ЧХГ-то най-сетне е до небето, мечти за бебе топлят ми сърцето. ~бебеправене 421~

  • 27 563
  • 821
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 087
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet
Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !
   
Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !
      
Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.



People Baby anetoo. People Baby arogans People Baby Arven_89 People Baby bananovolisto People Baby Belflower People Baby Brandywine18 People Baby Denki People Baby Dreamer >3 People Baby Fayona People Baby Gabriela9 People Baby Greyspirit People Baby Jo di People Baby Kactus People Baby kuklichka_  People Baby Lady12 People Baby Mandaria People Baby Michelle Simple Smile People Baby Mila101 People Baby Monita576 People Baby petufin People Baby rave People Baby #Reina People Baby Salsera People Baby S.G.C. People Baby shan^tall People Baby Silvi23 People Baby Valerita People Baby vihrogonche People Baby Wild boys mom People Baby Одри People Baby Пълнолуние People Baby Светослава Ангеловаа People Baby 2402 People Baby


Тоалетна, чашка и тест -
чакаш минути пет или шест.⏱️
Ето черти - цели са две,✅
сълзите напират - ще имаш дете!🥹

Гадене, киселини и хормони,🤢
Шоколади ядеш с цели кашони.🍫
Първа фетална и втора, и трета -
време да раждаш е майчице клета!🫄

Контракции, разкритие и много болка,😵
врещиш изтощена - искаш упойка. 💉
"Напъвай" - крещят всички над тебе🧑‍⚕️
и чува се плачът, мощен, на бебе. 👼

Плацента, шевове - ох няма край...🙄
вземаш детето и попадаш във Рай! 🥰
Изписването е на дневен ред,
там всеки ще ти даде непоискан съвет. 🗣️

Памперси ,хранене и спане,
това бебе ще спре ли да реве? 🥴
40 дни и погача голяма -🍰🧁🍬
всяка жена акъл от опит ти дава. 🧏

Още рев, ако и колики мощни,😨
ти вече не спиш по цели нощи.💤
Помощ накрая търсиш в група за мами,🫶
там всички знаещи са се събрали.🧑‍💻

Минава месец, втори и вече сме в шести -6️⃣
сега се вълнуваме от пюретата месни!🥔🥦🥕
На дневен ред вече е друго -
зъбите никнат, виждам се в чудо!🦷

Приспиваш в количка, на ръце и в кошара...
но ефект от всичко естествено няма!!!!!🙄
Разбирам - да си майка е сбъдната мечта. 💗
😘
                                                            

               

 Цветни снимки и проверки,
спермограми, овитрели.
Яйцеклетките ми вече са узрели !
      
Засякох овулация,
готвя за мъжа сензация.

Обаче моят мъж се умори,
иска вече да поспи.

От секс ни писна вече,
да идва малкото човече.

Писна ми на ленти да пикая,
хайде да става накрая.

Вдигам си краката аз сега,
седя и чакам втората черта.

Спермограмата му е отлична,
яйцеклетката налична.
Само трябва да се срещнат те,
и да станат чертички две.
                                                  

   

 *Нека мен и теб в едно да съберем*
Когато двама души срещат се,
минава време и започват те
семейството да се увеличи с още един член,
когато кажат си ‘‘Нека мен и теб в едно да съберем !‘‘.
   
Мечти и надежди силно се разпалват,
някъде там двама спират да се пазят.
Дни, месеци, дори години понякога минават,
време, пари, нерви, всичко готови са да дават !

Първо откъсват част от своята душа и сърце,
докрая поръсват с любов. Да ! Те искат дете !
Трудно е, много търпение се иска,
понякога сълзи тихо ронят се, зъби се стискат.

‘‘Не се напрягайте !‘‘ – отстрани лесно е да казват.
Как, когато чакаш такъв дар, трудностите да не те смазват ?
Някъде там в един момент се случва,
теста показва две черти, а в гърлото засяда бучка.

Този път обаче напират радостни сълзи,
мъжът, когото обичаш, с дете ще дариш !
Трудностите през бременността, всичко си заслужава,
а борбата преди това не се забравя !

Но когато гушнеш малкото човече всичко избледнява,
някакси по-леко става и осъзнаваш, че вече станала си МАМА !
                                                                      

 

*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.
      
Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !
                                            


Полезни теми:
Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете

Старата тема
Обща отчетна тема на нашите успели момичета

JustRumyana ~~~ m-angel ~~~ zoya.


Flowers Hibiscus
Alison Parker: M - 29.08; O - 09.09; T - 23.09
Flowers Blossom
Gellerbing: M - 16.08; O - 01.09; T - 16.09
Flowers Cherry Blossom
Michelle Simple Smile: M - 20.08; O - 04.09; T - 20.09
Flowers Sunflower
rave: M - 20.08; O - 03.09; T - 18.09
Flowers Rose
Salsera: M - 12.08; O - 04.09; T - 18.09
Flowers Four Leaf Clover
shan^tall: M - 03.09; O - 15.09; T - 29.09
Flowers Cactus
ВаНиЛа: М - 24.08; О - 05.09; Т - 18.09
Flowers Tulip
Светослава Ангеловаа: М - 21.08; О - 03.09; Т - 20.09

Последна редакция: вт, 12 сеп 2023, 16:46 от rave

# 1
  • Мнения: 2 242
Здравейте момичета!

Благодаря на rave за новата тема и за това, че ме покани да разкажа нашия успех!

