ВРАЦА - 5

  • 20 801
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 582
не ви ли беше страх от операцията?
мене пък не от болката ме е страх, a от упойката, системите и шевовете.. незнам защо .. фобия  Mr. Green

И аз така си мислех, но при мен в процеса на раждането се наложи да ме срежат и изобщо не съжалявам-на третия ден вече тичах в болницата  Mr. Green

# 271
  • Мнения: 728
 е да ама то шубето е голям страх..  Joy

# 272
  • Мнения: 2 425
Аз до последния момент не съм мислила за операцията. Разсейвах се момичето с което влезнахме заедно и се смяхме много. Но в момента в който влезнах в операционната и ми се спече .....
После късмет извадихме с това момиче, пак заедно ни сложиха в стаята. И така се опознахме с нея, че ни беше достатъчно само да се погледнем и знаехме коя какво си мисли. Най-много се бъзикахме и се смеехме, но като ни напъне смеха и като ни дръпнат конците аз излизах от стаята подхилквайки се, за да спрем да се смеем. Беше голямо шоу.  Joy

# 273
  • Мнения: 337
Никога не съм и помислила, че може да ме боли операцията и така си и беше. Виж, най-големия кошмар винаги ми е било т.нар. естествено раждане. Преди да разбера, че може да ти направят секцио по желание, не исках да имам дете, защото ме беше страх.
А и доктора е голям професионалист, когато после в 8 ДКЦ Надежда гинеколога ми свали конците каза: Евала, такъв професионален шев от доста време не бях виждал Laughing
..на кви работи се радват хората Joy

# 274
  • Мнения: 159
Аз пък нямах време да се страхувам- лекарката влезе в 11 часа сутринта и ми каза, че следобяд трябва да ме оперират. Нямах време да реагирам въобще, аз чаках да раждам след месец. Може би така стана и по-добре, защото чях да се побъркам от приетеснение. Laughing

# 275
  • Мнения: 98
Аз раждах нормално и бях убедена, че не искам упойки и т.н. Обаче като почнаха контракциите, докато получих разкритие и можеха вече да ми сложат спиналната, бях забравила, че не искам упойка и съжалявах, че не съм настояла за секцио... После като станах 2 часа след раждането, без никакви шевове, пак бях супер щастлива, че раждах нормално.  Laughing

# 276
  • Мнения: 582
Честит празник на всички студенти!

Весело изкарване и много приятни емоции!

# 277
  • Мнения: 875
toni, много можем да поспорим кое му е естественото на това да се напъваш 20-30 часа. ти сама си го казала - важна е нагласата. така както си била убедена, че няма да те боли операцията, така си могла да се настроиш и аз едно естествено раждане. още 10 деца да имам, и десетте бих родила естествено. на мен пък проблемът ми беше, че не се бях поинтересувала предварително за това как протича едно уж нормално раждане във врачанската болница и отидох с нагласата, че ще си обикалям по коридорите почти до самото раждане БЕЗ каквито и да е медикаменти, а то ... ме натиснаха на едно легло с увиснали пружини, сложиха ме на окситоцин и адреналин и сега се хваля, че съм родила по естествен път. момичетата, на които ви предстои раждане - разпитвайте предварително какво да очаквате, за да не се окаже после, че сте очаквали едно, а сте получили нещо съвсем друго.

слай, аз имам една комбинирана триколка 4иполино бевърли (ако не се лъжа) във враца. ако те интересува пиши на лични.

 

 

# 278
Здравейте, извинявайте че се намесвам ,но искам да попитам някоя мама ходила е в Кауфланд и има ли заредени хубави играчки за Коледа, не за украса а детски, моля напишете ми. Защото живея в Козлодуй и се чудя дали сда пътувам! Hug

# 279
  • Мнения: 1 101
Доста играчки са заредили в Кауфланд. Но няма нищо по-различно от магазините за играчки. И цените не ми се видяха по-ниски.

За раждането си говорите... Аз исках да раждам съвсем естествено, без упойки. Бях се настроила позитивно, проучих как трябва да се диша, избощо бях доста добре подготвена как да подпомогна самото раждане и да си облекча болката. И мога да кажа, че раждането ми беше просто магия. Болката си я имаше,  но напълно поносима, аз лично дори не съм изохкала. Акушерките гледаха на монитора че в момента примерно имам силна контракция, а аз в същото време си лафя и се шегувам с тях, и ме питаха да не съм извънземно Laughing Всичко си е до нагласа. Дишах както бях чела, важно е като дойде болката и контракцията да не се стягаш (това не намалява болката), а точно обратното. В този момент трябва да се отпуснеш, за да напредва разкритието заедно с контракцията. А за болката в този момент просто се концентрираш.  Аз родих за 4 часа - от изтичането на водите с 1 см разкритие до започването на напъните. Дени изхвърча точно на втория напън. Следващия път пак ще раждам нормално Peace

# 280
  • Мнения: 2 425
Ето това е в една брошура, но не мога да ти кажа колко са актуални цените. Май е от брошурата от миналия месец. Тогава ходих и има хубави играчки.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4667555
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4667557
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199260&photo=3

# 281
  • Мнения: 2 425
Сиска така добре си го обяснила, че докато го четях, се усетих как почвам да дишам и да се отпускам  Joy

# 282
  • Мнения: 1 101
Сиска така добре си го обяснила, че докато го четях, се усетих как почвам да дишам и да се отпускам  Joy
Joy Joy
Добре, че не си бременна, че можеше и раждането да ти предизвикам в такъв случай Laughing Wink

# 283
  • Мнения: 3 042
Тази теча стана 15 стр и ще я заключат. Радвам се, че толкова бързо се присъединиха и още нови момичета. Grinning

Заповядайте в новата тема :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248294.0

Общи условия

Активация на акаунт