"Екзема на домакинята"

  • 41 801
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 161
Напоследък пътувах натам , насам... и така няколко пъти - все като се връщам в БГ нещата се възобновяват, а чистя и мия навсякъде. newsm78 Още не мога да изчисля фактора (причинителя)  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 6
 :stop:Da vi kaja mili mami 4e vsi4ko tova e stres v golemi dozi. Pri men se proyavi predi osem godini sled kato izmix muxala na edna vana s kontzentrat na mr. propar. Muxala padna ,posle i kojata na ratzete mi. Yavno togava sam se zarazila i s gabi4kite koito pri4inyavat tazi gadost. V prodaljenie na edna godina nemojex da otida dori na toaletna bez nyakoi da mi pomogne. Be6e stra6na gledka.daje polu4ix tik da si kriya ratzete pod masata kogato sednem s priyateli nyakade.Pribrax se v bg, xodix po dermatolozi, minax kortikosteroidno le4enie ot koeto osven 4e ka4ix 10 kilograma drug efekt nyama6e.Edna mnogo ve6ta dermatolojka sled kato se zapozna s problema mi me posavetva v prodaljenie na sedmitza da pravya vani na ratzete kato reduvam ediniya den s rztvorena laji4ka soda za xlyab vav vodata a na sledva6tiya s otzetena voda- sutrin i ve4er po 5 -10 minutki i da maja s krem dunavski valni.Zvu4i sme6no no ima6e straxoten efekt.Vsi4ko iz4ezna dokato ne tragnax da se pribiram kam Avstriya.Patya e samo nyakolko 4asa a dokato pristigna parvite pap4itzi ve4e byaxa nalitze.Spodelix s poznata za problema mi i tya mi izprati ve4e polzvana retzepta ot nein blizak , koito raboti kato stroitel a napravil alergiya kam varta.Dva krema sa dneven i no6ten i ne sa nikak evtini.Struvat 80 evro a ve4e moje i pove4e, no pak az za 5 godini zabravix kakvo e da ima6 problem.Lo6oto e 4e ne moga da vi kaja sastavkite za6toto tuk v aptekite tezi mexlemi sa pod nomera i samo farmatzevtite si znayat kakvo slagat vatre.Dano sam vi bila v pomo6t s tazi informatziya.I az 6te tryabva da gi poseta skoro za6toto pak tragvat da se poyavyavat gadnite pap4itzi , no 6te po4akam malko ,za6toto sam bremenna i ne iskam da riskuvam.Uspex na vsi4ki Stop

# 77
  • Мнения: 1 186
Здравейте момичета.....отварям отново тази тема, за да попитам някой не е ли открил нещо лекуващо тази екзема Thinking....при мен нещата са си все същите -  минава като мажа засегнатите места с Елокома, после като мине спирам да мажа и до 2 дни след спирането с мазане,пак същото #Crazy
Дано някоя мама е открила разковничето Peace

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз, все ще пиша какво е положението при мен... и забравям, а и от тогава се промени Sad
Основно при мен явно наистина е било ото кърменето. Когато започнах да намалям кърменето започна да се подобрява положението. Наскоро отбих и екземата поти изчезна. Всичко от хорната страна на ръката изчезна, само на единия пръст, от към длатна съвсем леко се усещаше сухо.
И аз като реших, че съм се измъкнала... започнах да позамивам чинии без ръкавици и сега това на пръста е с доста по-сухо усещане.
Така ме е яд, че си го върнах...  ooooh!

# 79
  • Мнения: 161
Ох! Чудо! и аз съм същата идиотка!  ooooh!  (за идиотката говоря само за мене си Simple Smile )
Отбих и се оправих, временно , докато не предприех миене на ръце с норм. сапун и миене и чистене с голи ръце! не е както преди, ама все си е дискомфорт . Ужас Simple Smile не е леко без мозък  Joy много ме е яд! Но хубавото е , че сега мога да ползвам кортикостероидни без да навредя на друг.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Joy hahaha Успокоих се, че не съм само аз с многото мозък  Mr. Green Ама беше много готино нищо да не те дразни и пречи и... изпуснахме момента

# 81
  • Мнения: 3
До преди две години и аз имах подобен проблем.Ръцете ми се лющеха и беше ужасно и затова отидох на дерматолог.Предписаха ми едно кремче - ползвах го 2 седми и след това проблеме ми изчезна.Искам да отбележа, че е много важно след това да се използва подходяща козметика и  по време на лечението да не се мият ръцете със сапун.Според мен всички "прехвалени" марки кремове за къце, които продават по козметичките магазини не струват!Затова аз си купувам само от аптека.

# 82
  • Мнения: 42
Здравейте момичета! колкото повече чета толкова повече се отчайвам че няма лечение и моята дъщеря е със този проблем от 2год въпреки че нито мие чинии нито пере започна през зимата и ние си помислихме че от студа й са се разранили ръцете и започна по често да се маже със кремчита но без ефект ходихме при какви ли не доктори и пак без ефект а на всичкото отгоре по препоръка на един от тях да използва по-често и само антибактериални кърпички и сапуни въпреки че изследванията й бяха чисти стана по-зле след това попаднахме в една частна клиника   където доктора с помоща на кортикостероидни кремове й помогна но ефекта беше няколко месица защото сега пак е студено и тя отново е така дори и по зле досега беше само по ръцете а сега й се поду и лицето и по вратлето има алерголожката й изписа една вода на AVENE с която се пръска и наистина за 2-3дни й се оправи лицето но ръцете все още не продължава да ги маже отново с кортикостероидни кремове по схема и дано този път има по добър ефект ако е така непременно ще ги напиша алерголожката ни посъветва като се пооправи да направим тест за алергия защото най вероятно е на такава основа Силно се надявам някой да намери лечение за това и да го сподели Успех на всички!

# 83
  • София
  • Мнения: 12 114
Здравейте, аз също получавам такава "екзема" и при мен лечението е 15 дни веднъж дневно Лоринден С, 25 дни три пъти дневно по две таблетки Витамин В комплекс и две таблетки фолиева киселина. Веднъж седмично маска с парафин при маникюристка. И най- важното- всяка вечер до видимо подобрение ръцете намазани с Екзомега или друг подобен крем и ръкавици /като тези за боя за коса/. Всеки момент през деня в който е възможно намазвам с хубав крем за ръце. Това е по препоръка на моята дерматоложка. Дано да съм била полезна на някой от вас.

Общи условия

Активация на акаунт