Проходилката

  • 2 210
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Дъщеря ми е на почти 7 месеца(без 5 дни) , от 2 седмици я слагам в проходилка и толкова й харесва , че седнала в количката или в леглото не иска да стои. Мислите ли, че е малка и че не е полезно да стои през по-голямата част от деня там.

# 1
  • Мнения: 686
На тази възраст може да я слагаш от време на време в проходилка,но не и да прекарва по голяма част от деня в нея.Още е много малка и кръсчето и крачетата не са съвсем укрепнали.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Против проходилките съм, особено при толкова малко дете.

# 3
  • Мнения: 389
Твърде рано ми се струва за проходилка!

 
Още е много малка и кръсчето и крачетата не са съвсем укрепнали.

Подкрепям! newsm10

# 4
  • Мнения: 2 957
И моето момченце го сложих в проходилка в 7-ми месец.Точно след като се изправи сам.НО...не съм го държала по цял ден вътре.

# 5
  • Мнения: 472
На тази възраст може да я слагаш от време на време в проходилка,но не и да прекарва по голяма част от деня в нея.Още е много малка и кръсчето и крачетата не са съвсем укрепнали.
Напълно съм съгласна  Peace

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите две деца израснаха без проходилки. Против тях съм.
Децата се радват на много неща, но не всичко е полезно, а някои неща направо са си вредни.

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Аз ползвах проходилка след 8-ия месец на Рали. Не за по цял ден, когато трябваше да се свърши нещо из къщи например. На нея също много и харесаше.

# 8
  • Мнения: 2 309
Ползвахме проходилката от 8 до 10 месец за по сумарно час на ден. Голямо облекчение беше, защото дъщеря ми така и не пропълзя, а имаше неистов интерес да се движи и разглежда из къщи. Не издържах да я нося само на ръце и да ровим по шкафовете, та проходилката свърши добра работа. Щом направи първите си крачки на 10 мес., я махнах.

# 9
  • Мнения: 984
Детето трябва да е емоционално, интелектуално и социално готово за новите неща, с които ще се сблъска докато е в проходилка. От тази гледна точка, ако преценявате, че проходилката няма да доведе след себе си емоционална лабилност - добре. Но ако детето по принцип е по-чувствително може да си навлечете проблем.

Сблъсъкът с непознатото винаги се отразява върху емоционалността на децата, зависи от типа висша нервна дейности и от някои заложби, как ще реагира на новите обстоятелства.

Ако забележите дискомфорт, трудно заспиване или хранене, ако забележите проблеми с изакването /запек, разстройство/, трябва за няколко дни да премахнете проходилката, изключвайки възможност за вирусно заболяване.

# 10
  • Мнения: 90
На тази възраст може да я слагаш от време на време в проходилка,но не и да прекарва по голяма част от деня в нея.Още е много малка и кръсчето и крачетата не са съвсем укрепнали.
И аз мисля така. Peace

# 11
И на мен ми се струва че е малка, но не иска да се занимава по друг начин. Какво д аправя , освен да я държа на ръце по цял ден.Не иска да лази, Слагам я в кошарка. Стои алко и почва да нервничи, с каквито и игри и играчки да я занимавам. Но ще гледам вече да избягвам проходилката. Страх ме е да не й навредя.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Моите две деца израснаха без проходилки. Против тях съм.
Децата се радват на много неща, но не всичко е полезно, а някои неща направо са си вредни.
Това е и моето мнение. Peace

# 13
  • Мнения: 581
 И според мен е малка за проходилка.Аз лично съм против проходилките и никога не бих използвала.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 708
Моите две деца израснаха без проходилки. Против тях съм.
Децата се радват на много неща, но не всичко е полезно, а някои неща направо са си вредни.

Подкрепям това мнение напълно  Peace

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И на мен ми се струва че е малка, но не иска да се занимава по друг начин. Какво д аправя , освен да я държа на ръце по цял ден.Не иска да лази, Слагам я в кошарка. Стои алко и почва да нервничи, с каквито и игри и играчки да я занимавам. Но ще гледам вече да избягвам проходилката. Страх ме е да не й навредя.
Просто я остави на земята с играчките и. Така ще има възможност да се учи да пълзи. Аз постилах една одеяло за целта и двете сме прекарвали доста време заедно там. Ползвах и проходилка, но все пак се опитвах да ограничавам времето прекарано в нея.

# 16
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
и дъщеря ми висеше в проходилката, висеше защото я бях дигнала на най-високото и крачетата и не опираха в пода, така се забавляваше, но повече я оставях долу, много исках да се научи да лази преди да проходи.Мисля е и на твоето момиченце може да му харесва да си виси в проходилката, все пак това е нещо по различно

# 17
  • Мнения: 2 755
Сложих детето в проходилка, когато беше на 8 месеца. За по-малко от седмица се научи да я засилва от единият край на стаята, до другия. Накратко казано, чудесно се пързаляше с нея. След няколко опита да се преобърне, предотвратени от своевременната ми намеса, накрая успя и се сдоби с цицина на главата. За късмет се размина само с толкова. След този случай, не го сложих повече в проходилката.
Против съм.

# 18
  • Мнения: 11 607
Децата ми проходиха без проходилка....Не го харесвам това съоръжение.....

# 19
  • Мнения: 11 004
Против това изобретение съм и не ползвам. Crossing Arms Слагам дребос в бънджи и тя много обича да се вихри там. Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Не е малка за проходилка и може да стои, да, няма проблем.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 206
Аз съм още по-голям екстремист - нито проходилка, нито биберон, нито шише с биберон. Simple Smile
Не че някой ме пита.

