Графики на БТ - коментари

• 26 804
  • 319
  •   1
Отговори
# 165
Здравей ,Денис ! Според теб имало ли е овулация този месец , бях на дуфастон от 16 до 25 ден .Възможно ли е от
Скрит текст:
него Бт да се повиши ?
Здравей!
Според мен е имало О. на 18 ден от МЦ.
Прогестините ( в случая Дуфастон) или не влияят на графиката или я повишават, но много леко.
БТ може да е и по-висока - провери си терм-ра, ако е дигитален се държи 3-4 мин. след сигнала, ако е живачен ( и неговоте аналози) - 10 мин.
Благодаря много , Денис ! Чакам цикъла и съм при док за изследвания .

# 166
Здравейте
Възможно ли е закъснение на цикъла ми да се дължи на киста...
Миналият месец ми дойде на 20.11 но кървях много обилно и много по дълго от обичайното.
Цикъла ми е от 7 дни,а кървях 10/12 дни.
Сега трябваше да ми дойде на 19.12 но още няма Нищо.
От 11 до 14 имах ПМБ и все едно все момент ще ми дойде но няма нищо!!!
Тестовете са отрицателни и кръвният също 0,01 поне така мисля.
Базална температура цяла седмица ми е...36.3...36.6...36.5...36.4...36.5..и тази сутрин 36.7 ...
Просто не знам какво да си мисля
Благодаря Ви

# 167
  • София
Здравейте
Възможно ли е закъснение на цикъла ми да се дължи на киста...
Скрит текст:
Миналият месец ми дойде на 20.11 но кървях много обилно и много по дълго от обичайното.
Цикъла ми е от 7 дни,а кървях 10/12 дни.
Сега трябваше да ми дойде на 19.12 но още няма Нищо.
От 11 до 14 имах ПМБ и все едно все момент ще ми дойде но няма нищо!!!
Тестовете са отрицателни и кръвният също 0,01 поне така мисля.
Базална температура цяла седмица ми е...36.3...36.6...36.5...36.4...36.5..и тази сутрин 36.7 ...
Просто не знам какво да си мисля
Благодаря Ви
Здравей!
Да, възможно е. Трябва да те види лекар (АГ), защото ако е киста, трябва да се разбере какъв вид е, какъв е нейния размер и дали не е опасна за теб ( напр. да се спука, да направиш перитонит и т.н.) и да стане много по-сложно за теб.
Ако е киста - трябва да се следи... ако не е киста, поне ще се разбере каква е причината и лекаря ще ти назначи адекватна терапия.
Възможно е да е полип, миома и т.н. ... не искам да те плаша, но трябва да се гледат и двете страни.
Дано да няма нищо притеснително.
ПП.
По-дългото М. кървене,може да се дължи и на това, че се образува по-дебела МЛ ( т.н. Хиперплазия на ендометриума), което също не е добре ... една от причините за това е хормонален дисбаланс - по-високи нива на Е2 и Андрогените, Инсулин, Пролактин ... т.е. добре е да изследваш всички базови хормони - посочени са в нулевия пост на темите за Хормоните.

# 168
Здравей, Денис. Много моля за мнение на графиката ми дотук. С нередовен цикъл съм, но АГ ми каза, че нямам ПКЯ, което е странно, защото цял живот са ми казвали, че имам. С ИР съм. Пеилагам и резултата от хормоните, направени на трети ден от този цикъл. Последният ми цикъл беше с продължителност 45 дни, а предишните два по 37 дни. Дали е имало ову или да се надявам,че  предстои? За първи месец меря БТ, ректално меря в 7:30ч. От няколко дни правя и тестове за ову, имат втора бледа черта, но не и ярка.

P.S. на 8мия ден от МЦ бях болна, вероятно затова излезе много висока БТ.

# 169
  • София
Здравей, Денис. Много моля за мнение на графиката ми дотук. С нередовен цикъл съм, но АГ ми каза, че нямам
Скрит текст:
ПКЯ, което е странно, защото цял живот са ми казвали, че имам. С ИР съм. Пеилагам и резултата от хормоните, направени на трети ден от този цикъл. Последният ми цикъл беше с продължителност 45 дни, а предишните два по 37 дни. Дали е имало ову или да се надявам,че  предстои? За първи месец меря БТ, ректално меря в 7:30ч. От няколко дни правя и тестове за ову, имат втора бледа черта, но не и ярка.

