Помогнете на бездомните котки

  • 5 192
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 958
Харесвам котки, но просто не мога да се грижа за тях...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Много обичам котките. Като живеех с нашите почти постоянно сме имали котка. И сега те имат един дебеланко-гевезанко, 9 годишен. Често ми минава през ума да си вземем коте у нас. Може би ще си вземем някой ден.

# 32
  • Мнения: 5 317
Да побутна. Peace

# 33
  • Мнения: 93
Към момента котките са всички налице. Имаше един-два опита за вземане, но хората ги върнаха - явно просто не бяха си премислили нещата. Има само една към момента ( Анджи ) с още непотвърдено положение - взета е и се надявам да не бъде върната, защото е прекрасно същественце способно на огромна любов!
За съжаление интерес няма. И желание да се помогне няма. Но това си е мое лично разочарование от хората. Мое, и на 15-ина котки. Само, че за тях това разочарование ще им е както се казва за последно в буквалния летален смисъл. След тях ще дойдат още, и ще си отидат още. Може би човек просто трябва да претръпне,а? Cry

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 10:18 от hellside11

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Не, не трябва да претръпва! Егати, страшно тъжно ми стана... Хич ли няма някоя къщурка, стаичка, мазе поне, дето да се подслонят през зимата... Напролет навън няма да им е зле, но в студа...

# 35
  • Мнения: 4 916
Имам друга котка с тежък характер.

# 36
  • Мнения: 7 002
Много жал ми стана, хелсайд, не мога да повярвам, че никой не ги иска. Дръпнах го мъжа ми сега да избира веднага котка, той се размрънка да сме се местили първо Sad Това значи, че ще мога да взема коте след 1 месец най-рано Sad

# 37
  • Мнения: 93
Еовин - ти си съкровище направо  Hug
Ако си харесаш някоя от сега аз лично ще я/го взема при мен временно докато вземете решение, като им разбутат мизерничкото убежище.
Но ако сериозно сте решили, и просто изчаквате да се преместите, някое малко щастливче ще ви изчака и вас. Но поговори сериозно с мъжа си, не искам на някого от вас да му е тежко от такова важно решение.
Всичко бих направила за да си намерят тези малки същественца дом. Само да ги поиска някой  Praynig

# 38
  • Мнения: 7 002
Ще ти кажа със сигурност до няколко дни!
Аз исках едно от котетата на свекърва ми, ама с това местене ( Sick ), тя го даде на други хора и си запази за нея другото. Така че за идеята за котка сме напълно подготвени, само мястото ни липсва Confused

# 39
  • Мнения: 93
За съжаление Еовин не може да вземе едно от нещастничетата Sad Но скоро ще си има котенце, което ако не го вземе може да се присъедини към нашите бездомничета така че - пак е хубаво.
Към момента има шанс да изпратим няколко ( може би към 2-3 стискаме палци за повече ) котенца в приют в Швейцария. За съжаление цялата процедура сигурно ще се проточи месец, а да ги поддържаме здрави в онази къща е направо невъзможно - в повечето време има по някое настинало, или с диарийка - абе на студено всяка животинка си се разболява. Засега се борим да няма фатални резултати. Ще трябват и доста парички за да ги изпратим - миналия път на котка се падаха по 200 лева, и едва събрахме за 8 котки, но добре че ги изпратихме - сега всички ( май само с едно изключение) са осиновени. Оказва се, че в студената и консервативна Швейцария има повече добри така да се каже и желаещи хора отколкото тук. И сега там са ми всичките молитви Praynig
Ако можете да помогнете с нещичко моля пишете на cat.friends.bg@gmail.com - ще се радваме на всякаква сума. Аз лично ще се опитам да дам поне за 2-3 - все е нещо, макар и не достатъчно...

# 40
  • Мнения: 7 002
Аз ти писах - сега няма да мога да дам голяма сума, защото заплатата ми отиде по новата квартира, но след около седмица ще мога да преведа малко пари Sad Иска ми се повече  Embarassed Ако не стигат да допълните за изпращане, поне за храна или лекарства може би ще са нужни Hug

# 41
  • Мнения: 93
Колкото можеш, когато можеш миличка - поне месец ще трябва за организацията и всичко останало, а може и повече...
Всякаква сума е повече от добре приета, за нещо винаги трябва - лекари, храна, транспортни разходи...

# 42
  • Мнения: 4 195
Вече имам друга котка и рибки вкъщи,имам и кучета ,но те не са в апартамента.Иначе с удоволствие бих взела коте. Peace Мъчно ми е за тези животинки. Sad Cry

# 43
  • Мнения: 5 317
побут.  bouquet

# 44
  • Мнения: 93
Едно от най-игривите, жизнени и красиви същества от котенцата си отиде... От студа разви инфекция на бъбреците, която за съжаление не бе диагностицирана навреме. И си отиде едно мъниче, просто защото бе непоискано.
А всичко можеше да е различно...

Взех при себе си едно от мъничетата, което може би го очакваше същата участ, въпреки че имам вече две котки и живея в двустаен апартамент. В момента е излекуван и напълно здрав и жизнен. Просто е трябвало някой да се погрижи...

Още 20 котенца чакат или да ги поискате, или да станат на малки ангелчета.
Всъщност...вие избирате

Общи условия

Активация на акаунт