Изправяне на коса ?

  • 30 149
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте момичета, искашче ми се да ви попитам, реших да си изправям косата но не съм много информирана по тази част(не съм го правила до сега), та иска ми се да си я изправя от онова "перманентното" изправяне и ако можете да ми обясните какви методи има, които да не ми увредят косата много и да и препоръчате фризиор в София , ще ви бъда благодарна  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 069
Скоро изпробвах в/у себе си изправяне и останах много доволна от резултата. Изправиха ме само със сешуар и ме държа докато се измия. Готино е! Даде ми обем в горната част, точно от това имам нужда Laughing. Мога да пусна и снимка по- късно.

# 2
  • Мнения: 114
Определено е готино това с изправянето на косата. АЗ примерно немога да се понасям ако не ми изправена.
Иначе във всеки фризьорски салон ще те направат хубава. Peace

# 3
  • Мнения: 81
И аз съм се изправяла със шешуар, но не ми харесва това че триабва да отфелям време всеки път след къпане за това а и косата ми е доста буйна и обикновенно като я изправя по този начин и седи прекалено бухнала и се начупва бързо та затова ми се иска да отида на фризиор и да ми я изправят за постоянно (или за колкото там време държи въпросното изправяне)

# 4
  • Мнения: 1 043
И аз исках да си изправя косата за по-дълъг период от време, но се оказа, че косата не трябва да е боядисвана, а аз съм Sad

# 5
  • Мнения: 81
моята не е  Party

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз също питах за изправянето за по-дълъг период...моята фризьорка каза че е по-добре да не го правя...много изгаряло косата, косъма изтънявал, възможността за цъфтеж се увеличавала...и аз се отказах... Peace
...но в крайна сметка всеки си решава, ако имаш здрава и хубава коса предполагам, че няма да ти се повреди от един път трайно изправяне...най-добре се консултирай с фризьор, все пак той ще прецени какво е състоянието на косата и дали би понесла тази процедура...  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 800
Японско изправяне Peace

# 8
  • Мнения: 46
Какво е това японско изправяне Rolling Eyes Моята си я изправях трайно наскоро, доволна съм , не ми е изгоряла косата, в момента ми се вижда по-мека отколкото беше преди.
А за боядисаната коса  - може да е боядисана преди това, но не непосредствено преди изправянето, мисля,че минимум една седмица преди това можело, поне това си спомням,че ми беше казала фризьорката.
Не гори чак толкова косата, ако се направи с качествен продукт, а не с къдрин, както правят на някои места Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 021
Какво е това японско изправяне Rolling Eyes Моята си я изправях трайно наскоро, доволна съм , не ми е изгоряла косата, в момента ми се вижда по-мека отколкото беше преди.
А за боядисаната коса  - може да е боядисана преди това, но не непосредствено преди изправянето, мисля,че минимум една седмица преди това можело, поне това си спомням,че ми беше казала фризьорката.
Не гори чак толкова косата, ако се направи с качествен продукт, а не с къдрин, както правят на някои места Simple Smile
Би ли споделила малко повече? Къде си я изправя, колко е "трайно" това трайно изправяне, цена и т.н.

# 10
  • Мнения: 46
Амии, аз си я изправях в едно салонче в Хаджи Димитър, много съм доволна от фризьорката там и като работа и като отношение. Иначе цената е 30 от 50 лв в зависимост от дължината на косата, на мен ми взеха 40. А колко е трайно - колко ще ми държи тепърва ще разбера, аз съм правокоска от около месец Simple Smile Имай предвид,че от влагата може леко да ти се начупи косата, но не се къдри във всеки случай. Друго не се сещам... ако те интересува още нещо, питай Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 021
Амии, аз си я изправях в едно салонче в Хаджи Димитър, много съм доволна от фризьорката там и като работа и като отношение. Иначе цената е 30 от 50 лв в зависимост от дължината на косата, на мен ми взеха 40. А колко е трайно - колко ще ми държи тепърва ще разбера, аз съм правокоска от около месец Simple Smile Имай предвид,че от влагата може леко да ти се начупи косата, но не се къдри във всеки случай. Друго не се сещам... ако те интересува още нещо, питай Simple Smile
Мерси   bouquet Ще питам моята фризьорка дали се наема и ако не , ще поискам по-точни координати на твоята! Hug

# 12
  • Мнения: 46
За нищо Simple Smile Само гледай да не те прави с къдрин, защото от него наистина много гори косата

# 13
  • Мнения: 135
Мойта е права ,ката струна Confused

# 14
  • Мнения: 560
И аз имам този проблем с желанието за перманентно изправяне.
Разбрах,че вече има по фризьорските салони препарати за трайно изправяне,но още не съм чула отзиви от никоя моя позната,която да ги е пробвала.
Сама аз се сдобих от САЩ с 2 комплекта от системата Релаксер за изправяне на коса /това,с което негърките се изправят/.Пробвах на един кичур и не мога да кажа,че резултатът беше много добър-боята ми падна,а въпросният кичур стоеше като парцал на фона на къдриците ми.Не беше къдрав,но не беше и абсолютно прав.
Все още не съм решила какво да правя.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Сега като ви чета пак се навивам за трайно изправяне Whistling...днес ще ходя да се боядисвам и ще попитам пак фризьорката за подробности... Peace