P.S. на 8мия ден от МЦ бях болна, вероятно затова излезе много висока БТ.
Здравей!
БТ трябва да се мери от М. до М. и докато не е завършил МЦ, е трудно да се прецени какво се случва.
Графиката дотук, не показва да е имало О.
Изследванията, за този МЦ, не са много категорични, че има ПКЯ ... възможно е да не се проявява всеки МЦ, което е по-добрия вариант и означава, че може да се контролира.
Една от причините за нея е ИР и ако я контролираш, може и да нямаш ПКЯ.
ТСХ е висок, но е възможно да не е много обективен след като си била болна... на 8-ми ден си имала симптоми, но тогава е реагирало тялото, а ти си се разболяла преди това ( 2-3 до 5 дни предполагам, ти трябва да прецениш).
Трябва да повториш ТСХ + Т3, Т4... поне 2 седмици след оздравяване.

За коментар на хормони, пиши в темите за хормоните ( в тази тема се приема за СПАМ)

# 170
Много благодаря, Денис. Ще изследвам другуя месец пак тсх + фт3 и фт4. Като ми завърши МЦ ще постна тук отново графиката, дано да имам О, просто по-късна. А пък и аз съм с дълъг цикъл.

# 171
Здравейте, момичета!
Включвам се с поредното си разочарование от днес. Имам потвърдена овулация от лекар този месец, докторът в клиниката твърди, че видимо всичко е наред и следващата седмица ни предстои спермограма за мъжа ми и цветна снимка на тръбите за мен. Според вас как са графиките? (Прикачвам настоящия и предходния МЦ - завършени са)

Последна редакция: пт, 30 дек 2022, 10:23 от GabrielaM

# 172
  • София
Здравейте, момичета!
Включвам се с поредното си разочарование от днес. Имам потвърдена овулация от лекар този месец, докторът в
Скрит текст:
клиниката твърди, че видимо всичко е наред и следващата седмица ни предстои спермограма за мъжа ми и цветна снимка на тръбите за мен. Според вас как са графиките? (Прикачвам настоящия и предходния МЦ - завършени са)

Здравей!
След като лекаря е потвърдил, че е имало О. - това е най-важното.
За графиките, не са идеални, много е вероятно да не  се спазват правилата на измерване или да има проблем с терм-ра... след като е имало О.?!
Успех при  ЦС и СГ-та. Peace

# 173
Здравейте , момичета !
Здравей, Денис !
От около 8-9 измервам БТ , и до преди 2 месеца винаги в първа фаза е била 36.5-36.5 . Последните два месеца ( пия дуфастон по 1 таблетка два пъти на ден от 16 ден до 25 ден ) БТ до 8 ден е 36.7.Точно до 8ми ден ! На какво може да се дължи това ? Слагам снимки на последните 4 месеца , като на последния първите дни не съм мерила защото бях болна с температура , но пак се вижда , че до 8 ден БТ е 36.7

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 10:28 от grizy

# 174
  • София
Скрит текст:
Здравейте , момичета !
Здравей, Денис !
От около 8-9 измервам БТ , и до преди 2 месеца винаги в първа фаза е била 36.5-36.5 . Последните два месеца ( пия дуфастон по 1 таблетка два пъти на ден от 16 ден до 25 ден ) БТ до 8 ден е 36.7.Точно до 8ми ден ! На какво може да се дължи това ? Слагам снимки на последните 4 месеца , като на последния първите дни не съм мерила защото бях болна с температура , но пак се вижда , че до 8 ден БТ е 36.7
Скрит текст:
Здравей!
В колко часа мериш?... ако е след 7.30 е много вероятно това да е причина за по-високата БТ през ФФ.
Друга причина - да си с ПКЯ ... може и непроявена?!
След 8-ми ден на МЦ, поне при тези две графики, които показват, че може да е имало О., БТ започва да пада, защото Е2 започва да се повишава.

Направи изследвания:
на 3-ти ден от МЦ: ЛХ, ФСХ и Е2
на 7-ми  ден, след доказана О. - Е2 и Прогестерон.
Разликата в БТ е малка, което навежда на мисълта че може да има проблем с О. Какъв?! - може да покажат изследванията и/или няколко поредни ФМ.

# 175
Скрит текст:
Здравейте , момичета !
Здравей, Денис !
Скрит текст:
Здравей!
В колко часа мериш?... ако е след 7.30 е много вероятно това да е причина за по-високата БТ през ФФ.
След 8-ми ден на МЦ, поне при тези две графики, които показват, че може да е имало О., БТ започва да пада, защото Е2 започва да се повишава.

Направи изследвания:
на 7-ми  ден, след доказана О. - Е2 и Прогестерон.
Разликата в БТ е малка, което навежда на мисълта че може да има проблем с О. Какъв?! - може да покажат изследванията и/или няколко поредни ФМ.
Мога ли да пусна прогестерон въпреки дуфастона ? Мисля , че бях чела , да го изпия след изследването ? А вечерта преди това да го вземам ли или не ?

# 176
  • София
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте , момичета !
Здравей, Денис !
Скрит текст:
Здравей!

