Клуб на многодетните родители - Пълна къща (8)

  • 18 202
  • 448
  •   1
Отговори
# 60
# 61
И аз съм съгласна.  Laughing
Можем ли да ги изпращаме вече?

пак съм под чуждо име  Joy

# 62
  • Мнения: 11 607
Още един съгласен...Казвайте пари...друго нещо...Цвете, аз някъде нещо да рапращам...Любимите ми ТВ, вестници....

# 63
  • Мнения: 3 326
ПЪЛНА КЪЩА - Клуб на многодетните родители към Асоциация РОДИТЕЛИ

ВИ КАНИ

на Зимния празник, организиран от Клуба По случай - навършването на една година от създаването си

ПЪЛНА КЪЩА в Работилницата на Дядо Коледа

Нека децата ни да станат част от вълшебството на Коледа - да отворим сърцата си за щедростта, благородството и споделянето с тези, които са лишени от топлината и уюта на домашния празник.

В Работилницата на Дядо Коледа децата ще се включат в изработването на коледни картички и сурвачки, които ще бъдат продавани на благотворителния базар на Движението на българските майки, а средствата ще бъдат предоставени на домовете за деца, лишени от родителски грижи.

Ще има музика, игри и веселие.

Ще има почерпка, осигурена от майките (и татковците). Включете се с нещо произведено от вас /примерно/

Ще има хубаво настроение, стари приятели и нови запознанства.

И разбира се, ще има истински Дядо Коледа - с цял чувал подаръци за малките помощници.

За да се случи всичко това, заповядайте на 1.12.2007 г. в 16 ч. в залите на Института за преквалификация на учители (тук моля някой да провери точното име и адреса, може да се пусне и карта в електронния вариант на писмото).

Цената на билета е 15 лв. на семейство. нали 10 - за хората от провинцията?

Моля, потвърдете присъствието си до 5.11.и изпратете имената и възрастта на децата, с които ще дойдете. / Срока е малък - поне до 15-ти/
Ще се радваме да споделим заедно радоста от щастливо блесналите очи на нашите много деца... /нещо от сорта/

Ако ви харесва - добавете го... Peace

# 64
  • Мнения: 1 069
Момичета, аз съм ЗА - само кажете къде точно се намира този Институт - карта нещо адрес дайде или телефони за контакт с някоя мама

# 65
  • Мнения: 124
Аз също съм много съгласна, но съм и много неориентирана. Съжалявам, но не можах до сега да се включа в подготовката. От днес сме на градина живот и здраве свободна съм демек та кажете с какво мога да бъда полезна newsm78 Покрай подготовката на рожденния ден на Маги можах да поприготвя и някоя друга украска. Смятам да донеса, но кажете и още... Party Със лакомствата който не може в къщи да направи нещичко може ли готови да купя да не съм без хич. Неудобно ми е съвсем на готово да дойда. За разпращането на поканите ако може също да се включа. Имам питане и членския внос как се плаща. Да се отчета и с него Laughing Кога са сбирките или няма определен ден?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Преди да сте завършили текста на поканата ви казвам, че с мъжа ми смятаме да дойдем  заедно с трите деца - казвайте за парите - на кого и кога и как? newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 1 677
Пешеходке,хубаво за срока,ама няма да ни стигне за подготовка на подаръците -ще останат само 15 дни.А спонсори!? Нямаме писма,никой нищо не е правил в тази посока.
Нека си остане до 5.11. срока за отговор.За допълнените неща,да кажат по-пишещите.Като цяло ми харесва всичко,но трябва да се редактира  Wink

Джейн,идеята за хапването да е направено от нас беше, за да се почерпим и да има нещо като конкурс,но мисля,че можеш да донесеш нещо друго,щом нямаш възможност да правиш.Не се притеснявай!А за чл.внос да каже Кабо Алма.
Що се отнася до семейния билет за празника,трябва да съберем парите по-рано,за да пазаруваме с тях.

Нели,има време,момичетата ще кажат за адреса,нали трябва да го има и в поканата.

Раде, добре ще сте дошли!

Говорих по скайпа с Джули преди два дена и тя каза,че ще подготви геометрични фигурки от изрезките,които са й останали.Те имат машини и ще стане бързо.Може също да купи картон (на едро) за картичките,само да кажем какъв цвят да бъде и него ще нареже.Можем да се уговорим да прати нещата по автобуса и някой от нас ще го чака на автогарата.Така че казвайте какъв цвят картон да купува.Тя мислеше за бял , а аз за тъмно син  Wink Вие сте!

# 68
  • Мнения: 3 326
Дали да не е червен или зелен - в смисъл нещо коледно...

Следващия пост е отдавна обещания коментар на нашите предложения... Разгледайте го и кажете какво ще правим.

# 69
  • Мнения: 3 326
Д О
Членовете на „Пълна къща”,


Позволявам си кратък коментар по отделните предложения, тъй като присъствах на представянето на бюджет 2008 и там бяха обсъдени някои от темите. Естествено, по-нататък –  обща ще е преценката колко и в каква форма предложения ще внесем. Бюджетът за 2008 е внесен днес, 31.10.2008 г. в Народното събрание. Затова се и забави и моята реакция – исках да имам нещо черно на бяло по отношение правителствената политика.

ПРЕДЛОЖЕНИЯ на „Пълна къща-клуб на многодетните родители”
за
промяна на държавната политика по отношение на децата и семейството

1. Да се въведе реално семейно подоходно облагане - целият генериран доход на семейството да се дели на броя на членовете на семейството и едва тогава да се съпоставя със скалата за облагане. При евентуално въвеждане на плосък данък да се предвиди необлагаем минимум.
Коментар: Семейното подоходно облагане се отменя с бюджет 2008. Основната причина – от семейното подоходно облагане, по данни на Министерство на финансите, се ползват предимно високодоходните и някои от среднодоходните групи от обществото, а за бедните, безработните и нискодоходните – ефектът е минимален или нулев. За миналата година - 2006 ефектът от семейното подоходно облагане е – 64 млн. останали в семействата /по данни на МФ/. В бюджет 2008 са предвидени 120 млн. лева за подпомагане на семействата с деца /т.е. почти два пъти повече/ като се набляга на детските надбавки – те ще станат по 30 лв. на дете.
В такъв смисъл преценете реакцията ни – да държим да се запази семейното подоходно облагане или да се увеличат детските надбавки.

2. Да се създаде гаранционен фонд за жилищните кредити на многодетните семейства, който да покрива лихвите и таксите по кредитите.
Коментар: Това беше по принцип идея на левицата преди изборите и в такъв смисъл може да се настоява за нейното осъществяване. Някой банкер или финансист обаче трябва да подскаже критериите за гарантиране на такива кредити и действието на самия компенсационен механизъм. Ако няма такава възможност – това ще остана задача на политика или политическата партия, които ще ги внесат като предложения. Може да се потърси подкрепа за идеята от АТБ-Асоциация на търговските банки.

3. Да се замени системата на детски надбавки със система от ваучери за
 здравеопазване и образование на децата.
Коментар:Въвеждането на ваучерна система в образованието или здравеопазването изисква цялостна промяна на нормативната база, до голяма степен и на философията на финансиране на семействата с деца и демографското развитие. Това в бюджет 2008, според мен, не може да се случи. Още повече – в състояние на почти двумесечна учителска стачка.
От политическа гледна точка – нито една от партиите в управляващата коалиция не е декларирала политическа воля за въвеждане на такава система, макар НДСВ да имаше такива идеи за образованието през 2004-2005.
В този смисъл следва да се прецени дали да се настоява за въвеждането им или да се започне една по-сериозна работа през следващата година – консултиране на представители на отделните политически сили, срещи с парламентарни комисии по образование, здравеопазване, социална политика, изчистване на идеята и механизма на ваучерното финансиране, промяна на нормативната база и т.н.
Идеи, които не са конкретизирани, по принцип не се разглеждат в пленарна зала и в парламентарните комисии.
Във връзка с приключването на учителската стачка и обявеното съгласие за по-високи заплати срещу реформи в образованието, следва да се види ваучерната система дали е въобще предвидена като част от реформите.
Ако стачката на учителите при пълната подкрепа на два синдиката и целия уличен натиск не успя за това ... какво остава за „Пълна къща”.