# 16
  • Мнения: 1 236
Вчера една моя колежка ходи на перманентно изправяне,направо е станало супер!Фризьорката е едно много сладко младо девой4е(и аз я познавам:))и е казала 4е се прави поддръжка само в корените на около 3 месеца.Взела и е 50 лева,с някакъв псрофесионален италиански продукт,оба4ебило малко болезнено,в смисъл 4е като те намажат с препарата по4ва едно голямо ресане и опъване и ако ти е по-гъста косата не ми се мисли,ама трай бабо за хубост!Колежката ми даже се ядосва 4е по-рано не се е подложила на тази процедура!Ако искате да ви дам координати направо да си я питате нея,то между другото и аз се замислям,ама проблема е 4е съм подсригана на каре,косата ми не е дълга и за тази при4еска трябва да има пове4ко обем,а след трайното изправяне обема никакъв го няма,косата е супер права,като на япон4е! Laughing

# 17
  • Мнения: 46
Поддръжка в корените ли? Че то не се слага плътно по корените, защото е много силен продукта Thinking

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
брей..започнах и аз да се зарибявам  Joy Joy

# 19
  • Мнения: 1 236
Поддръжка в корените ли? Че то не се слага плътно по корените, защото е много силен продукта Thinking
Подръжката се правела в корените,защото от там запо4вала да се на4упва косата след като израсте,така ми обясниха на мен! newsm78

# 20
  • Мнения: 46
Да де ясно Simple Smile Просто ми стана странно, защото това чудо дето ти го слагат не се слага в самите корени до скалпа,защото е силно  и щипе. Иначе мен ме сресаха само веднъж, за да се разнесе навсякъде...не са ме дърпали много и пак си стана права  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 472
Мили дами, дайте снимков материал,  че и аз да инвестирам в тази процедура! Laughing

# 22
  • Мнения: 1 236
Да де ясно Simple Smile Просто ми стана странно, защото това чудо дето ти го слагат не се слага в самите корени до скалпа,защото е силно  и щипе. Иначе мен ме сресаха само веднъж, за да се разнесе навсякъде...не са ме дърпали много и пак си стана права  Rolling Eyes
Ами незнам,тя ми каза 4е много продължително са я сресвали,може пък препарата да е бил по-слаб и затова да се налага това опъване,а на теб да са ти сложили по-силен и не е било нужно да се дърпа косата....незнам,и аз не съм наясно.Амам както и да е,важното е 4е резултата е пове4е от супер!Даже сега се 4ух с нея и ми каза 4е въпреки 4е си вземала ве4е три пъти душ след процедурата,косата и от влагата в банята не е мръднала! Peace

# 23
  • Мнения: 46
Мен ме изправяха с  Keune... косата не се мие 24часа след процедура и има лееко странен мирис, който само притежателката й усеща  Mr. Green
Ноо след това си трябва поддръжка - моята коса не е третирана и в момента пак й слагам доста подхранващи неща след мъката, която й причиних Simple Smile Да, изглежда добре и е лесна за поддръжка от гледна точка на това,че не се налага всеки ден изправяне и стилизиране, но трябва да се подхранва, защото все пак си влияе химията.

# 24
  • Мнения: 4 473
Един запис и от мен.
dilandii, за какъв период на трайност става дума, каза ли ти приятелката ти?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 320
По принцип след като се намаже продукта на косата и трябва да се реши и опъва косата в рамките на времето в което седиш намазан с продукта. Аз преди време се интересувах, но така и не посмях. Моя приятелка от години си изправя по този начин косата и смея да твърдя, че ходи при едни от най-добрите, но ефекта е само като си тръгнеш от фризьорския салон. Тя казва, че и е права косата не е като преди, но след къпане си иска пак леко да я пооформиш със сешоар. Бях свидетел на същото и при сестра ми. Да не говорим, че сестра ми се клепа с това само веднъж, не е ходила на подръжка и като почна да израства нейната си коса, нямаше помен от хубавите и къдрици, а новата коса беше трудно да се определи каква точно е - права, чуплива, изгоряла, къдрава и аз незнам каква....  Crossing Arms Здраво подхранване и какво ли не, но косата беше съсипана и говоря за новата, която израстваше. Според мен е по-добрия вариант сешоара!  Peace

# 26
  • Мнения: 3 372
Запис и от мен Mr. Green И аз си мечтая за права коса.......истината е обаче, че не ми се занимава със сешоар да я правя, нито пък с преса ooooh! За първи път чувам, че може да има трайно изправяне на косата Crazy Ще следя темата с интерес Peace

# 27
  • Мнения: 1 236
Един запис и от мен.
dilandii, за какъв период на трайност става дума, каза ли ти приятелката ти?
Ами според думите и 4ак след 3 месеца трябвало да отиде пак,фризжорката и е казала 4е по принцип краищата си стоят прави доста дълъг период от време,само 4е се налага да се изправя пак в корените новоизрастналата коса!Незнам какво да ви кажа освен 4е косата и сега е със страшен блясък и много меки4ка,като от рекламите на Пантен,наистина така изглежда.Но незнам след седмица-две как ще е,защото винаги след фризьор е добре,но ако има поражения те ще лъснат след известно време.Тъй като и аз съм се замислила ще следя какво е състоянието на косата и и ще ви пиша!

# 28
  • Мнения: 46
Е аз мога да кажа как е след около месец Simple Smile
Нищо й няма на косата ми, екстра си е, ако се чупи от влагата, се чупи в краищата Simple Smile След като я измия си я суша със сешоар сама и си стои права. А това колко ще държи, зависи от самата коса Simple Smile

# 29
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
запис мн интересн тема особено това за трайното изправяне  Grinning

# 30
  • Мнения: 3 576
Всички фризьори, с които съм говорила за перманентно изправяне са против - много изтощава косата и резултата не е като да излезеш току що от сешоар.
Аз лично предпочитам всяка седмица да се изправям на сешоар, отколкото така да си унищожа косата....

