Има ли вариант да се пият противозачатъчни и да се кърми?

  • 3 299
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Има противозачатъчни, които не влияят на количеството на кърмата - казват се the mini pill. Трябва да ти бъдат изписани след преглед от гинеколог.

# 16
  • Мнения: 2 019
има вагинални противозачатъчни

# 17
  • Мнения: 2 829
Аз не пия противозачатъчни (защото ако забременея ще бъде желано бебето Grinning, но в САЩ гинеколкожката ми каза че има противозачатъчни, съвместими с кърменето. Не питах за вида и името, обаче.

# 18
Има противозачатъчни, които не влияят на количеството на кърмата - казват се the mini pill. Трябва да ти бъдат изписани след преглед от гинеколог.

Точно,това имах предвид като казах за Microval.

# 19
  • Мнения: 1 584
В Германия има Cerazette. Консултирай се все пак с гинеколог  Peace

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 12:53 от Майра

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Т.нар. мини-хапчета, които съдържат само прогестерон, са одобрени за използване при кърмачки, но това не означава, че не влияят на кърмата. При немалък процент жени кърмата все пак намалява, като се предполага, че този ефект е вследствие на това, че при метаболизирането на хормоните в тях се образуват някои естроген-подобни съединения (а естрогенът ефективно намалява кърмата и променя състава й, затова не може да се употребяват обикновените противозачатъчни таблетки, които са комбинация от прогестини и естроген). Подобен ефект има и при употребата на вагинални рингове и спирала с прогестини (Мирена), така че употребата на всякакъв вид противозачатъчни, които съдържат хормони, трябва много внимателно да се обмисли и прецени. Най-добре е хормонални противозачатъчни средства да се отложат поне до 6-тия месец след раждането.

# 21
  • Мнения: 325
Моята лекарка ми каза, че най-добре да не пия хапчета докато кърмя.

# 22
Aз пия "cerazet",но незная дали ги има в България.

Общи условия

Активация на акаунт