ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 109 936
  • 890
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 336
преди да тръгнеш за София не попиташ невроложката ти не може ли тя да те диспансеризира, много по лесно ще стане, вместо да биеш път

# 481
  • Мнения: 3 540
А при коя невроложка ще ходите!

# 482
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Ще ходим при доц.Узунова. Ние веднъж вече ходихме при нея, но без направление за детски невролог. Та се уговорихме след нова година да и занеса направлението и да му направим там ЕЕГ и изследване на черния дроб, тъй като от първото му ЕЕГ имаме само разчитането, а то е от септември месец.

# 483
  • Мнения: 3 540
Convulex syr. x 1 Gerot Pharmazeutica GmbH 4,73лв. това е цената на която ще бъде внесен ,а 6,55лв. е сумата която заплаща НЗОК Група ІС по протокол, заверен в РЗОК
А какво показва първото ЕЕГ.

# 484
  • Мнения: 1 072
Мами, моля ви, помогнете ми със съвет.
Големия ми син на 5 год. е 4 дни с висока температура. Това, което много ме притеснява е, че започна да ни обяснява, от време на време, че ни вижда главите големи, малки, смешни сме и т.н., прилича ми на Синдром на Алиса в страната на чудесата. Ужасявам се от мисълта, че и той може да има епилепсия.
Случвало ли ви се е нещо подобно? Има ли някой с генерализирани парциални пристъпи? Обясниха ми, че това може да е аурата, ако вижда такива неща?
Предварително благодаря.
Сара

# 485
  • Мнения: 3 540
Сара ,високата температура винаги е опасна ,особенно ако е продължителна,не я ли сваляте поне за през деня.

# 486
  • Мнения: 1 072
правихме всичко, за да я свалим - парацетамол през 4 часа, хладни кърпи. просто си се държеше. сега говорих с майката на едно приятелче негово от училище - 5 дни е бил с около 40 градус. сега чак се е оправил. на дани му дадоха антибиотик, макар че не знам дали ще помогне нещо, ясно е, че е вирус. най-ме е страх за епилепсия  Cry

# 487
  • Мнения: 544
Сара,нямам подобни наблюдения и не мога да те успокоя!Не си внушавай глупости обаче!Може от високата т да се получат халюцинации!Но,от това което четох тук не срещнах случай в който и двете деца да са с епи!И дано няма де!Стискам ви палци да овладете т и да оздравявате!Пази малкия с епи-то за него високите т не са препоръчителни! Hug Hug HugПиши как сте!

# 488
  • Мнения: 544
Няма ли вариант да редувате парацетамола с нещо друго?Като Нурофен например/при вас може би е под друго име-активната съставка е ибопруфен/.От моите наблюдения за по-високите т е по-ефикасно от парацетамола.Стискам ви палци! Hug

# 489
  • Мнения: 1 072
Ети, Руби започва да кашля. Няма да ни се размине и там, сигурна съм. запасили сме се с парацетамол, но знам, че ще е трудно.
Руби от оня гърч на 21.11 не е имал повече, но неврологът ни каза да не бързаме да се обнадеждаваме. той е много свестен, не го е казал по гаден начин, а просто, че е много рано да вадим изводи за развитието на болестта.
Знам, че има епилепсия с подобни синдроми като това, което говори Дани (пусни едно търсене на AIWS и ще намериш много неща). Не знам как да го преживея това...

# 490
  • Мнения: 3 540
Сара,опитай се да не мислиш за подобни неща.Ако решим да се замисляме над всяка болежка ще открием симптоми за най-различни болести.Не че всяка майка не се срахува за децата си.

# 491
  • Мнения: 544
Няма по-гадно от това да са ти болни децата!Тези болести обаче минават,а има болести като епи с които се борим по-дълго време!И въпреки всичко поне е лечимо!При нас нещата продължават така като ти писах,стискам палци и при вас да е така,повече никакви гърчове!Сега тъкмо прекарахме и варицела.При всяка болест ми се изправят косите,но как ще побелеят иначе :?A то като за проклетия откакто сме с тази диагноза изкарахме всевъзможни вируси с високи т!Сякаш да проверим дали ни действат лекарствата!Не бързай да даваш диагнози сама,разбирам те много добре т.к и аз имах подобни мисли,на страха очите са големи.Оказаха се естествено безпредметни.Нека сега оздравеят,а после неврологът ще каже.Стискам здравооо палци! Praynig Hug

# 492
  • Мнения: 1 072
Руби тъкмо стана от сън - 38.5. Набутах му един парацетамол в дупето, но косите ми се изправят от това, което може би ни чака идните дни.

# 493
  • Мнения: 1 193
Момичета някой дава ли  Топамакс от 25 мг.Имам рецепта за детето ми,но в аптеката ми казаха че от склада и отговорили че бил на отказ. И сега какво ,направо съм бясна. Дори не знам на кого да се оплача.

# 494
  • Мнения: 2 336
Момичета някой дава ли  Топамакс от 25 мг.Имам рецепта за детето ми,но в аптеката ми казаха че от склада и отговорили че бил на отказ. И сега какво ,направо съм бясна. Дори не знам на кого да се оплача.
Аз вземам Топамакс но по-голями мг., винаги давам поне два дни заявка предваритено. Преди време имаше един период в който в цяла южна България Топамакса беше кът независимо от милигламите, дано и сега не е така.
Защо не говориш директно с дистрибуторите на лекарства, аз така направих когато ми се наложи за ваксината на сина ми- един дистрибутор в цяла България,а закъснявахме с месец това е нещо подобно, разликата тук е че дистрибуторите на Топамакс са няколко. Дано успееш да се справиш

Общи условия

Активация на акаунт