"Вълшебни Коледни подаръци" - Коледен базар на ДБМ

  • 117 444
  • 1 560
  •   1
Отговори
# 930
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Благодаря Heart Eyes На живо изглеждат още по-пухкави и леко проблясват. Наистина са красиви и така, но ми сещеше да чуя и вашето мнение.

# 931
  • Мнения: 1 408
Лаленце, за тебе не вярвам някой да си е помислил, че правиш някаква реклама. Hug А за куклите никой не каза"Ще предоставим една кукла за базара"... А цените мисля, че е най-добре да бъдат определени от организаторите на съответния базар, както и от "продавачките", те могат дори да се променят по време на базара, за да се продадат всички неща и да се съберат повече парички. Peace
Maria Di, много са хубави торбичките! Heart Eyes Убедена съм, че ще има интерес към тях. Peace
Margi, давай още елхички! thumbsup Можеш да им сложиш по някоя /червена Heart Eyes/ панделка, но и така са много симпатични!  bouquet

# 932
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Четеш ми мислите Fancy N - и аз пробвах току-що с червени панделки. После ще покажа, добре се получава.

# 933
  • Мнения: 743
Maria Di и аз мисля, че торбичките са много хубави  Peace
Margi аз вече си представих твоите елхички с червени панделки - ще станат муцка  Heart Eyes Браво за идеята  Peace А върху какво си навила гирлянда  newsm78 - аз си мисля, че и от тези мъничките топчици също ще седи добре - а и те не са никак тежки.
За цените - ами аз също не мога да определя цена на моите неща. И си мисля, че момичетата, които организират не за първи път базар, имат по- реален поглед за това  от мен.

# 934
И на мене много ми харесаха елхичките на Margi
Утре пускам да се направи и някакво количество от тези детски калъфки - те са част от спалното бельо, което произвеждаме. Не са коледни, но някоя мама може да си купи за детенцето или пък някой да вземе за подарък. Само се колебая дали някои от тях да са с възглавнички, но ще стане малко обемисто, не знам с каква площ разполагат организаторите на базара.

(Снимките са малко неясни и с бледи цвтове, на живо са по-хубави  Laughing)


 

# 935
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Възглавничките са страшно сладурски и съм сигурна, че ще се продават. Изобщо всичко, което
Maria_Di  е показала до тук е много стилно!
Гирляндите за елхичките са намотани и залепени върху конус от хартия. Лесно, просто и бързо. Аз не съм от най-търпеливите (разбирайте мързеланка съм), така че ще наблегна на елхичките най-много!
Аз също няма да слагам цени на моите неща, нека момичетата преценят.

# 936
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Днес приключва фотошопския конкурс за плакат и картичка. Ако някой от организаторите на базари в градовете си хареса плакат, ще му предоставим файла за отпечатване. Може да се свърже директно с автора, името на файла е никът му във форума. Или с мен.
Ето ги плакатите, окончателно ще бъда качени до 21 часа тази вечер
http://konkurs1.multiply.com/photos/album/64

# 937
  • Мнения: 1 172
Момичета,много се радвам,че повдигнахте въпроса за цените,защото и аз го обмислям и даже точно снощи се чудих дали да не пиша тук.
Аз от скоро съм във форума и сега за пръв път научих за ДБМ и за базара,т.е много неща не са ми ясни. Чут Чут ми писа като си пращам нещата,да приложа списък кое колко ми е струвало като материали и каква крайна цена предлагам.Аз това го разбрах,че е нужно за техен ориентир какви цени да сложат.Останах с впечатление,че организаторите изискват тази инфо,за да определят приличната и достатъчна цена за дадено изделие,т.е ако на мен преждата за 1 шал ми е струвала 10 лв,те да не му сложат цена под 10лв и същевременно да не е твърде висока.Но може и да не съм разбрала правилно.
Ако е вярно моето предположение за смисъла на "примерните цени",поставени от автора,ще пратя списък.Но ако аз трябва да определям крайната цена,няма да сложа,защото не съм запозната с доста обстоятелства покрай продажбите на този базар и продажбите с благотворителна цел като цяло.

Снощи показвам шаловете на мъжа ми и го питам "Ти колко пари би дал за този шал?Да кажем,че го видиш на една витрина и решиш да ми го купиш за подарък?"  и той вика "35-40лв". А аз"Верно ли,бе,прахосник!Как ще дадеш 40лв за тоя шал!"  LaughingЕми,да, въпреки,че аз съм го правила,не мисля,че струва и трябва да струва толкова.Може би нещо ми е сбъркано мисленето,нямам правилна оценка за труда си,ама като знам,че съм го плела от стара прежда,дарение от една позната и че работата ми е отнела сумарно няколко часа....

Дано някой от организаторите се включи също в дискусията.А ако не ни се изясни въпроса имам предложение ако искате като си показваме нещата,да си казваме един на друг какви цени смятаме за разумни.Примерно,аз казвам,че 1 снежко на vst_80  е разумно да струва 7 лв.

# 938
  • София
  • Мнения: 2 298
Днес приключва фотошопския конкурс за плакат и картичка. Ако някой от организаторите на базари в градовете си хареса плакат, ще му предоставим файла за отпечатване. Може да се свърже директно с автора, името на файла е никът му във форума. Или с мен.
Ето ги плакатите, окончателно ще бъда качени до 21 часа тази вечер
http://konkurs1.multiply.com/photos/album/64

Бихте ли могли от елементите на тези плакати да спретнете един файл (с размерите на правоъгълник както в подписите, например), който да сложа в началната подстраница на нашата фирмена Интернет страница, от който ще има препратка към една нова подстраница в сайта ни, посветена на базара - информация за мероприятието и снимки на продуктите, които ние ще предоставим. Това го измислихме с една приятелка, като й казах какво правим за базара и тя предложи да разпространи по вътрешната им поща линк към тази подстраница с цел хората да разберат, че ще има такова нещо в МОЛ-а - става въпрос за доста голяма организация непосредственио до МОЛ-а (съботата е работен ден). Смята, че колегите й ще проявят интерес към мероприятието ... Оттам тръгна идеята по този начин да запозная още хора с мероприятието, сега си "обръщам в главата" с местоработата на приятелите и познатите

# 939
  • Мнения: 4 195
такааааааааа, добра дискусия се е заформила тук гледам, което ме радва, сега ще ви кажа, как всъщност се получават нещата
1.Maria_Di невероятни неща, моля те пиши ми на лични от къде ще трябва да ги вземем. всичките с арекрасни и бързо ще се разпродадат Hug
2. за цените - моля ви, нека не почваме с - това струва толкова, онова еди колко си, 20-ната човека, които сме тук, не сме добър критерий, за това, кое по колко може да се продаде. Трябва да знаем какви пари сте вложили горе долу в изделията си, но не мисля, че красотите ви някой би оценил евтино - няма такава опасност, това ние  6-ти базар, и повярвайе ми, доста скъпо продаваме всичко - който иска, купува си го на аккватао цена сме определили защото това е  БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР, и хората е се скъпят на такива мероприятиея. Дойде ли някой до базара, не му пука коло пари ще остави - ако няма много, ще си купи картичка за 2 лв, ако има повече, сувенир за 20 лв. Важно е, хората знаят, че вече 6 базара, всеки техен лев е стигнал до децата - направена е изолация на 4 дома, дограма е сложена на още 2, това е важното, разбирате ли.
Просто ни пратете някакви ориетнировъчни пари, които сте вложили Hug Hug
ние ще ги сортираме, опишем, ще им сложим етикети, ще им сложим лепенка - С закупуването на този продукт, вие помагате на дете в нужда! Весела Коледа! ДБМ и готово Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Мари Ди ще трябва да ми каже,колко пари излиза едно тяхно творение, защото имам чувството, че доста бързо ще ги разграбят Heart Eyes

