Примерна схема за захранване 2

  • 120 575
  • 583
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 435
Моля мамите захранили с плод да споделят, с какъв плод почнахте, по кое време не деня почнахте, как го приеха бебоците и след колко време въведохте зеленчука. В такава питанка съм, че нямам думи вече  newsm78 Моля за HELP  Embarassed
Аз започнах с ябълка. След това въведох круша. Въвеждах ги на обяд. Две седмици давах само тези 2 плода. След това започнах със зеленчук (картоф) на обяд и изместих плодовете следобяд.  Peace

# 181
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен до сега не се бях записвала тук но ето че дойде и моят ред.Значи вчера дадох да пръв път на дъщеря ми оризова каша изяде 2 лъжички и май и хареса но днес започнах да й давам и тя взе да се дави и повърна  Sad само на кърма е била до сега нищо друго не съм й давала.А кашата я разредих с вода защото не мога да изцедя нищо никога не съм пускала повече от 15мл..Първо се набоза и след час и половина и предложих каша моля за съвет къде греша за да повръща и се дави освен да пробвам да й давам кашата след обяд  newsm78.Моля за помощт. Praynig

# 182
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
4oko25 изчакай още 1-2 седмици и пробвай пак.

# 183
  • Мнения: 796
Момичета, знаете ли откога може да се дават шипки? Въпроса ми е провокиран от това,че видях няколко пюрета със шипки,а отделно съм чела тук във форума,че много мами правят попара с чай от шипки.Доколкото знам те са богати с вит.С,ако не е така ме поправете.А отделно знам,че са запичащи???
За шипките и аз се интересувам,дано някой да се включи с отговор.Имам едно пюре на Хип от шипки с ябълки и ориз и се чудя кога да го давам.

# 184
  • Мнения: 114
Здравейте и от мен до сега не се бях записвала тук но ето че дойде и моят ред.Значи вчера дадох да пръв път на дъщеря ми оризова каша изяде 2 лъжички и май и хареса но днес започнах да й давам и тя взе да се дави и повърна  Sad само на кърма е била до сега нищо друго не съм й давала.А кашата я разредих с вода защото не мога да изцедя нищо никога не съм пускала повече от 15мл..Първо се набоза и след час и половина и предложих каша моля за съвет къде греша за да повръща и се дави освен да пробвам да й давам кашата след обяд  newsm78.Моля за помощт. Praynig

мисля че и е рано на миличката, съветвам те да изчакаш още месец , месец и малко ...
аз пробвах моята дъщеричка мин.седмица преди кърмене, по обяд, в добро настроение и и хареса и беше успешно, все пак ще удържа още малко, не е лошо да се захранва от 6мес, поне аз вярвам в това
успешно и приятно захранване  feeding

# 185
asq82аз захраних с ябълка 7 дни, после тиква 7дни(незнам защо тиквата я вметнах при плодовете, мисля че защото е лсадка и бебетата я харесват), след това продьлжих да въвеждам храните по 3дни както следва: ябълка и сини сливи(3дни), банан и ябълка(3дни) и после правих разни комбинации с тези плодове и тиквата! 25дни след старта с плодовете, започнах с картоф на обяд а плодовете изместих следобед, но се запекохме Embarassed и спрях картофа та сега давам само тиква на обяд отскоро с морков, а следобед плодове. Странно но бяхме започнали да ядем по 80гр плод следобед и като въведох картофа малкия смали количеството на плодовете до 40гр.А зеленчук на обяд не успявам да дам повече от 30 максимум 40гр като плюе и се мрънка през цялото време! Започнах с домашна ябълка и тиква ,продължих с пюрета на Нестле и Гербер(защото са без захар), но вече приготвям всичко сама като варя на пара!Дано съм била от полза!

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 972
благодаря на всички за отговирите, но май ще почваме с картоф  Hug след дълго мислене така реших  newsm78

# 187
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230543.msg5196934#msg5196934

anira,виж какво намерих за шипките.

# 188
  • Мнения: 337
имам въпрос Simple Smile
кой месец мога да дам:


боровинки и госрки плодове(в готови пюрета)
агнешко
лапад
грах

с какво е най подходящо да въведа глутена?

10Х Hug

# 189
# 190
  • София
  • Мнения: 431
Момичета, здравейте. Досега не съм се включвала тук, но редовно ви чета.
Преди една седмица въведох глутена с овес - дадох готово пюре ябълки и круши с овесено брашно на Sunval. Давах го в рамките на 3 дни. На детето нищо му нямаше. После пауза от 2 дни и след това 2 дни давах домашна каша от сварени и пасирани овесени ядки. На Макси му се появи ха малки пъпчици по бузката и много му се зачерви дупето. Според вас алергия ли е това? И ако е алергия, сега какво да правя с глутена (иначе овеса ще го спра). Макси е и с АД на всичкото отгоре.

# 191
  • Мнения: 155
Здравейте момичета!
Искам и аз да ви споделя за моята малка дъщеря! Захраних я с оризова каша след навършени 6 месеца(тя е изключително кърмено бебе) И започнах постепенно да въвеждам зеленчуците,  заешко месо въведох като 5-6 храна,след което пуешко,телешко и накрая пилешко месо. Факт е,че на малката всичко много й харесва и през последните 2 седмици нещата доста се промениха.Досега винаги първо съм й предлагала гърдата,след което твърдата храна,но тя вече цоква по малко и започва да ме бута,след което с апетит се нахвърля на твърдата храна.Знам,че е рано да се замества изцяло кърменето с твърда храна,но ако я оставя тя да решава  Simple Smile май така ще се получи...именно това малко ме притеснява...да не заместим кърменето с твърда храна прекалено рано...Дайте ми съвет

# 192
  • Мнения: 88
4oko25 - Валентин се дави (и веднъж повърна) когато му слагам препълнена лъжичка по-дълбоко в гърлото. Най-добре се храни, когато му поднасям по-малко количество и само "остъргвам"лъжичката в горната му устна. (Е, така бяхме съвсем в началото, сега като му е вкусно нещо отваря голяма уста. Laughing). Също така се дави, ако в храната има парченца с по-плътна консистенция - ако не е разтворена добре кашата напр. Мисля, че по-скоро това е причината, отколкото отказ на храната. Ние, когато сме приключили извръщаме глава, стискаме уста, или пък от скоро ми бута ръката с лъжицата, а най в началото само се напъваше и сумтеше (в комбинация със стиснати устнички).

Иначе и аз захраних в началото на 5 м. с оризова каша и кърма - макс. 2-5 ч.л. Така бяхме доста дълго време. После опитах да добавям плод ябълка и круша, но не ги хареса. Чак от скоро започна да си хапва по-големи количества - 60/100 гр. от зеленчуците и кашата.

ipm - вярвам, че ще се включат и майки с по-голям опит, но ако моето дете заявява така категорично предпочитания бих се съобразила. (е, което не означава разбира се, че след време трябва да ги храним само с шоколад и чипс). А някои майки добавят в пюретата кърма - и аз така започвам да правя, защото като теб се притеснявам, че не приема достатъчно мляко. (Но при нас причината е. че просто отказва да суче, а пък и към пюретата не проявява особен апетит.)

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 17:05 от Melie5

# 193
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ipm и мен беше страх от това заместване, но в крайна сметка, точно на вашата възраст заместих успешно обедното хранене. Само то ми е заместено. За сега нямам проблеми.

# 194
  • Мнения: 1 531
2-3 червено леко с лишейчета петна по гърдичките може ли да са алергия  Rolling Eyes от картоф, щото само това съм давала Rolling Eyes не се влияят много от кремчета, но и аз не ги мацам много редовно... днес бяха особено червени и взех вече бочко - сякаш се подобриха  Rolling Eyes отделно, тези два дни (онзи ден и вчера хапна към 5 и 2 лъжички морков с картоф готово пюре) и е мн зачервено дупето, но смених вида пелена от няколко дни, а може и дае настинала,макар и да няма признаци пупу  Rolling Eyes  лекарката каза, че малко на брой не може да е алергия, но аз да питам за всеки случай  Rolling Eyes

отделно да докладвам, че хич не й хареса моркова и на втория ден още на втората лъжичка почна да прави така забавното брпфур и да я плюе навсякъде  Twisted Evil  днес дадох пак само картоф, но хапна само 20мл на фона на преди достигнатите за към седмица 50-60мл  Rolling Eyes  това предполагам,че не е лошо (все пак е само на 6м и дни),ама пак да питам  Rolling Eyes  аз давам преди кърмене - не мисля, че е проблем след 6ти м да бъде заместено 1 хранене,нали?!  ако все тъй мъничко хапва,дали да не пробвам пък каша?! макар и д ане ми се иска, щото мислях първо да заместя обедното и после следобед да почна да давам каша... + ако смеля и направя брашно от кафяв ориз и правя такава каша, по-добре ли е от оризовата каша на нестле?

Общи условия

Активация на акаунт