Вънка слънчице ще грее, мама люлка ЮЛИ ще люлее

  • 12 862
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 390
цитонамазка са ми правили по време и на първата бременност, и сега пак ще ми правят края на годината... едното не мисля че пречи на другото... или поне при мен беше така

# 61
  • Мнения: 1 584
МайлилиHug

Сумирам изследванията досега при мен
кръв - спин, сифилис, антитела, токсоплазмоза,, кръвна група и резус - при мен е ясна от предната бременност
урина
секрет за хламидии (не цитонамазка, а само малко секрет се взима с едно като дълга клечка за уши) - каза ми, че ако се открият са много опасни и се лекуват с антибиотик (не спомена чак след 3ти месец?)
мануален преглед - шийката на матката била затворена

Фетална морфология
11-13 седмица - измерване на гънката на врата - писах подробно в края на предната тема
около 20та седмица - органите - бъбреци, стомах,...
около 30та седмица - камерите на сърцето предимно

3D ехограф не се ползва за никаква фетална морфология - както се изрази и доктора в София, при който ходих на 3Д - това е само Baby TV! За 3Д е най-добре да се ходи около 25та седмица - тогава се вижда най-добре лицето на бебето.


Честито на всички именици днес!

# 62
  • Мнения: 2 070
Вале, цитонамазка се прави задължително по касата по време на бременност, в първия триместър, даже трябва да се вземе по време на първия преглед. Не е нищо особено, никой никъде не човърка, нали само ти натриват с памуче шийката, така или иначе и лекаря я пипа, после това памуче го изваждат и го намазват върху едно лабораторно стъкло и го пращат за изследване. Много е важно да се знае какво е състоянието на шийката, не дай си боже да има рак някой и да кара бременност - може да се загуби много кръв по време на раждане и други усложнения има, даже май трябва да се вземе решение бебе ли ще раждаш, карцином ли ще лекуваш. Гадно е.


Вижте в сайта на Зачатие - има написани в една таблица всички задължителни изследвания по време на бременност, които се поемат от касата. Пише и в кой период се правят и по колко пъти.

mylili, успех за напред и не се коси.
Дуци, стискам палци. чувала съм, че такова зацапване в повечето случаи е нормално и е следствие на някакви хормонални неща.

# 63
# 64
  • София
  • Мнения: 334
Мила mylili, много съжалявам за това, което ти се случва. Желая ти бързо възстановяване, за да може по-бързо да си имаш нова малка радост!  Hug

На всички ваши именници: Честито, да са ви живи, здрави и много усмихнати! Simple Smile На мен пък днес племенницата ми прави 1 годинка, довечера сме на гости Wink

ray, nova_badeshta_mama и alisa_13: Добре дошли!  bouquet  Вече сте в списъчето на почетната първа страница!  Laughing Пак там момичетата сме слагали и линкове към сайтове с полезна информация, сигурно ще ви е интересно да поровите из тях. Лека бременност!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 289
Честит празник на всички именници! Живи и здрави !  Hug
Ох , аз много обичам риба  Heart Eyes и довечера ще си хапна и паниран калкан и малко солена херинга ще си позволя.. Rolling Eyes.В къщи винаги празнуваме този празник още докато баща ми беше жив/лека му пръс Sad /,беше моряк , а това си е и моряшки празник. ..  Аз пък си мисля че рибата си е изключително полезна храна ,а и аз съм си морско момиче и няма как да не обичам. Grinning

# 66
  • Мнения: 2 028
julie.k, благодря   bouquet

от рибките бях чела, че май само филе от акула трябва да се избягва, заради по-голямото съдържание на живак, което не е полезно при бременност... иначе рибата по принцип наистина е много полезна  Grinning аз тази вечер трябва да приготвя филе от толстолоб, само че като си помисля как ми се повдига от миризма на готвено  Sick но трябва някак да се справя, мъжът ми е именяк... а баща ми е моряк, макар че няма да е с нас, и него ще го почетем един вид...

в този ред на мисли, честит празник на всички, които са или имат именници днес  Hug

# 67
  • Мнения: 2 543
Здравейте, мили момичета!
Здравей и добре дошла  bouquet Дано този път всичко е наред Praynig
Момченцето ти не може ли да се оправи Cry

Благодаря, Дуци!
За съжаление няма лечение за този тип глухота, който има моето момченце, но му е поставен кохлеарен имплант, благодарение на който той сега чува доста добре, учи се да говори и общува. Засега все още отделни думички и много прости и изречения, но по принцип прогнозите и очакванията за децата с имплант са доста оптимистични.
Дано това с твоето зацапване отмине скоро! Hug

belinda, и аз не знаех за цитонамазката, но насякъде, където чета - и в български, и в чужди сайтове - се споменава, като едно от първите изследвания, които се правят ( в случай, че не ти е правена вече тази година). Понже на мен не ми е, ще говоря с лекарката си.

rita_zita, не е рано за микробиологично изследване, защото има неща, които могат да се лекуват с антибиотик през устата и това може да стане дори и в толкова ранен етап на бременността. Дано на никого не се налага, де.

mylili, много съжалявам. Sad Бързо възстановяване ти желая и много скоро да се похвалиш с добри новини!

# 68
  • София
  • Мнения: 18 679
Вале, цитонамазка се прави задължително по касата по време на бременност, в първия триместър,

Ами, не знам, на мене не са ми правили нито с първата бременност, нито сега. Но пък аз съм много редовна и веднъж годишно задължително си правя. Предполагам, че са въвели изследването като задължително заради навика на някой жени да ходят на гинеколог веднъж на 5 години. Продължавам да считам, че първия триместър не е най-подходящоот време за вземане на натривка. Едно е да взимаш проба секрет за влагалищна чистота, друго е клетки от тъканта, нали?

# 69
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Привет на всички Hug

Добре дошли на всички нови майчета  bouquet Лека бременност и здрави бебета на финала Heart Eyes

Гледам, че вече си имаме и мами с близначета newsm44 ЧЕСТИТО smile3525

Рейче, много се радвам да се "срещнем" пак и да бременеем отново заедно, пишейки в една отчетна Wink Много целувки на Огънчето Heart Eyes

Леле, момичета, отели ми се вола от четене Crazy Една седмица без нет и имам да наваксвам 3 теми #Crazy Попрочетох и сега ми остава само още 1, но докато я изчета днес имам подозрения, че ще свършите и тази ooooh!

Е, хайде вместо много да говоря да се залавям с четене atwork

Много  Hug на всички засега  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 4 371
Аз лятото си правих цитонамазка и въобще всички изследвания, които трябваше да се направят, си направих. Така че сега смятам да пропусна.


За съжаление няма лечение за този тип глухота, който има моето момченце, но му е поставен кохлеарен имплант, благодарение на който той сега чува доста добре, учи се да говори и общува. Засега все още отделни думички и много прости и изречения, но по принцип прогнозите и очакванията за децата с имплант са доста оптимистични.
Милия борец Hug
Знам, за още една мама от форума - PetiaK, на която дететнцето има проблеми със слуха. Беше пуснала тема преди много време. Но сега вече чувал, видях й подписа и й писах Simple Smile

# 71
  • Мнения: 782
Здравейте и от мен! Аз днес си поспах Simple Smile

Добре дошли на всички нови мами!!! welcome Ставаме повече, което много ме радва newsm44

Честито на всички именници и весело изкарване на празника  bouquet

Дуци, всичко ще е наред Praynig пиши като мине прегледа...

Mylili, много съжалявам... Hug След три месеца пак ще си сред нас Praynig

# 72
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте момичета Дуци и аз имам кафяво зацапване от вчера. Тази сутрин като видях същото и се изстрелях на лекар , нищо , че имам час за утре. Доктора ми каза , че се случва на 40 % от бременните. Каза ми ,че плодния сак прилича на таралежче с власинки , което се опитва да се закрепи по стените на матката и при това наместване може да излющи малко от стените и да прокърви , което се процежда после във влагалището , но вече като стара кафеникава кръв. Страшното е ако е чиста светла червена кръв. Гледа ме на коремен ехограф. Това ми е първия преглед. Каза , че всичко е наред , бебето е 2.5см, с тупкащо сърчице без признаци за аборт. Изписа ми Утрогестан 2 пъти на ден , но шпа и витамин С. Все още съм леко притеснена , но се надявам всичко да е ОК. Стискам ти палци. Hug

# 73
  • Мнения: 2 763
Добро утро на всички  preggo
Мен също ме нямаше два три дни и докато наваксам с четенето....
Аз съм болна, имам страшна хрема, главоболие и болки в ушите, но се надявам да мине всичко като си седя на топло в къщи. Исках да питам мамите, които имат вече детенца-вярно ли е, че не е препоръчително да има климатик там където се отглежда бебо, защото ние просто нямаме друг вариант за отопление  Sad
За стриите-аз лично си купих маслото на Икаров и се колебая между Мустела и Чико като допълнение.Иначе имам 100%-ов зехтин донесен ми е от Гърция директно от производител, но просто не искам да си представя как се маже това нещо, а и как хората се мажат с мас.Какви дрехи после слагат???
Mylili много съжалявам за това което ти се случи  Hug PraynigСигурна съм, че след три месеца пак ще си в отчетни smile3525
Аз си правих профилактично цитонамазка август месец-предполагам, че сега няма да е нужно да се повтарям.
Patishonka и Amanitka нещо се губят smile3506 Къде ли са?
Извинявайте за дългия пост. Желая на всички лек ден  newsm51

# 74
  • Мнения: 782
искам да попитам, защо трябва да ви хоспитализират, за да ви дадат болнични? това поредната нововъведена идиотщина ли е или важи само до навършване на трети месец? цялата първа бременност бях вкъщи с болничен и не са ме хоспитализирали, честно казано, мисля, че и сега ще се наложи, но това с хоспитализацията ме стресна  newsm78

Ray, на мен личната ми обясни, че било хубаво да ме хоспитализират за няколко дни и така няма да имам проблеми през цялата бременност... Същото ми каза и доктора, който ми следи бременността, но той всъщност може да направи само това , защото не работи със здравната каса ... аз в понеделник ще ходя да се разправям по този въпрос и ще ви споделя какво съм научила...

Общи условия

Активация на акаунт