Пълнено пиле,печено в плик

  • 30 308
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 039
buni,не мога да кажа точно времето ...като омекнат чушките и започне да им се отделя кожицата...Ще взема да опека днес отново,за да ги снимам и да засека времето на печене  Wink
Не се притеснявай, ще пробвам пък ще видим.

# 31
  • Мнения: 4 202
gaby_s, мисля че схванах как става печенето в  плик  Wink

Мерси за споделените рецепти   Peace

# 32
  • Мнения: 2 550
Сготвих го, много се хареса вкъщи.
  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 581
Обожавам готвенето в плик,слагаш всичко и забравяш за него.
Аз лично правя следното,пилето го намазвам с мазнина,сол и червен пипер,а в плика слагам каквото имам-картофи,лук,чушки,моркови,тиквички,патладжан нарязани  и сол.Върху зеленчуците слагам пилето  надупчвам и затварям плика, но аз сипвам малко водичка в тавата и се пече за около 1.30-2 часа на не много силна фурна .Вкуса на пилето и зеленчуците е мноооооого добър.  bouquet

# 34
  • Мнения: 444
Имам въпросче - взех си някакво фолио за печене което е като плик , но е на ролка и като се одреже от двете страни трябва да се върже  newsm78 дали става ...... като целуфан е на пипане !!!

# 35
  • Мнения: 1 818
Това са чушките,за които говорихме...

1.Намазаах чушките с олио и ги поръсих с едта сол.
2.Пъхнах ги в плика и ги пекох около 50 мин. на средна фурна.Времето е повечко,защото чушките бяха по-дебели...


# 36
  • София
  • Мнения: 7 039
Това са чушките,за които говорихме...

1.Намазаах чушките с олио и ги поръсих с едта сол.
2.Пъхнах ги в плика и ги пекох около 50 мин. на средна фурна.Времето е повечко,защото чушките бяха по-дебели...



Благодаря ти, gaby   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 065
Момичета,би ли ми отговорил някой дали ще се опече пълненото пиле в микровълновата фурна и за колко да време ?
Напълних около 1,5 кг пиле с ориз и кремвирши,но не ми се включва фурната ,защото е ужасна жега та си помислих дали мога да го сложа в МВ.
Пилето е за вечеря,т.е.за около19 часа.Ако можете -помагайте,Благодаря  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 126
Обожавам готвенето в плик,слагаш всичко и забравяш за него.
Аз лично правя следното,пилето го намазвам с мазнина,сол и червен пипер,а в плика слагам каквото имам-картофи,лук,чушки,моркови,тиквички,патладжан нарязани  и сол.Върху зеленчуците слагам пилето  надупчвам и затварям плика, но аз сипвам малко водичка в тавата и се пече за около 1.30-2 часа на не много силна фурна .Вкуса на пилето и зеленчуците е мноооооого добър.  bouquet
И аз така го правя плюс гъбки когато има Wink Става невероятно  chef

Това за чуките е много идейно,ще опитам  chef

А за риба някой беше споменал,никаква философия не е.Нареждаш рибките в плика слагаш им подправки и доматчета може и печеш Grinning

# 39
  • Мнения: 1 818
djily,намам представа дали ще стане пилето във микровълнова...никога не съм го правила така...ако опиташ ще кажеш ...

# 40
  • Мнения: 444
Хм направих го ..... стана вкусно , само че защо не ми се препече кожичката  newsm78 , хем след един час печене в плика , го разкъсах и допичах още 1 час  и пак не се препече , ами остана като варено  #Cussing out

# 41
  • Мнения: 1 065
Топло не топло-включвам обикновената фурна и слагам пилето в нея.Не ми се рискува с МВ да не стане изсушено ,а от вътре сурово.
Ще следя темата-ако някой знае дали ще стане и в МВ да свирка .

# 42
  • Мнения: 444
Топло не топло-включвам обикновената фурна и слагам пилето в нея.Не ми се рискува с МВ да не стане изсушено ,а от вътре сурово.
Ще следя темата-ако някой знае дали ще стане и в МВ да свирка .
Сложи си повечко картофки в плика - стават уникални !!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
Хм направих го ..... стана вкусно , само че защо не ми се препече кожичката  newsm78 , хем след един час печене в плика , го разкъсах и допичах още 1 час  и пак не се препече , ами остана като варено  #Cussing out
Може и от плика да е - аз по принцип ползвам тези на Фино и винаги месото е идеално изпечено и с коричка, а последния път се излъгах да пробвам някакви по-евтини и резултатът беше като при теб, та след като пилето беше готово, се наложи да разкъсам плика и да пека само отгоре 20-тина минути. Пробвай следващия път с доизпичане отгоре и на максимална мощност на фурната, дано стане!

# 44
  • Мнения: 444
Хм направих го ..... стана вкусно , само че защо не ми се препече кожичката  newsm78 , хем след един час печене в плика , го разкъсах и допичах още 1 час  и пак не се препече , ами остана като варено  #Cussing out
Може и от плика да е - аз по принцип ползвам тези на Фино и винаги месото е идеално изпечено и с коричка, а последния път се излъгах да пробвам някакви по-евтини и резултатът беше като при теб, та след като пилето беше готово, се наложи да разкъсам плика и да пека само отгоре 20-тина минути. Пробвай следващия път с доизпичане отгоре и на максимална мощност на фурната, дано стане!
Мерси , следващия път ще пробвам с тези на Фино , вкусът определено ми хареса !!!

Общи условия

Активация на акаунт