Направи изследвания:
на 7-ми  ден, след доказана О. - Е2 и Прогестерон.
Мога ли да пусна прогестерон въпреки дуфастона ? Мисля , че бях чела , да го изпия след изследването ? А вечерта преди това да го вземам ли или не ?
Да, може да изпиеш Дуфастона, след като ти вземат кръв. Вечерта си го пиеш.

Според мен, О. е била на 17/18-ти ден от МЦ, така че Прогестерон и Е2  на 07.01... събота - провери кои лаборатории работят в събота... може и в петък, в краен случай.

Дуфастон, не трябва да се приема по-рано, от 1-2 дни, преди О., защото може да я потисне.
Той ти е назначен от 16 ден до 25-ти ден, но по-добре да правиш тестове за О. + измерване на БТ и спрямо предположението за О., да започваш приема на прогестина.
16 ден до 25-ти ден на МЦ, това е стандартна схема на прием, но МЦ-ли не са с еднаква продължителност при различните жени, ... а в някои случаи и при една, може да са различни ... ако има напр. някакъв хормонален дисбаланс, а и след като се назначава прогестин, то е ясно че има някакъв проблем Simple Smile

# 177
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте , момичета !
Здравей, Денис !
Скрит текст:
Здравей!

Направи изследвания:
на 7-ми  ден, след доказана О. - Е2 и Прогестерон.
Да, може да изпиеш Дуфастона, след като ти вземат кръв. Вечерта си го пиеш.

Според мен, О. е била на 17/18-ти ден от МЦ, така че Прогестерон и Е2  на 07.01... събота - провери кои лаборатории работят в събота... може и в петък, в краен случай.

Дуфастон, не трябва да се приема по-рано, от 1-2 дни, преди О., защото може да я потисне.
Той ти е назначен от 16 ден до 25-ти ден, но по-добре да правиш тестове за О. + измерване на БТ и спрямо предположението за О., да започваш приема на прогестина.
16 ден до 25-ти ден на МЦ, това е стандартна схема на прием, но МЦ-ли не са с еднаква продължителност при различните жени, ... а в някои случаи и при една, може да са различни ... ако има напр. някакъв хормонален дисбаланс, а и след като се назначава прогестин, то е ясно че има някакъв проблем Simple Smile
Много благодаря Денис ! В събота ми е най - удобно , има работеща лаборатория . За дуфастона ще го имам предвид от сега нататък .

# 178
Здравейте и честита нова година Simple Smile

Имам СПКЯ, ИР и Хашимото, но имам зелена светлина от гинеколог и ендокринолог, че може да започнем с опитите за бебе.
Предишните 2 месеца следях само LH и нямах достатъчно наситена T линия.
Последният цикъл започнах да следя и БТ.
Прилагам всички графики долу.

За инфо - лилавата линия е LH, оранжевата съотношението между T/C и синята е BT.
Може ли да кажете мнение как изглеждат графиките според вас, защото се притеснявам много Confused

Благодаря ви!!

# 179
Здравей, Денис! Ще те помоля за коментар на графиката ми за БТ! Боли ме корвма от два дни и препдолагам, че тези дни ще ми дойде. За първи път меря БТ, анално, с нов термометър. Опитвам се да спазвам всички правила за мерене. Проблемът е, че имак доста и различни стойности поради боледуване. Още от 1 януари не се чувствах добре и имах темп на втори или 3ти, на 31.12 също. От 4 януари бях на антибиотик по схема за 7 дни.  Мисля, ще и затова резултатите поради темп поне във фоликулярната фаза, а може би и в овулаторната са леко компрометирани. Друго, което е важно, е че не съм пила алкохол, освен съвсем малко на 31.12, малко на 24, 25.12 ама сега те нямат значение предполагам. Въпросът ми е след като съм боледувала може ли тази графика да се брои? Днвс дори изследвах прогестерон и други неща за щитовидната назначение от ендокринолог. Ще ги постна следобед като излязат. Възможно ли е да съм имала ову въпреки, че съм боледувала и на кой ден може да е била?  С цикъл между 37-40-45 дни съм. Не е много редовен като точен брой дни, но поне от година насам идва вс месец. На 33 съм и искам да забременея скоро. Оказа се, че нямам вече ПКЯ, доказано и с изследвания от декември и от гледане на видеозон (по-горе на страницата съм постнала резултата). И също така от средата на декември се храня много по-добре за последните години и въпреки празниците съм внимавала и бях ограничила много сладкото. А от 1 януари направо не консумирам сладко освен малко плодове. И се храня с много зеленчуци, по млко месо, риба, авокадо всеки дей и като цяло здравословно. Дори съм свалила 2-3кг за месец. Защото имам ИР и трябва да я контролирам и да сваля малко кг, тъй като съм 63.5кг на 150см. Ще се радвам много Денис да коментира. Извинявам се за дългия пост.
P.S. меря бт всяка сутрин в 7:25

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 17:56 от Maria Draganova

Общи условия

Активация на акаунт