Консултативен кабинет по кърмене към МД (Сф) - Ден на отворените врати!

  • 48 332
  • 399
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 438
На 02.08 пише (аз го написах и поясних дори Grinning), че е консултация с майки с проблеми Peace
За лекция е обявена друга дата - 06.08.
При това лекцията е в Мола Grinning

Благодаря за уточнението,
водейки се от предните срещи и отговора на Бу останах с впечатление, че ще има и лекция на 02.08.

За съжаление, ходя на работа и няма как да посещавам лекции в работно време и ще трябва да пропусна тази в Мола...
Но има време, ще се включа в някоя следваща.
Лек ден   bouquet

# 121
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
abel,
просо посочих активностите за ССК в София Grinning

Щом работиш, можеш да пробваш това:

4.08. понеделник
Среща-хепънинг на бъдещи и настоящи родители от 18:00 ч. в тенис клуб „Малееви” с подкрепата и участието на Ла Лече Лига, списание „Кенгуру”, Център „Съвременни родители”, СНБМ и тенис клуб „Малееви”.

Не е с д-р Попиванова, но Хедра ще е там, както и много други майки с опит, така че ще можеш да събереш мнения и идеи и да задаваш въпросите си Grinning

# 122
  • Мнения: 41
имам въпрос?добър ден казвам се Ивелина Камбурова живея във гр.Враца през февруари ходих на профилактичен преглед понеже бях бременна и ми откриха Са ин ситу интражлезна форма което беше премахната (било под формата на полип)  и ми казаха да изчакам 2-3 месеца след като родя и да отида на профилактичен преглед родих момченце чрез секцио заради това и след 2-рия месец отидох тук при д-р Кирков  на преглед взе ми цитонамазка  и я изследваха откриха PAP 3в към 4и ми казаха че конизацията е задължителна максимум до 2 месеца. Понеже исках и друго мнение да чуя ходих до София при доц.Чакалова каза че 2-3 месеца не ме бъркат но трябва да спра да кърмя и да почна на изкусвено хранене, да изчакам цикъла и да отида да ме оперира. понеже четох че спирането на ктрмата не е задължително намерих телефона на д-р Ралчева пак в раковата болница, тя каза че не трябва да спирам кърмата само в деня на операцията да не давам и ми препоръча да я направя тук във враца. Въпроса ми е как да постъпя и да сра ли да кърмя. благодаря предварително

# 123
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Объркващо е, когато се получават противоречиви съвети от специалистите.
Някой посочи ли ви ясна причина защо да е нужно да спирате кърмата, за да направите операцията? Попитайте изрично защо смятат, че е нужно, за да може да се ориентирате дали действително е необходимо от медицинска гледна точка или е просто презастраховка.
Тъй като след операцията в зависимост от това как се стекат нещата ще си идете вкъщи най-много след 3 дена (това в случай на сложности - иначе вероятно след 24ч ще сте си у дома), няма никакъв проблем просто да цедите през това време и да изхвърляте млякото, а когато се върнете вкъщи да възобновите кърменето (дотогава упойките ще са напуснали тялото ви).
Попитайте също каква връзка има цикъла с операцията - докато кърмите интензивно и през нощта, вероятно няма да имате цикъл и това може да е благоприятно за операцията.

# 124
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Денят на отворени врати за месец септември е 27.09 - прегледите са със записан час, знаете, така че ви чакаме на телефон 0896 418 488 Grinning

# 125
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,

аз пак се включвам с моето въпросче - планират ли се лекции/срещи с информативна цел в близко бъдеще (в София)?
Най-вече за подготовка и първи опити в кърменето ме вълнуват в момента Simple Smile
За съжаление, заради работата не успях да посетя мероприятията по време на седмицата на кърменето...

Лек и усмихнат ден   bouquet

# 126
  • София
  • Мнения: 12 284
   Абел, виж тази темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103098.0

# 127
Здравейте,
чудя се дали все още правят такива дни в болницата и дали телефона , който са дали за информация все още е актуален?

# 128
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Телефонът си работи непрекъснато - последният ден на отворени врати беше миналата събота, а за октомври още не е ясно кога ще е, така че не чакай, а се обади да обсъдите какво те тревожи

# 129
здравейте
аз съм още категория бременни и раждането е чак през декември.
Много много искам да кърмя бебчето и ме е страх да не се окажа неподготвена или пък от сега нещо да бъркам или пък....знам ли  Embarassed
Има ли някакви консултации за такива паранои като мен Praynig

# 130
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е хубаво, че още отсега се замисляш - важно е да има подготовка още през бременността, защото като се роди бебето, вече нямаш време тепърва да четеш, за да разбереш дали има проблем и как да го оправяш, трудно е да намериш сили и време да търсиш помощ и да организираш придвижване с бебето и е най-добре тези неща да се избегнат с предварителна информация Grinning
Възможности за това има много - струва ми се, че за теб ще са подходящи Ла Лече Лига срещите, където се събират майки с бебета да дискутират определени теми, свързани с кърменето и можеш наживо да видиш кое как се прави и как се държат бебетата Grinning
В кабинета по кърмене също правим лекции за подготовка на бременни - вероятно ще има такава този месец, защото миналия пропуснахме, а имаше доста обаждания - но за момента не се знае дата. Хвърляй едно око във форума - ЛЛЛ-срещите са винаги третата събота от месеца, т.е. след 2 седмици и се пуска тема за уточняване на мястото и каква е темата на срещата. А лекциите в кабинета по кърмене са когато е деня на отворените врати - за това ще пуснем информация тук в тази тема.

# 131
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Денят на отворени врати за месец октомври е 25.10. Записвания се правят на телефона на кабинета - 0896 418 488 - от 20.10 до 24.10.

# 132
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На 25.10 от 9.30 ч ще се проведе и лекция Начало на кърменето и първи дни с бебето. Няма нужда от предварителни записвания - просто пристигате в 9.30 във фоайето на главния вход на Майчин дом, откъдето ще ви вземем и ще ви заведем в аудитория на втория етаж за лекцията. Ако някой закъснее, звъни на тел на кабинета и ще излезем да го вземем Laughing

# 133
  • Мнения: 161
Здравейте момичета,

Дано някоя от вас може да ми помогне. Имам син на 17 дни, който много искам да кърмя. За съжаление, не се подготвих по време на бременността за това, мислейки си, че няма как да имам проблеми, но не би ... Та накратко, имам плоски зърна и бебчо не успя да засуче нормално, принудих се да ползвам шишета, а това направи опитите ми да минем само на кърмене още по-неуспешни. 
Какво бихте ме посъветвали - къде да потърся помощ? Този консултативен кабинет подходящ ли е или ЛЛЛ?

Много благодаря

# 134
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебенцето ти е много мъничко, така че има всички шансове да го научиш да си суче на гърдата. Опита ли със силиконовите зърна, като първо дръпнеш малко с помпата да потече млякото - обикновено това е успешен трик. Иначе бебето най-вероятно може да си суче и директно на гърдата, ако някой ти покаже как да му я оформяш и как да го придържаш - ако кажеш в кой квартал си, ще помислим дали може някой да дойде да те види. Точно кабинетът се занимава с такива неща - може да си запишеш час за 25.10 и да видим тогава какво е положението. Само че дотогава има 2 седмици, така че е хубаво да се види какво може да се направи преди това. ЛЛЛ-срещата трябва да е другата събота - можеш да отидеш и там евентуално, за да може Бу да ви види, само си прецени дали няма да те притеснява да водиш бебето, тъй като в групата обикновено се събират 15-тина майки и поне 5-6 дечица на различни възрасти.

Общи условия

Активация на акаунт