първото подритване на бебо

  • 4 212
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, искам да ви попитам в кой месец при първа бременност усетихте за пръв път първото движение на вашето бебе.
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 168
В края на четвъртия усешах къркорене в корема, но не още подритване. В петия вече усещах подритване Simple Smile
Сега с умиление се спомням колко специално се чувствах в онези моменти ехх..

# 2
  • Мнения: 1 183
Усетих в началото на 5 месец  Wink

# 3
  • Мнения: 728
В края на четвъртия усешах къркорене в корема, но не още подритване. В петия вече усещах подритване Simple Smile
Сега с умиление се спомням колко специално се чувствах в онези моменти ехх..

и аз така го усетих за пръв път се едно ми къркори стомаха но по - ниско към края на 4-тия месец, но го усещах само вечер, други казват че го усещат все едно рибка ти плува в корема.. но аз лично такива усещания съм нямала.

# 4
  • Мнения: 702
В края на 5 месец

# 5
  • Мнения: 1 080
средата на петия месец при мен

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз в средата на 5я месец усетих първите ритничета.

# 7
  • Мнения: 1 029
В края на четвъртия усешах къркорене в корема, но не още подритване. В петия вече усещах подритване Simple Smile
Сега с умиление се спомням колко специално се чувствах в онези моменти ехх..

и при мен беше така

# 8
  • плевен
  • Мнения: 133
в края на 4 месец усетих едно погъделичкване

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз го усетих в средата на 5-тия месец

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте!

Усетих моето бебче в края на четвъртия месец. Все едно някакви импулси преминаваха през корема ми.  newsm44

# 11
  • Мнения: 1 477
Около края на четвъртия.Трябваше ми малко време ,за да разбера какво точно става  Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
аз усетих как ми изплува една топка или по-точно все едно ми се втвърди половината корем в 18 седмица.

# 13
  • Мнения: 11 004
За първи път осъзнах, че ме рита, когато бях в в 20 г.с.

# 14
  • Мнения: 7 474
След 5 мес. започнах да го усещам  Laughing

# 15
  • Мнения: 4 555
В началото на 4-тия усетих движенията, в средата на 4-тия (15-16-та седмица) и първия ритник.

# 16
  • Мнения: 1 195
В края на четвъртия усешах къркорене в корема, но не още подритване. В петия вече усещах подритване Simple Smile
Сега с умиление се спомням колко специално се чувствах в онези моменти ехх..
и аз така Simple Smile
а към края ритниците си бяха видими Simple Smile

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 24
Първите движения усетих в началото на петия месец, а в края на петия вече имаше и леки ритничета Flutter
В момента съм почти в средата на девети месец и бебчо не спира да се върти и подритва Crazy

# 18
  • Мнения: 389
Моя бебок го  усетих в средата на петия месец. Беше ново усещане за мен и ми трябваше време, за да осъзная, какво точно става!

# 19
  • Мнения: 5 401
В 18 г.с.

# 20
  • Мнения: 249
в 20та седмица

# 21
  • Мнения: 135
И аз го усетих в началото на 5-я месец.Сега вече си раздава сериозни ритници.

# 22
  • Мнения: 1 372
Аз го усетих в края на петия или някъде началото на шестия месец, но вече много се бях притеснила! Като четях по форумите какво пишат другите мами и какво казват околните много се бях притеснила!

# 23
  • Мнения: 238
Аз усетих беба в 4 месец. Но си е индивидуално, зависи как е разположен плода,

# 24
  • Мнения: 4 621
Около 20 седмица Thinking

# 25
  • Мнения: 98
Аз го усетих в края на петия или някъде началото на шестия месец..........
И при нас беше така Laughing

# 26
  • Мнения: 545
След петия месец! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 244
От 14-15 г.с. усещах бълбукането (или както го наричат пърхане, но за мен си беше бълбукане).
Първите шутчета - 18-20 г.с.

# 28
  • Мнения: 4 784
Усетих в началото на 5 месец, беше нещо като пърхане.

# 29
  • Мнения: 130
5 месец я усетих за първи път. Беше голямо щастие Simple Smile Пожелавам  ти по-скоро да го усетиш и ти  Peace

# 30
  • Мнения: 1 335
След 5-тия месец беше може би дори към 6-тия, даже бях почнала да се сдухвам вече.

# 31
  • Мнения: 345
В края на 4-ти месец  Peace

Малко се стреснах, но като осъзнах какво става изпитах едно невероятно чувство  Grinning

# 32
  • Мнения: 337
В средата на четвъртия месец

# 33
  • Мнения: 817
В началото на петия Peace

# 34
  • Мнения: 1 671
И при първата, и при втората бременност усетих бебето към 16-17 г.с.

# 35
  • Мнения: 146
Мисля, че беше на 22 или 23 декември, което прави края на трети, началото на четвърти месец. По-скоро беше като къркорене, а на 25 декември наистина усетих и първото подритване.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 2 354
В началото на 4-тия усетих движенията, в средата на 4-тия (15-16-та седмица) и първия ритник.

