Тралалала ли, Октомврийски бебе-дъжд, нека да вали

  • 15 324
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 228
Булечка, пожелавам ти бебенце съвсем скоро  Hug
Добре завърнали се на Танини и Тонито  Hug
Стискам палци на Славка   fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Светле, отдавна чаках точно този пост от теб, много се радвам, че Томас е добре и вече се гушкате  Hug А човека си изглежда съвсеееем добре, дори голям. Килограми се трупат, то виж има разлика и при нас - моя синковец на месец ще е колкото новороденото на Преслава и на месец и половина - колкото този на Альона  Joy

Поли, за секса на мен ми каза докторката поне месец на сухо. После - с презерватив. Кърменето НЕ предпазва от забременяване - имам двама братовчеди, които са родени в една и съща година, единият е януари, другият - ноември, щото се пазели от забременяване с кърмене  Joy  Не че е лошо, като близнаци почти си ги гледаха, ама си е нанагорно за родителите  Heart Eyes  Противозачатъчни не можа заради кърменето, спирала доколкото си спомням беше след поне 6 месеца, да се възстанови матката хубаво, така че, остава презерватив Wink
А аз пък ниииикакво желание за секс нямам още, хем нищо не ме боли ...
За кърмата - Ивон ти е е дала линк, аз държа в хладилника през 24 часа, после ако нещо е останало - замразявам.

Ивон, благодаря за успокоителните думи, ще видим на месец как ще е... Колкото до разходките - аз и днес бях повече от час навън с количката, отделно на консултация дето ходихме (с колата де, то това не се брои  Simple Smile). Понеже ни чака зима, няма за кога да го пазя вкъщи, си мисля аз  newsm78 Обличам го както си е вкъщи (т.е. боди + тънък гащеризон или ританки и блузка + чорапки) и отгоре слагам плюшен гащеризон. На крачетата още едни дебели чорапки. После го пъхам в портбебето, закопчавам и в количката. Мойта е непромокаема, гумирана отдолу, слагам и покривалото й ако духа. Това е, за Мартин дори дъждобран не бях купувала, ама сега ще взема. Мен си бях облякла с тениска, анцуг горно и долно и яке есенно и ми беше добре  Joy Joy Joy

Варненки, всеки път ме развеселявате, страшни сте  Crazy

# 16
  • Мнения: 1 195
Здравейте сладурани Simple Smile
ЧЕСТТИТО НА ПРЕСЛАВАААААААААА  smile3525 smile3525 smile3525
Да е живо и здраво слънчицето Simple Smile много да слушка и папка  smile3525 newsm51 smile3525

Geriing хайде бързо да оздравяваш ти пожелавам че то верно има време но не се знае малката какво ще реши Simple Smile Лекцията днес сме я слушали Simple Smile Беше за дишането по време на раждане.
Какво става с Лени? Някакви новини от нея?
Гери хайде моля те попитай личната ти лекарка за името на педиатъра. Нали ти беше обещала да ти препоръча добър. Че моята лична ми даде две имена само. Нямам никакви отзиви за тях newsm78 как да избера и аз не знам newsm78

Светле  добре дошла отново Simple Smile Тъкмо всички се чудехме какво става с вас Simple Smile Малкия Томас е голям сладур и какви сладки бузки има newsm51 да е жив и здрав и повече никакви болници ви пожелавам Simple Smile

Меги Кари е страхотна Simple Smile наистина прилича и на теб Simple Smile Ама много малко снимки си и качила  Sad искамееее ощеееееееееееееееееееее  newsm68

Хей Булечка има нет вече Simple Smile Честито Simple Smile  Ти да внимаваш че днес на лекцията доста потренира  newsm47 дишане клякане.............да не ни изненадаш  smile3525

Какво става с Надето?
Оф още ми се пише ама с тия изтръпнали пръсти едвам нацелвам копчетата smile3511
Ааааааааааа щях да питам вие говорихте ли предварително с педиатъра който си избрахте? И той наистина дойде ли още първия ден?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Светле добре завърнала се и честито прибиране в къщи. Мен ме е шубе да ти се обадя, че сега ти е само до мен, но следващата седмица вече ще се чуем. Томас ще къса сърцата на гаджетата след някоя друга година.

Булечка хайде време ти е и ти е ред, страшни пчелички   bouquet

 Jenna ще се разправям аз с таткото на Ноли, искам снимкиииииииии. Сега за коликите. Плаченето е съвсем различно - едно болезнено, жално - става цялата червена, свива крачета и се успокоява след като пръцне или се уригне. При нас явно Инфаколът действа, вече трети ден го даваме и има мир и спокойствие в къщи. Според мен е рано за тази криза на растежа

Гале, аз след като прекарвам по 6 месеца във Варна - значи съм наполовина шеметна, лич си кой може да разтяга локумите- учащите се  Mr. Green

Карина този татко вече ме подлудява - не ми трябва свекърва, преди малко смени памперс сложен преди час, защото било пишкано в него  newsm78 така до 12-15 на ден ще стигнем, викам му аз неее не се сменя на всеки час, защото е пишнала малко, но не било и мокро, е да си сменя щом иска.

geriing какви са тези суполи - я да се оправяш бързо.

