Домашно чистене-въпрос!

  • 6 190
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Видях се в чудо с това чистене и подреждане. Докато не изнесох почти всичко, което ми идва в повече - играчки, омалели дрешки, ненужни вещи, дори и броя на чиниите намалих драстично. Все пак сме само 4човека и почти не ни идват гости. Естествено същото се случи и с мебелите - всичко, което е ненужно и представлява само площ за трупане не вещи, излезе извън апартамента.

И така, първо подреждам и слагам всяко нещо на мястото му. Това ми отнема най много време.

Второ: избърсвам праха. Това става бързо, защото почти нямам повърхности, от които да го бърша.

Трето: Минавам с прахосмукачката. Отнема ми повече време, защото местя почти всички мебели, за да изчистя хубаво.

Четвърто: За мое огромно съжаление идва ред на кухненското кътче - подреждане и миене на чинии и плотове.

Споменах ли прането и гладенето? това е нещо, което правя непрекъснато.

Банята съм я оставила на моя мъж. той пък е вманиачен и всяка сутрин преди да излезем я пръска с Доместос.

И след като всичко е измито, изчистено и подредено, се прибират децата.  Трябва ли да ви казвам какво става Имам две ангелчета с удивителни умения да разхвърлят и разрушават angel008  angel008  За отрицателно време съсипват ефекта от целодневното ми чистене и подреждане af Обаче го отнася баща им, който си е позволил да влезе с обувките и една крачка повече навътре в коридора newsm29

# 16
  • Мнения: 918
Възможно по-малко мебели, лесни за почистване подови пространства(при мен е паркет), а прозорците могат и да почакат Sunglasses Това е моята формула.
Имаме едни приятели, понякога, когато ни идват на гости, пристига само мъжът и на въпроса - къде е жена му - отговаря - ами тя чисти или тя пере, е това никога не може да ми се случи Naughty, мъжът ми на разходка или на гости, а аз да чистя в къщи.

# 17
  • Мнения: 2 700
Навремето се мобилизирах и гледах да изчистя (говоря за основно почистване) за 1 уикенд. От няколко години насам реших да го давам по-лежерно. Карам помещение по помещение, когато имам време, а не по норматив.
Всъщност, прозорци и пердета - 1 до 2 пъти годишно. Гардероби - веднъж годишно (почти няма нужда, защото периодично прочиствам и изхвърлям). Кухня и баня - текущо.
Що се отнася до седмичното почистване - първо ,прахосмуча цялата къща, после бърша прах навсякъде и накрая имзивам подовете.

# 18
  • Мнения: 1 568
Навремето се мобилизирах и гледах да изчистя (говоря за основно почистване) за 1 уикенд. От няколко години насам реших да го давам по-лежерно. Карам помещение по помещение, когато имам време, а не по норматив.
Всъщност, прозорци и пердета - 1 до 2 пъти годишно. Гардероби - веднъж годишно (почти няма нужда, защото периодично прочиствам и изхвърлям). Кухня и баня - текущо.
Що се отнася до седмичното почистване - първо ,прахосмуча цялата къща, после бърша прах навсякъде и накрая имзивам подовете.



И аз така,но моят все ме гледа странно,седя ли и все едно му бъркам... #2gunfire не знам къде ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 700
И аз така,но моят все ме гледа странно,седя ли и все едно му бъркам... #2gunfire не знам къде ooooh!

Няма такъв филм у нас Naughty
Първо, работя, т.е. като се върна вкъщи чистенето не ми е приоритет.
Второ, прозорци и пердета се ползват от всички в къщата и всички взимат участие в акцията.
Трето, дори и хипотетично да ме гледат злобно защо седя, проблемът няма да е мой. Stop
Свиркай си и хич да не ти пука. Peace

# 20
  • Мнения: 1 568
Мъжо в животът си с мен за 15 години само кофата хвърля и пазарува под мое наставление!

Никога нищо не прави! Naughty
Нищо!!!!

