Графики на БТ - коментари

  • 25 800
  • 315
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 36 059
Здравейте, извинявам се предварително за въпросите,ако звучат глупаво, но има някои неща, които не са ми напълно ясни с метода на БТ и искам да поверя дали съм ги разбрала правилно.
Денят, в който спадне отчетливо Т, се очаква в следващите 24 часа да настъпи О, като съответно в следващите дни стои висока с 0,3-0,5°С. Питането ми е, как се разбира кога ще е денят, в който рязко ще падне и по-скоро кога трябва да се правят опитите? В деня, в който спадне рязко и следващите няколко дни, или дните ниската Т.
Чувствам се леко объркана и не мога много да го разбера. Много благодаря предварително!
Здравей!
Няма никакви такива правила при графиките на БТ, които могат да се прилагат... като шаблон.
Методът на БТ е създаден с цел да се прецени, дали и кога е имало О....НО!!!, условието това да се направи максимално обективно е:
- графиката на БТ да е от М. до М... т.е. завършена
Това, което ние правим, не е много правилно, но повечето нямат търпение. Simple Smile
За да засечеш О. - ползвай тестове за О. ... те се правят от (-) до (-) ........ има тема за тях.
По-точно е засичавнето на О. в домашни условия, когато се прилага Метода на БТ + тестове за О.... защото,
тестовете за О., показват кога да очакваш О., докато БТ доказва дали и кога е имало О.

Самата графика на БТ, е резултат/зависи от, нивата на хормоните и тяхното моментно съотношение. Simple Smile
... с уговорката, че са спазени всички условия за прилагане на този метод ... на БТ.

# 151
  • Мнения: 90
Здравейте! Има ли причини поради които БТ да е 37, в дните след М? То тази М беше няколко дена много слабо кървене, през повечето време зацапване. Да не би да е ЗФ??

# 152
  • София
  • Мнения: 36 059
Здравейте! Има ли причини поради които БТ да е 37, в дните след М? То тази М беше няколко дена много слабо кървене, през повечето време зацапване. Да не би да е ЗФ??
Здравей!
Дай да видим графиката... този и предходния МЦ
Ако е само зацапване - направи тест за бременност.

# 153
  • Мнения: 90
Проблема е, че вече нищо не следя, тъй като мъжът ми се изнесе от нас наскоро… но понеже започна едно гадене от храни, дали от раздялата или друго не знам и реших да проверя БТ сутринта и си беше точно 37. Но нямам напрежение в гърдите и други симптоми.. ще взема един тест да видя, въпреки че звучи невероятно. Аз затова питам за други вероятни причини..




Здравейте! Има ли причини поради които БТ да е 37, в дните след М? То тази М беше няколко дена много слабо кървене, през повечето време зацапване. Да не би да е ЗФ??
Здравей!
Дай да видим графиката... този и предходния МЦ
Ако е само зацапване - направи тест за бременност.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 793
Здравейте! От този месец решихме да бебеправим. Обикновено си следя фазите на цикъла доста точно по метода на цервикалната слуз, като фертилната ми трае обикновено 2-3 дни около овулация. Този месец обаче този период продължи доста по-дълго от типичното за мен, и то с по-обилна фертилна слуз, като се появиха болки и напрежение от време на време ниско долу. Започнах да следя БТ по никое време, за да видя какво се случва. Предният понеделник (17 ден от МЦ), имах леко боцкане ниско в дясно, което смятам, че може да е било овулация, което за мен би била късна овулация. Болки обаче усещам и долу вляво, та в главата ми вече се развиват различни сценарии.
1. Възможно ли е фоликул вляво да не се е пукнал, да е станал на киста и да причинява болките в тази област? (Не са постоянни и силни, но ги има.)
2. Възможно ли е вдясно през това време да е съзрял друг фоликул, от който евентуално да съм овулирала?
3. Каква друга причина може да има за 6 дни фертилна слуз, без случване на овулация?
4. Днес ми е 7 ден след предполагаемата овулация. Ако изследвам прогестерон, дали ще покаже наличието на качествена овулация? Чела съм, че в късната овулация може да има проблем с качеството на яйцеклетката.

И така, прилагам, каквото имам.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 793
Ъпдейт от мен с по-пълна графика и две чертички от вчера. Simple Smile



Утре сутринта ще си пускам щитовидни хормони (при предишната бременност ТСХ скочи от 2 на 7 в рамките на седмица от + тест и започнах хормон).

Мисля също да пусна вит. Б12, фолиева к-на (пия метилфолат от пролетта насам), вит. Д (пия Вигантол по 3 капки на ден, но понякога пропускам).

Денис, нещо друго ще ми препоръчаш ли?

# 156
  • София
  • Мнения: 36 059
Ъпдейт от мен с по-пълна графика и две чертички от вчера. Simple Smile
Скрит текст:


Утре сутринта ще си пускам щитовидни хормони (при предишната бременност ТСХ скочи от 2 на 7 в рамките на седмица от + тест и започнах хормон).

Мисля също да пусна вит. Б12, фолиева к-на (пия метилфолат от пролетта насам), вит. Д (пия Вигантол по 3 капки на ден, но понякога пропускам).

