Гражданска подкрепа за ничиите деца!

  • 155 202
  • 3 083
  •   1
Отговори
# 2 775
  • Мнения: 3 835
Като се замислиш обаче колко народ иска "да помага", но си харчи парите за глупави проекти, защото няма кой да го насочи...

Това е другата страна на проблема. Яна, кой и как да ги насочи, в държава, където се краде на най-високо ниво, именно от тия, които биха могли общодържавно да дават насоките. Те насочват, но накъде?!

И не си права, хич, написах и имам предвид "Големият и постоянен поток от дарения, няма откъде другаде да дойде, освен от средния и едър бизнес". Останалият поток са по-дребните, непостоянни дарения, от частни лица, там не можеш да очакваш предвидимо натрупване, което да гарантира, че обществото само ще започне решаването на част от социалните си проблеми. Разбираш ли, не е реално и не може да се очаква от държавата да е източникът на всичко, трябва да се завъртят нещата в самото общество. И крайно наивно е да се смята и очаква от общество, което оцелява някак си, масова и благотворителна щедрост в големи размери, и то като постоянен поток, на който да се разчита. Това не знам къде по света го има (където не се борят за оцеляването си), камо ли у нас. Никой никъде не разчита на илюзии, те са в добавка само, основното се гарантира със стимули.

# 2 776
  • Мнения: 3 835
Много, много спешно ни трябва всякаква информация за Професия "Родител на дете с увреждане". За тази практика беше споменато от майки живеещи в чужбина, тук в тази тема или предхождащите я, беше дадена за пример, обсъждахме го. Изключително ни е важно да получим подробна информация за тази практика, как е организирана социалната система като цяло, там, където я има тази професия. Това е съвсем нов вид държавна грижа и отношение към семейството на децата с увреждания, имаме нужда от всякаква информация по темата, къде я има практиката, от кога, как е организирано, какви са резултатите за хората ползващи я. Praynig Praynig


Не знам дали сте гледали това, но тази жена е успяла кратичко, все пак да каже всичко най-важно, за което се борим, гледайте! Hug

Филм на Марина Евгениева за отглеждането на деца с увреждания, 12 октомври 2008 г.

http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=225&video_id=6433

# 2 777
  • Мнения: 144
Много, много спешно ни трябва всякаква информация за Професия "Родител на дете с увреждане". За тази практика беше споменато от майки живеещи в чужбина, тук в тази тема или предхождащите я, беше дадена за пример, обсъждахме го. Изключително ни е важно да получим подробна информация за тази практика, как е организирана социалната система като цяло, там, където я има тази професия. Това е съвсем нов вид държавна грижа и отношение към семейството на децата с увреждания, имаме нужда от всякаква информация по темата, къде я има практиката, от кога, как е организирано, какви са резултатите за хората ползващи я. Praynig Praynig


Не знам дали сте гледали това, но тази жена е успяла кратичко, все пак да каже всичко най-важно, за което се борим, гледайте! Hug

Филм на Марина Евгениева за отглеждането на деца с увреждания, 12 октомври 2008 г.

http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=225&video_id=6433

Намерих това ( http://en.wikipedia.org/wiki/Carers_and_Disabled_Children_Act_2000 ). Ето го и първия абзац от статията:

"The Carers and Disabled Children Act 2000 is a 2000 Act of Parliament in the relationship between Carers and disabled children.

1. The Carers National Strategy document "Caring about Carers", published on 8 February 1999 highlighted the need for legislation to enable local Councils with social service responsibilities to provide services direct to carers.

2. The Government's aim is to support carers in their caring roles and to help them maintain their own health and well-being.

3. To meet these aims the Carers and Disabled Children Act 2000 that came into force on 1 April 2001 gives local councils the power to supply certain services direct to carers following assessment. There is also a new right to a carer's assessment even where the person cared for has refused an assessment for, or the provision of, community care services.

4. Persons with parental responsibility for a disabled child (parents or other carers) also have a right to ask for an assessment.

5. The Government has given local councils the power to make direct payments to carers (including 16 and 17 year old carers receiving support under the Act) to meet their own assessed needs.

6. Local councils may also make direct payments to parents of a disabled child to purchase services to meet the assessed needs of the disabled child and family. In addition councils may make direct payments to 16 and 17 year old disabled young people."

Не знам дали това е информацията, която ви трябва, затова ще продължа да търся. А дали имате някакви предположения за кои страни става на въпрос, за да се провери на сайтовете на социалните и здравните им министерства дали има някаква информация за този проект.

А може би имате предвид това:

"СОЦИАЛНА ПОЛИТИКА:
За професия”Родител на дете с увреждане”:

1.Заплащането да е трикратния размер на средната работна заплата за страната (справка и актуализация на всеки 3 месеца) при 1-ва категория на труда-за края на 2008г средната раб.заплата е 523лв:
(при това положение чистия доход е 1225лв)

2.Правото на тази услуга да имат и навършилите 18г с придружител.

3.Интеграционните добавки да са % от средната за страната заплата (актуализация на всеки 3 месеца). "

Тази информация я немирх на този линк ( http://network-hv.com/index.php?option=com_content&task=view … 60&Itemid=216 ).

