Хидроцефалия

  • 142 626
  • 802
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 414
Много се радвам за вас, Слава:love:
Само добри новини от сега нататък!

# 31
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз много се радвам!
Късмет и успех! Всичко лошо да е зад вас!

# 32
  • Мнения: 31
Дъщеря ми е на 3 г. и половина с ДЦП и чак сега (преди месец) направихме ЯМР. Установи се, че има хидроцефалия. Правихме консултация с 3-ма лекари. Д-р Гурчин от Санкт Петербург предлага медикаментозно лечение ( с диуретици да се извежда течността от мозъка), според Д-р Литвиненко няма хидроцефалия, а Д-р Захаринов препоръчва поставяне на клапа. Ако направим още консултации, може и да получим други мнения. Още не сме наясно какво да предприемем. Пишете ми, ако ви хрумва нещо подходящо за нашия проблем. Интересувам се от следоперационния период(след поставяне на шънт).

# 33
Твърде е рано да кажа за клапата нещо,но до момента детето видимо върви напред в развитието си.Няма никакви ограничения и режими след операцията дори ще започнем рехабилитация веднага.Относно диагностицирането на хидроцефалията или я има или не,незнам защо има две мнения по въпроса.Аз лично изцяло се доверявам на д-р Захаринов.Решавайте навреме-една пружина ако се натисне и се пусне веднага тя се връща в старото си състояние,колкото повече време е натисната толкова по - малко ще се върне в старото си състояние/пружината е мозъка/.Така образно мога да те посъветвам.

# 34
  • Мнения: 82
Вече се регистрирах и да ви се похваля-детето ми ПРОХОДИ,много съм щастлива а не е минал и месец от операцията

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Честито,много се радвам за детенцето.Все хубави неща да чуваме от тук нататък.Не съм запозната с твоя случай,а мисля че и никой тук.Може би си го разказала като гост?Ако не,разкажи ни.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 412
hohiho, поздравления! Ти Слава ли си?

# 37
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: tigonew
hohiho, поздравления! Ти Слава ли си?


И аз точно това щях да питам.  Wink  Май е Слава...

# 38
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: tigonew
hohiho, поздравления! Ти Слава ли си?

Тя е, e-mail и с този ник.
Поздравления и от нас, все хубави неща занапред!

# 39
# 40
На дъщеря ми е поставена клапа, когато беше на 4 месеца. Диагностицираха хидроцефалията с ТФЕ и потвърдиха със скенер. Оперира я д-р Георгиев в Александровска. Сега е на  5 години и половина. Проходи на 1 година и 3 месеца, но започна да чете на 4 години. Радваме й се на всички успехи многократно повече, отколкото бихме се радвали, ако нямаше такава история. Пожелавам на всички родители, преживели този ад, да изживеят и много радости в отплата. А за болницата- битовите условия са наистина ужасни, но слава Богу- с поставянето и функционирането на клапата засега всичко е наред. Много е възможно скоро да ни се наложи удължаване на шънта- моля- пишете ми какво Вие знаете за МА. Поздрави! Щастливи мигове!

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Здравей, Варна!
  Радвам се, че всичко е минало нормално с детенце и то се развива прекрасно! Браво, все така да е!  Praynig
  И нас след броени дни ще ни оперира д-р Георгиев в Александровска, макар че проблемът ни е друг  Sad
  Исках само да ти кажа, че в края на септември Детското отделение към неврохирургията на Александровска болница, ще се премести в нова сграда. Построена е специално за целта и условията ще са далеч по - добри, надявам се  Simple Smile Така че можете да се оперирате пак при същия лекар.
  Поздрави и от нас! И стискаме палци всичко да е все така добре при дъщеря ти!

# 42
Здравейте! Научих много за заболяването от вашите публикации и искрено ви благодаря! Имам само една молба - можете ли да ми дадете координатите на тези специалисти и да ми кажете колко струва операцията!

# 43
  • Мнения: 82
Клапата струва 3000лв.В  Пирогов престоя на ден е 10лв.На лекар не се плаща.Там е д-р Захаринов,нямам координати,но отиваш и го търсиш в дет. неврохирургия.Успех

# 44
Моля ви да ме информирате повече за тези клапи за лечението на хидроцефалия.До колкото знам има много видове,модели,марки.Явно има значение от това каква точно е тя-цена и т.н.   Моля ви изпращайте каквото знаете на levent_z@abv.bg тъй като нямам възможност да следя редовно форума.Много ще съм ви благодарна ако помогнете.Благодаря предварително!
  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт