Пълнено пиле,печено в плик

  • 30 305
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 818
Реших да споделя с вас това чудесно ястие...До сега съм пекла в плик пиле с картофки,само пиле,само картофки...но за първи път реших да го напълня с ориз...

Пълнено пиле с ориз,печено в плик

За плънката на пилетата...направих ги две,че едно у дома не стига...задуших 1 глава лук,морковче и чушка и добавих чаша и половина ориз...с пилешки бульон варих всичко до полуготовност,подправих с черен пипер и магданоз...Напълних пилетата ,заших ги и хубаво ги намазах с мазнина ,червен пипер и сол...Така приготвени ги сложих в пликовете.Пекох ги около 40 мин.След това срязах кесийките и включих фурната само отгоре ,за да се зачервят ...


Пилетата,готови за печене...

вече опечени...

Да ви е ладко!

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 11:19 от gaby_s

# 1
  • Мнения: 4 202
Тези пликове така и не се научих как се използват...
Пликът трябва ли да е надупчен?
Трябва ли да се оставя въздух вътре?

# 2
  • Мнения: 533
а някакви специални ли пликове се ползват?

# 3
  • Мнения: 444
Много апетитно изглежда !!!!
Искам да попитам , има ли разлика между пиле печено с фолио и пиле печено в плик   newsm78

# 4
  • Мнения: 4 202
а някакви специални ли пликове се ползват?



Ми да, продават се пликове за печене, бях си купила, но не знам как се използват  Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 564
Тези пликове така и не се научих как се използват...
Пликът трябва ли да е надупчен?
Трябва ли да се оставя въздух вътре?
Аз ги надупчвам с игла преди да ги сложа да се пекат.  chef
а някакви специални ли пликове се ползват?

Тези пликове ги продават навсякъде.Аз от Била ги купувам.Пише си на тях пликове за печене.

# 6
  • Мнения: 4 202
Тези пликове така и не се научих как се използват...
Пликът трябва ли да е надупчен?
Трябва ли да се оставя въздух вътре?
Аз ги надупчвам с игла преди да ги сложа да се пекат.  chef


А в тавичката под плика слага ли се някаква мазнина или вода?

# 7
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226



нищо не се слага в тавата
плика се дупчи с голяма игла или шиш на 5-6 места слага се в него 1-2 лъжици брашно и се раздрусва хубаво така че брашното да иде по целия пакет и се слага в него пилето
много е лесно и вкусно  Hug

А в тавичката под плика слага ли се някаква мазнина или вода?

# 8
  • Мнения: 262
Не, нищо не се слага в тавичката - това им е хубавото на пликовете .
Даже вътре в самия плик може да не се слага мазнина.
Пише че може да се сложи малко брашънце в плика.
Слагаш пиленцето , картофки , подправки , завързваш и си готова.
Могат да се ползват и за микровълнова , но тогава се използват гумени ластичета , а не тези които са в опакаовката.

# 9
  • Мнения: 2 550
Много добре изглежда!
Ще се пробва! Благодаря за рецептата!
Аз бих сложила и гъби в плънката, много обичам  Crazy

# 10
  • Мнения: 3 360
gaby_s ,поздравления!Изглежда страхотно!  bouquet
Аз съм ползвала такива пликове и съм много доволна-лесно,бързо и чисто HugА и месото не може да изсъхне или припече-става чудно  chef

# 11
  • Мнения: 6 017
Много благодаря за рецептата, станало е страхотно...мъжът ти има с какво да се гордее, много добра готвачка си...Поздравления   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 036
Рецептата  е страхотна и аз гарантирам за нея, защото и аз така я правя , но слагам и гъби при ориза и другите подправки преди да зашия пилето и да го пъхна в плика.

# 13
  • Мнения: 51
За гъбите съм съгласна, и аз за тях се сетих.
Майка ми много готви с тези пликове, май е време и аз да пробвам.
А има ли нещо специално при пълненето, какточно го правиш, другото ми е ясно, но никога не съм пълнила нищо?

# 14
  • Мнения: 3 036
Самия плик е доста голям, има си и пластмасова лентичка за затваряне и е хубаво да се надупчи плика с игла, защото при високата температура се надува.

# 15
  • Мнения: 1 818
Благодаря ви,момичета   bouquet

Да,плика се надупчва с игла.А мазнина не е необходимо да се слага...аз само намазвам пилето много добре...

# 16
  • Мнения: 51
Благодаря ви,момичета   bouquet

Да,плика се надупчва с игла.А мазнина не е необходимо да се слага...аз само намазвам пилето много добре...

Обясни моля те как го пълниш?

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
gaby_s, изглежда страхотно!   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 818
Ewito....1. Правя плънката...по-горе обясних как...следващият път ще пробвам с гъбки,както казват момичетата,2. Пълня пилето...зашивам го...намазвам пилето хубаво с мазнина червен пипер,сол и подправки по желание,3.Слагам го в плика и със специалните пластмасови лентички го връзвам...надупчвам кесийката и слагам тавата във фурната...

По този начин могат да се направят и пилешки бутчета или късчета пилешко месо с чесън.Нарязва се месото...хубаво се обърква с нарязан чесън, сол ,подправки и ....оцет.....и се пече по същия начин...



# 19
  • София
  • Мнения: 1 802
gaby s, вода слагаш ли като приготвяш плънката или после в плика? Поздравления за рецептата!   bouquet Пролича ли си колко ми е мерак да я пробвам щом първо питам, после поздравявам  ooooh! Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 818
Данче-Калпазанче,в плънката слагам бульон пилешки готов...може и с вода.Правих я до полуготовност,че не бях сигурна дали ще се свари ориза.По принцип в плик става много бързо пилето...В плика след това не се слага нито вода,нито мазнина...

А картофките на Буболина стават супер в плик  Peace

# 21
  • Мнения: 1 283
Браво Gaby_s
Друго освен пиле и картофки правила ли си?Пиши и и как го приготвяш.А може ли в плик да мушнеш и един рибок! Thinking

# 22
  • Мнения: 1 818
pepika,в плик съм пекла и  червени чушки...Стават бързо и не се цапа тавата  Wink Намазвам ги с малко олио само и ги пека...тук,в Испания се научих като пека чушки да ги мажа с мазнина...и да ги поръсвам с едра морска сол преди печенето.
Защо да не стане и рибка да се опече.Сега погледнах в испанските сайтове...Слагат се посолените риби в торбата заедно с няколко парчета лимон...Струва ми се ,че ще се получи добре и със зеленчуци някакви newsm78


Ето ТУК има рецепта за картофки в плик, а ТУК една преведена рецепта за пиле със зеленчуци...от където и се научих да пека по този начин...  bouquet

# 23
  • Мнения: 580
gaby, дай моля те по - подробна рецепта за пилешките бутчета - какви подправки слагаш, колко чесън, колко оцет и колко време ги печеш? сигурно не толкова, колкото цялото пиле?

иначе пилето в плик е страхотно!

# 24
  • Мнения: 1 818
Пилешки бутчета в плик

От сестра ми знам рецептата за печени бутчета с чесн.В намазана с мазнина тава се подреждат бутчетата,осолени.около тях слагам около една глава чесън...скилидките само обелени,не нарязани и обилно поливам с оцет...може би около една кафена чаша.Невероятни стават.

Реших да пробвам и в плик как ще се получат.Нарязах бутчетата на половина...овалях ги в сол,малко розмарин,магданоз сух  и нарязан на ситно чесън...сложих оцет,но по-малко...само ги напръсках..защото в плика няма да може да се изпари,както в тавата...Пекох го около 30 мин. на силна фурна...Разкъсва се плика,накрая,за да могат да се препекат и отгоре...Кога да се извадят мисля,че може да се прецени само като се погледнат...знаете приятния загар...и как месото се отделя от кокалите...