Mpulle говорих предварително и да наистина дойде първия ден, показа за пъпа и говори много за гледане на бебка, къпане и за хранене на мама за кърма, и прегледа старателно Кари.

# 18
  • Мнения: 68

ПЪРВО ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБИЛИ СЕ МАМИ. ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО УСМИВКИ И ДА ВИ СЛУШКАТ БЕБЧОВЦИТЕ.

Моето бебче се появи на бял свят на рожденния ден на мама- 01.10. със секцио в МБАЛ "Вита". Сашко се роди 3550гр и 52 см. Първите няколко дни беше много спокойничък, направо не му се чуваше гласчето, но...вече си имаме колики и се оказа, че детето е доста гласовито.
Кърмим се успешно на поискване и се събуждаме само веднъж нощем ( е поне засега).

Опитах да изчета старите темички, но с бебе на врата и компютър на коленете  е доста трудно.  На всички, които вече с нетърпение си чакат бебчетата им пожелавам късмет и леко раждане.
Засега толкова, че бебо наду сирената.

# 19
  • Мнения: 4 555
Trilby, кажи как беше във Вита? Аз мисля, че може би не направих правилен избор с болницата... Как се грижеха за бебетата, при вас ли си бяха, хранихте ли ги през нощта, въобще каквото се сетиш.
Мерси.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
Светле - Добре дошла! Малкият Томас е голям сладур и аз с нетърпение очаквах тази новина от вас. Сега ви пожелавам само щастие и много здраве и късмет.  Hug Hug Hug

коки - браво за тези изпити, възхищавам ти се!  Peace Ще стискаме палци за събота!  Wink

славка - успех и на теб!  Peace

Bulechka_TS - Много хубава тема и тез пчелички.... Party Да ти е на късмет, съвсем малко ви остава до срещата с бебчо, пожелавам ти всичко да мине леко и безпроблемно.  Hug

geriing - никакви хреми, забраняваме им да се появяват.  Naughty Хайде една магийка да си здравичка скоро.  Peace

Jenna - и ние имаме такива периоди.  ooooh! И аз все си казвам криза на растежа сигурно, но не може все да сме в криза на растежа.. hahaha Иначе по принцип кризите се водят около 7-10 ден и после около 3 седмици и т.н.

rally - мерси много.  Peace А относно говорението на "ние" - мислех си преди, че няма да го правя, но честно казано не се усещам... Joy

Mpulle - Надето е добре, аз днес говорих с нея и тъкмо се гушкаха с Алекс.  Party Ще чакаме да разкаже повече и да пусне снимки като се приберат в къщи.  Wink

meggyv - вашият татко е голям ентусиаст да сменя памперси на всеки час.  Joy Остави го да видим до кога ще продължи така....май скоро ще му омъзне.  Crazy

Trilby - Добре дошла!  Hug

# 21
  • Мнения: 27
бРЕЕЕййй да се похваля. Сега се върнахме от кабинета на наш татко (почовърка ми зъбите и ме изгони) и искам да кажа, че първото возене на кола на Ванката мнооого му хареса.  За съжаление обаче Ноли на Джена ще е лишен от удоволствието да се клатушка по дупки и павета. Ма като си дойде в БГ и той ще види що е то хубаво направен път за бебета. Карах мноого внимателно, че ме беше много страх-хем да не му друса, хем от другите шофЕри, абе не мога да се позная  Shocked Тва не съм аз!!! От дупките и паветата колата се клатушка като кораб, пък и аз минавах едвам едвам, та нашия заспа и кошчето и не се обади ни на отиване, ни на връщане  Mr. Green
ААаа и днес мъжо взе зимния кош ДРИЙМИ за количката-мноого е як, ма ме кееефффиии  Party, сега ще си го разкааарвам и ще му е топличко ....
Bulechka_TS темата е много сладка! Айде мило, кога ще измътиш???
 Офф бягам, до после

# 22
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА ПРЕСЛАВА , IRENN И TRILBYnewsm51 newsm51 newsm51 ДА СА ВИ ЗДРАВИЧКИ И ДА РАСТАТ ЩАСТЛИВО!

Преславче , мила , къде го беше скрила този голям мъж!!!  smile3503 Познах , че ще се засечете с Надето в болницата , а ?  newsm53

Misholina , имаш две прекрасни слънчица ! Сладурчета!!! Hug
Светле, много се радвам , че отново си сред нас и че  вече Томас си е у дома! Ми той изглежда доста големичък и с тези бузки......Да го схрускаш направо!  Party
Meggyv ,ти пускаш снимки на Кари само с  таткото  и затова и на мен повече ми прилича на него. Пусни и някоя и с теб , за да има сравнение! smile3521 Кукличка!

На мен нещо нервничко ми стана днес.  smile3516 Обаждат ми се разни приятели и познати , сънували ме били , я че съм родила , я не знам си какво с големия тумбак съм правила , ту съм се смяла , ту съм ревала и ми стана едно гадно. Не знам защо , може би хормона вече яко ме блъска.  smile3514 А , и едни сънища сънувам , че сменям памперси , ама на мои близки / едни големи номера/ , абе лудост!  smile3511  Ама , ще се оправя , то не остана.

Късмет на Славка ! Peace Стискам палци за нея и за другите мами запътили се да раждат! newsm10

# 23
  • Мнения: 133
Честито на Преслава, Ирен и Трилби!!!
Сладки, здрави и послушни бебки!!!


Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 19:48 от ushco

# 24
  • Мнения: 405
Добър вечер Simple Smile

Пра   Joy Joy Joy  Явно памперсите са ти основно притеснение от отглеждането на бебенце  Hug

Ние днес водихме дребчо на консултация - наддал е 400гр за 2 седмици, точно толкова колкото трябва  Peace  Педиатърката каза, че 800гр.за месец е ок и не се препоръчва дохранване с АМ при такова наддаване.

Също каза че беб имал "кърмаческа жълтеница" и препоръча да се цедя, после да преварявам кърмата на водна баня и после да му я давам  newsm78   Whistling  още се ослушвам, тъпо ми се видя от гледна точка на това, че на преварената кърма какви полезни вещества ще и останат според вас??? Питах специалисти - отговориха, че не е нужно да се преварява и препоръчаха изследване на билирубина ако продължи по-дълго време.

За фазите  на  растежа: мисля че при нас  една премина. До вчера имаше няколко дни в които ядеше на около час, час и половина - всъщност виси около час на цица, после спи около час  #Crazy това продължи около 2 дни. От днес нещата се нормализиаха отново, само дето сега седи повече време буден и е по-любопитен от всякога  hahaha

За излизането: днес се разходихме преди консултацията около 15 мин. обаче ми се видя доста ветровито и повече не се разхождахме. Иначе имаме един пролетно-есенен космонафт, а под него - по домашному / боди с дълъг ръкав + гащеризонче + чорапки/

За секса: въобще не ми е интересна темата в момента, по-скоро бих обсъдила нещо като "нови пози за сън"   Joy Joy Joy Joy

Освен това забелязвам, че мъжо ме дразни повече от обикновенно, особено когато прави намеци за секс. Имам си естествено противозачатъчно  hahaha 



И оТново ЧЕСТИТО! на всички които станаха мами днес  Hug   bouquet

Уф! Аз отново имам бучка в оперираната гърда, освен това забелязах, че там явно едното каналче въобще е премахнато при операцията  и тече само от 2 места. Затова толкова слабо пуска  Tired Докога ще продължава т'ва, вече почнах да се изнервям.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 20:43 от Nigella

# 25
  • София
  • Мнения: 104
Момичета,да споделя:днес на преглед се видя,че главичката на бебето е вече ниско.Тежи към 3300гр.И доктора вика:Абе я да те погледна за разкритие  и какво да види-3 см. Shocked.Каза ми да отида утре и пак да види дали се е увеличило.Аз имам някакви контракции,но не болезнени.Не ни ли е рано???

# 26
  • Мнения: 4 555
Ох, само на мен ли ми е до секс  Embarassed Rolling Eyes Аз вече и еротични сънища сънувам, ужас Confused
Ние се пробвахме вече един път, но не стана много много както трябва, ще изчакаме още малко да съм по в кондиция.
А и го има проблема, че трудно намираме време. Хем сме двамата, хем бебето предимно спи и пак едва смогваме. Представям си след няколко дни като остана сама, сигурно ще ми е голям зор...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Честито на Ирен,Надя и Преслава! Да са им живи и здрави бебчетата!  smile3525
Добре дошли на Мира , Тонито , Танини, Светла и Трилби!
Svetla19, много се радвам , че вече сте си вкъщи , а и малкия не изглежда никак малък - напротив много сладки бузки има.
Mira_v, ще ми напишеш ли какво трабва да си приготвя за болницата/ВМИ - ти нали там роди/?
Мишолина, каката и бебо са страхотни!
Като гледам албумчетата и  newsm45

Лека нощ на всички   fingerscrossed preggo и  lovekiss newsm32

# 28
  • Мнения: 270
Запис  Peace
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ И МНОГО ДА СЛУШКАТ!  bouquet
Успех на тези за които приключението тепърва предстои 
Hug

# 29
  • Мнения: 10
Честито на новите мами.Да са им живи и здрави бебоците.
Svetla19 радвам се че вече сте си в къщи,а бебчо е просто прекрасен,да ви е жив издрав и вече край с болниците.

Общи условия

Активация на акаунт