същото

# 37
  • Мнения: 6 442
В 17 г.с.  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 467
При мен беше в края на 19-та седмица. Усетих три последователни ритничета  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 645
В края на 4-я месец.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има поверие, че на която дата усетиш пърите вълнички от бебето , на същото число ще родиш ... за мен важи.. установих го месеци по- късно, когато си четях дневниците и ми стана много смешно от това, защото по принцип съм скептична

# 41
  • Мнения: 3 376
Около 4-ти месец беше първото ритниче.

Спомням си,че мъжа ми го нямаше и му изпратих смс.Още го пази  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 116
 Някъде кам 15-16 г.с. усещах нещо като бълбукане, къркорене, абе и аз не мога да го опиша точно. Вече от 18 г. с. показа характер и рита когато не му е удобно и когато се отпусна по гръб

# 43
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Първите потрепвания в корема усетих доста рано - още в началото на 4-ти мес. може би защото ми е втора бременност, но истинските ритничета дойдоха малко по-късно Heart Eyes

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Каката я усетих в 5 месец, а малкия още в 3-ят.

# 45
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
някъде към 5 м беше ..... беше ми мн. странно все едно имах пеперудки в корема ..... така беше само в началото де  Whistling Laughing

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 806
края на 4 месец беше коледа  Heart Eyes леле колко хубав подарък ми беше  Grinning

# 47
  • Мнения: 332
около средата на 4тия месец - голямо вълнение беше...а щом и и таткото го усети, радоста ни беше пълна  Hug

# 48
  • Мнения: 10 758
Края на 4-тия месец.Усещах нещо като пърхане на пеперуда в корема ми.

# 49
  • Мнения: 385
Първото потрепване - 16-17г.с., към 20-тата се почнаха по-сериозните шутове и така до края на бременността.

# 50
  • Мнения: 9 973
15-16 г.с. Peace

# 51
  • Мнения: 741
в края на 4-ти месец

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 675
В четвърти месец!

# 53
  • София
  • Мнения: 4 588
В петия. Heart Eyes

# 54
  • Варна
  • Мнения: 558
В края на 4 месец.

# 55
  • Мнения: 85
Някъде на границата между 3 и 4 месец беше като погъделичкване едновременно се стреснах и зарадвах. Преди това бях усещала бълбукането но си мислех че ми къркат червата Laughing. После май 2 седмици беше голямо затишие и се бях ошашкала и така малко по малко зачестяват. Сега не ме оставя да спя  Laughing . Но при всеки е различно: зависи къде и как е закрепено, а може и да го усещаш а да не разбираш че е то. Бъди спокойна и знай че вечер се усеща повече.

# 56
  • Мнения: 3 069
С първата бременност през 5-я месец го усетих.Той си беше и много кротък, не ме тормозел много Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 408
Между 4 и пети месец

# 58
  • Мнения: 40
В 4-ия чувствах като пърхане на пеперудки в корема ми. Иначе истинските ритничета в средата на 5-ия месец.

# 59
  • Мнения: 70
   Съвсем ясно усетих първото ритниче към края на четвъртия месец. Преди това, дори да е имало нещо, не съм го свързвала с подритване. Когато обаче го усетих бях сигурна, че е бебето. Просто се разбира!  Особено вечер когато се успокоиш в леглото ритниците са най-осезаеми.

# 60
# 61
  • някъде
  • Мнения: 4 955
краят на 4-ти, но не беше ритане, а като пърхане на пеперуда

# 62
# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 969
началото на четвърти  Peace

# 64
края на четвъртия месец ..абе нормално е да го усетиш от 18-22 г.с. за пръв път.зависи колко си внимателна към усещанията Simple Smile

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 953
В четвъртия месец беше сега и преди  Wink

# 66
  • Мнения: 842
Около 20-та седмица.
Втората бременност - около 15-та.

# 67
  • Мнения: 809
Казвали са ми, че по правило на половината на бремността т.е. четвърти месец и половина се усеща първото ритване.
При мен беше точно тогава. Усеща се като трепкане на мускул.
Много приятно усещане Laughing

# 68
# 69
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
В началото на четвъртия я усетих.

# 70
  • Мнения: 4 406
първото дете- в 17- 18 седмица. второто- още в 13

# 71
  • Мнения: 559
Аз в момента съм в 18та седмица и си мисля че го усещам от 2-3 дни. Но ме обърква това, че всички казват, че се усеща като пеперуда, а пък аз усещам нещо като побутване и не съм сигурна дали е то. Но си мисля, че няма какво друго да е защото не съм усещала подобно нещо досега.

# 72
  • Мнения: 674
 В петия. Ах, колко беше хубаво! Laughing

# 73
  • Мнения: 71
В средата на 5тия. Чаках този момент с голямо нетърпение и сега се наслаждавам всеки ден на тези прекрасни ритничета.

# 74
  • Мнения: 83
В края на 4-я!Като къркорене на червата е,но много приятно! Laughing

# 75
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
При първата  ми бременост усетих баткото в 4.5 месец-лекичко ,а по сериозно в 5-ия

# 76
  • Мнения: 313
В края на четвъртия месец усетих леко докосване, като драскане.

# 77
  • София
  • Мнения: 553
И при ме беше някъде края на 4-тия, началота на 5-тия месец Simple Smile

# 78
  • Мнения: 80
В края на четвъртия месец и беше най-хубавия подарък за рождения ми ден. Очаквах пърхане на пеперуди, гъделичкане, потреперване и всичко онова, което пише в книгите или ми бяха казвали, но не. Беше си ритниче.

# 79
  • Мнения: 317
В средата на четвъртия месец усетих леко "пърхане" в корема, но не бях много сигурна. А в средата на петия месец вече си беше ритане Grinning. Виждах как корема ми се движи и подскача! Много е приятно!  newsm68 newsm44  newsm62

# 80
  • Мнения: 249
В 16 г.с. Усещането е като къркорене, но може да се различи. Peace

# 81
В четвъртият месец  Grinning

# 82
  • Мнения: 35
4-ти месец  Peace

# 83
  • България
  • Мнения: 105
В края на четвърти месец Simple Smile

# 84
  • Мнения: 270
Първото усещане беше в 4-ти месец. Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 5 721
21 г.с. Peace

# 86
  • Мнения: 135
моята пинцеса я усетих в края на 4 мес.и то беше такова сритване че чак подскочих,а казваха че ще усетя първия път леко гаделичкане Laughing

# 87
  • Мнения: 164
за парви пат усетих бебо вав 5 месец,сега сам вав края на 7 месец и вече го усещам много по ясно.

# 88
  • Мнения: 279
Нека и аз да се похваля Mr. Green  В началото на 4 месец съм и от няколко дена усещам леки ритничета ниско в корема и то все са вечерта .
Много се радвам!!! newsm03

# 89
  • Мнения: 317
За първи път усетих бебчо в 4 месец, някъде в средата. А ритничетата дойдоха в началото на петия месец. Тогава и таткото започна да ги усеща, когато си слагаше ръката на корема ми! Много е хубаво! :hug
А вече ритка много силно!  newsm68

# 90
  • Мнения: 236
В края на 4-ти месец, приличаше на къркорене на червата, чак след няколко дена се сетих какво всъщност усещам Laughing

# 91
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
В края на 5 месец при първата бременност  Rolling Eyes, а сега усетих в края на 4 месец  Wink
Леко бременеене!

# 92
  • Мнения: 297
В края на четвъртия месец усетих движение. Незнам дали беше подритване или просто мърдане, защото през цялата ми бременност бебето ми беше обърнато седалищно.

# 93
  • Мнения: 2 334
При мен колкото и странно да беше усетих за първи път бебинка в края на 3-ти месец Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 080
в началото на 5-ти месец!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 95
  • Мнения: 17
Това ми е втора бременност и може би затова -в 16 г.с

# 96
  • Мнения: 13
Първите ритничета усетих в 4-я месец, бяха точно три едно след друго. Дори се стреснах, скоро след това нямаше повторение.

# 97
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път в 5-я месец,вторият в 4-я Peace

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


лекичкото подритване беше в 19-20 седмица.А в 22 си бяха направо силни ритничета,които няма как и с какво да объркаш

# 99
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Средата на 4

# 100
  • Мнения: 1 341
В 16 г.с.

# 101
# 102
  • Мнения: 83
Първия път бе6е в към края на 4 месец,по4увствах го много ясно,дори когато мъжа ми си сложи ръката и той усети движенията на бебо.Това не се забравя,толкова е хубаво Laughing

# 103
  • Мнения: 3 929
В началото или средата на 4-ти месец беше, не помня с точност.

# 104
  • Мнения: 3 092
В края на 21-г.с и аз като тебе пусках тема , защото си мислех какво ли е станало че не рита туй дете . Simple Smile

# 105
  • Мнения: 2 803
4-5 месец

# 106
  • Мнения: 93
На мен ми се случи съвсем наскоро Grinning В началото на 19-та седмица.Усещането беше невероятно,а същата вечер и таткото имаше несравнимото удоволствие да усети потупванията по корема ми с ръка.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
пърхане - 16 г.с, а сериозни ритничета 19-20 г.с.-

# 108
  • Мнения: 15
''Пърхането'' го усетих в началото на четвъртия месец.Сега вече ритничетата се усещат много по ясно.

Общи условия

Активация на акаунт