# 25
  • Мнения: 6 017
Разгледах всичките ти рецепти в линка които си дала и мога да заявя че си голяма готвачка, направо невероятна...браво на теб всичко което си сготвила е великолепно...  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 7 038
gaby, пиши моля те колко време печеш червените чушки в плик? В такъв плик като пилето нали? И аз правя като твоето пълнено пиле, но също слагам малко гъбки и става чудно. Но като се наложи да опека няколко чушки на котлона за салатка  ooooh!, после какво миене ме чака.

# 27
  • Мнения: 1 818
buni,не мога да кажа точно времето ...като омекнат чушките и започне да им се отделя кожицата...Ще взема да опека днес отново,за да ги снимам и да засека времето на печене  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 671
Чудна идея   bouquet Ето го моето с добавка на гъби и маслини в плънката /поради което стана повечко и не я събрах цялата в плика  Confused другия път ще намаля ориза на 1/2 ч./

# 29
  • Мнения: 1 818
Rumya,браво!Изглежда страхотно!   bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 7 038
buni,не мога да кажа точно времето ...като омекнат чушките и започне да им се отделя кожицата...Ще взема да опека днес отново,за да ги снимам и да засека времето на печене  Wink
Не се притеснявай, ще пробвам пък ще видим.

# 31
  • Мнения: 4 202
gaby_s, мисля че схванах как става печенето в  плик  Wink

Мерси за споделените рецепти   Peace

# 32
  • Мнения: 2 550
Сготвих го, много се хареса вкъщи.
  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 581
Обожавам готвенето в плик,слагаш всичко и забравяш за него.
Аз лично правя следното,пилето го намазвам с мазнина,сол и червен пипер,а в плика слагам каквото имам-картофи,лук,чушки,моркови,тиквички,патладжан нарязани  и сол.Върху зеленчуците слагам пилето  надупчвам и затварям плика, но аз сипвам малко водичка в тавата и се пече за около 1.30-2 часа на не много силна фурна .Вкуса на пилето и зеленчуците е мноооооого добър.  bouquet

# 34
  • Мнения: 444
Имам въпросче - взех си някакво фолио за печене което е като плик , но е на ролка и като се одреже от двете страни трябва да се върже  newsm78 дали става ...... като целуфан е на пипане !!!

# 35
  • Мнения: 1 818
Това са чушките,за които говорихме...

1.Намазаах чушките с олио и ги поръсих с едта сол.
2.Пъхнах ги в плика и ги пекох около 50 мин. на средна фурна.Времето е повечко,защото чушките бяха по-дебели...


# 36
  • София
  • Мнения: 7 038
Това са чушките,за които говорихме...

1.Намазаах чушките с олио и ги поръсих с едта сол.
2.Пъхнах ги в плика и ги пекох около 50 мин. на средна фурна.Времето е повечко,защото чушките бяха по-дебели...



Благодаря ти, gaby   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 065
Момичета,би ли ми отговорил някой дали ще се опече пълненото пиле в микровълновата фурна и за колко да време ?
Напълних около 1,5 кг пиле с ориз и кремвирши,но не ми се включва фурната ,защото е ужасна жега та си помислих дали мога да го сложа в МВ.
Пилето е за вечеря,т.е.за около19 часа.Ако можете -помагайте,Благодаря  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 126
Обожавам готвенето в плик,слагаш всичко и забравяш за него.
Аз лично правя следното,пилето го намазвам с мазнина,сол и червен пипер,а в плика слагам каквото имам-картофи,лук,чушки,моркови,тиквички,патладжан нарязани  и сол.Върху зеленчуците слагам пилето  надупчвам и затварям плика, но аз сипвам малко водичка в тавата и се пече за около 1.30-2 часа на не много силна фурна .Вкуса на пилето и зеленчуците е мноооооого добър.  bouquet
И аз така го правя плюс гъбки когато има Wink Става невероятно  chef

Това за чуките е много идейно,ще опитам  chef

А за риба някой беше споменал,никаква философия не е.Нареждаш рибките в плика слагаш им подправки и доматчета може и печеш Grinning

# 39
  • Мнения: 1 818
djily,намам представа дали ще стане пилето във микровълнова...никога не съм го правила така...ако опиташ ще кажеш ...