# 31
  • Мнения: 4 473
Предвид противоречивите мнения до момента, заключвам, че явно си е до коса, специалист и продукти. Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 81
благодая на всички за отговорите thumbsup
dilandii
Да де ясно Simple Smile Просто ми стана странно, защото това чудо дето ти го слагат не се слага в самите корени до скалпа,защото е силно  и щипе. Иначе мен ме сресаха само веднъж, за да се разнесе навсякъде...не са ме дърпали много и пак си стана права  Rolling Eyes
Ами незнам,тя ми каза 4е много продължително са я сресвали,може пък препарата да е бил по-слаб и затова да се налага това опъване,а на теб да са ти сложили по-силен и не е било нужно да се дърпа косата....незнам,и аз не съм наясно.Амам както и да е,важното е 4е резултата е пове4е от супер!Даже сега се 4ух с нея и ми каза 4е въпреки 4е си вземала ве4е три пъти душ след процедурата,косата и от влагата в банята не е мръднала! Peace
явно резултата е наистина добър  Simple Smile , можеш ли да ч питаш къде си я е изправяла , благодаря Simple Smile
аз лично немога със сешуар... мързи ме да се занимавам а и ефекта едоста нетраен и не мн добър... както казах бухва и се начупва доста бързо а ми се иска да е такава абсолутно права и не с толкова обем

# 33
  • Мнения: 332
А някой знае ли къде във Варна предлагат такава екстра?Омръзна ми всяка седмица на сешоар?Предполагам че малко или много косата се изтощава.Все пак е третирана с някакъв препарат.Може би резултатът зависи от първоначалното състояние на косата.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз я изправям с голяма четка и сешоар. Купих си и преса и днес я пробвах за първи път, обаче резултатът със сешоара ми харесва повече. Косата седи някакси по-естествено права. Когато не я изправям, я начупвам с дифузер. Абе, мечтая си да имам такава коса, която да ми позволи да изляза от банята, да и туря малко блясък и хайде. Ама къде ти ...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Днес като казах на фризьорката ми че искам да си изправя трайно косата тя каза "АУ НЕ НЕ НЕ"...обясни, че крема, който се нанасял върху косата бил за да умъртви косъма и да му промени структурата...каза също, че много изтощавало косата и че било по-хубаво всяка седмица на сешоар, отколкото такова нещо и че е крайно неподходящо за суха коса (каквато е моята)... в крайна сметка аз се отказах... Crazy предпочитам здрава и начупена коса отколкото права и като метла...  bouquet Peace

# 36
  • Мнения: 55
Aз също казах на фризиорката си че искам трайно изправяне и тя ми каза "Не, не ти трябва много ще си изгориш косата"  Sad моята коса е много странна краищата са чупливи а нагоре е права...мисля си дали след време няма да се изправи и надолу...понеже сега съм на 14...и ми предстоят още доста промени Wink

# 37
  • Мнения: 140
това перманентно изправяне за което споменаваш всъщност е химическо изправяне
преди време и аз исках да си причиня това на косата но моя фриз много бързо ме разубеди то е като къдренето с къдрин само 4е по обратния начин - изправяне надявам се 4е се изразих достатъчно добре за да ме разбереш та въпросното изправяне гори косата много пове4е ако се намацотиш с къдрин така 4е по добре се откажи и си купи една хубава преса за коса  малко е отегчаващо да го правиш на всяко миене на косата но поне ще се чувстваш красива

# 38
  • Мнения: 140
съжалявам ако повтарям нечий отговор но не ми се четеше

# 39
  • Мнения: 125
Моята коса е гъста и бих се подложила на такова нещо,но само ако съм сигурна че наистина след като я суша ще е много права(а не тук там да се начупва)а според мен е невъзможно да стои като изправена със сешоар или с преса..незнам вие ще кажете  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 800
Японско изправяне се казва перманентното изправяне на косата  Peace. Не е по-лошо за косата отколкото боядисване или къдрене. Има страхотни препарати, които подхранват косата, с кератин( от което е изградена и косата). Мисля, че фризьорите в България ви казат да не го правите, защото нямат достатъчно опит и ги е страх. Тук(САЩ) е много разпространено, супер скъпо и любимо на фризьорите, защото се плаща по $100-300 на час  и изисква средно 3 часа. Когато се сложи препарата, косата не се реши-това води до късане на косъма. Naughty Препарата разгражда химическата връзка на елементите на косъма, което води до изправянето. Втората част от процеса затваря тези връзки в новата им форма. Съжалявам за обяснението, но незнам как по-лесно да го направя без да използвам много непознати термини.
 Повтаря се на няколко месеца, върху новоизрастналата коса caмo. Веднъж изправената коса не може да си възвърне предишната форма(освен, ако е некачествено изправена), на същия принцип както къдренето. Ако е направено изправянето от добър фризьор, косата стои абсолютно права. Много е важно да се използват само професионални шампоани и балсами, направени за тази цел.
Един от най добрата линия за такова изправяне е CHI, ето някои от поддържащите продукти:
http://www.originalchi.com/chi-hai-pro-5.html