Нат нат благодаря

# 940
  • Мнения: 1 172
Чут Чут , благодаря,че обясни! Hug
Аз си представях по друг начин нещата  и наистина се бях притеснила. Embarassed

# 941
такааааааааа, добра дискусия се е заформила тук гледам, което ме радва, сега ще ви кажа, как всъщност се получават нещата
1.Maria_Di невероятни неща, моля те пиши ми на лични от къде ще трябва да ги вземем.
.......Мари Ди ще трябва да ми каже,колко пари излиза едно тяхно творение......

Аз мисля наведнъж да предоставим нещата, когато всичко е готово - някои неща сега се правят (т.е. не съм качила снимки на готов продукт), а някои още ги мисля като идеи - ще се разберем за транспортирането, може да уцеля свободен момент на  моята половинка и да ги метнем с колата...

Ще калкулирам на всеки продукт себестойността ...

# 942
  • Мнения: 804
За първи път правя неща за базара на ДБМ, защото едва тази година разбрах за него  Embarassed.
По въпроса за цените мисля, че те трябва да се определят от организаторите. Нали все пак целта е нещата да се продават, пък дори за някои това да е под тяхната себестойност.  по принцип всички "ръчно изработени" сувенири са скъпи, но базара не е бутик за сувенири. Според мен самите "продавачки" имат поглед върху нещата и ще могат да се справят с това.
Искам да ви предложа нещо, което може да улесни работата им. Продават се прозрачни пликчета от целофан и всяка от нас може да опакова изработените от нея красоти. Така на организаторите няма да се налага да губят време и за опаковане. 

# 943
  • Мнения: 4 195
За първи път правя неща за базара на ДБМ, защото едва тази година разбрах за него  Embarassed.
По въпроса за цените мисля, че те трябва да се определят от организаторите. Нали все пак целта е нещата да се продават, пък дори за някои това да е под тяхната себестойност.  по принцип всички "ръчно изработени" сувенири са скъпи, но базара не е бутик за сувенири. Според мен самите "продавачки" имат поглед върху нещата и ще могат да се справят с това.
Искам да ви предложа нещо, което може да улесни работата им. Продават се прозрачни пликчета от целофан и всяка от нас може да опакова изработените от нея красоти. Така на организаторите няма да се налага да губят време и за опаковане. 
това, ако го направи всяка от вас, ще ни спести адски много работа, НО, не е задължително, ще си го направим и сами, достатъчно ви изтормозихме Hug
мария, аз също мога да взема нещата от някъде, достатъчо е, че въобще ни ги предоставяте Hug

# 944
  • Мнения: 804
За първи път правя неща за базара на ДБМ, защото едва тази година разбрах за него  Embarassed.
По въпроса за цените мисля, че те трябва да се определят от организаторите. Нали все пак целта е нещата да се продават, пък дори за някои това да е под тяхната себестойност.  по принцип всички "ръчно изработени" сувенири са скъпи, но базара не е бутик за сувенири. Според мен самите "продавачки" имат поглед върху нещата и ще могат да се справят с това.
Искам да ви предложа нещо, което може да улесни работата им. Продават се прозрачни пликчета от целофан и всяка от нас може да опакова изработените от нея красоти. Така на организаторите няма да се налага да губят време и за опаковане. 
това, ако го направи всяка от вас, ще ни спести адски много работа, НО, не е задължително, ще си го направим и сами, достатъчно ви изтормозихме Hug
мария, аз също мога да взема нещата от някъде, достатъчо е, че въобще ни ги предоставяте Hug
В такъв случай ще проверя къде какви пликчета има, колко струват, какви са размерите и по колко са в пакет. ще напиша нещата тук и който има възможност може и с това да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт