Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 095
  • 358
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 858
Защо са ти клавиши-погледни горе в менюто и ще намериш всичко което ти трябва Peace
Ето това съм правила по този начин
http://mi6lence.multiply.com/photos/photo/1/20.jpg

След като заградиш с Rectangular Marquee Tool кликни върху moove tool и после върху елемента който си заградила-появява се ножичка и местиш Peaceдано съм го обяснила както трябва ooooh!

# 301
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мама Цоцоланка, аз пък първо правя фона на картинката прозначен /ако незнае някой как - да свирка!/, използвам магическата пръчка, защото в случая фонът е бял. След това с ласото грубо очертавам около бананите. Местя с movе tool върху желания от мен фон. И готово! Peace

# 302
  • София
  • Мнения: 1 456
Бабъл не ми харесва как е изрязана снимката newsm78
Зящо не пробваш нещо друго-селектирай детето,после select-inverse после пак select-feather-задаваш стойност около 40 и delete от клавиатурата Peace
Момичетата от колажите сигурно ще имат и по добра идея Hug

Само не ме бийте.......Моля ви! Praynig

Обяснете ми с клавишни комбинации как става описаното от чучулигата....И как да си взема елемент от групата с елементи.....
Напр. от това да си взема бананите?


И аз точно се мъчих да си взема елемент от китче. Следвайки инсрукциите на Дяволинка си качих scrap book s elementi, но немога да си взема само един елемент и се качва всичко в творението ми. Sick
Има тук някаква игра, ама не казвате..., а? Mr. Green Майтап бе!

# 303
  • Мнения: 11 607
фона на картинката прозначен /ако незнае някой как - да свирка!/

 Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling Whistling
В късни доби ще се пробва всичко.....Вече е време за вето върху компютъра от моя страна!

# 304
  • Мнения: 1 884
muzka1 - отваряш си картинките, ако са повече от една на прозрачен фон, както в случая с бананите и плодовете правиш следното.
С Rectangular Marquee Tool - пунктирания квадрат най-горе в ляво при инструментите ограждаш например бананите - даваш Copy -клавишна комбинация /Ctrl+C/ и после Paste - клавишна комбинация /Ctrl+V/ там където искаш да си го ползваш. 

# 305
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мама Цоцоланка, прозрачен фон се прави така:


Върху Background-а щракаш два пъти, преименува се в Layer0 /по подразбиране!/, след това с магическата пръчка се огражда белия фон /може и всякакъв друг фон, но трябва да е еднороден - ох, така ли се нарича, в смисъл - червен, син, зелен, но само един цвят!/
Даваш Delete и фонът от бял /цветен/ става прозрачен! Лесно е и дано съм го обяснила добре. За съжаление нямам възможност за нагледно обяснение, че съм на работа и почти крада от работното време Mr. Green

# 306
  • Мнения: 4 546
muzka1 - отваряш си картинките, ако са повече от една на прозрачен фон, както в случая с бананите и плодовете правиш следното.
С Rectangular Marquee Tool - пунктирания квадрат най-горе в ляво при инструментите ограждаш например бананите - даваш Copy -клавишна комбинация /Ctrl+C/ и после Paste - клавишна комбинация /Ctrl+V/ там където искаш да си го ползваш. 
леле, колко лесен начин имало  ooooh!
аз нещо не мога да се справя с местенето от един документ в друг и затова действам с копи-пейст  Embarassed

# 307
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
момичета аз нещо немога да схвана как се правят тия рамки newsm78и си действам както аз си знам ,ето това направих току що не е кой знае какво ,но и аз да се разпиша в темата с нещо   Peace


# 308
  • Мнения: 1 884
muzka1 - отваряш си картинките, ако са повече от една на прозрачен фон, както в случая с бананите и плодовете правиш следното.
С Rectangular Marquee Tool - пунктирания квадрат най-горе в ляво при инструментите ограждаш например бананите - даваш Copy -клавишна комбинация /Ctrl+C/ и после Paste - клавишна комбинация /Ctrl+V/ там където искаш да си го ползваш. 
леле, колко лесен начин имало  ooooh!
аз нещо не мога да се справя с местенето от един документ в друг и затова действам с копи-пейст  Embarassed

 Laughing Laughing Laughing Laughing Значи става

# 309
  • Мнения: 2 196
Да попитам,как мога да направя една снимка черно-бяла?

# 310
  • София
  • Мнения: 7 242
Да попитам,как мога да направя една снимка черно-бяла?
Image - Adjustments - Desaturate

# 311
  • Мнения: 2 196
Да попитам,как мога да направя една снимка черно-бяла?
Image - Adjustments - Desaturate
Много благодаря, Лекси.  bouquet
П.П. Всички сте толкова по-напред от мен с материала,че май ще трябва да направя и тема за фотошопска детска ясла за такива като мен. Blush

# 312
  • Мнения: 109
Привет и от мен. Първо поздравления за темата, аз се запалих по рамкирането с фотошоп преди около месец и се наложи да започна да чета архивираните теми , но това отнема много време, за това искрено се зарадвах като видях тази тема.

С предоставената снимка от Мама Цоцоланка направих нещо напълно елементарно с елементи от готови скрапове.

Направих запис как се прави това ако някой има желание може да го изтегли от тук
http://koral4e.multiply.com/video/item/1/P-shop.avi това е първата част.
http://koral4e.multiply.com/video/item/2/P-shop1.avi втора част
 Виждам , че начинаещите за 16 страници в темата вече правят чудеса , не знам моето филмче дали не е излишно.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 22:08 от koral4e

# 313
  • София
  • Мнения: 7 242
А когато работя с дадена снимка трябва ли да й задам размери /резолюция/, какви и кога - в началото или може и след като съм я "оклепала"?
koral4e, мерси, ще ми е полезно /не съм опитвала със скрапове/  bouquet Обаче иска юзер и парола - преди да дадеш линка, трябва да излезеш от профила си, иначе не се вижда.

# 314
  • София
  • Мнения: 1 456
muzka1 - отваряш си картинките, ако са повече от една на прозрачен фон, както в случая с бананите и плодовете правиш следното.
С Rectangular Marquee Tool - пунктирания квадрат най-горе в ляво при инструментите ограждаш например бананите - даваш Copy -клавишна комбинация /Ctrl+C/ и после Paste - клавишна комбинация /Ctrl+V/ там където искаш да си го ползваш. 

Благодаря ти, ма аз май искам от скраб кит да си отделя елемент!
ако така се казва де. Пак ли по този начин се действа?

Общи условия

Активация на акаунт