# 22
  • Мнения: 75
Знам, че момчетата се слагат по-късно на проходилките, но ми се струва, че и за момиче е рано на тази възраст. Може да и се увреди кръстчето.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Просто я остави на земята с играчките и. Така ще има възможност да се учи да пълзи. Аз постилах една одеяло за целта и двете сме прекарвали доста време заедно там. Ползвах и проходилка, но все пак се опитвах да ограничавам времето прекарано в нея.
И аз ползвах одеяла. В хола, където пространството е по-голямо, обезопасих и съм ги оставяла там с интересни за тях неща. Малката пълзеше, но големият - не, стоеше си кротко и се занимаваше сам, е, не за дълго, но достатъчно да свърша нещо на бързо.
Но и да не е на одеяло, не съм се притеснявала да ги оставям на земята, така те опознават света. И в кухнята на теракота са пълзели и заедно сме готвили, и чистили и т.н.

# 24
  • Мнения: 500
На тази възраст може да я слагаш от време на време в проходилка,но не и да прекарва по голяма част от деня в нея.Още е много малка и кръсчето и крачетата не са съвсем укрепнали.
Съгласна съм! Peace

# 25
  • Мнения: 824
И аз съм против проходилките.А и детенцето е малко за проходилка май,нали се ползва за да проходи  Wink

# 26
  • Мнения: 4 629
От проходилките няма никаква полза. А още по-малко полезно е бебе на 7 месеца да прекарва по-голямата част от деня си в такава.

# 27
  • Мнения: 7 821
Моите две деца израснаха без проходилки. Против тях съм.
Децата се радват на много неща, но не всичко е полезно, а някои неща направо са си вредни.
Това е и моето мнение. Peace
И моето.

# 28
  • далечно
  • Мнения: 1 029
100х против проходилката съм - писано е много по темата. Освен прочетеното в книжки съм се консултирала с физиотерапевт и с рефлексолог и двамата бяха категорично против. Естествено не всичко, което децата обичат, е полезно. Ти решаваш  Peace

# 29
  • Мнения: 2 677
Започнах да го слагам след шест навършени месеца.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
Според нашата педиатърка, върл противник на проходилките иначе, детето може да се слага по няколко минути на ден след като започне да се изправя само и да се задържа на крачетата си.
Сина ми се изправи сам на 11 месеца и от тогава го слагам по малко. Не и е фен, но за мен е необходимост за да мога да влезна в тоалетната или банята.
Иначе най - добре според мен е детето да се остави на земята и да си следва естествения ход - пълзене, изправяне, прохождане.
.

# 31
  • Мнения: 3 695
Моите две деца израснаха без проходилки. Против тях съм.
Децата се радват на много неща, но не всичко е полезно, а някои неща направо са си вредни.

Иначе най - добре според мен е детето да се остави на земята и да си следва естествения ход - пълзене, изправяне, прохождане.
Peace

# 32
  • Мнения: 1 586
Не мисля,че е малка,може да я слагаш!Аз го сложих на 6месеца за малко но в последствие е стоял и повече.Незаменимо нещо беше проходилката за нас! Flutter

# 33
  • Мнения: 6 039
против проходилките съм и много се дразня, когато някой "експерт" дава категорично мнение - може ли и за колко дълго.
Изписани са куп страници на тази тема /не във форума/, в някои държави, те дори са забранени

проходилките са много по-опасни, отколкото полезни /всъющност те са полезни за майките, не за децата им/

# 34
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен ми се струва също, че е малка още да прекарва толкова време в проходилката.
Моят син е почти на 8 месеца, но още не съм му взела. Мисля да поизчакам малко, защото ми се струва, че не е готов още. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 586
Знаеш ли мисля си вместо да ни слушаш нас "експертите",защо най-добре не попиташ педиатъра?Защото тук едни са за други против и ..........само спорове се заформят.Ти си преценяваш дали да ползваш или не.

# 36
  • Мнения: 1 264
Сложих сина си на шест месеца и половина в проходилка. Първо за кратки интервали, а после се е случвало и половин час да изкара. Много му харесваше, но като поседеше по-дълго и му омръзваше.
Използавхме я кратко време, защото много скоро започна да се засилва с нея и се обръщаше, проходи на 10 месеца, пък и самата проходилка му омръзна. Предпочиташе да щъка сам, за да може да се докопва до всичко наоколо.  Tired
Сама прецени. Ще срещнеш много противници на проходилките, особено тук. Ортопедите също не ги препоръчват.

# 37
  • Мнения: 592
И двете започнах да ги слагам от 7 месец и им харесваше да са там.Когато им омръзнеше ги слагах или в кошарата или на шезлонга.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 114
През по-голямата част от дена - ДА  може да навреди.

# 39
  • Мнения: 3 069
Вики на 7 месеца го сложихме в проходилката и доста време обикаляше с нея но все пак не и през целия ден.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Струва ми се, че е рано...

# 41
  • Мнения: 922
С първото не ползвах проходилка и с второто мисля да е така. Против проходилките съм.

# 42
  • Мнения: 8 229
Защо просто не я оставиш на земята и да си шета където иска? Виктор не сме го поставяли в проходилка и си беше много добре. Бързо се научи да пада само по дупе. Относно дали са и заякнали крачетата, си е индивидуално. Виктор се изправи сам точно на 7м и 7 дена - и повече не слезе долу. Стоеше само прав. Почиваше си само докато се разхождахме с количката, а следобед го слагах в кошарата за да може да спи. Там нямаше на какво да се подпре за да се изправи и му трябваше още 1 месец за да започне да достига ръба и да се набира на него. И аз съм твърдо против проходилките. Виждам как бяга Виктор и дори и да се спъне и залитне запазва равновесие, и виждам колко по-внимателно и сковано се движат децата, които са били в проходилки.

Общи условия

Активация на акаунт