Великденски идеи. Ами време е -даже и 27 април е прекалено близо

  • 55 010
  • 431
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 662
Аз да питам вие с какво криете дупките на духаните яйца,ако не са на клечка или с панделка.И лепите ли ги на въпросните стойки и с какво?

# 181
  • Варна
  • Мнения: 1 412
поставка от дъно на шише

# 182
  • Мнения: 941
Темата е страхотна   bouquet  , вече "откраднах"  някои идеи за предстоящия великденски базар  Blush
Бих искала да ви попитам, как замесвате соленото тесто за фигурки и печете ли го? Срещнах няколко рецепти вече, но явно съм пробвала неподходящата, защото вече трети ден ми съхнат фигурките и още са меки  ooooh!

# 183
  • Мнения: 1 523
Цитирам Djasta Prasta" Ето моята  рецепта за солено тесто.Равни части сол и брашно,вода...месиш,докато спре да лепне,може да добавяш брашно допълнително.Хубаво е да се смеси готовото тесто с 1с.л лепило(Ц200) и с.л.олио-за бебе.

  П.п. Забравих да напиша,че е хубаво да се поразтопи солта предварително във водата,може и да се кипне за целта,после се охлажда и така се забърква с брашното.Тестото става по-хубаво за моделиране,ако престои няколко часа,завито с мокра кърпа."
     
   Аз го правих по нейната рецепта,пекох на 50 градуса 90 минути.

# 184
момичета   bouquet
супер идейки за яйца,ще почвам и аз да продухвам яйцата вече,за поставка мисля да ползвам декоративна слама

# 185
  • Мнения: 950



Това ми е миналогодишната украса по специално да дам идея за "купата"  Mr. Green  с яйца и цветя
това е една желязна поставка за цветя /за букетите я ползват/отрязох стърчащите железа отдолу и стана "купа"  Party   имаше си жълта кокосова трева ,добавих оранжевата  и след това направих от тоалетна хартия малки кръгчета в които сложих гъбата за цветята и готово  Simple Smile .По принцип идеята ми беше от стърчащите железа /които отрязох долу/ да ги огъна в кръг и щяха да станат поставка за яйцата ,но нямах много време и действах по-бързата процедура  Wink 
Цветята на стената ги ползвам също и за украса на рожден ден а имам и сърца  Simple Smile

п.п. яйцата на клечка са купени  Blush ,но тази година дано пробвам и аз да сътворя такива  Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 03:13 от sisa g

# 186
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пропуснала съм нещо Embarassed не разбрах какво правите с тестото Peace

# 187
  • Мнения: 3 810
http://www.thetoymaker.com/Toypages/10Bunnybasket/Bunnybasket.pdf
Шаблон за хартиена кошничка- зайчета

# 188
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
момичета сега като заговорихте за тесто се сетих ,че като малка майками правеше едни бели мънички зайчета от някакво тесто с пудра захар беше май newsm78 ,ще стане добра украса  Peace

# 189
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Пропуснала съм нещо Embarassed не разбрах какво правите с тестото Peace

Каквото ти хрумне, всякакви фигурки Peace Работи се като с пластелин/моделин/глина, ама е без пари Mr. Green

# 190
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пропуснала съм нещо Embarassed не разбрах какво правите с тестото Peace

Каквото ти хрумне, всякакви фигурки Peace Работи се като с пластелин/моделин/глина, ама е без пари Mr. Green

Значи е на принципа на захарното тесто за което се сетих  Peace
Благодаря  bouquet

# 191
  • София
  • Мнения: 587
Идея за кошнички от хартия , вътре са пълни с изкуствена тревичка и отгоре сложих яйцата
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32555&photo=24
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4980509
Правих ги миналата година и децата много им се радваха. Не са много здрави,но 3яйца издържа без проблем.

# 192
# 193
  • София
  • Мнения: 1 110
Здравейте!
Пчеличката за трикотин (шнурчетата) http://picasaweb.google.bg/cybellefleur/TricotinsJAdore/photo#5080416606674022434 я видях в един магазин, мисля, че се казва Флоранс на паркинга "синя зона" срещу колоните на Пиротска (ох, ама как го обясних... newsm78). Дано сте ме разбрали. Струва 12 лв и още събирам "кураж" да си я купя...  Grinning

# 194
  • Мнения: 9 481
Страхотни идеи! Бравооо  bouquet
Ще следя с интерес, и ако ми хрумне или намеря нещо тематично, ще пиша Wink
Може би ще се повторя /извинете ме за което.../ миналогодишните яйца рисувах с лакове за нокти-става перфектно Wink

Общи условия

Активация на акаунт