Денис, нещо друго ще ми препоръчаш ли?
Много се радвам Hug
Тихичко, Честито!
Изследвай ЧХГ и  Прогестерон,
както и - ТСХ, Т3 и Т4, вит. Д, В12, ФК, Хомоцистеин, Желязо, Феритин, Трансферин, ЖСК и Хемоглобин (тълкуват се заедно) ... и през цялата бременност е добре, периодично да се проверяват

# 157
  • Мнения: 43
Добро утро!
Тази сутрин температурата ми предизвика няколко въпроса у мен. Наясно съм, че трябва да въведа още няколко стойности, за да съм сигурна, но все пак…
Възможно ли е на толкова ранен етап да е минала О?
Предните 3 месеца използвах само тестове за О и получавах положителен резултат съответно на 15, 14 и 16 ден, като дължината на самите МЦ беше 28, 24 и 29 дни..
Има ли смисъл изобщо да започвам с тестовете за О този месец?
Забелязвам, че през един цикъл се редува дължината на МЦ, ще напиша и дните в последните няколко месеца:
28 > 25 > 28 > 27 > 28 > 24 > 27 > 25 > 28 > 24 > 29

Дали това значи, че има някакъв проблем с единия яйчник?





Последна редакция: сб, 19 ное 2022, 06:21 от GabrielaM

# 158
  • София
  • Мнения: 36 059
Добро утро!
Тази сутрин температурата ми предизвика няколко въпроса у мен. Наясно съм, че трябва да въведа още няколко стойности, за да съм сигурна, но все пак…
Възможно ли е на толкова ранен етап да е минала О?
Скрит текст:
Предните 3 месеца използвах само тестове за О и получавах положителен резултат съответно на 15, 14 и 16 ден, като дължината на самите МЦ беше 28, 24 и 29 дни..
Има ли смисъл изобщо да започвам с тестовете за О този месец?
Забелязвам, че през един цикъл се редува дължината на МЦ, ще напиша и дните в последните няколко месеца:
28 > 25 > 28 > 27 > 28 > 24 > 27 > 25 > 28 > 24 > 29

Дали това значи, че има някакъв проблем с единия яйчник?





Малко вероятно да е О.
Възможно е да е просто инцидент или да се разболяваш.
Измери  няколко пъти през деня ТТ и особено вечерта.
В момента има грип, който започва, в повечето случаи, с по-висока Т.

За дължината на МЦ - възможно е да си с някакъв хормонален дисбаланс и респ. да нямаш редовна О.
Не посочваш год.?!... ако се в пременопауза ( т.е. да си над 37-38 год. ) възможно е и това да е причина.
Провери моментното състояние на ЯР ( АМХ и Инхибин В)

# 159
  • Мнения: 43
Добро утро!
Тази сутрин температурата ми предизвика няколко въпроса у мен. Наясно съм, че трябва да въведа още няколко стойности, за да съм сигурна, но все пак…
Възможно ли е на толкова ранен етап да е минала О?
Скрит текст:
Предните 3 месеца използвах само тестове за О и получавах положителен резултат съответно на 15, 14 и 16 ден, като дължината на самите МЦ беше 28, 24 и 29 дни..
Има ли смисъл изобщо да започвам с тестовете за О този месец?
Забелязвам, че през един цикъл се редува дължината на МЦ, ще напиша и дните в последните няколко месеца:
28 > 25 > 28 > 27 > 28 > 24 > 27 > 25 > 28 > 24 > 29

Дали това значи, че има някакъв проблем с единия яйчник?





Малко вероятно да е О.
Възможно е да е просто инцидент или да се разболяваш.
Измери  няколко пъти през деня ТТ и особено вечерта.
В момента има грип, който започва, в повечето случаи, с по-висока Т.

За дължината на МЦ - възможно е да си с някакъв хормонален дисбаланс и респ. да нямаш редовна О.
Не посочваш год.?!... ако се в пременопауза ( т.е. да си над 37-38 год. ) възможно е и това да е причина.
Провери моментното състояние на ЯР ( АМХ и Инхибин В)


На 25г. съм. Не се чувствам отпаднала или болна. За пръв път меря БТ този цикъл като не се пазим от 11 месеца. Като се замисля преди 2 дни поставих ваксина, може ли от нея да е тази разлика? В общото си състояние не намирам разлика. Не съм пускала хормони, понеже успях да запазя час за репродуктивен и от клиниката ми казаха да не пускам нищо, защото доктора ще назначи, като отидем другия месец.

# 160
  • София
  • Мнения: 36 059
Възможно е да е от ваксината?!

# 161
  • Мнения: 43
Най-вероятно наистина е било от ваксината. Може ли помощ с определянето на деня на О, понеже този месец не успях да хвана пик с тестове.. След теста на 13тия ден в 14ч, следващите дни се връщах късно от работа и тествах чак след 20:30ч. Ще съм благодарна за малко насоки. 😁









Възможно е да е от ваксината?!

# 162
  • Мнения: 1 708
... Може ли помощ с определянето на деня на О, понеже този месец не успях да хвана пик с тестове..
Скрит текст:
След теста на 13тия ден в 14ч, следващите дни се връщах късно от работа и тествах чак след 20:30ч. Ще съм благодарна за малко насоки. 😁




Аз бих отчела теста за овулация на 14-ти ден като положителен. Евентуална овулация на 15/16 ден, защото тогава започва да нараства Т.

# 163
  • Мнения: 53
Здравей ,Денис ! Според теб имало ли е овулация този месец , бях на дуфастон от 16 до 25 ден .Възможно ли е от него Бт да се повиши ?

# 164
  • София
  • Мнения: 36 059
Здравей ,Денис ! Според теб имало ли е овулация този месец , бях на дуфастон от 16 до 25 ден .Възможно ли е от
Скрит текст:
него Бт да се повиши ?
Здравей!
Според мен е имало О. на 18 ден от МЦ.
Прогестините ( в случая Дуфастон) или не влияят на графиката или я повишават, но много леко.
БТ може да е и по-висока - провери си терм-ра, ако е дигитален се държи 3-4 мин. след сигнала, ако е живачен ( и неговоте аналози) - 10 мин.

Общи условия

Активация на акаунт