Неговите си работи само! ooooh!
Аз и не искам ,но ме дразни като вземе да пуфти ,което ще рече  че го дразня като седя примерно и чета или съм тук или гледам телевизия! Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 505
Много, много кофти! Аз съм от хората, дето смятат, че след като мъжете чистят в казармата, значи могат да чистят и в къщи. След като аз трябва да уча висше, и да ходя на работа, и да осигурявам парите сама за себе си, някак не мога да поема цялата слугинска домашна работа. Не го чувствам като реализация домакинстването и това си е. Усещането за семейния живот ми е като за общежитие, да прощавате. Ако някой е живял така като студент или в казарма, разбира за какво говоря. В общежитието прислуга няма. И ако живееш в скотска мръсотия и не чистиш след себе си, значи си скот. То разбира се никой мъж не разсъждава така ама аз му го обяснявам. Ха-Ха

# 22
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Аз съм си изработила схема за съботното почистване.
Независимо дали покрай мен има мъж или дете.
Първо: Научих мъжете ми да си прибират дрехите по местата и то сгънати.Така че гардероби много рядко оправям.
Второ:Всяко нещо се прибира на мястото си.Няма" после".Така че и не подреждам.
Трето:"Запалвам" прахосмукачката(парочистачка) и с нея овършавам цялата къща.Ако остане пара минавам и прозорците.
Четвърто:Измивам балкона и простирам
Пето: В това време и съм наготвила.
Ако мъжо е в къщи веднага е впрегнат да помага.Няма "не искам"
Тотал: за два часа къщата е почистена основно.И така всяка събота.
У нас няма основно почистване няколко пъти в годината.

П.С. Сега живеем в двустаен.Догодина влизаме в двойно по-голям.Как ли ще е  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 172
Делегирали сме чистенето на друг човек. За нас остава поддържането на някакъв ред след това и пренареждането на багажи, когато това се налага. Не можахме да измислим друг начин, по който хем да е чист апартамента, хем навреме да се пренареждат гардеробите, шкафовете и витрините, хем да ни остава и свободно време. А всеки опит да започнем генерално почистване, завършваше катастрофално откъм ентусиазъм, точно така както авторката го е описала.
Няма идеални домакини във всяко едно отношение! Има такива, които си мислят, че са; такива, които искат да са; и такива, на които не им пука какви са.

# 24
  • Мнения: 3 034
уффф..... в къща съм  Cry с пряк излаз на двора, 2 етажа и установих, че няма начин просто да не влиза и прах, и разни довяти отвън неща  Rolling Eyes основно в смисъла, в който ти си го написала не чистя. прозорците ги измивам пролет и есен, някой хубав уикенд, като всички сме на двора, да не ми е скучно  Grinning гардероби не подреждам, от време на време преглеждам - за даряване дрехи ако има, за химическо и това е. чистя през седмицата, но само защото в момента съм на 1/2 работен ден. преди като бях на цял чистехме заедно през уикенда, мъжа ми пускаше прахосмукачка на долния етаж и минаваше с парцала за пода тук горе. на мен сега ми отнема общо около 3 часа къщата...  Sick гладя като ми дойде музата, разбирай много рядко  hahaha пране и сушилня - като се напълни коша. кухненски шкафове мия отвътре само ако нещо много съм се объркала, иначе като ги отворя редовно си забърсвам, профилактично  Grinning докато готвя забърсвам и отгоре плотовете, да няма прах... пак тогава си измивам и печката, така и така съм в кухнята  Peace и дотам съм аз, може много по-добре, ама предпочитам да излезем заедно някъде  Flutter

