Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 974
  • 884
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 56
Christian благодаря за бързия отговор и за поздравленията  Hug
хубаво е да чуеш нещо добро за себе си особено ако не си в настроение  Embarassed
да си призная точно това ми трябваше за да се развеселя и неусетно до сега усетих че съм оздравяла,а до вчера все бях с по 39 градуса ама си реших конфликта  Laughing
само ми е чудно защо  малкия се разболя като аз не съм си променяла отношението към него и даже сега и като бях болна  по цял ден си играехме нито съм го оставяла да сготвя нито за да шетам 

kambanka 2304   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255929.0

# 766
  • Варна
  • Мнения: 568
Не знам къде съм бляла досега, че съм пропуснала тази страхотна тема. Всъщност започнах от темите за "заразните болести" и другата и така стигнах тук.
Едва до 9 стр. съм и четох малко в английския сайт , но не се стърпях да се разпиша.
Всъщност основното, което искам да потвърдя, че при майка ми точно така се получиха нещата.
Внезапна загуба на всичките й спестявания, стрес, от там лимфом (раково заболяване). Личното ми убеждение е, че химиотерапиите и изобщо конвенционалната медицина я съсипаха допълнително и умориха в крайна сметка. Тя беше страхотен човек със силна воля и истинска вяра, че може да победи рака.
Ще продължавам да чета, имам и още неща за споделяне съвсем в духа на ГНМ.

# 767
Здравейте. Искам да помоля за превод от немски на статията за Тинитус - шум в ушите.
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Tinnitus.htm
Опитах с онлайн преводачи на руски и английски, но смисъла ми се губи.
След 4-5 дневна тежка депресия започнаха да ми пищят ушите.
6 месеца вече тичам по доктори, лечителки, ясновидки и т.н., но нищо не помага.
В началото на годината прочетох книгите ,,Подсъзнанието може всичко,,
,,Здравето е в главата а не в аптеката,, и тази за метода Силва.
Започнах да работя, по указанията в тези книги, с мозъка и подсъзнанието си,
но засега няма никакви резултати.
Надявам се статията за ГНМ и Тинитус да ме носочи към решението на проблема ми.  bouquet

# 768
  • у дома
  • Мнения: 708
Ivo, имаш ли ЯМР?

# 769
# 770
  • у дома
  • Мнения: 708
професионално мнение не мога да дам, но ето моята история

аз имам шум вече 20ина години и силно намален слух. Къде ли не съм ходила - доктори, екстрасенси и т.н. От аудиограма ми сложиха диагноза "увреден слухов нерв" - не се лекувал с нищо. Според ГНМ може да е от конфликт свързан със непрекъснатите скандали на родителите ми , на които съм била свидетел, посредник и преживявах много надълбоко..

Ако успееш, направи си скенер ЯМР- ядрено магнитен резонанс. Може да ти даде  отговори ..

# 771
  • Мнения: 4 150
Тинитуса е активен конфликт.
"Не мога да повярвам на уШите си"
"Не може да бьде,това оЩе ми zвучи в уШите".

Трябва бьрzо да се открие конфликта zаЩото Тинитус (ако драzнителят е наблиzо и постоянно) може да се превьрне в хроничен тинитус и да го има цял живот с малки фаzи на облекчение.
Шума в уШите е биологично предупреждение zа неЩо,zа опасност..и те предупреждава,че сега го чуваШ или всеки  момент Ще го чуеШ.

Принадлежи кьм конфликтите на полутериториалните,т.е. да ти се обадят и да ти сьобЩят неприятна новина zа иzгонване (напр) от работа,крьг и тн.Или да не приемат детето ти в градина,след като са обеЩали.
НеЩо,което си чакал сьс сигурност,а то те е "иzльгало".И не можеШ да повярваШ на уШите си....

Цитат
След 4-5 дневна тежка депресия започнаха да ми пищят ушите.
Какво е 4/5 дневна тежка депресия?Какво е преживяно?

ПП Не се прави ЯМР,а Комп.томография БЕЗ контрастно веЩество.


# 772
  • Мнения: 660
Здравейте,
извинявам се, че нахълтвам в темата, преди да съм си научила уроците Grinning (още не съм прочела внимателно сайтовете, и с четенето на темата съм до 20-та страница), но ми се прииска да кажа нещо по въпроса за непоносимостта към определени хора, която обсъждате там.

Аз също имах такова преживяване - една колежка, която не можех да понасям органически още от момента, в който я видях за първи път. Точно както казва Албена - дразнех се от начина, по-който говори, по-който се движи, от това, че изобщо диша въздух. Това, което ми се случваше в нейно присъствие, беше пълен умствен и вербален блокаж - гледах написани текстове и не можех да свържа буквите в думи с определено значение, започвах да се чувствам напълно неспособна да съчиня изречение, сякаш не знаех думите,  като изгубено дете във враждебен свят, имах чувството, че всички са дошли там, специално, за да ми се смеят. В момента, в който тя напускаше помещението, светоусещането ми се подобряваше и започвах да разбирам, какво става около мен в реалния живот. При това тя не правеше нищо целенасочено срещу мен, понякога дори не ме и забелязваше, просто си вършеше нейната работа.
След като разбрах, че на другите колеги не въздейства по такъв начин, осъзнах, че грешката очевидно е в моята перцепция, а не в нея пер се. През какви ли самоанализи не преминах, за да разбера откъде идват нещата, но целенасочени опити, свързани с концентрация върху този проблем, не можаха да ме доведат до нищо смислено в продължение на години.

Наскоро, четейки една тема за лелките, които биели децата в детските градини, без изобщо да мисля целенасочено за това, в ума ми изникнаха спомени от моята детска градина - там учителките никога не ни посягаха, но имаше едно момиченце от групата, което беше практическият изпълнител на техните наказания - арогантна, нахална и побойничка, с тяхно одобрение тя сядаше в средата на един стол и започваше "да съди" останалите от групата - кой какво е съгрешил днес и как ще бъде наказан. Самите "другарки" казваха "Не прави това, че ще пратя Н. да ти зашлеви шамар" и т.н., аз специално живеех в огромен страх и отвращение от Н. и усещане за накърнена справедливост. Още не мога да възобновя спомените си от онези дни, дори образът на самата Н. едва успява да изплува в съзнанието ми, но толкова, доколкото успявам да го възобновя, виждам, че някои черти от външния вид и държането едно към едно се припокриват с този на колежката, която ме изваждаше от равновесие.

Т.е. колежката ми не е излъчвала самата тя агресия към мен, но нещо в нея ме е качвало на шина и ме е отвеждало в онези дълбоко погребани пластове за отдавна минали дни, когато върху мен е бил упражняван психически тормоз, а аз не съм притежавала дори речниковия запас да опиша на някого какво става.

В такъв смисъл си мисля, че един разговор с дразнителя едва ли би довел до нещо смислено - той е само подобие на много по-стар конфликт, а не първичен причинител на такъв.
Ако ароматизаторът е бил напомняне за решен конфликт (дразнителят го няма) и се изразява във физически симптоми, то самият дразнител отнася вероятно към стар, дълбок и нерешен конфликт.

# 773
  • Мнения: 2 652
Мисля, че узрях и аз да прочета повече за ГНМ. На кого да си дам мейла, за да ми прати материали?

# 774
  • Мнения: 8 769
Мисля, че узрях и аз да прочета повече за ГНМ. На кого да си дам мейла, за да ми прати материали?
Mr. GreenАз нали ти го имам-ако искаш,пращам. Flutter

# 775
  • Мнения: 19 376
Здравейте пак от мен!
какво казва НГМ за Т?
дъщеря ми поддържа температура 38.8 от вчера.давах парацетамол,но пада за кратко до окоо 37.8 и после пак се вдига.следобед стигна 39.дали може да има някакво обяснение за това.няма никакви други симптоми на разболяване.днес я водих в спешното и лекарят каза,че белите дробове,ушите и гърлото са добре и сигурно било някаква инфекция.отказва да яде и днес почти цял ден само я кърмя.

# 776
  • Мнения: 4 150
Всяко температурно сьстояние е сьстояние на реШен конфликт.Ваготонна фаzа.ВИНАГИ.
Едно дете на таzи вьzраст (11 месеца) понася добре Т до 40 zа около 4 дни.По принцип малките деца понасят по добре висока Т от нас вьzрастните.
Наблюдавайте детето.Пие ли,яде ли,играе ли както винаги?
Аz не сьм давал ниЩо при Т до 40,над 40 ДА и то ако детето е видимо zле.
При 38,8 е мисля рано да се дава неЩо,zаЩото както виждаШ пак се е вдигнала и то оЩе повече.
Карали ли сте тридневната Шарка с висока Т?
98% от децата я карат около таzи вьzраст.

# 777
  • Мнения: 1 753
Здравейте и от мен. Бях започнала да пиша в темата, ама.... нямане на време и куп други причини и ето ме сега пак  Mr. Green
Пиша с една молба - моля който има преведените статии да ми ги пусне на мейл. Тук palpurina@gmail.com

Благодаря ви! И... не знам как организирате превеждането на материалите сега, но ако имате нужда от преводи от английски аз съм насреща! Поне до края на този месец съм по-свободна  Wink

# 778
  • Мнения: 8
Здравейте всички.
Попаднах на тази тема скоро и за няколко дни я изчетох. Много благодаря на всички, които са участвали в преводите /особено от немски/ на материали!
За мен тази Нова медицина звучи напълно смислено и логично, без да имам медицинско образование, просто обичам да мисля и разсъждавам Simple Smile...а и обичам природосъобразния живот.
Схванах горе-долу основните закони, но все пак ми е трудно да си отговоря все още на моя въпрос: как да помогна на дъщеря си да се избави от запек.
Christian, моля те ако имаш информация и време поне ми покажи къде да търся решение на този проблем.
Ситуацията при дъщеря ми е следната:
от около 4-5 годишна ходи по голяма нужда на 3-4 дни веднъж. Мисля, че това започна някъде след като тръгна на градина /там тоалетните им не се затваряха и тя започна да се стиска. Може ли това да е станало навик? Или наистина е сигнал за нерешен проблем /конфликт/. И ако е така от какъв тип е конфликта?
Сега тя е на 9 години и отвреме навреме отново се случва да има запичане за периоди от няколко месеца. В смисъл през тези периоди ходи по голяма нужда 1 път на 3-4 дни. Сигурна съм и, че се стиска, защото си цапа бельото.
С храната се опитвах да коригирам запека и, но тя често отказва някои от храните, които разхлабват - напр. овесени ядки. А аз съм я отгледала от малка без да я насилвам какво да яде - яла е само това, което иска /изключвам така наречените храни-боклук - тях силно ги ограничавах, информирах я за съдържанието им и ефекта им и вече не я и привличат/. Не съм я водила на лекар за този проблем - сигурна съм какво ще и предпишат - или лекарство или свещички, а това за мен не е решение на проблема.
Аз искам проблема да реша, а не да премахна следствието от него.
Предварително благодаря!

# 779
  • Мнения: 19 376
Всяко температурно сьстояние е сьстояние на реШен конфликт.Ваготонна фаzа.ВИНАГИ.
Едно дете на таzи вьzраст (11 месеца) понася добре Т до 40 zа около 4 дни.По принцип малките деца понасят по добре висока Т от нас вьzрастните.
Наблюдавайте детето.Пие ли,яде ли,играе ли както винаги?
Аz не сьм давал ниЩо при Т до 40,над 40 ДА и то ако детето е видимо zле.
При 38,8 е мисля рано да се дава неЩо,zаЩото както виждаШ пак се е вдигнала и то оЩе повече.
Карали ли сте тридневната Шарка с висока Т?
98% от децата я карат около таzи вьzраст.

каква е тази тридневна шарка?не сме я карали. малката започна да се оправя оправя от само себе си, но все още отказва да яде. днес нарочно не я кърмих през деня и въпреки това хапна само малко каша с плод. това най-много ме притеснява, защото по принцип е в долната граница на теглото.
а може ли ако аз изживявам някакъв конфликт да го предавам без да искам на детето?

Общи условия

Активация на акаунт