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 00:22 от Ehriz

# 2 778
  • Мнения: 3 835
А може би имате предвид това:

"СОЦИАЛНА ПОЛИТИКА:
За професия”Родител на дете с увреждане”:

1.Заплащането да е трикратния размер на средната работна заплата за страната (справка и актуализация на всеки 3 месеца) при 1-ва категория на труда-за края на 2008г средната раб.заплата е 523лв:
(при това положение чистия доход е 1225лв)

2.Правото на тази услуга да имат и навършилите 18г с придружител.

3.Интеграционните добавки да са % от средната за страната заплата (актуализация на всеки 3 месеца). "

Ehriz , много ти благодаря! Hug

Горното в цитата е нашето искане за въвеждането на такава професия, като част от нова, различна и адекватна политика по отношение на децата с увреждания и семействата им. Съвършенно ново отношение и разбиране към тях от страна на държавата. Но, "компетентните" от МТСП, понеже са презаети с важни дела, а ние нали друга работа си нямаме, пък и сигурно си мислят, че това влиза в нашите задължения на граждани, трябва вместо тях да съставим подробно и детайлно как точно трябва да е организирана тази професия и вписването й в цялата социална организация на БГ, насочена към децата с увреждания и родителите им. Да намерим и предоставим подробни данни за тази практика в други страни, изобщо да предоставим подробен план, програма какво предствлява тази професия, как да бъде въведена, методология на това, съвсем подробно да се обосновем какви ще са й предимствата пред ЛА например, какви ще са предимствата за семействата, за държавата, всичко. Знам със сигурност, че писаха майки от чужбина, които дадоха тази професия за пример как работи в тяхните страни, и колко е перфектно организирано и какви са резултатите, но не помним откъде бяха. Писаха майки и от Словения май, доколкото си спомням, не можем да се сетим откъде беше точно, за да започнем проучването. Няколко пъти се опитвам да търся назад по темите, и не мога да намеря нищо, пробвам и с търсачката във форума, странно защо не ми излиза нищо. Но пак ще търся. Най-добрия вариант е, ако намерим кой даде примера, и да помолим тази майка да направи проучване в страната, където живее и я има практиката с тази професия.

# 2 779
  • Мнения: 144
Днес разбрах, че смс линията, която беше за "Великолепната шесторка" продължава да е активна за друга кампания на Уницеф. Ето тук ( http://www.unicef.bg/page.php?key=topic&id=25 ) видях тази информация. Ето и част от нея:

"Помогни да децата с увреждания да отидат при своите приятели. Толкова е лесно.

С всеки SMS или обаждане даряваш 1 лев за "Детски кът за развитие" за подкрепа на деца с увреждания, с проблеми в психологичното развитие и техните семейства, гр. Русе"

Съжалявам ако пиша за кампания, която вече е разисквана, но просто ме интересуваше дали е така или нещо не съм разбрал.

# 2 780
  • Мнения: 273
Здравейте,
Утре по Тази сутрин ще пуснат интервю на Кейт Блюет, направено по телефона. Мисля, че е утре, дано няма промяна, но вие се услушвайте.
Освен това в събота Ани Салич ще покаже репортаж за Могилино след една година. Има го обявено на сайта. в неделя пък ще се покаже модел за грижа за деца в Холандия. Това по БТВ РЕПОРТЕРИТЕ.

# 2 781
  • Мнения: 273
Ta значи - 8 часа сутринта утре - Ани салич ще говори за филма си за Могилино - една година по-късно.

# 2 782
  • Мнения: 46
Та значи ще ме видите по телевизията  Blush. Интересно ми е какво ще покажат от заснетото и по-точно как. Само не разбрах утре или в събота ще е филма на Салич?

# 2 783
  • Мнения: 273
Днес интервю със Салич, в събота - репортаж по БТВ РЕПОРТЕРИТЕ.

# 2 784
# 2 785
# 2 786
  • Мнения: 457
"Таймс": Виновната тайна на България и Европа: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1273602

# 2 787
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
http://mogilino.wordpress.com/ - Боже, колко МЪКА има по този свят, Боже  Cry - последният линк в темата, постван от Бинито, направо ми бръкна в здравето

# 2 788
  • Мнения: 838
"Таймс": Виновната тайна на България и Европа: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1273602
newsm45 newsm61

# 2 789
  • Мнения: 167
teo7777 , пиша ти тук, че да не забравя, паралелно с всичко, което правим, е да мислим по какъв начин можем да насърчим семейства с деца с увреждания да стават приемни родители на изоставени дечица с увреждания. По-скоро да "цапардосаме" #2gunfire институциите и с този ангажимент. Защото, както много пъти сме коментирали с такива родители-ние имаме ОСНОВНОТО КОЕТО Е НУЖНО- ОБИЧ И ОПИТ!
 Представяш ли си,слънце, национално представителните организации, асоциации, фондации и прочие ации, които оперират с толкова пари по проекти и субсидии какви чудеса биха могли да направят за такива приемни семейства.....
Мечти....

Общи условия

Активация на акаунт