Епилепсия - тема 3

  • 45 709
  • 408
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 540
pooh4o ,не зная от къде сте ,но се обади в районата ви здравна каса и поискай съдействие за ЯМР.
Това със заглеждането и изключването ми прилича на пристъпи наречени абсанси.
А можеш да пишеш и в сайта който е под аватара ми! Peace

# 91
  • Мнения: 3 540
Майчета,имам предложение за координати на невролози и медикаменти и техните странични действия.За да бъде добре подредено и полезно е добре няколко от нас да разделим за отделни райони и на всеки за който район е да му се пращат на лични координатите на лекарите.След това ще информираме модератор да ги обедини в една тема.
Ако някой има идеи ,моля да сподели! Peace

# 92
  • Мнения: 53
pooh4o ,не зная от къде сте ,но се обади в районата ви здравна каса и поискай съдействие за ЯМР.
Това със заглеждането и изключването ми прилича на пристъпи наречени абсанси.
А можеш да пишеш и в сайта който е под аватара ми! Peace
Vanq благодаря ти,за отзивчивостта ти Hug  от София сме последно искахме с личиния лекар направление за Правителствена болница,защото знам че там техниката е много добра,и не ни дадоха.Ходиме и във Военна б-ца при д-р Пане Попов там сестра ми е уж хоспитализирана,и него го молихме и не.Търсиме връзки нали и до това човек прибягва в безизходицата си,за да ни обърнат някъде внимание,да ни обяснят нещата кое как,но вече освен с пари...преди малко четох в сайта на ФРДЕ от немските лекари "малката книжка" публикувана там толкова много отговори плучух от там,които нито един лекар не ни даде.Например за тези пристъпи ,да нормало било при епилептичните припадаци да има и такива пристъпи и те си имали име-абсанси.Кой да ни го каже това-а ние мислихме че е нещо от лекарствата.Щастлива съм че ви открих макар и по такъв ужасен повод Sad
Радвам се че открих и BG-Mamma за да открия всички вас с който да мога да споделям,съжалявам че сме се събрали заради лош повод страданието на близите ни но...е хубаво че можем да си помагаме.

# 93
  • Мнения: 199
Майчета,имам предложение за координати на невролози и медикаменти и техните странични действия.За да бъде добре подредено и полезно е добре няколко от нас да разделим за отделни райони и на всеки за който район е да му се пращат на лични координатите на лекарите.След това ще информираме модератор да ги обедини в една тема.
Ако някой има идеи ,моля да сподели! Peace

От моя страна нямате никакъв проблем за Благоевградска област мога да се навия да събирам даннните и координатите даце и за София ако кажете, няма проблем.Сядаме и зпочваме Simple Smile

poon4o  здравей и добре дошла в нашето семеъство, ще помагаме с каквото можем.Относно ЯМР хванете невролог който е по свестен и мойе да се отзове при нас направихме изследването в 3-та градска и след това след 10-тина дни ни дадоха направление и ни върнаха парите, но ни казаха от самата болница 4е до 1 месец ако занесем направление ни връщат парите.А може да направите и както Ванчето те е посъветвала-направо в здравна каса, бъдете по настоятелна, търсете си правата!!!
Успех Hug

# 94
  • Мнения: 54
Здравейте,майчета!Аз само се включвам да се запиша в прехвърлената тема.При нас нищо ново.Скоро правихме серумно ниво в Мед академия и понеже една от майките се интаресуваше .ния платихме 14лв.В понеделник ще водя сина ми за диспансеризация,защото до сега отлагахме.Ще ми кажете ли какво трябва да нося и дали искат ксерокопия на всички изследвания.
Здравей,Рooh4o,при нас.Ния сме сестри по съдба и винаги ще се подкрепяме  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 199
Светле вземи си копия за всеки случай, при нас невролога си има на компютъра всичко- но не се знае може да трябва досие да се направи.Като се диспансеризирате нямате нужда от направление и имаш право на 2 ЕЕГ годишно и преглед безплатен.Издават ти протоколи за лекарства.питай ако още искаш инфо за нещо

# 96
  • Мнения: 54
Благодаря ти ,Ива.Общо взето съм информирана на какво можеме да разчитаме от здравната каса,но общо взето нали знаеш ,че си е ходене по мъката да се молиш за всяко нещо.

# 97
  • Мнения: 199
Може ако не си го направила вече да извадите РЕЛК на детето- това е детска ТЕЛК комисия, имате право с такава диагноза

# 98
  • Мнения: 199
Твоето дете мисля беше по голямо  ако не се лъжа Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 098
Здравейте моми4ета!  bouquet
Радвам се,4е сте одобрили идеята ми,така ще е по_полезно и подредено за нас и хората,които търсят помощ тук.Дай Боже да са по_малко. Praynig
Сега имам малко работа,веднага след като я свърша ще публикувам тук информацията,с която разполагам.
Ваня,идеята ти да се дават координати по местоживеене е 4удесна. Hug Така по_бързо и по_подредено ще станат работите.
 vesi82 ,нищо хубаво не о4аквай от невролозите тук.Първо дискриминацията,после некомпетентноста и трето винаги дозите са за кон.
От педиатъра на дъщеря ми знам,4е в Барселона в една клиника били по_така надеждни.А единственото име за испания е един професор в Сантандер,който 30 години работи и развива невропедиатрията.
Ние ще ходим там скоро и после ще пиша какви са резултатите.Но на 4астно,доста е скъпо,но 4рез "здр.каса"не може,тъй като е друга област,не се разрешава.
Един пример ще ти дам,наскоро ми казаха за шефа на неврологията на една известна болница тук,как препоръ4ва Диазепам на деца с висока температура.Майката беше много доволна  Sick,тъй като детето спяло цял ден и нямала проблеми,а аз просто останах безмълвна и отвратена. Twisted Evil Close Shocked

# 100
  • Мнения: 3 098
Ето малко информация от мен,после ще допълвам
Болници:
СБАЛ Св.Наум
Университетска болница специализирана по неврология и психиатрия
1113 София
ул."Любен Русев" 1
02/97 02 300
02/971 14 08
ФАКС 02/ 709 309
Доц.Божинова 02/97 02 231
4ас за ЕЕГ 02/97 02 149(там работи доц.П.Колев от който съм изклю4ително доволна,дава информация и отговаря съвестно на зададените въпроси)Кабинетът е отли4но оборудван,персонала е много мил и предразполага децата. Peace
http://www.svnaum.com/sbalnp.html

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=8b8c5b42c1930c612ec3111e87c941 … p;ix=57&iy=31
Местоположение на болницата


Университетска болница Александровска:
Доц.д_р Александър Д.Алексиев
сл.тел.02/92 30 465  02/951 69 96(след 14.00 4аса)
мобилен 0888/279 802
http://www.alexandrovska-hospital.org
Местонахождение:

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=e4e09d94c06695fd28b78c5538a151 … p;strcomplid=2918


Tokuda Hospital Sofia
Дайте,моля ви координати на доцентката от Токуда,от която вси4ки сте много доволни.
Местоположение:

http://bgmaps.com/map.asp?sid=8bfc6b7fb59cc96fa9913b6da525aa84&a … a1feab18d84f00695

Специализирана университетска болница по детски болести,Неврологи4ен кабинет
Д_р Литвиненко
Д_р Попова
От 9.00 до 15.00 4аса
ул.Иван Гешов 11
нямам техни телефони,за съжаление,който има да ги каже.

За други градове незнам.Имам координати на д_р Кун4ев от Пловдив,който ми го препоръ4аха като мн.добър в специалността си,но не сме го посещавали.Тел.му са 032/27 08 35 и 0888/88 45 97.

Таблица на най_4есто използваните антиконвулсанти в детска възраст:


Кратка и лесносмилаема инфо за епилепсия:
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/82058010.htm
http://www.puls.bg/issue/epilepsiq_issue_349.html





# 101
За д-р Попова:сл.тел:02/9523840 втр.237 gsm:0885586072

# 102
  • Мнения: 1 040
аз имам на д-р Литвиненко 0888592015 в вторник и четвъртък е на кабинет от 10.00 до 14.00ч в поликлиниката която се намира на ул.Найден Геров по точно срещу педиатрията зад блока

# 103
  • Мнения: 54
Твоето дете мисля беше по голямо  ако не се лъжа Simple Smile
[/qu
ote]
Ива,права си моят син е на 21,но въпреки всичко може да минеме през ТЕЛК,но за сега не ми се иска да предприемаме това.

# 104
  • Мнения: 3 540
София
Болница Токуда
др.Димитрина Христова-невролог-педиатър
мобл.0888743070

Др.Колева-невролог
работи с пациенти над 18г.

Александровска болница
проф.Алексиев
проф.Шотеков
Др.Калпачки-невролoг


Варна

ДКЦ,,Чайка" (бивша куротна поликлиника)
доц.Стефан Цеков
работи с пациенти над 18г.
052/302290

УМБАЛ,,Света Марина"
Терапията
ДР.Делиганева Невролог-педиатър
5ти етаж детско отделение
052/302851-56
вътр.250 или 259
Преглед-20лв.

Във Варна имаме и други невролози с известни имена,ноооооо


 
 



Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 16:46 от Vanq-ФРДЕ

Общи условия

Активация на акаунт