# 25
  • Мнения: 918
уффф..... в къща съм  Cry с пряк излаз на двора, 2 етажа и установих, че няма начин просто да не влиза и прах, и разни довяти отвън неща  Rolling Eyes основно в смисъла, в който ти си го написала не чистя. прозорците ги измивам пролет и есен, някой хубав уикенд, като всички сме на двора, да не ми е скучно  Grinning гардероби не подреждам, от време на време преглеждам - за даряване дрехи ако има, за химическо и това е. чистя през седмицата, но само защото в момента съм на 1/2 работен ден. преди като бях на цял чистехме заедно през уикенда, мъжа ми пускаше прахосмукачка на долния етаж и минаваше с парцала за пода тук горе. на мен сега ми отнема общо около 3 часа къщата...  Sick гладя като ми дойде музата, разбирай много рядко  hahaha пране и сушилня - като се напълни коша. кухненски шкафове мия отвътре само ако нещо много съм се объркала, иначе като ги отворя редовно си забърсвам, профилактично  Grinning докато готвя забърсвам и отгоре плотовете, да няма прах... пак тогава си измивам и печката, така и така съм в кухнята  Peace и дотам съм аз, може много по-добре, ама предпочитам да излезем заедно някъде  Flutter

Звучи като една щастлива къща Laughing Peace

# 26
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
уффф..... в къща съм  Cry с пряк излаз на двора, 2 етажа и установих, че няма начин просто да не влиза и прах, и разни довяти отвън неща  Rolling Eyes основно в смисъла, в който ти си го написала не чистя. прозорците ги измивам пролет и есен, някой хубав уикенд, като всички сме на двора, да не ми е скучно  Grinning гардероби не подреждам, от време на време преглеждам - за даряване дрехи ако има, за химическо и това е. чистя през седмицата, но само защото в момента съм на 1/2 работен ден. преди като бях на цял чистехме заедно през уикенда, мъжа ми пускаше прахосмукачка на долния етаж и минаваше с парцала за пода тук горе. на мен сега ми отнема общо около 3 часа къщата...  Sick гладя като ми дойде музата, разбирай много рядко  hahaha пране и сушилня - като се напълни коша. кухненски шкафове мия отвътре само ако нещо много съм се объркала, иначе като ги отворя редовно си забърсвам, профилактично  Grinning докато готвя забърсвам и отгоре плотовете, да няма прах... пак тогава си измивам и печката, така и така съм в кухнята  Peace и дотам съм аз, може много по-добре, ама предпочитам да излезем заедно някъде  Flutter


Уф и аз съм на същия хал....
Но какво да се прави......Отгоре на всичко нямам определен ден за честене..... Stop
Събота и неделя предпочитам да си почина да излеза с мъжо с децата....предемно почивка Hug Hug
Обикновенно внимавам да няма разхвърляни неща. Т.е. Дрехите за пране в коша креватите оправени чениите измити.....Тъй че като погледнеш на пръв поглед е чисто и подредено.....Измивам подовете на къщата и избърсвам праха когато няма хора вкъщи.... Peace
Прозорците почти не мия може би 2 пъти в годината....не повече и  като си помислиш защо пък толкова да се мориш ...да вземеш за счупиш и някой нокът #Cussing outау ужас.......За гладенето викам жена .....А прането ....ми аз си пера всеки ден.....Вечер слагам пералня....Сутрин преди да закарам децата на училище проскам дрехите а като се върна са вече изсъхнали ......
И така си я карам аз и се чувствам супер не се моря не си давам зор да свърша за един ден всичко smile3521

# 27
  • Мнения: 3 034
звезделина, много ми се иска да е такава  Hug сега ще видим като дойде бебето... най-вероятно неговата стая ще е в драстичен разрез по чистота с останалата къща  hahaha но пък ние едно време като сме раснали по дворовете... ами по-здравички бяхме  Joy

Katy6, с деца (тоест повече от едно) мисля че се справяш отлично направо   bouquet

# 28
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
simplyaven
Благодаря ти имам ги цели 2 и са момчета.......Тъй че няма кой да помага...Оправям се сама..... Peace
Пожелавам приятен ден на почиващите и леко чистене на почистващите... Peace Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт