Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 9

  • 41 413
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
mumi, Мартин пи уростим 6 месеца като първия месец пи от този за възрастни при това доза за голям защото в аптеката сбъркали опаковката и никой от нас не погледна какво пише на кутииката. Чак след месец видях надписа и се изприщих от притеснение, но д-р Русева каза "нищо му няма, даже по-добре". Иначе аз му купувах опаковка за възрастни и чупех хапчето наполовина защото излиза доста по-евтино. А хапчето и без това го стривах в сок така че дали едно или половинка....

# 31
  • Мнения: 430
В листовката пише, че не се препоръчва за деца.... Абе гадост! Бях го отписала като проблем, а то какво стана....
Муми и моят пие Уростим от 25 мг и в листовката пише, че се дава дори на 8 месечни бебета. |Ти да не си взела от този за възрастни?
Бори, за Ципробай имах предвид, че не се дава на дечица. Вече два пъти дадох....за сега няма някакви реакции./да чукна на дърво!/

# 32
  • Благоевград
  • Мнения: 333
В листовката пише, че не се препоръчва за деца.... Абе гадост! Бях го отписала като проблем, а то какво стана....
Муми и моят пие Уростим от 25 мг и в листовката пише, че се дава дори на 8 месечни бебета. |Ти да не си взела от този за възрастни?
Бори, за Ципробай имах предвид, че не се дава на дечица. Вече два пъти дадох....за сега няма някакви реакции./да чукна на дърво!/
А основата му не е ли Ципрофлоксацин, защото и на нас вливаха Ципринол, което всъщност си е Ципрофлоксацин?

# 33
  • Мнения: 26
Благодаря ви за инфото! Може би аз малко драматизирах, защото ме предупредиха, че може да се наложи да го преспят. Но по-интересното е, че днес когато изпратих таткото да провери и запише час за изследването, всички врати са били заключени, с надписи, че нямат материали и всичко се заплаща от пациентите. Къде сте правили изследването? Лилова ни прати в изотопна лаборатория на болница Св.Ив.Рилски.

# 34
  • Мнения: 186
esimama, да и нас там ни изпрати д-р Буева, а знам, че и marychery са го правили в Св. Иван Рилски. Моят съвет е да се обадите по-рано утре и да разберете кога ще получат изотопите и дали това важи за сцинтиграфия на отделителната система, защото за различните органи се ползват различни изотопи и може да се окаже, че не отлагат всички изследвания. Късмет!   bouquet

# 35
  • Мнения: 5 531
esimama, да и нас там ни изпрати д-р Буева, а знам, че и marychery са го правили в Св. Иван Рилски. Моят съвет е да се обадите по-рано утре и да разберете кога ще получат изотопите и дали това важи за сцинтиграфия на отделителната система, защото за различните органи се ползват различни изотопи и може да се окаже, че не отлагат всички изследвания. Късмет!   bouquet
PeaceДа и ние я правихме в свети Иван Рилски. Не сме плащали за изследването, Анадолийска ни беше дала талоне.

# 36
  • Мнения: 205
Благодаря на Елеонора 76-за контактите с д-р Сираков, но аз ще се опитам да намеря и детски гинеколог-жена, защото дъщеря ми се притеснява от прегледа, а  мъж би я смутил още повече. Д-р Лилова, ми спомена,че в Токуда, д-р Лазарова има опит с детско-юношеска гинекология, освен пък да се обърна към нея.  Д-р Лилова ни изписа Неоренал-за 3 месеца, според нея не трябва да пие вече Фуролин /които пихме също 3 мес./ Някоя мама има ли наблюдения за действието на Неоренала? Моля, Ви споделете и на коя лаборатория имате доверие.

# 37
  • Мнения: 26
Днес се обадих в изотопната-само платено го правят-100 лв. струва, предварително да е с поставен абокат и преди самото изследване да го приспи педиатър, който ние си намираме, защото е под годинка и не са сигурни дали ще можем да го удържим. Това е положението-ако искаш!

# 38
Здравейте и от мен! От доста време следя форума, тъй като имам момченце на 4 месец и от месец и половина сме с бактерии, ходене по доктори и т.н.  Относно Неоранала аз съм го пила за цистит и бях изключително доволна. Има дезинфектиращо действие. Той е на билкова основа, доколкото си спомням бяха листа от бреза или нещото такова.

# 39
  • Мнения: 186
esimama, ей, това за "предварително поставен абокат" щеше да ни обърка работата, но в крайна сметка една от сестрите в радиоизотопната лаборатория кандиса да му го сложи на място и така..

Nadeto30
, здравей   bouquet. Какви са бактериите на твоето бебче?

# 40
зависи в коя лаборатория изследваме урината

# 41
в Хеи обикновено дават Клебсиела - окситока или пнемониа. Според превент имахме ешерихия коли, онзи ден дадохме урина в Педиатрията при д-р Буева и да не повярваш там урината е стерилна без да сме се лекували.

# 42
  • Мнения: 1 802
Ципрофлоксацин не съм давала. Но като че ли имам спомен, че не е за деца... Но може и да греша.
Ели, Мишо го лекуваха с Ципрофлоксацин - 10 дни. Според докторите, прилагали са го и на бебета, понасяло се добре и давало добри резултати.
Аз не исках да влизам във подробности, но ... Бори, аз знам, че го изписват за деца, но не е подходящ за деца под 18 години, заради страничните ефекти от него. Аз имам гадния навик да чета от-до листовките на лекарствата и си имам някое друго лекарство към което имам едно на ум  Wink Радвам се, че Мишо е добре!  Hug
Еми, пиши как е Маги?  Hug Надявам се, че урината и' се е пооправила!  Peace

# 43
  • Мнения: 7 640
искам да ви питам дали може да ми препоръчате урологична детска клиника в Германия, още по=добре в Бавария.
Става въпрос за 2 год. младеж, опериран от доц.Минков от вродена малформация на уретерите, нуждае се доп. консултация.

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
PolarFox, разкажи малко повече за какво става дума. Ако искаш и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт