Сливен 17 - Есенен полъх

  • 24 176
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
При нас още в началото на учебната година събират по 5 лв. (заедно с другите дето са за консумативи - моливи, ножици, хартии и т.н.), които са за Коледа и така се купува по нещо голямо за Коледен подарък. Не носим в градината подаръци, за да ги раздаде после Дядо Коледа (както беше в Сливен - и после не им дават да ги отварят докато се приберат в къщи, за да не се дразнят един друг....)

# 241
  • Мнения: 372
    Здравейте момичета,

 Не ми остава време да пиша но ви чета редовно.Къде се загубиха някой мами?


  А за играчките-в групата на Георги няма много такива и затова решихме да съберем по 30 лв на дете -да има и за книжки,за моливи и за играчки.Дано да купят нещо наистина хубаво и здраво,че са малки и всичко чупят.Баткото нали е подготвителна група и всички книжки са безплатни,затова само за консумативи дадохме пари.

  Момичета ,а как се чувставате от шума на военните самолети?На мен ми е едно такова тягостно ,все едно съм на война. Cry

# 242
  • Мнения: 2 000
Привет.
Всеки ден се каня да се разпиша в темата, обаче все се разсейвам нещо и забравям.
На Митко градината днес стачкува и го пратих с баща му на работа, нали и той стачкува, та поне да се занимават малко двамата.
Момичета, гледахте ли днес Нова телевизия? Даваха Коритаров от Сливен. Аз успях края да гледам по интернет. Даваха кандидат кметовете. Ами голяма излагация беше.
Какви са тези военни самолети? Аз ли съм глуха, че не съм ги чула до сега?

# 243
  • Мнения: 271
Добро утро!

Честита книжка, Гери! Пожелавам ти безаварийно шофиране!


Бях вече бременна като изкарах курса, после се застопорих с децата вкъщи, ама не съм се отказала да ставам шофьорка де. Използвам всяка възможност.
Аз я изкарах и докато си оправя документите и взема книжката вече бях бременна, но не се отказах, даже бях в 4-ия месец като я удари, но леко, отзад, в един стълб. Embarassed На пак не се отказах и си карах цяла зима, накара вече седалката ми беше дръпната изцяло назад и едва стигах педалите от корема си, но не. Вечерта преди да родя пак карах. Сега колата ми е пръв помощник - по-самостоятелна съм с нея, че в лошо време с детето, не си е работа.

Чета, тук яко ви е разтресла яслено-градинската треска. Успешно адаптиране на всички дечица и по-малко боледуване. За мамите, които се чудят къде да запишат детенце на ясла мога само да кажа, че от сигурен източник разбрах, че яслата в република за сега била най-добрата. Персонала бил млад, минал е през редица тренинги и обучения и са направили ремонт на сградата.
За съжаление за играчки не мога много да помогна, защото нашите не оцеляват дълго време - най-много 2-3 дни. После стават само за боклука, но ще имам едно на ум, ако ми попадне нещо.

По въпроса за хремата, мисля че Коларгола са доста силни, едно за малки деца, друго - само за хрема.  newsm78 Само мнение. Аз ползвам морските спрейове и редувам с физиологичен разтвор и витамин С.

    Момичета ,а как се чувставате от шума на военните самолети?На мен ми е едно такова тягостно ,все едно съм на война. Cry
Тъкмо се чудех какво е това чудо, а то - военните. Гадничко е. Дано скоро да спрат.

Хубав, весел и слънчев ден на всички!

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 11:17 от Лони

# 244
  • Мнения: 237
ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА на Neli M.!!!
Много щастие и дълги години заедно им желая!!!

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 12:46 от ТЕС

# 245
  • Мнения: 7 430
...сорри момичета за това, че тия дни не се включих...

влизам да ви уведомя, че вчера ходихме и оставихме уведомление за митинг - шествие, каквото мислим да направим Peace
Преди малко се върнах, готово е решението, но следобед ще разберем дали са ни дали разрешение  Peace

Става въпрос за ВТОРНИК ОТ 16.30 ПРЕД СГРАДАТА НА НТС, като се премине по главната и завършим пред Общината Peace...

Знам, че няма много време, но така се стекоха обстяотелствата... Confused не зависи само от нас Peace


# 246
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Лони, на сестра ми идвете деца бяха в тази ясла. Не е имала кой знае какви оплаквания, но и определение като това  - най-добрата... не съм сигурна. Моята работа е там наблизо.... виждам ги отвреме навреме... Виж детската градина е изцяло ремонтирана - направо цвете... незнам да ли работи вече, че стана много време.... Децата бяха в яслата (под наем или нещо подобно) заедно с учителките си. И когато решили да сменят дограмата и на яслата - наложило се децата да спят на двора (за 1 ден, в зависимост в коя стая правят ремонта). През лятото беше това...

# 247
  • Мнения: 54
Момичета нашата хрема се усложни.....от снощи имаме и кашлица и вдигна леко температура....лекарката каза че сега имало такъв вирус.....така че от днес сме вече на АБ.......ето че за всяко нещо си има и първи път.
Дано лечението мине успешно,че вечер Филипа неможе да спи от кашлица.....
Мама Диди от мен един съвет.........и аз много се притеснявах отначало докато карам,но най добре е като си сама..........защото няма кой да ти дава наставления и разчиташ само на себе си и така успяваш.........стига само да не стане някакво произшествие и да се паникьосаш още повече.
За митинга ще чакам да кажете какъв е резултата и ако вече сме оздравяли ще дойдем.......
Кате и аз гледах Коритаров лайф днес.........наистина много се изложихме.........Лечков отново показа своята простотия и селяния........а пък и кандидата на БСП също беше много жалък........абе с една дума в лицето на никой невидях един достоен за кметският пост.
За самолетите от вас чувам сега..........ние тук с тези ремонти в Дружба неможе да се разбере от машините ли е бръмченето или от нещо друго.......но днес вече започнаха да заравят дупките пред нашият блок дано и другите скоро оправят че направо си потрошихме колите сред тези чукари.
Когато събирате играчки и аз може да се включа с нещо........само кажете кога и къде ще е сборният пункт,но според мен нека да си организираме среща хем да се видим ,хем да направим едно добро дело

# 248
  • Мнения: 119
Здравейте!

Днес не сме плакали! Голям напредък, но мисля че това се дължи на факта , че тръгнахме с една чанта играчки  и мерака да ги покаже на децата. А и там видя прахосмукачката .... ( много обича да чисти ). Много са се зарадвали децата , а като го взех да обяд си тръгна с две от играчките понеже за него са си негови и отказа да ги остави, но в понеделник ще ги занеса пак.. Laughing

mama-didi, нямам нищо против да разделим събраните играчки между двете групи.  yes yes

За митинга - ако сме се наспали ще дойдем , защото ние сме от поспаливите.

И аз като Катето съм на мнение , че трябва да си организираме скоро среща , че се забравихме вече!  lalalala

Давайте предложения за часа, мястото и деня!

# 249
  • Мнения: 7 430
...ето, че служителите работили до 13ч., не ни уведомиха и сега чак в понеделник ще се разбере.... Confused

...нищо, може да е за хубаво и когато в понеделник и вторник хората го прочетат ще е прясно в главата им Grinning

Все пак ако сте съгласни предлагам, който има желание да помогне за разлепяне на Известието за провеждането на мероприятието Peace да бъде подготвен и да ми каже за да знаем и ние с мама Соня какво да правим.

Предлагам ако имаме съгласие в понеделник да се отпечатат по долу написаното по 2 бройки на А4 или по едно newsm78....може да дадете предложение  Wink и да ги разлепим пред детските градинки (жалко, че не работят млечните кухни Tired) и някъде из квартала ви, където преминават повече хора Peace  Някой ако има бг знаменце да вземе....чудя се плакат да правим ли Thinking

Ето:

                                                            ИСКАМЕ ДЕТСКИ ПЛОЩАДКИ!!!

   КЪДЕ ИГРАЕ ВАШЕТО ДЕТЕ? Ако няма къде, каним ви да се присъедините към нашия протестен митинг-шествие.
   ИСКАМЕ ДЕТСКИ И СПОРТНИ ПЛОЩАДКИ.
   ИСКАМЕ КВАРТАЛНИ ГРАДИНКИ С ПЕЙКИ И ЗЕЛЕНИНА.
   ИСКАМЕ БЕЗОПАСТНОСТ НА ПЪТЯ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА.

   Каним вас, бъдещи майки, майки с малки деца, тинейджъри и родители на такива, баби и дядовци и всички, които се чувствате съпричастни.
   Митингът ще се проведе на 16.10.2007 вторник
          Сборен пункт пред НТС в 16.30 часа. Шествието ще премине през главната улица и ще завърши пред Общината на гр.Сливен.

                                  група сливенски майки, на които не им е безразлично


благодаря Ви на всички  bouquet

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 12:00 от ДИД о ЛИНКА та

# 250
  • Мнения: 517
Здравейте, момичета
Моята Вики е в ясла Еделвайс в Българка....страшно доволна съм.Никога до сега не са ми я върнали мръсна..нито гладна нито тъжна..явно се грижат добре за децата..противно на мненията,че в яслите и детските градини децата не се гледали добре.. аз в това не съм съгласна. Не може всички ясли и детски градини да се причисляват под един знаменател.

# 251
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Гледах те ли циганията по Нова сутринта  #2gunfire #2gunfire
Гулям смиах с нашите кандидат и настоящи кметове  Joy Joy hahaha hahaha

# 252
Гледах те ли циганията по Нова сутринта  #2gunfire #2gunfire
Гулям смиах с нашите кандидат и настоящи кметове  Joy Joy hahaha hahaha
наистина голяма излагация беше. хем ми беше смешно,хем ни съжалявах,че ще ни управлява един от тези клоуни.

# 253
  • Мнения: 76
  Най- после! Здравейте и от мен!
Рали расте и много бързо й се променя режима и едва "сколасвам". Чета ви само набързо и я малката се провикнала, я голямата измислила някоя щуротийка...
  ДИД о ЛИНКА та , абсолютно подкепям инициативата! newsm10
  Ще се постараем да сме там във Вторник, но и нас ни бърка спането.
  А за гостуването на Нова в Сливен - нямам думи smile3515.Мноого се изложихме. Т.е. кметове и кандидаткметове. Поне учителите ни се държаха достойно!
 
Не може всички ясли и детски градини да се причисляват под един знаменател.
Напълно те подкрепям. Аз също съм много доволна от ДГ на Еми. Беше на 2 годинки като я записах. За 5 години нито веднъж не я взех мръсна, гладна, несресана или разстроена! Още 1 година и малката ще запиша там!
 Аз свършвам за сега, защото Рали уж щеше да заспива, ама май напълни пампито Sick. Дългът ме зове!
 Лека и спокойна нощ на всички!
 Забравих да се похваля : малката проходи! Преди седмица направи първите стъпки, а сега вече извървява целия коридор, че и завоите сама взема!

# 254
  • Мнения: 1 063
Кои участваха в предаването?

Честита книжка на Гери,безаварийно шофиране ти желая Peace

Някой знае ли нещо за бременлийките?

Общи условия

Активация на акаунт