кога бебето започва да сяда само

  • 22 597
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
zdraveite, biah pri dr.Draganov,kaza siadane sled 6tia mesec?a deteto na moia priatelka sedi ot 4tia

здравейте, бях при др.Драганов, каза сядане след 6тия месец?а детето на моя приятелка седи от 4тия

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 16:56 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 701
Някои бебета могат да сядат около 4-тия мес. /вкл. и моята мома/, но не трябваNaughty Правилно е казал Драганов - след навършени 6 мес.!  Peace До тогава - само леко повдигане на гръбчето.

# 2
  • Мнения: 1 230
По-късно е по-добре, но и аз не можах да удържа моята дъщеря - сядаше от 4 месец... Важното според мен е да е за кратко, за да не се натоварва гръбначният стълб и съответната мускулатура.

# 3
  • Мнения: 4 451
И двете започнах да ги слагам седнали на 5,5м.

# 4
  • Мнения: 8 999
Да, след 6тия месец. Ако има пориви да се изправя преди това е по-добре да не се насърчават.

# 5
  • Мнения: 3 069
След 6-я месец се започва с това.
Нищо, че детето иска, опитай се да я задържаш поне полуседнала, защото може да се получат трайни увреждания на гръбначния стълб.

# 6
  • Мнения: 2 005
Моят син го слагах седнал след 6м Peace

# 7
  • Мнения: 2 677
Бебетата започват да сядат сами, когато са готови.
Препоръчително е да се започне след шестия месец.

# 8
  • Мнения: 2 159
то не е въпросът кога може, а дали трябва
аз също ходих при драганов, сложих Ема да седи когато стана на 6 месеца

# 9
  • Мнения: 2 309
Набра се сама и седна на 5.5 месеца.

# 10
  • Мнения: 4 111
Започна да сяда сам на шест месеца и половина.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Седна самостоятелно чак на 9 навършени месеца.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Седна стабилно сама,когато беше на 7 месеца Peace

през седмица такава тема

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Моят син искаше да сяда още на 4 месеца, но го слагах на краката ми за малко, а от 6-тия месец си седеше сам!

# 14
  • Мнения: 2 616
Младежът сяда от 4,5 месеца. Оставях го седнал за по 10-тина минути. Щом навършихме 5 месеца го оставям да седи за по половин час. Според д-р Райков, който се смята за най-добрият дет. ортопед във Варна след 5-я месец трябва да се насърчава човечето да седи вече.

# 15
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Моят сяда сам от 6 месец. Преди това педиатъра ми позволяваше да го оставям в ъгъла на дивана, облегнат и от двете страни. Както д-ра се изрази - "като се умори, сам ще си покаже - ще се свлече"- т.е. стига му, да си го слагам легнал

# 16
  • Мнения: 1 371
И моето бебе седи вече само, но аз го слагам да седи. Все още той незнае как сам да се надигне, за да седне. И вие ли, мами, това имахте превид или на тази възраст те сами сядат? Почвам леко да се притеснявам от досегашните отговори. Утре ще звънна на педиатърката, ако не забравя.  Thinking

# 17
  • Мнения: 274
Към 7-мия есец седна стабилно сам. По късно е по добре не го притискаи да седи от рано.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
при всяко дете е различно -
моята седна към 5,5 мес

# 19
  • Мнения: 8 242
Тони седеше стабилно сам на 5,5 м., без да съм го подпирала никога с нищо - просто си седна.. По това време вече  пълзеше.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
На 7 месеца и половина.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 081
Правилно са ти казали след шестия месец, преди това детето не е добре развито и стабилно за да прави това само. Моя започна да сяда сам чак сега, на около 7м. и половина, преди това се клатушкаше и падаше и му беше по добре да пълзи.

# 22
  • Мнения: 4 496
Моята беше на 5,5месеца,когато ортопеда ми каза вече да я слагам седнала,защото физическото и състояние го позволява.Така че-зависи от детенцето.

# 23
  • Мнения: 505
Бебето само знае кога е готово.  Peace

# 24
  • Мнения: 193
Аз не съм много съгласна с това, че ако детето иска да седи само, да се слага. Д-р Драганов ни каза нещо много вярно, дори да е здраво детето, родителите сами го инвалидизират. Много са горди, че седи от петия месец само, че се изправя от 7-мия. Но това не е добре за него. Същото е като да държиш детето и да го учиш да ходи.

# 25
  • Мнения: 5 026
След 6 месец.

# 26
  • Мнения: 505
Аз не съм много съгласна с това, че ако детето иска да седи само, да се слага. Д-р Драганов ни каза нещо много вярно, дори да е здраво детето, родителите сами го инвалидизират. Много са горди, че седи от петия месец само, че се изправя от 7-мия. Но това не е добре за него. Същото е като да държиш детето и да го учиш да ходи.
само да вметна, че иска и може са две различи неща  Peace

# 27
  • Мнения: 7 723
Преди 6- тия месец не бива до га насърчаваш.
Друг е въпроса, че то прави опити да се надигне
и няма как да го натиснеш обратно. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
След навършване на 6 месеца,приятелката ти е избързала явно.

# 29
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми започна да сяда към 5 месец но не стабилно а се поклащаше а към 6 месец започна да сяда стабилно Peace

# 30
  • Мнения: 1 672
на мен ми казаха да я слагам седнала като навърши 6 месеца



Общи условия

Активация на акаунт