когато съм много уморена и се буди нощем я взимам при нас, така и аз спя и малката. От два дни се мъчим да заспива без да е на гърдата ми.Голям рев пада,но заспива.Благодаря ви мами за подкрепата и мнението ви  bouquet аз все още имам кърма (колкото 2 супени лъжици сигурно) и малката иска да го суче докато заспива,но реших ,че е голяма вече и ще се мъчим така.
Сухари ,хляб още несъм давала,аз сутрин за закуска и давам мюсли или бисквитки с масълце и сиренце или само бисквитки и мляко

# 13
  • Мнения: 1 483
Ааааааааа,аз си кисна в старата тема и се чудя как така от вчера никой нищо не е написал още.И тъкмо да се скарам видях,че нямам опция ОТГОВОРИ.И ми стана ясно къде сте всички.

Ние снощи ходихме на рожден ден.И за пръв път Алекс е бил на купон вечерта,всичко мина обаче супер.Направо имам най-послушното дете Party

oni ,я раздуй за мюслите,моля те.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 11:30 от liletka

# 14
  • Мнения: 2 331
Добро утро!Благодарства за темичката!  bouquet  Аз от снощи се чудя къде сте, newsm78 ,пък то-нава тема  Hug
Соня вече яде 4 пъти.попарата я харесва и е първо ядене около 8-8.30.ако съм я направила с повече сухари-2-3,яде към 13.30-14.ако е с един,яде към 12.
зъбите ги мием със силиконова четка - накрайник за пръста и паста за зъби"Ненедент" за деца до 4г.засега ги почиствам само вечер,но скоро ще започна и сутрин.
ние снощи дежурихме с тате.Сонче спа при нас,че повърна зверски два пъти и се притеснявах,та си я гушкахме цяла нощ.много неспокойна беше.сега спинка.хич не му е добре на бебче! Cry пазете се,мами!доки каза,че цяла Б-я е пламнала с този вирус и смята,че беба го кара леко даже.а,иначе,наистина си играе по малко,не е съвсем без живец.а Митко как ревнуваааа,и колко караници отнесе затова. #Crazy ама ги измисля едни... ooooh! а днес съм и сама. ooooh! тук да си похваля и татето-много помага.но,и моменти като при Шаменет не липсват.ама то наистина напрежението е много и няма как!!! Rolling Eyes ох,поолекна ми малко,като ви се оплаках.сега отивам да четем книжки с големия батко.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 11:32 от Били хлапето

Общи условия

Активация на акаунт