Малко предистория

Започнахме да бебеправим Май 2022, аз на 33, ММ на 35. Пиех дуфастон за регулиране на цикъла, понеже преди него от тийн ми идваше само 5-6 пъти в годината. След като успяхме да регулираме нещата бях вече ентусиазирана и не си и мислех, че няма да се случи. Беше вече лято почти и настроението ми беше супер! Но след 6 месеца дуфастон и почивка, цикълът ми изчезваше отново, оказа се още че поддържам постоянно висок пролактин, който включително и в месеца, в който забременях беше около 700. В крайна сметка ме диагностицираха и със СПКЯ и с Хашимото + високия пролактин. Пуснахме спермограма на ММ: олигоастенотератозооспермия. Тези с мъжки фактор знаят, че колкото по-дълга диагнозата толкова по-зле. Морфологията ни беше под 1%, скорост, концентрация, подвижност всичко беше много зле, много под референтни стойности. На този завой вече ни казаха, че естествено няма как да ни се случи или ако има шанс, това е сигурно един ден в годината, който ние едва ли ще нацелим. Аз естествено нищо не нацелвах защото тестовете за О или никога не бяха положителни или много поредни дни бяха положителни заради поликистозата. Бях си казала, че последно ще пусна яйчников резерв и още едно две изследвания преди лято 2023 и спирам всичко временно. Не бях готова за нещата, които ни наговориха, не бях готова за асистирана репродукция.

Нашето чудо

Вярвам, че ключа за нашия успех не бяха само добре скроените ми планове А и планове Б, с които много от дамите тук ще ме запомнят, нито усилията на ММ да подобри начина си на живот, нито само хапчетата, които аз приемах. Вярвам, че всичко това помогна, но освен него, мисля, че ключът ми беше зрънце вяра, че невъзможното за нас е възможно за Бог! С ММ си бяхме казали: „Ако е писано ще стане“, „Ако Бог иска ще ни даде“, като през цялото време бяхме готови, че отговора на нашата молитва може и да бъде отрицателен, като тестовете, които бяхме свикнали да виждаме. Сега смело мога да кажа, че напълно вярвам, че Бог никого не иска да лиши от никакво добро, каквото са децата, а независимо дали с известни изпитания или с малко помощ или напълно естествено или както аз го наричам за нашия случай (свръх)естествено. Нужна е просто вяра и доверие в Неговия план. Вяра, както в процеса, така и в тайминга. Вяра, най-вече, че най-доброто ще дойде не по-рано или по-късно от тогава когато трябва, за да е точно това детенце, което ще направи и нашия и целия свят малко по-добър.

На годишнината от началото на нашите опити в края на април, началото на май взех решение нищо да не правя цяло лято, да си почина умствено и психически и да си бебеправим за удоволствие. От тестовете за овулация ми останаха само тези за бременност. Спрях всякакво следене и дуфастона. Останах само на еутирокс. На ММ добавките бяха свършили и тъкмо щеше да повтаря спермограма, когато на 26.06  видях две тлъсти черти, които и в тъмното светеха, доказани с още по-тлъсто ЧХГ, споделени първо тук в групата. Сега очакваме момченцето, за което винаги съм си мечтала.

Оставам в групата, защото за мен тя беше огромна опора и източник на информация и всяка чертичка тук е едно доказателство, че чудесата се случват.

Моята препоръка към всички четящи момичета е винаги да се представят, да споделят и да бъдат активни в групичката и да говорят за страховете, болките, провалите и успехите си. Ще срещнете само подкрепа! Бъдете и вие такава за другите! Това не е общност, а малко семейство!

Моля се за всяка от вас! Не ви ръся нито със синьо, нито с розово – нека на всяка бъде това, от което най-много има нужда в живота си! Ще дойде на времето си!

# 2
  • Мнения: 154
Благодаря за новата тема. Аз утре пак ще направя чхг. чертите ми все изглеждат едни и същи.😯😐

# 3
  • Мнения: 2 509
Благодаря, Рейвче за новата темичка😍😍😍
Lygia, благодаря за орисването ❤️❤️❤️
Дано да ми донесете късмет! Както и на всички, които се борят за детенце. ❤️😍☀️

# 4
  • Мнения: 1 012
Рейв, благодаря ти за страхотната тема, както винаги! Flowers Sunflower

Lygia, благодаря ти за орисването, за вдъхването на вяра, че всичко желано ще дойде при нас, тогава когато трябва! Nature Sparkles

Успех и високо ЧХГ на всички момичета! Nature Star2

# 5
  • Мнения: 292
Рейв отново страхотна тема 🫶
Lygia много силни думи,чудото се случва когато най-не очакваме ❤️

По късно ще звъня на АГ да ме вмести този месец. Около седмица имам до О, като отново подуване, леко гадене и як световъртеж.... Неизяснени до момента.

На всички който се включват в темата стискам силно палчета и се надявам за следващата да няма стари кучета 🤭
Успех момичета! Ще успеем, този или следващ месец 🩷💙

# 6
  • Мнения: 3 212
Много мерси Рейв и Лигия!

Да бъде много успешна темата за всички!

Като четох освен и витамин А да изследвам ... Simple Smile ма на количеството яйца и моркови дето изяждам много ще се учудя да имам дефицит.

# 7
  • Мнения: 1 506
rave, благодаря за темата и огромното старание 💜

Lygia, има много истина и чистота в думите ти. Определено и Бог се намесва в нещата, не всичко е наука.
Замислих се как нещо, което понякога ни се струва много лошо, може да е за добро или да ни доведр до щастието. Давам пример: аз съм дете на майка ми от 4 бременност, имам сестра. След нея е имала спонтанен аборт и чак след време съм се появила аз. Благодарна съм за живота, който ми е дала. Реално нямаше да ме има, ако предишната й бременност беше успешна.
Моят син е резултат от замразен трансфер. Преди него имах неуспешен свеж трансфер на ембрионче. Ако бях забременяла тогава, сега нямаше да гушкам любимото си момче...

Затова смело напред и не спирайте да опитвате, рано или късно мечтата ще е в ръцете ви.

# 8
  • Мнения: 785
Благодарим за старанието на rave и Lygia. Записвам се все пак в темата, за да следя как се развиват нещата при останалите бебеправещи и имате силно стиснати палчета от мен. 🥰

Аз утре съм на първи преглед при АГ и се надявам, че всичко ще бъде наред този път.

# 9
  • Мнения: 267
Здравейте  и от мен в новата тема. Честито на всички с + тест.
Да дам малко отчет за мен - закъснение 2 дни, но резултатите от тестовете продължават да са отрицателни. Гърдите ми определено са уголемени. Продължавам да чакам и се надявам на положителен резултат.
Днес е 30 ден от началото на последния МЦ. При предходната бременност бледа черта съм видяла на 32 ден, а ярка втора черта на 34 ден. 🍀

Последна редакция: вт, 12 сеп 2023, 13:46 от sonityy

# 10
  • Мнения: 649
Честита нова тема, дано се напълни с много положителни тестове. Hug

Lygia Heart

Този месец имам забавни симптоми на предстояща О. Последните 2 вечери постоянно имам мокри сънища Joy отдавна не ми се е случвало и го отдавам на хормоните.

sonityy, засичала ли си О?

# 11
  • Мнения: 267
monmy , не успях да засека О. Бяхме сравнително редовни с опитите. 7, 10, 11, 13, 16 ден. Обаче започнах с тестовете за О на 13 ден, от тогава нататък до 19 ден не видях втора черта. Вероятно съм изпуснала О, дано да е имало. Гинекологът ми каза-по-малък десен яйчник този месец, по-голям ляв. Не знам дали има някакво значение.

# 12
  • Мнения: 102
Много благодаря rave за новата тема и Lygia за страхотната и вдъхновяваща история за вярата♥️

При мен нещата са все още в пауза и изчакване. Имам закъснение 3ти ден на МЦ, но по-скоро е от нередовността на цикъла. Последно на 02.09 бях на преглед при гинеколожката и тя не видя да е имало овулация този месец, нито жълто тяло, така че едва ли може да е приятно изненадващо закъснението.

Обожавам да следя темата и искрено се вълнувам за всяка една от вас 🌸🩷

# 13
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета! Попаднах на темата случайно и ви следя от известно време, без да бъда активна, но днес реших да се запиша официално 😊. Ние със съпруга ми правим опити от около 4 години, като имаме и няколко неуспешни инвитро опита и една биохимична бременност. Като цяло при мен няма кой знае какви проблеми, съпругът ми е с лоша спермограма, но инвитро специалистите твърдят, че това е преодолимо с техните методи. Може би шансовете да се случи естествено клонят към 0, но аз продължавам да се надявам че дори и това е възможно и между инвитро опитите се наслаждаваме един на друг 😊. За всички успели много се радвам и пожелавам здраве, а на всички, които сме в процеса на бебе правене желая успех и много късмет ❤️🍀

# 14
  • Мнения: 670
Благодаря за темата! Ангелче, Румяна, Голдън (ако пропускам някоя, извинете ) честитоо!! Стискам палци всичко да се развие по най-добрия начин и да ръсите с прашец след няколко месеца! 😊😊🍀
Аз влизам за едно бързо мнение. Бях намислила края на годината да пускам изследвания, но вчера в крайна сметка ходих заради малкия и пуснах и на себе си. За ТСХто ясно, започнах да пия. Въпроса ми е за витамините, уж са в референтни стойности, но все пак ми се струват ниски, особено Д-то. Според вас има ли нужда да суплементитам?

Общи условия

Активация на акаунт