Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето

  • 80 908
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 786
Воо и аз ще питам:за 6 мес бебе подходящо ли е да се дава овесени ядки - бял чела ,че към 9 м е добре?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз на моето дадох след 9-10 месеца. Не е установено още дали малкото количество глутен, съдържащо се в овеса, може да навреди и евентуално да реагира детето... Та "страх лозе пази" Simple Smile

# 17
  • Мнения: 967
Относно глутена аз бях решила да пробвам след навършени 9 месеца. Да, ама не. Преди седмица, като купувах хляб малчото започна да мляска с устичка и да ме гледа умолително. Направих се, че не разбирам. На следващия ден обаче, докато обядвах той ми издърпа ръката, която държеше залък хляб, отнесе я към своята устичка и започна лакомо да гризе (а има само зъб и половина  Simple Smile ) Така дадох глутен на 8 месеца! Тези дни му давам корички хляб и обикновени бисквити и той ги гризка с голям кеф, даже дъвче, като че ли цял живот го е правил  Shocked Явно детето е било готово за такава храна, въпреки моите планове  Stuck Out Tongue

# 18
  • Spain
  • Мнения: 3 750
МЕРСИ!!!
веднага се копира и принтира .....
 полезно нещо си ти БУ
 Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: boo
Нали има единици бебета, дето по-бързо се развиват, особено ако майката "поощрява" Twisted Evil ...Като цяло, това е ориентировъчно и е по-скоро за да си измият ръцете за случаите, когато педиатърът препоръчва твърда храна по-рано, си мисля аз.

честно - незнаех че има дори и едно бебе, което да седи на 4 месеца.. те че се напъват постоянно ясно, ама да седне .. и то стабилно.. на столче.. за да го храниш..  Shocked  е не вярвах че може, ама айде..

Чак сега виждам коментарите, та да кажа, има такива деца. Не зная дали от начина на стимулиране, но в амер. форум имаше много деца, които, например, на 6 месеца пълзяха.

Последна редакция: чт, 23 юни 2005, 13:08 от Iva_D

# 20
  • Мнения: 249
Iva_D, мерси!
...Не за друго, ами че си качила темата нагоре! Така ще ми е от полза! newsm74

# 21
  • Мнения: 33
БУ и аз ти благодаря за статията.Мисля че е мн полезна.
Служи за добър орентир за нашите деца.Разбира всяко дете е различно,но поне някои неща ни помогат  на децата ни.

# 22
  • Мнения: 1 081
Браво, че я изровихте тая тема:)

# 23
  • Мнения: 1 121
Вярно, добре, че я изровихте Laughing много е полезна Wink тъкмо се чудех от кое по колко да давам Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 6 676
Благодаря за статията, Бу!
Тъкмо се чудех дали не сгреших, като й дадох вчера малко леща (не иска да яде пюрета и я захранвам полу-педагогически), но виждам, че сме в подходящата възраст вече. Много полезна тема и за в бъдеще!  bouquet

# 25
  • Мнения: 6 441
Благодаря на Бу и за това,че темата е изровена.

Да попитам:
Какво е тофу?
Какво са О-образни зърнени продукти?

Извинете,но съм леко необразована!! Blush

# 26
  • Мнения: 1 081
Тофу е соево сирене, има го в по-големите супермаркети, в пикадили например. О-образните зърнени май и аз не ги сгрявам...Затуй давам от всичко, след 10тия месец...

# 27
  • Мнения: 6 441
Тофу е соево сирене, има го в по-големите супермаркети, в пикадили например. О-образните зърнени май и аз не ги сгрявам...Затуй давам от всичко, след 10тия месец...
Благодаря ти!  Hug

# 28
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931

Какво са О-образни зърнени продукти?


Това са О-образни сириълс от този тип:




Формата им е като О просто. От различни зърнени култури може да са.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт