ЯНУАРСКИТЕ бебоци ритат мама,а тя е радостна,засмяна!

  • 14 826
  • 286
  •   1
Отговори
# 120
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добро утро, мами Hug
Не знам за вас, обача аз съм повече от щастлива, че времето е така хладно и приятно...
А още повече, че седмицата ще е тоооолкова кратка!
Пожелавам на всички ви само хубави емоции Hug

# 121
  • Мнения: 48
Добро утро!
Илияна, да ти е жива и здрава принцеската - много е сладка и фотогенична.
redoxide, и на мен ми се подуват краката. И не само в глезена, ами от коляното надолу. Ужас!
Подуват ми се предимно вечер много, iramira имаш Embarassed ли представа на какво се дължи?

# 122
  • Мнения: 254
Здравейте и от мен,
искам да ви кажа, че 99 % ще си имам Госпожичка:))))
Момиченцето на Илияна е много сладко, и какво герданче и гривна мале мале!
Пожелавам Ви хубава седмица, а относно списъка на първа страница искам да питам мамите, които са раждали вече, дали си спомнят за един спрей Бивацин? май се казваше (за пръскане отдолу след раждането за дезинфекция?) и едни обезболяващи глобули (дето се пъхат в Д.-то) как се казваха? Някой дали ги е ползвал тези неща на мен много ми помогнаха помня...

# 123
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Пожелавам Ви хубава седмица, а относно списъка на първа страница искам да питам мамите, които са раждали вече, дали си спомнят за един спрей Бивацин? май се казваше (за пръскане отдолу след раждането за дезинфекция?) и едни обезболяващи глобули (дето се пъхат в Д.-то) как се казваха? Някой дали ги е ползвал тези неща на мен много ми помогнаха помня...
Бивацина и аз съм го чувала, но не съм ползвала. Знам че е за дезинфекция на шевовете ако има. Аз се миех с йод, или по-скоро йодена вода, също и отвара от тетра или смрадлика.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
От днес на работа....малеййй едвам станах сутринта. Алекс и той, колко време се подмята в леглото докато стане. Но той днес е герой. За първи път не ми плаче сутрин. Миналата година бяха едни сърцераздирателни сцени.. Cry Днес по-спокойно. Дано и занапред да е така и да е здрав, че толкова ми боледува мин.година. Praynig
А моето бебе нещо хич не му е удобна позата - седнала пред компютъра, голямо ритане ми хвърля....чак се чувствам дискомфортно. Whistling Още се моткам като първи ден и предполагам, че така и ще мине но....работата си е работа.
Филипа това за 6-я месец от теб го чувам и ще трябва да се пазим повече за всеки случай. А ти с тази срамна кост внимавай. Едно време майка ми е получила декалцирване на костта като е носила брат ми.
Евито хубава количка си избрала. От Алекс и моята е МАГ Ингланд и съм супер доволна от нея. Комбинирана и мисля да си я използвам максимално. Много са добри. Peace
пожелавам ви лек и спокоен прохладен ден.  Hug

# 125
  • Мнения: 38
Здравейте мамчета! Не съм писала от доста време но си ви чета редовно. Като прочетох това за 6 месец се стресирах Sad Мислих си че най лошото мина но явно ще я карам със страх до края.  Обсъждате покупките но аз съм суеверна и незнам дали няма да си купя само костюмчето за изписване а всичко останало като капарирам ще оставя на таткото да ги вземе.  Ние с таткото нямаме брак  и мен това не ме притеснява може би догодина като вляза в норма ще натисна да се видя с бяла рокля Simple Smile
Лек ден на всички  Hug

# 126
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте, сладки мами  Hug

Колко много сте писали през последните дни, докато прочета ...

Аз не съм на тема покупки за бъдещото бебе изобщо. Мислех си за други покупки - за сина ми Коки, че от днес е на детска градина и трябва да помисля за някои малко по-есенни дрехи - всичко му е късо - и панталони, и блузки. Трябва да огледам и за маратонки.  Grinning Тъй, че бебешки покупки по-натам. Иначе през предишната бременност купих всичко като влязох в деветия месец, защото не мога да натоватвам таткото с такива специфични неща и то веднага след раждането. Абсурд е да се справи успешно. Той тичаше само да черпи  Mr. Green

dama, трябва и да се работи понякога ... Аз съм се настроила, че няма лабавооо, ох - като знам какво ме чака и все нови задачи излизат. Ама такава професия съм си избрала и това си е.

Весел ден на всички.

# 127
  • Мнения: 48
Имам въпросче.
Има ли и други мами освен мен, които са спрели да ходят на работа?

# 128
  • Мнения: 2 641
Филип, ти това за 6тия месец къде си го чела. Може ли да пратиш малко по вече инфо, моля? Че съвсем се ошашавих с моите графици за този месец  Mr. Green

# 129
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ох, Редоксид, има такива дето тепърва ще тръгват на работа. ooooh! Обаче като гледам как само след две седмици на ясли Мартината е болна, май по-често ще съм в болнични. Та по този повод, Инкаденсън, болничните за дете по-скъпо ли се плащат?
Днес я водих на доктор, няма зачервено гърло, няма възпалени уши, гърдите са чисти. Май този път ще се разминем с много лека форма на вируса. А и видимо е по-здрава днес. Хремата също почти изчезна. Не знам дали това помогна, но ще го споделя с вас. Съвсем скоро го научих, бабино средство за хрема. Кърма! По няколко капки, колкото пъти се сетите на ден. До сега хремата при нея е била поне по две седмици, а сега отшумя за три дни. Чак ме е яд, че и кърма си имах под ръка.
Илияна, Велизара е голяма госпожичка! Grinning
За Бивацина-това е антибиотик под формата на спрей, аз го ползвах, доволна съм. Имаше наистина и някакви обезболяващи свещички, но не ги ползвах, защото нямах нужда.
Ей сега ще постна и моя списък.

Хубав ден!

# 130
  • Мнения: 145
Имам въпросче.
Има ли и други мами освен мен, които са спрели да ходят на работа?
Здравей... ами аз спрях, за сега. Честно казано работата ми е адски неблагодарна свързана с много пътуване, нерви, вършене на работа която не ми влиза в задължението, работно време което всеки ден е различно нередовно хранене- просто защото работодателя не се "сеща" че си бременна и се работи докато иска и така...


За покупките съм на 0 - нищо не съм купувала, защото мисля че е раничко, пък и не ми е съвсем ясно какво точно ще ми трябва - има доста време да ми се изясни.

# 131
  • Мнения: 30
И аз съм работник от днес. Отпуската свърши, така че отново съм линия. Както каза и Incandescent  - трябва и да се работи понякога   Wink.
И аз бях чела нещо за 6-я месец. Критичността се изразява в това, че просто в тези седмици - недай боже, ако стане нещо - плодът няма шансове да оцелее. Иначе си е месец като месец, няма нищо фатално в него.

# 132
  • Мнения: 48
Имам въпросче.
Има ли и други мами освен мен, които са спрели да ходят на работа?
Здравей... ами аз спрях, за сега. Честно казано работата ми е адски неблагодарна свързана с много пътуване, нерви, вършене на работа която не ми влиза в задължението, работно време което всеки ден е различно нередовно хранене- просто защото работодателя не се "сеща" че си бременна и се работи докато иска и така...


За покупките съм на 0 - нищо не съм купувала, защото мисля че е раничко, пък и не ми е съвсем ясно какво точно ще ми трябва - има доста време да ми се изясни.
За покупките съм на същото мнение.

# 133
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
СПИСЪК ЗА БОЛНИЦАТА:

За майката:

Лични документи
Изследвания и карта за бременността
Картонче с кръвната група
2 броя нощници
Жилетка
Къси чорапи – 2 бр.
Чехли и джапанки
Хавлиени кърпи-голяма и малка
Гребен и ластик за коса
Четка и паста за зъби
Сапун
Шампоан
Тоалетна хартия  
Дамски превръзки-нощни-2 пакета
Лигнин
Дезодорант
Мокри кърпички
Носни кърпички
Помпа за кърма
Ножица
Бивацин-спрей
Гармастан или Лансинокс-за зърната
Вилица и лъжица
Чаша
Минерална вода и бисквити
Нещо за четене, химикалка и листи
Джобни пари
Мобилен телефон и зарядно
Бельо
Фотоапарат

За бебето в болницата:

Памперси за новородени-40 бр./по 10 на ден приблизително/
Мокри кърпички "Памперс"-един голям пакет 72 бр.

За бебето при изписване:

Боди с дълго ръкавче
Чорапки
Ританки
Официален тоалет
Одеало или пелена
Памперс
Фотоапарат

СПИСЪК С ВСИЧКО НЕОБХОДИМО ЗА БЕБЕТО

Дрехи
Гащеризончета – 5 бр.
Бодита с къс ръкав - 5 бр.  или
Бодита с дълъг ръкав - 5 бр.
Ританки – 5 бр.
Блузки с дълъг ръкав – 5 бр. или
Блузки с къс ръкав – 5 бр.
Чорапки – 5 бр
Шапка за навън – 2 бр.
Хавлия за баня /голяма/ – 2 бр.
Малка хавлия
Възглавничка – 2 бр.
?Възглавничка за бебето, с която да лежи настрани – 1 бр.
Лигавници – 5 бр.
Одеало тънко – 2 бр.
?Спално чувалче – 1 бр. за спане+ 1 бр. за разходка
Одеало плътно(олекотено юрганче) –2 бр.
Памучно спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 2-4 бр.
Комплект пелени - 2 бр.
?Ръкавички – 2 бр.
Терлички – 3 бр.

Аксесоари и принадлежности за хранене
Шишета - 4 бр. 2малки и 2 големи/ако кърмиш не трябват шишета/
Биберони за шише 0-4 м. –4 бр
Биберон залъгалка – 2 бр.
Четка за шишета и биберони
?Стерилизатор за шишета или хапчета
? Нагревател за шишета
Термобокс за шишета единичен или двоен или термос
Абсорбиращи подплънки (за мама) или контейнерче за кърма
Силиконов накрайник за разранени зърна (за мама)
Крем за разранени зърна - Гармастан, Лансинох

Козметика
Шампоан за тяло и косичка
Бебешки сапун
Бебешко олио n
Крем против подсичане  
Сапунерка
Термометър за вана
Клечки за уши с ограничител
Ножичка с ограничител
Мокри кърпи Pampers
Памперси Pampers
Прах за пране на бебешките дрешки Ariel
Омекотител Lenor

Аптечка
Чай против колики HIPP
Капки против колики - Sab Simplex
Капки против рахит
Педиатричен термометър
Аспиратор за нослето

За пъпчето
Антибиотично прахче Топоцин
Спирт 70 градуса
? Лепенки за пъпче-изобщо не ти трябват, ако няма пъпна херния бебето, купих и така си останаха
Обикновени клечки за уши
Памук

Други
Легло
Анатомичен матрак
Обиколник за кошара
Висяща играчка за леглото
Повивалка
Количка + чанта
?Комплект за количка
Играчка за количката
Анатомична ваничка + стойка - на мен ми беше неудобна, купихме обикновена после
Леген + пластмасова чаша
Кофа с капак за мръсните дрешки на бебето
Столче за кола
Бебефон
Стаен термометър
Кенгуру
Столче за хранене/след 3 месеца/

Забележка: Отбелязаните с ? не съм ги купувала, сметнах ги за излишни и така се оказа. Много от нещата са подходящи и за подаръци, така че може да си ги отбележиш и да раздадеш на роднини списъка




# 134
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
redoxide, не знам на какво се дължи подуването. Ще си пусна тази седмица изследвания за албумин в урината, а другата седмица ще ходя на контролен и ще видим. Надявам се да не е нещо лошо. Опитвам се да избягвам солените храни, но  и работата ми е свързана с постоянно седене пред компа и предполагам, че това също оказва голямо влияние.
За 6 месец и аз съм чувала, че е рисков, но гледам да не го мисля толкова, че  Crazy.
Смятам да започна да пазарувам за бебчо от ноември, че въпреки че не съм суеверна, но малко ме е страх. Все още не мога да се отпусна.

Общи условия

Активация на акаунт