# 41
  • Мнения: 558
аз също бях чела добри отзиви за chi-изправянето,бил най-щадящият метод...тук е 500?....то по-добре в сащ да отида,тъкмо и ще се разходя
за тези,които са с ужасно къдрава коса,а не вълниста,да споделя малко опит:
изправяла съм я тук в Германия с някаква течност,предполагам беше нещо като къдрина..ефектът е по-опъната коса,но в никакъв случай не беше права
изправяла съм я с някакъв италиански крем в БГ- същия резултат
изправяла съм я и с relaxer(кремообразна смес),ползват го негърките - като направих пробен кичур,след измиване,докато беше мокър приличаше на китайските спагети #Crazy, явно доста дълго съм държала сместа, но пък като изсъхна беше идеално гладък..останалата коса я държах по-кратко с тая смес и след това беше доста опъната,много по-мека(сигурно сте забелязали,че много къдравите коси са и много сухи),но пак не беше идеално гладка...естествено много по-добре в сравнение с естествената ми "къдравина"
та сега се чудя с какво да я опъвам пак newsm78 мойта освен че беше ужасно къдрава,е и много гъста,с доста дебел косъм и тея процедури не и се отразиха зле,ама не знам на някой с тънък косъм как ще се отразят...
естесвено съм я изправяла и с маша и със сешуар,но обем продължаваше да си има,та май най- съм доволна от тоя relaxer...

# 42
  • Мнения: 3 372
...та май най- съм доволна от тоя relaxer...
Би ли споделила от къде си го купила този препарат и горе долу на каква цена newsm78

# 43
  • Мнения: 558
има различни марки relaxer ,например :
http://www.afroshop.info/images/darklovelyrelaxersuper.jpg
http://www.blackisblack.com.au/images/products_l/Pink-Conditioning-Relaxer.jpg
http://www.parnevu.com/images/T_CondRelaxerSystem.jpg
http://www.drroots.co.uk/acatalog/NS_pp_relaxer_OrganicRootStimu … ator_OliveOil.gif
купуват се от всеки афро- или  азиатски магазин тук...струва 7- 10?..

Wella, Paul Mitchell и Redken също имат relaxer...но те са по-щадящи,по-скоро за вълнисти коси...

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 19:13 от pepelja6ka

# 44
  • Мнения: 3 372
Благодаря ти  Hug  bouquet
Аз съм с такава вълниста коса Peace Ще потърся на Wella, че другите марки са ми непознати Tired

# 45
  • Мнения: 160
До сега повечето казахте, че изтощава косата  newsm78 Аз вчера приказвах с моята фризьорка и специално я питах дали много ще ми изгори косата, а тя даже ми каза че с тоя препарат (не знам точно за кой става въпрос), с който ще я изправи щяла даже да ми се хидратира косата и да стои по мека. Цената, която ми обяви обаче беше 80-120лв.  Crazy в зависимост от това колко препарат ще трябва да се използва. Simple Smile Моята коса попринцип не е къдрава, просто много чуплива и ако се подложа на това изправяне, ще ви кажа как е било и как ми е косата след това. Wink

# 46
  • Мнения: 1 503
И аз да се присъединя.
Вчера пуснах тема,но една от посетителките ме светна ,че вече има такава и смея да допълня с доста информация.
Моята коса си е чисто афро.Много гъста и доста къдрава.Винаги бухва и нито преса,нито сешуар са в състояние да я укротят.
2  пъти съм се мазала с релакс крем,но и 2то пъти не беше точно права.Незнам нито фирма,нито нищо.
Сега съм решила да се изправя,но този път искам да е добре.
Пепеляшка-май ти си с най-сходна до моята коса.Моля те кажи какво точно ползваш Praynig


http://www.parnevu.com/images/T_CondRelaxerSystem.jpg-този най-ми хваща окото,но...
И те според цвета на косата ли са?От къде мога да си поръчам?
 CHI продуктите са ми неизвестни напълно.Кое е по-точно кремът за изправяне?

Искам права ,мека ,лъскава и гладка коса Sad

благодаря ви  bouquet

# 47
  • Мнения: 558
мойта се изправя с преса,но преса на 2-3 дни мн гори косата,каквито и продукти да слагах за защита.
аз ползвах ето това : http://www.afroshop.info/images/darklovelyrelaxersuper.jpg  medium ( има  и extra strong)
тук се продава във всеки афромагазин...

....щяла даже да ми се хидратира косата и да стои по мека. ...

ами с relaxer  се променя структурата на косъма,така че от вълнист да стане прав...твърдението, че ще хидратира косъма е несериозно,дори смешно...става въпрос за силна химия все пак...но наистина косата става по-мека,лъскава(та нали по-лесно отразява светлината)...поне при мен връхчетата изгарят страшно много и тр да се подрежат след процедурата...

# 48
  • Мнения: 1 503
Доколкото вижадм обаче,тази фирма няма доставка до Бг newsm78
Иначе има доста неща като за моя случай Confused

# 49
  • Мнения: 46
Ама само не разбирам защо искате вкъщи да си го правите това? По-добре отидете при фризьор да ви изправят, защото не е толкова лесно, колкото изглежда, а и не е толкова скъпо. Не мисля, че опитите вкъщи ще доведат до нещо добро. Моята коса вече втори месец си седи права, но на 2-3ти ден след измиване леко се начупва на 1-2 места, но предполагам,че това е от влагата. Иначе продуктът, с който ме изправиха е на Кюн, може би съм писала по-назад в темата.

# 50
  • Мнения: 1 503
Алексия,аз живея в Асеновград.Тук трудно ще намериш качествено подстригване ,а за подобно третиране.....Лично аз искам да си поръчам сама продукта,но ще отида на фризьор.Процедурата е като боядисването, доколкото си спомням.Незнам колко е къдрава твоята коса ,но мислиш ли ,че този Кюн ще свърши работа на афро коса(аз тази фирма не я знам,ако е някаква нашумяла.Съжалявам Sad ).Ако си толкова къдрава,колкото е мацката на аватара и казваш ,че косата ти се начупва,значи при мен ефекта ще е почти нулев предполагам Sad

# 51
  • Мнения: 150
Алексия,аз живея в Асеновград.Тук трудно ще намериш качествено подстригване ,а за подобно третиране.....Лично аз искам да си поръчам сама продукта,но ще отида на фризьор.Процедурата е като боядисването, доколкото си спомням.Незнам колко е къдрава твоята коса ,но мислиш ли ,че този Кюн ще свърши работа на афро коса(аз тази фирма не я знам,ако е някаква нашумяла.Съжалявам Sad ).Ако си толкова къдрава,колкото е мацката на аватара и казваш ,че косата ти се начупва,значи при мен ефекта ще е почти нулев предполагам Sad

Цвети,в салона на Соня няма ли такива иновативни препарати. Оттом излизат все изправени девойки.

# 52
  • Мнения: 46
Алексия,аз живея в Асеновград.Тук трудно ще намериш качествено подстригване ,а за подобно третиране.....Лично аз искам да си поръчам сама продукта,но ще отида на фризьор.Процедурата е като боядисването, доколкото си спомням.Незнам колко е къдрава твоята коса ,но мислиш ли ,че този Кюн ще свърши работа на афро коса(аз тази фирма не я знам,ако е някаква нашумяла.Съжалявам Sad ).Ако си толкова къдрава,колкото е мацката на аватара и казваш ,че косата ти се начупва,значи при мен ефекта ще е почти нулев предполагам Sad

Цвети, разбирам те напълно, аз преди живеех в по-малък град и нямаше кой да ми направи косата Sad Иначе да - косата ми е чуплива, колкото на мацката от аватара ми е, но е малко по-дългичка Simple Smile Казва м,че се начупва, защото в момента не й слагам нищо за изправяне, освен кокосово масло, но под начупва имам предвид,че не е права като игла, иначе пак си е права Simple Smile Имай предвид,че моя косъм е доста дебел и трудно се поддава на обработка по какъвто и да е начин.
Ако все пак си твърдо решила да си се изправяш вкъщи и няма откъде да си поръчаш препарата за изправяне, мога да ти го взема от фризьорката ми и да ти го пратя с подробни обяснения как да се изправиш Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 622
И аз съм с чуплива коса и фризьорката ме изправя със сешоара, но от известно време се замислям за това трайно изправяне. И все пак се страхувам да не се увреди, защото аз също така я боядисвам. Но ще продължа да следя темата пък може и да се навия

# 54
  • Мнения: 46
Имайте предвид,че дори трайно изправяне ефектът не е като след излизането от салона след сешоар Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 503
Алексия,една дама от форума поде  инициативата да ме снабди.Аз доста неща съм си харесал всъщност EmbarassedНо след това третиран,кодсата иска добра поддръжка предполагам.Абе ако тук има такъв магазин,а з ще изкупя поне половината продукти hahaha
Летиция -ами те излизат изправени,ама с преса и сешоар,а моята коса с такива манипулации не ства.Т.е. става,но не както вашите Cry.Демек трябва и нещо по-силно,а и не  мога всяка седмица да съм на фризьорския стол.

# 56
  • Мнения: 204
Японското изправяне е много добро, но не знам къде в Б-я го правят както трябва.

# 57
  • Мнения: 83
поне веднъж на седмица ходя на изправяне ,много ми е дълга косата и никак не седи,и до като не се изкъпя ми държи Peace

# 58
  • Мнения: 3 294
Ихаа не бях чувала за трайно изправяне на коса.....аз лично се дърпам с преса вече 4 години и ми е писнало,но без да я изправя не излизам...не че съм къдрава,само леко начупена,но прическата ми е такава а и съм на кичури...но по същество...искам да се подложа на тази процедура...само че в Бургас незнам дали мога да се доверя на фризьор.Ако има съгражданки моля да се включат....  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 536
И аз опитах трайното изправяне и не съм доволна
първо:опада ми боята и станах разноцветна
второ:косата ми не можеше да задържи никаква боя за година и половина след това
трето: след измиването косата ми беше по права от преди,но не права както си представяме правата коса
и четвърто:суха,одърпана коса която изисква МНОГО грижи и слаб косъм без блясък,
Да добавя ,че това не е в резултат от неопитна фризьорка или лоши материали

# 60
  • Мнения: 1 503
Сузи,сподели моля те какво ползва ти и защо според теб се получава така Sad.Моята коса е ужасно къдрава и след прочитането на поста ти съм лееееко разубедена

# 61
  • Мнения: 31
Аз си изправих косата преди 3 дни и засега съм доволна.Взеха ми 55 лв.(косата ми е малко под раменете).Фризьорката ми каза,че по принцип държи около 3 месеца,но при мен със сигурност около 5-6,понеже косъмът ми е много дебел.Отървах се от ужасния си обем и косата ми като че ли е наистина по-мека(иначе е четка телена).Вярно боята пада,но фр. каза че след седмица мога да я боядисам(дано ми хване).А и забравих,че 4 дни след изправянето косата не се мие.Това е  bouquet

# 62
  • Мнения: 751
Аз си изправих косата преди 3 дни и засега съм доволна.Взеха ми 55 лв.(косата ми е малко под раменете).Фризьорката ми каза,че по принцип държи около 3 месеца,но при мен със сигурност около 5-6,понеже косъмът ми е много дебел.Отървах се от ужасния си обем и косата ми като че ли е наистина по-мека(иначе е четка телена).Вярно боята пада,но фр. каза че след седмица мога да я боядисам(дано ми хване).А и забравих,че 4 дни след изправянето косата не се мие.Това е  bouquet
Би ли споделила къде във Варна си я изправи. Hug
И ако може да пуснеш снимка да видим резултата,ще съм ти много благодарна. Flutter  bouquet

# 63
  • Мнения: 19 485
И аз опитах трайното изправяне и не съм доволна
първо:опада ми боята и станах разноцветна
второ:косата ми не можеше да задържи никаква боя за година и половина след това
трето: след измиването косата ми беше по права от преди,но не права както си представяме правата коса
и четвърто:суха,одърпана коса която изисква МНОГО грижи и слаб косъм без блясък,
Да добавя ,че това не е в резултат от неопитна фризьорка или лоши материали
Е, аз май ще се въздържа тогава от такава процедура и ще действам с четката и пресата....

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 415
сузи, аз не се учудвам...досега никоя фризьорка не ми е го е препоръчвала, а съм питала много...методът е агресивен и не си струва според мен...много съжалявам, че се е получило така при теб  Tired  Hug

# 65
  • Мнения: 31
Салонът е на ул."Петко Каравелов"20(успоредна на музикалнота училище).Снимка все още нямам.Фризьорката там също ми каза,че този метод за изправяне не е за препоръчване,но аз си бях наумила пък и косата ми по-принцип е толкоз суха,окаяна и сламена,че единственият вариант да я сасипя повече е да опада до косъм(все още не е!!!)

# 66
  • Мнения: 1 503
Галина,аз не разбрах с какво са те изправяли Thinking
Аз за сега съм се мазала 2 пъти с релаксер.Ефект има,но косата ми е поопъната,а не права де.Мога да покажа снимка от всеки период Wink

# 67
  • Мнения: 326
Така и не разбрах с какво и как се прави това трайно изправяне. След като се измие косата не се ли начупва???

# 68
  • Мнения: 31
Съжалявам,но не знам с какво точно Embarassed,не попитах.Маже се като боя,но мирише меко казано отвратително.Косата ми е все още права,но бухна както преди не е прилепнала като в началото.

# 69
  • Мнения: 751
Галина,аз не разбрах с какво са те изправяли Thinking
Аз за сега съм се мазала 2 пъти с релаксер.Ефект има,но косата ми е поопъната,а не права де.Мога да покажа снимка от всеки период Wink
Еми давай да те видим. Wink

# 70
  • Мнения: 558
аз също съм се изправяла с relaxer, по-напед в темата бях дала линк с точно какъв... ето и снимков материал, не е "китайско" права, но е доста по-отпусната: преди не съм аз,но косата ми беше подобно къдрава и гъста и така бухнала и след

# 71
  • Мнения: 3 314
запис  Party 
аз като се изправя с преса сутрин и до ве4ерта ве4е пак ми се е накъдрила ...  ooooh!  вие слагате ли пяна или не6то друго за да я задържи по-дълго права  newsm78 

# 72
  • Мнения: 282
запис  Party 
аз като се изправя с преса сутрин и до ве4ерта ве4е пак ми се е накъдрила ...  ooooh!  вие слагате ли пяна или не6то друго за да я задържи по-дълго права  newsm78 
Аз си изправям много често косата и знам че пяна не трябва да се слага, защото косата изгаря повече така, слагам си само препарати които предпазват косата от топлинната обработка, ...Фризьорката ми ми слагаше след изправянето малко лак за коса, когато времето беше влажно, за да не ми се начупи косата и не беше зле...но мойта коса е по-тежка и по-гъста ...

# 73
  • София
  • Мнения: 7 798

аз като се изправя с преса сутрин и до ве4ерта ве4е пак ми се е накъдрила ...  ooooh!  вие слагате ли пяна или не6то друго за да я задържи по-дълго права  newsm78 

Хмм на моята коса само кристали и слагам след изправяне с преса, никакви стилизиращи продукти и ми е стои права 3 дена.  Whistling

Чудя се, да не би да е от продуктите, които ползваш по време на пресата или от самата преса.  Thinking

# 74
  • Мнения: 282
Иля аз да те питам ти като си изправяш косата с преса колко пъти минаваш в/у косата с пресата и на колко градуса, а какви кристали слагаш, в други теми май беше казала но не помня  newsm78 Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 7 798
Иля аз да те питам ти като си изправяш косата с преса колко пъти минаваш в/у косата с пресата и на колко градуса, а какви кристали слагаш, в други теми май беше казала но не помня  newsm78 Hug

svetla_81, ами минавам по 2-3 пъти косата с пресата, но не задържам върху кичурите.

Изправям се с макс. температура, мисля че беше 180- 200 градуса.

Ползвам кристали с ленено семе на Алфапарф, но те със сигурност не са причината косата ми да сти изправена по 3 дена, защото нямат стилизиращо действие.

# 76
  • Мнения: 282
Иля аз да те питам ти като си изправяш косата с преса колко пъти минаваш в/у косата с пресата и на колко градуса, а какви кристали слагаш, в други теми май беше казала но не помня  newsm78 Hug

svetla_81, ами минавам по 2-3 пъти косата с пресата, но не задържам върху кичурите.

Изправям се с макс. температура, мисля че беше 180- 200 градуса.

Ползвам кристали с ленено семе на Алфапарф, но те със сигурност не са причината косата ми да сти изправена по 3 дена, защото нямат стилизиращо действие.



Благодаря ти, за кристалите попитах не защото имат стилизиращо действие - знам че нямат...аз ползвам на Биофарма, просто знам че ти си доста на ТИ с тези продукти та затова попитах  Wink

# 77
  • София
  • Мнения: 7 798
Благодаря ти, за кристалите попитах не защото имат стилизиращо действие - знам че нямат...аз ползвам на Биофарма, просто знам че ти си доста на ТИ с тези продукти та затова попитах  Wink

Ясно.  Peace

А иначе щом ползваш кристали на Биофарма е добре да ги смениш с други, които имат защитно действие.

# 78
  • Мнения: 282
Освен на Алфапарф имаш ли наблюдения в/у други, които да ми препоръчаш, незнам дали ще намеря тук такива ..., иначе в темата за Препарат за топлинна защита бях писала, че си поръчах спрея на Индола /за преди пресата/ но нещо не виждам някаква съществена разлика от преди, ползвала съм го 2 пъти де, може би трябва време, но не ми харесва как мирише ...а маска каква ползваш

# 79
  • София
  • Мнения: 7 798
Освен на Алфапарф имаш ли наблюдения в/у други, които да ми препоръчаш, незнам дали ще намеря тук такива ..., иначе в темата за Препарат за топлинна защита бях писала, че си поръчах спрея на Индола /за преди пресата/ но нещо не виждам някаква съществена разлика от преди, ползвала съм го 2 пъти де, може би трябва време, но не ми харесва как мирише ...а маска каква ползваш

Ползвам шампоани и маски за коса само на Керастаз.

Имам наблюдения и върху други марки кристали, но с тях косата ми си продължи да цъфти и крайчетата да са сухи.  Crossing Arms






# 80
  • Мнения: 12
здравейте момичета...аз съм нова и мн подробно прочетах темичката ви, но никъде не видях това което ме унтересува. А то е : сега през лятото морслата вода влияе ли по някакъв начин на този продукт в смисъл не намаля ли действието му...??? newsm78 newsm03

# 81
  • Мнения: 1 503
Лелеее,сега забелязах ,че по-назад сте ми искали снимки.
преди  -   http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6140935
                http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6140936

както се досещате ,туй чудо трудно се поддържа и е невъзможно да се изправи туко тъй с преса Simple Smile

на същия ден след първото третиране,но косата е все още влажна -  http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6140938

изправяна с преса след първото мацотене  -   http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6140937

изправяна с преса след второто (дори  я поизвих с пресата) -  http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=6140943


Бодурова -Явно има няколко различни продукта.Кой по-силен,кой по-слаб.Аз се съмнявам моята коса да стане същата на вече третирано място,просто защото е променена структурата на косъма.Като се завърна от морето ще кажа Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 4 751
Цвети и по трите начина ми харесва, много лъскава е след изправянето. Peace

# 83
  • Мнения: 1 503
Да,но уточних ,че е и мокричка,а и лампата ми свети над главата...
Моля,моля,първия го приемаш,защото не съм ти изскочила от нейде посред нощите Joy
Иначе,косата ми не мисля ,че е по-изтощена от преди. newsm78.Само дето от пресата цъфти Sad

# 84
  • Мнения: 12
дам благодаря за отговора  newsm10 цвети

# 85
  • Мнения: 4 473
Малко ще `поизтупам` темата, но това само за да не пускам нова.
До преди месец се изправях с четка и сешоар, сега с преса. Притеснява ме факта, че тя скапва косата, ако не се ползват защитни продукти. В указанията е дадено косата да се третира с пресата на сухо (кристалите в случая отпадат като вариант), иначе горяла. Rolling Eyes Препоръчайте ми алтернативен продукт, моля!

# 86
  • Мнения: 558
има разни продукти за термична защита,които предпазват. например термичния цимент на керастаз бил мн добър и след изправянето кристали на алфапарф с ленено семе (по съвет на Иля Peace)

# 87
  • Мнения: 751
има разни продукти за термична защита,които предпазват. например термичния цимент на керастаз бил мн добър и след изправянето кристали на алфапарф с ленено семе (по съвет на Иля Peace)
И аз го препоръчвам с две ръце цимента на Керастаз. Peace

# 88
  • Мнения: 4 473
Благодаря за включването, момичета!  bouquet
Само да попитам, въпросният цимент кога и как се нанася? На влажна или суха коса? Предполагам, преди ползването на пресата, защото такъв продукт търся?!

# 89
  • Мнения: 751
Благодаря за включването, момичета!  bouquet
Само да попитам, въпросният цимент кога и как се нанася? На влажна или суха коса? Предполагам, преди ползването на пресата, защото такъв продукт търся?!
Това е цимента на Керастаз:
http://www.kerastase-ru.com/_ru/_ru/conso/home/home.aspx#
Аз го слагам на суха коса.Отделям един кичур коса,слагам от цимента,сресвам с гребен и минавам с пресата. Peace

# 90
  • Universe
  • Мнения: 1 556
аз искам да споделя моят дългогодишен опит за борба с къдриците. smile3511косата ми е гъста с дебел косъм.Купих си професионален сешоар;научих се да си издърпвам косата-и нищо;купих си проф.преса-ефекта беше същият.направо побеснявах след като съм се сушила 40-50мин и после се заглаждах с пресата по 4-5 пъти на кичур и след 1 час-няма и следа от изправяне-косата ми набухваше.всеки пласт хвръкваше навсякъде и колегите ме базикаха че съм била като къща в главата .Пробвах със къдрин-евтин метод,може да се прави и в домашни условия,но косата изсветлява с о/о 1 тон.ефект има донякъде,имам впредвид че самите къдрици се изправят и косата стои само бухнала,но не може да мине без термична обработка.1 фризьорка ми подметна че с къдрин и метални ролки ставала някъква рекция,при която косата се окислявала и се изправяла,но така и не стигнах до там
Проблемът си реших като се изрусих,  newsm44 толковза лесно се изправя косата и подлежи на дресура,родих се направо.вече почтине ходя при фризьорката да ме издърпва,а се правя сама в къщи.токлова съм доволна,а самата коса подхранвам с кристали или силикон
ами това е моят опит,дано съм била полезна

# 91
  • Мнения: 164
Здравейте къдрушки Simple Smile,аз съм скъдрава коса която се изправя много добре с http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=371.Идеално права става,но е вярно и това,че след като се изрусих процедурата по изправянето стана много лесна и бърза.

# 92
  • Мнения: 3 695
Благодаря за включването, момичета!  bouquet
Само да попитам, въпросният цимент кога и как се нанася? На влажна или суха коса? Предполагам, преди ползването на пресата, защото такъв продукт търся?!
аз съм много доволна от термичния цимент, слагам го на влажна коса и след това изправям със сешоара и после с пресата  Peace

# 93
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Благодаря за включването, момичета!  bouquet
Само да попитам, въпросният цимент кога и как се нанася? На влажна или суха коса? Предполагам, преди ползването на пресата, защото такъв продукт търся?!
аз съм много доволна от термичния цимент, слагам го на влажна коса и след това изправям със сешоара и после с пресата  Peace


много са хубави професионалните продукти на лореал;аз си купих за 30лв този продукт  от салон http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=101&products_id=560 и много ме улеснява имам го отскоро,мн съм доволна
ето и неговите х-ки:термо-зглаждащо олио за изправяне.СЪЗДАВА ТЕРМО-УСТОЙЧИВ ЩИТ С/У НАКЪСВАНЕ,УЛЕСНЯВА ИЗГЛАЖДАНЕТО В/У СУХА КОСА;НАМАЛЯ ОБЕМА;ПРИДАВА ТРАЕН БЛЯСЪК

МНОГО Е ИКОНОМИЧНО И ХУБАВО СРЕДСТВО

# 94
  • Мнения: 483
А този серум Liss Ultim http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=101&products_id=560 като кристалите ли е?
Сега се чудя кое да си взема крема Iron Finish или този серум  Rolling Eyes

# 95
  • Universe
  • Мнения: 1 556
А този серум Liss Ultim http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=101&products_id=560 като кристалите ли е?
Сега се чудя кое да си взема крема Iron Finish или този серум  Rolling Eyes
да,нещо като кристали е слага се 1 до 2 капки,после се обработва косата.много е икономично и не омазнява косата за разлика от кристалите

# 96
  • Мнения: 2 414
А този серум Liss Ultim http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=101&products_id=560 като кристалите ли е?
Сега се чудя кое да си взема крема Iron Finish или този серум  Rolling Eyes
да,нещо като кристали е слага се 1 до 2 капки,после се обработва косата.много е икономично и не омазнява косата за разлика от кристалите
Удачно ли е да се използва преди преса? newsm78

# 97
  • Мнения: 282
Аз да попитам нещо - след като си изправите косата, независимо дали е с преса или със сешуар, как я правите, за да има обем в корените, слагате ли някакъв продукти /имаше например на Ейвън един спрей за обем в корените/, като нямам предвид тупиране или "вафлички" с преса  newsm78. А и да кажа, че аз съм с руса коса и не бих казала, че косата ми се изправя по-лесно, само защото я изрусявам, но при всеки явно е различно.

# 98
  • Мнения: 3 413
Аз да попитам нещо - след като си изправите косата, независимо дали е с преса или със сешуар, как я правите, за да има обем в корените, слагате ли някакъв продукти /имаше например на Ейвън един спрей за обем в корените/, като нямам предвид тупиране или "вафлички" с преса  newsm78. А и да кажа, че аз съм с руса коса и не бих казала, че косата ми се изправя по-лесно, само защото я изрусявам, но при всеки явно е различно.
Аз тупирам,с което не отговарям на въпроса ти Laughing И мене ме интересува такъв продукт newsm78

# 99
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз да попитам нещо - след като си изправите косата, независимо дали е с преса или със сешуар, как я правите, за да има обем в корените, слагате ли някакъв продукти /имаше например на Ейвън един спрей за обем в корените/, като нямам предвид тупиране или "вафлички" с преса  newsm78. А и да кажа, че аз съм с руса коса и не бих казала, че косата ми се изправя по-лесно, само защото я изрусявам, но при всеки явно е различно.

Същия въпрос зададох в друга тема. И аз се интересувам как постигате обем.
Аз започнах да ползвам маската на Лореал Профешънъл за кичури и този път косата ми получи хубав обем, но все ми се струва, че много се постарах като я изсушавах. Ще ми се да получавам този обем с лекота, косата ми е дълга и макар да е изрусена ми коства 20 мин. къртовски труд да я суша с професионален Ремингтон и огромна четка.

# 100
Океей,чудех се дали наете някакъв шампоан или балсам който при къпане да изправя косата ефективно
моята е доста къдрава и използвам от няколко месеца шампоан и балсам Nivea 'straight and easy'
особен ефект не забелязвам,но при изправяне с преса определено държи по-дълго права
Изпраям я всеки ден,стои доста права но пък краищата ми непрекъснато са начупени и се чудя вече какви продукти да използвам

Накратко търся шампоан който да изправя и да подхранва косата (моята забелязвам вече се е изтощила) за да става след къпане поне чуплива и да се изправя по-лесно..

# 101
  • Мнения: 483
Pandaa , в момента ползвам серията Liss Extreme на Loreal Professionnel и съм много доволна - изглажда и подхранва косата, ето я http://zlatnaribka.com/index.php?cPath=100

Общи условия

Активация на акаунт