# 40
  • Мнения: 444
Хм направих го ..... стана вкусно , само че защо не ми се препече кожичката  newsm78 , хем след един час печене в плика , го разкъсах и допичах още 1 час  и пак не се препече , ами остана като варено  #Cussing out

# 41
  • Мнения: 1 065
Топло не топло-включвам обикновената фурна и слагам пилето в нея.Не ми се рискува с МВ да не стане изсушено ,а от вътре сурово.
Ще следя темата-ако някой знае дали ще стане и в МВ да свирка .

# 42
  • Мнения: 444
Топло не топло-включвам обикновената фурна и слагам пилето в нея.Не ми се рискува с МВ да не стане изсушено ,а от вътре сурово.
Ще следя темата-ако някой знае дали ще стане и в МВ да свирка .
Сложи си повечко картофки в плика - стават уникални !!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
Хм направих го ..... стана вкусно , само че защо не ми се препече кожичката  newsm78 , хем след един час печене в плика , го разкъсах и допичах още 1 час  и пак не се препече , ами остана като варено  #Cussing out
Може и от плика да е - аз по принцип ползвам тези на Фино и винаги месото е идеално изпечено и с коричка, а последния път се излъгах да пробвам някакви по-евтини и резултатът беше като при теб, та след като пилето беше готово, се наложи да разкъсам плика и да пека само отгоре 20-тина минути. Пробвай следващия път с доизпичане отгоре и на максимална мощност на фурната, дано стане!

# 44
  • Мнения: 444
Хм направих го ..... стана вкусно , само че защо не ми се препече кожичката  newsm78 , хем след един час печене в плика , го разкъсах и допичах още 1 час  и пак не се препече , ами остана като варено  #Cussing out
Може и от плика да е - аз по принцип ползвам тези на Фино и винаги месото е идеално изпечено и с коричка, а последния път се излъгах да пробвам някакви по-евтини и резултатът беше като при теб, та след като пилето беше готово, се наложи да разкъсам плика и да пека само отгоре 20-тина минути. Пробвай следващия път с доизпичане отгоре и на максимална мощност на фурната, дано стане!
Мерси , следващия път ще пробвам с тези на Фино , вкусът определено ми хареса !!!

# 45
  • София
  • Мнения: 1 802

Ето ТУК има рецепта за картофки в плик, а ТУК една преведена рецепта за пиле със зеленчуци...от където и се научих да пека по този начин...  bouquet
Златна си Габи, по край теб ще се науча да готвя бързо и много вкусно   bouquet Днес продължавам да се ровя в рецептите ти, пък като стана 100 кг ще си издействам бан за Готварския.

Относно пликовете - заради изкушенията на Габи бях много на зор за осъществяването им и взех едни евтини пликове от магазинче за левче. И пилето и картофките се препекоха, но трябваше много внимателно да разкъсвам плика, защото падаше на люспички и за малко да ядеме картофи С плик. Така, че заслужават си по-скъпите, но качествени пликове.

# 46
  • Мнения: 1 818
Данче-Калпазанче  Hug Да , определено трябва да заложиш на хубавите пликове...

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 686
gaby, направих бутчетата с оцет и чесън по рецептата на сестра ти, но не в плик. В плик направих картофите, предварително леко сварени. Омазних от вътре плика с олио и сложих малко вода в тавата. Опекоха се много добре, но пликът ми се нацепи след 30-40 мин. от само себе си, въпреки че го бях надупчила на 6 места с игла. Това нормално ли е или защото пликовете, които имам от години и никога не съм ползвала са некачествени ?

 newsm78 Моите стоят малко като цеуфанени. В пликове месото по-бързо ли се опича от колкото в тава?

# 48
  • Мнения: 1 818
Силиа,няма нужда да вариш картофите предварително...а пликовете не би трябвало да се цепят...явно качеството си казва думата ...Да в плик се опича много по-бързо всичко отколкото в тава...

# 49
  • Мнения: 3 211
Това нормално ли е или защото пликовете, които имам от години и никога не съм ползвала са некачествени ?

 newsm78 Моите стоят малко като цеуфанени. В пликове месото по-бързо ли се опича от колкото в тава?
явно са били стари
аз правя риба в плик, защото не мирише въобще, не цапа тавата и става много вкусно
слагам риба, малко зехтинче, зеленчуци, осолявам всичко и пека, за около 20мин. е готова
колкото по-голямо количество месо печеш, толкова повече минути трябва, един път пекох цяло  пиле и го извадих след 40 мин, беше сурово, според мен трябва около час и половина

# 50
  • София
  • Мнения: 581
   
ето и моето но половин пиле със зеленчуци

# 51
  • Мнения: 6 017
mamami4e станало е разкошно, останаха ми очите на него, скоро и аз ще пробвам- но цените на пилетата са доста височки...

# 52
  • Мнения: 1 818
Мамами4е,Браво на теб!Изглежда превъзходно!   bouquet

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 686
    Габи, отвори ми очите с тези пликове за печене, още повече при този скъп ток. Още от 2004г. слушам хубави неща за тях. Едни хора от Костенец с които пътувахме във влака, много ги хвалеха и казваха, че почти всичко си печали в тях и ставало страхотно. Мъжът се бил специализирал в готвенето в плик. Тогава си купих и моите, но до сега не бях пробвала нищо ...
     А имаш ли представа пържоли и други меса и зарзавати за колко време се изпичат горе-долу и при каква температура? Какво още правиш в тях?
     Пък аз ще взема да си купя по-качествени, че моите се гърмят и се сцепват по средата на печенето, макар че съм ги надупчила на няколко места и им бях оставила малко по-свободно пространство в плика.

# 54
  • София
  • Мнения: 581
Едно въпросче,някой правил ли е риба в плик. newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 2 671
Едно въпросче,някой правил ли е риба в плик. newsm78
Правих преди време пъстърва - почистените цели риби овкусявам със сол и черен пипер и натъпквам с магданоз, запечени на тиган бадеми /накълцани/ и кръгчета лимон, намазвам със зехтин и слагам в плик. Пекат се доста бързо и са приятни на вкус. Трябва да взема тия дни да ги направя пак...

# 56
  • София
  • Мнения: 581
Rumya, вкусът им на варено или на печено наподобява?

# 57
  • Мнения: 580
Ето табелата с времето за печене на моите пликове -  фирма Алу Фикс (Австрия)

елек. печка 180°, газова печка, степен 3 до 4


*козунак - 50-60 мин.

*щрудел с мак - 45-60 мин.

*пиле (замразено) 100 - 120 мин.

*печено пиле, гъска, патица - 60 - 70 мин. (това ми се вижда нещо малко  newsm78)

*рула от кайма или кюфтета - 10 мин

*телешко или свинско бутче - на 1см височина на месото 12 - 14 минути[/li][/list]


200°С, газ 3-4

*пълнено пиле 90 - 120 мин.

*пъстърва 20 мин.

*камбала 25-30 мин.

*треска 20-25 мин.

*шаран (2кг) 60 мин.

*костур 25-30 мин.

*калкан 10-15 мин.


# 58
  • София
  • Мнения: 2 671
Rumya, вкусът им на варено или на печено наподобява?
На печена риба.

# 59
  • София
  • Мнения: 581
Rumya,благодаря ще пробвам задължително със скумрия,лук и домати и ще пиша после.

# 60
  • Мнения: 1 818
Да,рибката става разкошна в плик със разни зеленчуци... Heart Eyes
LaDoice,благодаря за табличката   bouquet

# 61
  • Шумен
  • Мнения: 403
За съжаление все още не сме си взели печка,та я караме на котлон и микровълнова.Но това пиле в плик ми събра погледа ...дали може да се направи и в микровълнова newsm78

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ето табелата с времето за печене на моите пликове -  фирма Алу Фикс (Австрия)

елек. печка 180°, газова печка, степен 3 до 4


*козунак - 50-60 мин.

*щрудел с мак - 45-60 мин.
....................


И козунаци ли могат да се пекат в пликовете? Някой пробвал ли е?

# 63
  • Мнения: 1 818
vilism,пробвай с нарязано месо...сложи по-малко в плика...и кажи резултата после   Hug
 Hug Валя,не знаех и аз...но мисля да пробвам с нещо тестено .

# 64
  • Мнения: 952
благодаря че ме подсетихте, за готвенето в плик,тъкмо се чудех какво да готвя сего по празниците. PeaceПреди много често готвех с плик, ползвала съм какви ли не, има и едни които се продават с подправките заедно, в зависимост от месото. Всичките са хубави и рибата и  пържолите само на пилето не ми харесаха подплавките, че имаше много куркума и много жълт ставаше соса. Но сега ще пробвам пълненото пиле на gaby_s Peace

# 65
  • Мнения: 3 416
И въпреки,че казвате как се изпича и пилето и плънката все не ми се вярва,че без грам вода става всикчо? newsm78 Значи ориза трябва да си е направо готов?

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
  bouquet

# 67
  • Мнения: 952
И въпреки,че казвате как се изпича и пилето и плънката все не ми се вярва,че без грам вода става всикчо? newsm78 Значи ориза трябва да си е направо готов?

всичко си се изпича,даже много добре защото като разсипвам в чинийте месото чак се разпада. Просто всички сокове на месото и зеленчуците не  изтичат а остават вътре и всичко се задушава. Това въобще да не те притеснява че ще ги извадиш сурови Laughing ориза може да не го слагаш готов/ а полу готов/ защото ще се развари

# 68
  • Мнения: 1
Копувам една подправка за печено пиле заедно с плик за печене на фирма Меркурий . Много са  добри , намазвам пилето с подправката отвътре и от вън обилно .В плика нарязвам картофи на по  едри парчета пилето върху тях .Пече се час на  250 градуса . Пилето става с коричка и сочно . Heart Eyes

# 69
Много добре изглежда!
Ще се пробва! Благодаря за рецептата!
Аз бих сложила и гъби в плънката, много обичам  Crazy

 Peace

# 70
  • Мнения: 765
По принцип нещо не ми се получават вкусни нещата в тези пликове, но това пиленце е направо неустоимо.   bouquet

# 71
  • Мнения: 320
По принцип нещо не ми се получават вкусни нещата в тези пликове, но това пиленце е направо неустоимо.   bouquet
Незнам защо не ти се получават вкусни, няма нищо кой знае какво, осоляваш, слагаш подправки, пъхаш в плик, връзваш, дупчиш и печеш, това е  Wink
Ето нещичко печено в плик и от мен ,  и , и тук

# 72
  • Мнения: 765
alex_og97,  много апетитно изглежда   bouquet
Просто не ми стават много вкусни, не че не се изпичат.
Само зеленчуците ми харесват вътре. Месото не, може би има причина.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря за идеята!  bouquet
Досега не съм слагала пълнено пиле в плик. Правила съм пилешки крилца, бутчета, цяло пиле, пиле с картофи, зеленчуци, риба....всеки път резултата е перфектен Peace Ще пробвам и с пълненото пиле!

# 74
  • Мнения: 1 269
Едно въпросче,някой правил ли е риба в плик. newsm78
Аз правих бяла риба в плик и стана божествена. Направих си в блендера паста от две зелени чушки, един голям домат, една голяма глава лук, 3 моркова, няколко скилидки чесън, връзка магданоз, соев сос и кафяна чаша зехтин. С тази паста намазах нарязаната на шайби бяла риба и опекох за 50 минути в плик. Стана мнооого вкусно! bowuu

Общи условия

Активация на акаунт