4. Да се въведат стимули за работодателите да наемат многодетни майки -
 особено в нетрадиционни форми на работа(почасово, надомно, по интернет) - чрез данъчни облекчения и/или поемане на осигуровките на майките от държавата.
Коментар:Следва да се предвидят такива облекчения в Кодекса на труда и Кодекса за социално осигуряване. Доколкото си спомням има такива облекчения за наемане на млади специалисти или на безработни. Това по принцип противоречи на правителствената данъчна философия за премахване на всякакъв вид преференции за отделните данъкоплатци, но както се вижда има и изключения. Изисква се конкретизация.
Личното ми мнение е, че чрез граждански договори и в момента може да се работи надомно или по Интернет. Въпросът е, че в тези случаи няма трудово правоотношение и няма да може да се претендира за възстановяване на осигуровки. Не следва да се подценява при надомното или по Интернет ангажиране за работа и съответно – приспадане на осигуровки, възможността за злоупотреба от страна на други данъкоплатци и компроментиране на идеята.

5. Да се въведе индексация към пенсията на майката в зависимост от броя на
 отгледаните деца и степента на тяхното образование.
Коментар:Идеята е добра. Изисква конкретизация. Предложение – възможности за консултация със:служител в НОИ, експерт по пенсионно осигуряване, представител на парламентарната комисия по социална политика или др.

При внасянето на предложения в парламента препоръчително е това да бъде депутат или парламентарна група от управляващата коалиция. Предложенията на опозицията по принцип се отхвърлят, защото ...това са предложения на опозицията  Grinning.

Това са само бележки и не претендират за изчерпателност на проблемите!!!

# 70
  • Мнения: 3 740
Пешеходке, много ценна информация.  bouquet
В какъв срок трябва да реагираме?

# 71
  • Мнения: 3 326
Ми... за вчера - то се знае...

# 72
  • Мнения: 1 069
Аз ще дойда и с цялото семейство. Близнаците са малки и нищо няма да разберат, но баткото ще се израдва - той на 11 декември прави 4 годинки.

Ще се включа с правене на сладкишчета или торта - за правене - винаги готов. Майка ми обеща някакви малки картички под формата на гобленчета - но не знам колко са. Ще видим утре какво можем да донесем.

Да питам, щото ще ми е за първи път - подаръци, които Дядо Коледа ще ни поднесе  да нося ли или за да няма караници ще се купуват еднакви?????????  Паричките на кого да дам? Помня че някоя от Теди-тата ми беше в квартала или поне близко - аз съм трудно подвижна с тези мои скачени колички.

Ориентирайте ме какво точно се прави и кога - моля ви....

# 73
  • Мнения: 3 479
Цвете, кой текст по-точно да пусна като покана newsm78

# 74
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Следващия пост е отдавна обещания коментар на нашите предложения... Разгледайте го и кажете какво ще правим.
Момичета, аз май не съм много в час. Но все пак ще пиша нещо като мнение:
по т. 1 - принципно съм за семейно подоходно облагане. Тия суми дето се цитират са ми много мътни - никога не знаеш дали са отишли по предназначение. (Нищо лично - да не се засегне някой.) ;
по т. 2 - абсолютно ЗА;
по т. 3 - не съм много на ясно как би функционирала подобна система;
по т. 4 - да
по т. 5 - много съм ЗА
Какво друго, браво за потрудилите се   bouquet


За прзника: предлагам картички в три цвята (по избор на децата): тъмно син, тъмно зелен и червен - дано да няма сърдити, може да предвидим малко повече като бройка.
Мисля, че закъсняваме с поканите, днес е 1-ви, не са изпратени, а до 5-ти искаме отговор - не знам как ще стане. Мога ли да помогна с нещо?  newsm78

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 23:17 от albena

Общи условия

Активация на акаунт