За яслите и градините

  • 3 585
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 723
Не обичам теми, в които се плюе по хора, които не заслужават това.
Сигурна съм, че и майките, които плюят по лелките
не спират децата си от посещения в детското заведение.
Или, ако има такива, то те са единични случаи.
Изнасям се от темата, плюйте си на воля!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Nassi74 аз искам да ти кажа че ми бяха казали за нашата ясла че бият децата и ги затварят в някаква тъмна стая когато не слушали и това било практика,естествено аз полудях и повярвах все пак не съм им дала детето си за да го травмират.
Е отидох при лелките и госпожите и ги питах директно естествено отрекоха да не са луди и да има нещо да ми кажат,ходих и при директорката много готина мадама и и споделих е тя направи всичко възможно да ме убеди че не е възможно това.
И не вярвайте на всичко моля ви,междудругото децата ми говорят много добре от малки и си казват всичко ако имаше нещо такова щях да разбера сигурна съм.

# 32
  • Мнения: 47 988
и аз не съм съгласна
в детската имат вода на автомат
в яслата пият под час, но пък и на 1-2 годинки не могат сами да си казват и да се обслужват с храна и вода, а и с яденето винаги имат напитка, отделно в 10 часа чай и т н , поне в нашата ясла е така
не са били деца, поне аз никога не съм имала повод да го подозирам, нито познатите ни деца
не разбирам защо постоянно се пускат такива теми и слухове

# 33
  • Мнения: 1 216
В градината на сина ми и дават водичка винаги когато поискат. За памперсите не мога да се изкажа - тръгна на градина вече без. Май най-големите гафове се случват в смесените групи. Една лелка го беше накарала да се изака в храстите "зад кораба" и забравила да го избърше. Полудяхме и от тогава като са смесените групи не ходи. Дано попаднете на добри госпожи!!!

# 34
Съжалявам вече че ви информирах.Няма повече да "плюя"никой.Ако някой ден споделите тук във форума,че еди коя си ваша съседка си хвърля боклука през терасата и аз ще започна да се заяждам,че лъжете и плюете бедната женица.
Това е поредния спор в който всеки си казва-Това на мен няма да ми се случи!И после пищите като ви се случи,а не предприемате мерки преди това.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Съжалявам вече че ви информирах.Няма повече да "плюя"никой.Ако някой ден споделите тук във форума,че еди коя си ваша съседка си хвърля боклука през терасата и аз ще започна да се заяждам,че лъжете и плюете бедната женица.
Това е поредния спор в който всеки си казва-Това на мен няма да ми се случи!И после пищите като ви се случи,а не предприемате мерки преди това.

Добре де сега какво да направим като ние не можем да го докажем да стоим в храстите с камери и да чакаме казах ти аз какво направих,нищо не мога да ти кажа повече ако те притеснява нещо по добре си го изясни защото иначе ще се поболееш.

# 36
  • Мнения: 7 723
....
Да, ние- майките се обиждаме, когато "чужд" човек
плясне нашето дете и не ни се иска да вярваме,
че за това може наистина да има причина.
А ти даваш ли хората да ти бият детето,ако има причина?Ако твоето примерно е ударило друго дете-ти казваш ли на майката на детето,той е виновен набий го.
Никой няма право да удря детето ми....
 Не, на никой не позволявам да удря детето ми,
както и не бих си позволила да ударя чуждо.
Още по- малко бих казала на чужда майка набие нейното си, щото било ударило мойто.
Интересно ми е, обачи ти как би реагирала, ако това се случи с твойто.
"Никой няма право да удря детето ми...."-
да, така е. Тук съм на същото мнение.
Но, ако все пак се случи, какво ще направиш?

# 37
Руска Зависи кой и къде удари детето ми.
Ако е някой пред очите ми ще му издера очите.Ако е в ясла или градина ще подам жалба.
И нека се престане с караниците.
Аз отправих,чисто и просто един въпрос.
Ако имате някаква такава "случка"кажете как оправихте проблема?

# 38
  • Мнения: 7 723
...Това е поредния спор в който всеки си казва-Това на мен няма да ми се случи!И после пищите като ви се случи,а не предприемате мерки преди това.

Не, тук ти си навиваш на пръста, че ако евентуално пуснеш детето си на ясла,
то неминуемо ще му се случата нещата, които са се случили с племенника на
комшийката отляво, с детето на позната на една твоя роднина,
или отрочето на стринката на колежката на мъжа ти.

Наси, не забелязваш ли, че в темата ти пишеме само майки,
на които децата ни ходят, или са ходили в ясли и градини?

# 39
  • Мнения: 7 723
Руска Зависи кой и къде удари детето ми.
Ако е някой пред очите ми ще му издера очите.Ако е в ясла или градина ще подам жалба.
И нека се престане с караниците.
Аз отправих,чисто и просто един въпрос.
Нямах и все още нямам намерение да се карам нито с теб, нита с който и да било.
Но тук пак има същото словообразуване- АКО (еди- кво си)....ЩЕ (еди- що си) Wink
Писах по- горе, и пак ще напиша:
Не се настройвай негативно към яслите и не вярвай на слухове,
докато не се убедиш лично в това дали са истина, или- не!
Айде, със здраве! Hug

# 40
  • Мнения: 326
Аз имах подобен проблем в градината на сина ми.  Госпожата си беше позволила да го удари по време на обяд поради това че говорил с още две деца.   Говорих с нея и тя ми отвърна че не го била пребила.   Тогава аз и казах че това няма да го позволя и че съм била длъжна първо с нея да говоря.    Говорих и с директорката, като казах и на нея че може да си отпиша детето, но няма да оставя така нещата и ще подам жалба в Агенцията за защита на детето.   И от тогава не съм имала проблем, малкия още е в същата градина.   А колкото до разболяването според мен проблема е че много майки пускат децата си болни и госпожите са виновни ,поради това че допускат тези деца

# 41
Не знам,защо във тоя форум има групичка хора които влизат във всички теми и се заяждат с хората.Вече почти 2 години всеки ден влизам и във всяка тема едни и същи хора дразнят други хора,с неясна цел.Влизах за де се информирам за разни неща и аз да споделям моя опит.Но форума меко казано е опорочен.Може да не ми отговаряте-няма да влизам повече.Защото тук започна да става махленска сбирка.
Ако някой модератор прочете това-Моля  да изтрие профила ми.Предварително благодаря!

# 42
  • Мнения: 8 999
Офффф! Поредната тема, която няма никакъв смисъл. Вярно ли е, че в градината през три града и девет села пребивали децата и аз как да реагирам.
Ами изчакайте да видите как е във вашата конкретна градина или ясла и тогава започвайте да ревете. Намирисва ми на Нероден Ганчо - още не сте записали децата си на ясла, а вече започнахте да ги настанявате в болници с обезводняване /под секрет да ви кажа, че ако един ден не пиете вода, няма да се обезводните - освен, че в менюто на децата винаги се включва и течност, самата храна е достатъчен извор на вода - супи, таратори, чорбести манджи/.
Моите деца наистина лочат вода като обезумели 10 мин. след като ги взема от градината, но в събота и неделя, когато са с мен, забелязвам, че от заплесване по игри просто забравят да пият вода и в края на деня са като продънени дамаджани.
Познавам десетки майки, които познават други десетки майки, които познават .... геометрична прогресия, която ми дава информация за поне 1000 деца, но за пръв път в този форум чух за тормозени деца от лелки и госпожи. И друг път съм го казвала /защото това съвсем не е първата тема за извращения в детски градини и ясли/ - добре че влязох в този форум чак след като децата ми бяха ходили по 3 години в тези ужасни места, иначе със сигурност щях да пускам подобни теми, а и да им се връзвам.

# 43
  • Мнения: 4 451
На ясли не е ходила, но това с недаването на вода съм го чувала от приятелки, чиито деца ходеха. Записах я направо на детска градина, когато навърши 3г. Доволна съм. Всяко дете си има малка пластмасова бутилка от минерална вода, надписана с името на съответното дете и е с него постоянно. Не съм доволна единствено от отношението на едната учителка, която отказва да проумее, че детето ми е със специални потребности, че е различно и не бива да я бие и заплашва. Но ефект за сега няма особен. Confused

# 44
  • Мнения: 1 230
За обезводняването и аз си имах притеснения (за ясла става въпрос), но я водя с пълно шише (300 мл) а ми я връщат с празно плюс почти празно резервното - и това е всеки ден това лято. А памперсите ги сменят често - днес я оставих с 3 и ми я върнаха с един чужд на нея Embarassed, а няма разстройство... явно ги опишква. На градски легенди не вярвам, но пък разликата между персонала в двете различни групи в яслата е от земята до небето  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт