Хиперинсулинемията-да поговорим

  • 59 168
  • 841
  •   1
Отговори
# 285
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Името е  д-р Протопопова.
Peace
Сестра ми я посещава.
Сима, благодаря за линка към сайта на г-н Бордовски - този тип хранене ми е нещо като профилактика. Не съм повтаряла изследването на инсулина, но ми се ще да не се налага отново да минавам на сиофор.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За съжаление и двете говорим за една и съща лаборатория  Sad Лично моя съвет е да си направиш повторно изследване другаде. Малко вероятно е според мен тези резултати да са реални. Правилно си разбрала, на 120-тата минута инсулина трябва да пада. Поразгледай из темата, почти всички сме пускали резултатите си, сравни ги просто.


Доди ,януари и аз се обременявах януари в хронолаб.Помниш ли че тогава и мойте резултати бяха като на Десана .Мисля че си че не е грешка тогава.А и доцент Орбецова каза че резултата е добър. От лабораторията пък ми казаха че нямат реф стойности , а ги тълкува лекаря назначил изследването.За всеобщо учудване аз и имам доверие на лабораторията -там си пускам и  пролактина  нямам причини да си мисля че грешат newsm78 newsm78

# 287
  • Мнения: 18
Анели и аз ходя при доц. Орбецова т.е. ходила съм само веднъж засега. Именно тя препоръча тази лаборатория затова се надявам да няма грешка. Ще пиша по-късно:)

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Анели и аз ходя при доц. Орбецова т.е. ходила съм само веднъж засега. Именно тя препоръча тази лаборатория затова се надявам да няма грешка. Ще пиша по-късно:)
За лабораторията отзивите бяха  много добри затова отидох там

# 289
  • Мнения: 763
Ами мога да кажа само едно голямо хмммм  newsm78  Thinking Как така да нямат реф. граници, значи във всички останали лаборатории не работят правилно, така ли да го разбирам? Абе всъщност аз не искам да настройвам никой, срещу определена лаборатория, просто споделих това, на което лично станах свидетел  Peace  До онзи момент и аз бях много доволна от лабораторията, от обслужването и въобще от всичко, но още в същият ден реших, ча за последно стъпвам там. Иначе и аз не съм имала повод за съмнение, че мои резултати от там са объркани, но с този случай просто ми загубиха доверието. Тези, които ме познават, знаят, че на мен малко ми трябва, за да се обърна и да си тръгна завинаги, щом усетя и най-малката възможност за грешка или некоректно отношение. Другото ми име е - Тома неверни  Embarassed И да ви кажа честно, все повече се обърквам Crazy Ама как ще е нормално на 120-тата минута инсулина да расте бе хора? Аз ли не разбирам правилно нещата? Само да намеря малко време, и започвам да ровя за информация, просто не може да ме накарате да повярвам, че товя явление е нормално.
Анели, а ти как си? Как вървят нещата при теб, има ли някакви добри резултати?

# 290
  • Мнения: 18
уф и аз не мога да си го обясня т.е. обяснявам си го с това че има проблем и според мен , следвайки логиката би трябвало да намалява... та ще си се притеснявам до обед явно:(. Иначе относно референтните стойности - според мен използват различни методи а може би и различна апаратура отделните лаборатории, но след като лекарката праща там, явно тя ще знае как да тълкува, надявам се:). Иначе съм правила и в Писанец (както стана ясно не са особено верни) също и в Бодимед, и в оная ендокринология в софия и общо взето луда работа, особено пролактина - един път леко висок, друг път ок и лекарите абе пий това, после добре че не го пи...   Rolling Eyes

# 291
  • Мнения: 763
Изрових една статия, специално за себе си, си изясних доста неща, но понеже няма да мога да предам информацията както трябва, пускам линка. Ще ви насоча специално към една таблица със стойности на инсулина и глюкозата, която на мен ми изясни доста неща, дано и на вас да ви просветне нещичко.
http://www.emilova.org/bg/articles/arthi.html

ето и текста, под който се намира  таблицата, на която искам да обърнете внимание /нещо разбъркано ми се копират стойностите/:

Теорията за инсулиновата резистентност като водещ фактор в патогенезата на диабета е нагледно доказана в Таблица 4. При пациентите с вече отключен захарен диабет кръвната захар е двойно по-висока при съизмерими нива на инсулиновата секреция на 120-та минута след обременяването. От друга страна по-високата глюкоза, съчетана със снижаване на инсулиновата секреция при групата с диабет над 5 год. показва изчерпване на ендокринните резерви на панкреаса.                          
...

Това също е важно:

Критерии за диагностициране на хиперинсулинемия:
•   инсулин 0’ > 15
•   инсулин 60’ или инсулин 120’ > 5 * инсулин 0’
•   инсулин 120’ > инсулин 60’
•   инсулин 60’ или инсулин 120’ > 80
•   индекс HOMA [(инсулин 0’ * глюкоза 0’)/22,5] > 2.2
Критерии за захарен диабет:
•   глюкоза 0’ > 7,0
•   глюкоза 120’ > 11,1


Дано само да не ви объркам повече, че и на мен ми трябваше доста време, за да асимилирам информацията. Сайта не съм го избирала специално, просто там намерих това, което ми трябваше  Peace

# 292
  • Мнения: 18
Додичка и аз я четох тая статия, и гледам този показател че на 120тата е по-висок от на 60тата, но като цяло ми е непозната тази  материя:(. Иначе статията наистина е много добра. Гледам си и кръвната захар че  е с нормални нива и си намалява както си трябва, ама все пак не сме лекари може би наполовина лекари  Wink Не остана до 12 часа:)

# 293
  • Мнения: 419
Здравейте,
 Съвсем случайно попадам на тази тема, но се радвам, че мога да споделя с вас неволите си. Преди 1,5г качих 8кг за 6 месеца и реших да проверя каква е причината. След много доктори и присмехулване от тяхна страна( ето една докторска раплика: "Ти заради тези 5кг само на ортопед не си ходила...") д-р Коларов гинеколог-ендокринолог ми назначи изследване на инсулина и така разбрах за високите нива. Последните ми показатели са следните:
глюкоза 0 - 4,6         инсулин 0 - 10,66
глюкоза 60 - 8,6       инсулин 60 - 159,3
глюкоза 120 - 6,1     инсулин 120 - 79,19
Много голям проблем имам обаче с приемането на метформин. Започнах със Сиофор и минах през всички видове на пазара, но всяко едно от тях ми създава ужасен дискомфорт. Непрекъснато гадене и нервност. Напоследък съм му намерила цаката. Последния продукт, който пробвах е Метформин Нихви  и пия цялата доза - 2х850мг само вечер. Така през нощта не усещам проблемите и през деня съм сравнително добре. Станах многословна, но искам да питам няколко неща. Имате ли инфо дали приема наведнъж няма да се окаже безполезен?
Има един хомеопат от форума, който твърди, че може да се справи с  инсулина или поне със станичните ефекти на лекарствата. Някой лекува ли се с алтернативна медицина?
  bouquet

# 294
  • Мнения: 763
Piaff няма да е лошо да попиташ лекар за този начин на приемане на метформина. Възможно е, неправилното разпределение на препарата през деня, да се окаже ако не безполезно, то поне не толкова ефективно, колкото трябва. Инсулин се отделя все пак и със закуската, и с обеда, и знам ли, този прием само вечер как точно се отразява на организма  newsm78 Консултирай се с доктор по този въпрос  Peace
Аз по принцип не отричам хомеопатията, дори съм правила опити да се лекувам ( не от инс.резистентност) с нея. Но не бих рискувала да заболея от диабет, докато пробвам, дали алтернативната медицина ще помогне. Но виж, ако има лек срещу страничните действия на метформина - не виждам защо да не пробваш  Thinking
Между другото навсякъде чета, че инс.резистентност, като състояние, предшестващо с години диабета от тип 2, се открива съвсем случайно, и то по съвършено различни поводи. Не се сърди на лекарите, че не са наясно колко тревожно е това състояние - те толкова си могат хорицата. Радвай се, че си открила навреме каква е причината за покачването на килограмите, защото това е състояние, от което все още има връщане назад  Peace

Изобщо забелязвате ли днес как съм настроена на научно-филосовска вълна  Embarassed  hahaha Няма да взема да разчиствам папки от бюрото си  Mr. Green

# 295
  • Мнения: 18
момичета звъннах на докторката. Каза че няма данни за инсулинова резистентност. Не знам да се радвам ли или не, защото пак се връщам на изходна позиция т.е. пак не е ясно каква е причината за липсата на цикъл. Та сега чакам някакво чудо ако дойде ако не отивам на 45 ден да изследвам хормони и после ще видим. Надявам се вие да се справяте успешно с инсулина и накрая всички да се похвалим че няма проблем вече   bouquet

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да попитам и аз нещо.Сутрин не закусвам и пия Метфогамата на гладно.Това проблем ли е?

# 297
  • Мнения: 740
Ако не ти прилошава - няма проблем. Аз кафе не пия, но много често не закусвам рано и си пия хапчето само с вода. Нямам проблеми.
Доди, отнеси се сериозно към служебните ти занимания. Naughty Не за друго, ами защото ако се срути купчината и те затрупат папките, къде ще ти търсим куче да те търси под огромния куп Joy

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря,Сима!Аз от три дни го пия на гладно и за сега съм ОК,а и разстройството ми премина Mr. Green

# 299
Благодаря,Сима!Аз от три дни го пия на гладно и за сега съм ОК,а и разстройството ми премина Mr. Green

Благородно ви завиждам момичета че го понасяте  bouquet  bouquetДе да имах вашия късмет и аз, надявам се и аз да свикна с тия хапове

Общи условия

Активация на акаунт